Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość michi93

Zakup Xboxa - Pytania przed zakupem

Polecane posty

opłaca się teraz czy czekać na świąteczne/inne promocje :D?

Rok temu kupiłem X0 elite z dwoma grami za 1050 zł, więc raczej się opłaca.

Ps.Na star lepiej Forze 3 czy 2?

3-ka jest łatwiejsza (przynajmniej opcjonalnie), ma lepszą grafę, dźwięk, jest bardziej rozbudowana itd. więc to ją radził bym tobie kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz Fable, to oczywiście polecam 2kę i niecierpliwe wyczekiwanie 3ki :P.

Ze strzelanek, to obowiązkowo Gears of War - obie części. Bioshocka, Call of Juares, nowe Halo (ale tylko do multi) itp.

Slashery? Brutal Legend w tej chwili tylko mi do głowy przychodzi.

Gry sportowe - Fifa10, która jest zdecydowanie najlepsza, rajdówki - Race Driver GRID, NfS: Shift i Forza 3.

Jak sobie jeszcze coś przypomne, to dopiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie. Słyszałem że nowsze wersje Xboxa 360 (Jasper) mają wbudowaną pamieć ( bodajże 256 albo 512 ) i czy po dołożeniu karty pamięci która była by w zestawie arcade. Nowy dashboard zgrałby się na pamięc wbudowaną, czy kartę pamięci ? Pozatym czy bez dysku twardego da się również grać, zapisywać save itp. ? Sciąganie demek i filmików mi do życia potrzebne nie jest ;)

P.S Pytam bo wyczaiłem w gazecie fajną promocje za 660 zł ( Xbox Arcade + 3 gry )

P.S 2 - Tym postem witam wszystkich na forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać i zapisywać seve'y może tylko w mocno ograniczonej ilości, tak samo chyba ma się z tematami i wyglądami avka. Ja mam to wszystko na dysku twardym. Na początek wgrali na dysk nawet jedną pełną wersję gry(!) a jest to.... Hexic HD bodajże, no cóż dziewczyna, mama, siostra itd. mogą pograć, nawet od biedy nie jest to takie złe, no i można 200 G nabić ;] Wracając do tematu. Jest jednak poważna wada życia bez dysku, a mianowicie zainstalowanie gry. Niby do życia nie potrzebne i w ogóle,ale:

1.Konsola chodzi o wiele ciszej

2.Szybciej ładują się loadingi

3.Napęd nie niszczy płyty

4.Nie wszystkie gry mieszczą się na jednej płycie DvD, więc bez zainstalowania nie pograsz w pełny produkt

5.A o graniu w MMO i niektóre gry w multi zapomnij bez dysku, o dodatkach również

Moim zdaniem nieposiadanie dysku to strata, bo i tak czy siak później go kupisz....

Ps.No witamy :]

Pss.Możesz kupić arcade i dokupić starter kit[czy jakoś tak] tam jest kabel HDMI, dysk bodajże 60GB, headset i zdrapka gold na 1 miech o ile się nie mylę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym internetem na "iksboksie"? Powszechnie mówi się o opłacaniu abonamentu na Xbox Live. Czy oznacza to, że nie będę mógł grać w necie nie płacąc comiesięcznych opłat? Jak to jest? Jak kupię konsolę i podłącze z kompa kabel do neta, to co mi to da? :P Jeśli chodzi o next geny, to jestem lekki "nub". Jedyną posiadaną przezemnie konsolą jest moje ukochane Atari2600 XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, X-Box Live jest płatny. Ale dokładnie ujmując to konto Gold, czyli takie, na którym będziesz mógł grać z innymi. A jak podłączysz i skończy Ci się darmowe konto Gold (chyba przez miesiąc masz za darmo, nie pamiętam), to zawsze będą Ci się łatki do gier zasysać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold masz na miesiąc na 3 pierwsze założone konta. Gold oferuje:

-grę online

-dema w dniu premiery

-możliwość tworzenia i dołączanie do grup

-obniżki na rzeczy kupowane na XBL

Silver (darmowa wersja):

-dema z tygodniowym opóźnieniem

-rozmowa prywatna (ale o grupie możesz zapomnieć)

-możliwość korzystania z marketplace

Uprzedzam pytanie o cenę, jeśli wykupisz od razy abonament (np. zdrapki na allegro) na 13 miesięcy to zapłacisz ok. 10zł za miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy ostatniego posta! - Kagex

Chyba powinieneś sam sobie odpowiedzieć na to pytanie?

