Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość michi93

Zakup Xboxa - Pytania przed zakupem

Polecane posty

Siema, oficjalnie moi starzy potwierdzili możliwość zakupu około marca...

I tutaj pytania:

1.Czy lepiej kupić na allegro czy w sklepie (chętnie bym kupił w sklepie na kredy razem z monitorem z funkcja tv badz z telewizorem z funkcja monitora 19" na raty)?

2.Czy konsola stanieje (wersja elite możliwe ze z jakimiś gierkami w komplecie, oczywiście nówka)?

3.Jaki monitor/tv (19 tak jak pisałem w 1)?

P.S. Chodzi mi o to żeby rata była za 2 rzeczy na raz zeby się nie rozdrabniać...

P.S(II). Monitor/tv powinien mieć 2 wejścia żebym mógł mieć i Xklocka i PC podłączonego do niego.

Myślałem o monitorze:http://allegro.pl/item848739387_monitor_tv_hd_lg_19_hdmi_lcd_pilot_fv_zabrze.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na tej aukcji: http://allegro.pl/item822330790_xbox_360_s...ited_2pady.html

To specjalna limitowana edycja :D

A tak to on naprawdę dużo tych konsol sprzedaje. Wejdź w pokarz inne przedmioty. Jak patrzę to miał kilka takich aukcji już. No i raz pady czarne nowe po 75zł sprzedawał :"] Jeżeli to dla Ciebie problem, musisz mieć podłączoną przetyczkę bo to konsole z UK, ale ja takową dostałem w pudełku. I fakturę również, fakt, że po angielsku, ale jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy lepiej kupić na allegro czy w sklepie (chętnie bym kupił w sklepie na kredy razem z monitorem z funkcja tv badz z telewizorem z funkcja monitora 19" na raty)?

2.Czy konsola stanieje (wersja elite możliwe ze z jakimiś gierkami w komplecie, oczywiście nówka)?

3.Jaki monitor/tv (19 tak jak pisałem w 1)?

P.S. Chodzi mi o to żeby rata była za 2 rzeczy na raz zeby się nie rozdrabniać...

P.S(II). Monitor/tv powinien mieć 2 wejścia żebym mógł mieć i Xklocka i PC podłączonego do niego.

Myślałem o monitorze:http://allegro.pl/item848739387_monitor_tv..._fv_zabrze.html

ad 1 - Lepiej na allgero - ceny są generalnie lepsze, do tego wielu sprzedawców to sklepy internetowe.

ad 2 - Na pewno, pytanie brzmi, ile chcesz czekać?

ad 3 - To co podałeś jest całkiem niezłe, tylko HD Ready, ale LG to bardzo dobra marka dla telewizora i monitora.

Wszystkie porządne monitory mają obecnie przynajmniej dwa wejścia, z reguły to DVI + D-Sub (więc trzeba przejściówkę DVI-HDMI), ale coraz częściej zdarzają się też HDMI + D-Sub, a w przypadku telewizoro/monitorów problem odpada, bo wejść jest do woli :wink:

Zniwiarz - Odwrotnie, przekonujemy, bo się nudzi :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz ile chce czekać... Napisałem że będę w stanie kupić około marca (na samym początku posta).

Oki Zniwiarz, źle cię zrozumiałem... Jeśli będzie miał te konsolki jeszcze w marcu to oki dobrze doradzasz :)

Co jest złego w HD Ready? Napisałeś tylko HD Ready nie kapuje (nie znam się), no ten monitorek mi się bardzo podoba ale dość drogi... prawie tyle co konsola ;/ (pokazałem go wam tak dla przykładu ale to dość drogo) Ważne żeby miał HDMI i 19" no i tunerem tv nie pogardze.

A co wy na ten? http://allegro.pl/item853607966_benq_19_g9...ogpromocja.html

Albo ten? http://allegro.pl/item852215288_solidny_lc...hdmi_f_vat.html

P.S. A tak w ogóle to dużo tracę mając xboxa podłączonego np do monitora omijając HDMI?

P.S(2). Nie wiem jak duży monitor mi się zmieści... teraz mam jeszcze CRT szeroki na 40cm wiec więcej jak 45cm się nie zmieści

No i jeszcze jedno... Chciałbym podłączyć do Xboxa głośniki 5.1 Logitech X-530, mam przejściówkę z 2 czinczy (sory za pisownię) na 3 mini jacki (była razem z głośnikami) tylko czy da rade żebym miał i głośniki przy kompie i xboxie? Ale nie jednocześnie tylko załóżmy połączone cały czas tylko bym sobie raz włączał to raz to... bo schylać się co troche pod biurko i przekładać kable to raczej nie jest moja wymarzona czynność...

P.S(3). Jak coś to nie ma mowy o drugich głośnikach (jakichkolwiek) bo nie mam miejsca na biurku ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno... internet... czy będę musiał kupować nowy kabel do xboxa żeby podłączyć neta? Bo xboxa będę miał przy kompie więc znów nie opłaca się robić drugiego kabla a przekładać co trochę kabel to jeszcze gorzej... Są jakieś rozdzielacze ułatwiające mi sprawę?