Generalnie XBox ma lepsze serwery do gry online i o wiele fajniejszy zakres tego, co z netem możesz robić poza graniem: wywiady, reportaże, filmy, lepsze dodatki - choćby do GTA IV i przede wszystkim świetny zestaw gier arcade, przy którym PS3 zapada się ze wstydu do biedaszybu (a ja np. jestem takim zboczeńcem, który uważa Castle Crashers za exclusive o wiele lepszy od niejednego przehajpowanego do wyrzygania tytułu "AAA").

PS3 ma z kolei granie po sieci za darmo, o wiele wygodniejszy sposób robienia zakupów online (bez głupich zdrapek, po zakupieniu których może się okazać, że DLC dla którego specjalnie kupiłeś punkty jest niedostępne w Polsce, co ja osobiście uważam, za zwykłe złodziejstwo, bo info, że dany przedmiot jest niedostępny pojawia się dopiero po wpisaniu kodu) no i połączenie bezprzewodowe.

I tak najważniejsze są gry w które chcesz grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy Xbox Live warty jest tych comiesięcznych opłat. Jeśli tak, to tańszy od PS3 Xbox360 Elite okazałby się lepszym wyjściem jako sprzęt do gry w internecie. Po doliczeniu do ceny samej konsoli opłat abonamentowych koszty powinny chyba być bardzo podobne jak w przypadku zakupu PS3 slim 250Gb... Na jednej i drugiej platformie jest wiele gier, które by mnie zainteresowały (np. GTA IV, seria Call of Duty, bijatyki Dragon Ball....), więc nie są one jakimś ważnym dla mnie elementem wyboru konkretnej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te 130zł jest warte wydania i zwraca się w 100% w "funie"grania online. Sam musisz wybrać co bardziej tobie pasuje. Jak już napisał kolega wyżej najważniejsze są gry. Mam jednego znajomego który kupuje jedną grę na X0 na pół roku, a petem zarzeka że mu się nie chce grać. Radzę też na to zwrócić uwagę.

PS: warto też zaznaczyć że PlayStation Network ma również stać się płatny, od przyszłego roku. Jak na razie nie wiadomo co mają objąć opłaty, ale online ma być nadal darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie dobrego kompa , to kupujcie XBOX'a 360 śmiało , a jeżeli wasz komp nie ma problemów z działaniem to i odpaleniem nowych tytułów

to kupcie sobie pada do PC'ta . Fakt , w parę gierek sobie nie pogracie , ale będziecie mogli pada używać do gier

których na XBOX'a 360 nie ma !!

:nuke:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuspro ale wypaliłeś z tekstem ...

ja mam nie chwaląc się nie najgorszego kompa i mam też ps3 bo jak wiadomo z tego tematu xklocek mi nie podszedł .Co do twojego tekstu nie we wszystkie gry da się grać na kompie i nie ma "klimatu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, czy warto inwestować pieniądze w Xbox'a 360...

Bo konsola wydaje mi się lepszym rozwiązaniem niż co 2-3 letni upgrade sprzętu w kompie a tą która mi przypadłą do gustu jest Xbox 360...

I tu pytanie, kiedy można się spodziewać nowego Xbox'a (może już zapowiedziany?)?

Bo jeśli mam wydać ponad 1000zł na konsole co za rok-półtora ją wymienią na lepsza to chyba mały w tym sens...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj/pisz głupot, nowa generacja raczej nie wejdzie przed 2012 r. poza tym nawet po wyjściu nowego modelu MS ma dalej wspierać nowy model (jakieś pół roku temu mówili ze x360 nie dotarł nawet do połowy swojego życia). Jeśli już masz odłożoną kasę to radzę Ci szybko pójść do sklepu i zaopatrzyć się w X0 bo to świetny sprzęt jest, sam mam i sobie chwalę :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dopóki Małomiękki nie zacznie w końcu zarabiać na X0, to nie wprowadzi na rynek nowej generacji. Poza tym, nowa konsola pewnie będzie miała na początku zaledwie kilka dobrych gier i masę średniaków. Możesz śmiało brać 360, bo parę lat jeszcze pożyje. Tylko pamiętaj, byś sprawdził, czy konsola którą chcesz kupić ma napis Jasper. Starsze typy (nie Jasper), lubiące się znienacka przegrzać, wciąż jeszcze są poukrywane po różnych aukcjach. A kto wie, czy i nie w marketach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...