Proszę o odpowiedzi na to i poprzednie pytanie, bardzo mi zależy na waszych podpowiedziach!

O sory to jest moje konto (krychu4195) które wcześniej "zgubiłem" a potem zrobiłem nowe, więc to ja Krychu4195 (jestem na innym kompie a nie pamiętałem mojego hasła.. długa historia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś rozdzielacze ułatwiające mi sprawę?

Ruter? Kabel enthernetowy jest dołączany do konsoli, więc nie musisz osobno kupować.

Wracając jeszcze do sprawy odbiornika, radził bym tobie zamiast monitora kupić TV (26" można dorwać za ok. 1000zł) z wejściem HDMI i PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ruter w domu tylko czy starczy kabla... (czy ten kabel się różni od normalnego internetowego?)

I czy będzie potrzebny no IP czy coś... jestem kompletnie zielony w tych tematach.

A tv 26" to za dużo nie wiem jak można siedzieć przy monitorze 26" na odległości około 70-75cm...

Max to jest 19-20" w ostateczności to może być 21".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz ile chce czekać... Napisałem że będę w stanie kupić około marca (na samym początku posta).

Co jest złego w HD Ready? Napisałeś tylko HD Ready nie kapuje (nie znam się), no ten monitorek mi się bardzo podoba ale dość drogi... prawie tyle co konsola ;/ (pokazałem go wam tak dla przykładu ale to dość drogo) Ważne żeby miał HDMI i 19" no i tunerem tv nie pogardze. 

P.S. A tak w ogóle to dużo tracę mając xboxa podłączonego np do monitora omijając HDMI?

P.S(2). Nie wiem jak duży monitor mi się zmieści... teraz mam jeszcze CRT szeroki na 40cm wiec więcej jak 45cm się nie zmieści

No i jeszcze jedno... Chciałbym podłączyć do Xboxa głośniki 5.1 Logitech X-530, mam przejściówkę z 2 czinczy (sory za pisownię) na 3 mini jacki (była razem z głośnikami) tylko czy da rade żebym miał i głośniki przy kompie i xboxie? Ale nie jednocześnie tylko załóżmy połączone cały czas tylko bym sobie raz włączał to raz to... bo schylać się co troche pod biurko i przekładać kable to raczej nie jest moja wymarzona czynność...

P.S(3). Jak coś to nie ma mowy o drugich głośnikach (jakichkolwiek) bo nie mam miejsca na biurku ;/

Do marca stanieje, ale niedużo.

W HD Ready nie ma nic złego, ale to trochę mało, bo tylko 720p (czyli prawdopodobnie mniej niż na monitorze na którym to czytasz), konsole mogą wyciągnąć Full HD, czyli 1080 linii.

Tracisz tylko tyle, że nie przesyłasz dźwięku, i kable analogowe (kompozyt, komponent, vga) są narażone na zakłócenia.

Do przełączania sygnału musiałbyś mieć... przełączkę :wink: Znalazłem coś takiego: LINK, ale musiałbyś dokupić drugą przejściówkę z minijacków do chinchów (tak przynajmniej zrozumiałem).

Do routera podłączysz każdym kablem sieciowym z końcówką RJ-45. Ten dołączony do konsoli porażająco długi nie jest (1.8 albo 1.5m).

A konsole zostały generalnie wymyślone do dużych telewizorów i rozwalaania się na kanapie, a nie chodowaniu garba przy małych monitorach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie pełna i satysfakcjonująca odpowiedź :wink:

Wielkie dzięki za wytłumaczenie wszystkiego!

Z tymi głośnikami to będzie inaczej... Jak już będzie Xbox w domciu to na PC za dużo grać nie będę więc chyba podłącze wierze a jak nie to jakieś małe głośniczki bo z tymi przejściówkami to dużo bałaganu jest.

Monitorek jednak większy się wciśnie ale i tak chyba zdecyduję się na tą 19" LG z Tunerem i HD Ready chyba że pojawi się oferta z Full HD w podobnej cenie dobrej marki (może jest teraz ale nie chce mi się już szukać) to się coś innego wybierze...

No i jeszcze przedłużacz kabla sieciowego bo potrzebuje jakieś 3m.

A co do samej konsoli to ta sprowadzana z UK od tego kolesia, to czy w razie awarii M$ nie będzie miał do tego pretensji (M$ w polsce oczywiście)?

Może jeszcze jedno... Na początek planowałem kupić sobie pare gierek takich jak:

GTA IV, Crackdown, Burnout Paradise.

I pytanie brzmi ile mogą mi zająć czasu te gierki (jak gram to gram raz, nie powtarzam na innym poziomie trudności) włączając grę przez sieć (a no i łatwo się poddaję i nie mam w zwyczaju powtarzać jakiegoś levela po 40 razy)?*

*Pytając ile mi one zajmą chodzi mi czy się szybko nudzą i czy są ciekawe, warte uwagi i dobre dla początkującego Xboxowca

A co do tych dużych telewizorów to ja nie mam kasy na duży tv... i to ma być jednocześnie monitor do kompa i tv... póki co mam mały pokoik może ze jakiś roczek przeprowadzę się do większego w którym też 21" - 22" to max :( tak to jest jak się mieszka w bloku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...