Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

Ale czy nie będzie lepszy ten od sony? Ten za 15 zł nie będzie np. tracił obrazu, gorsza jakość obrazu, gorsza grafika itp.?

Chłopie, to nie jest kabel do przesyłu sygnału analogowego, gdzie tego typu historie mogą się przytrafić. Po HDMI przesyłasz gołe zera i jedynki, do tego z danymi korekcyjnymi - jak przy każdej niemal transmisji cyfrowej. Więc o ile kabel jest zgodny ze specyfikacją HDMI 1.3 (wcześniejsze mogą np. nie przewieźć wielokanałowego audio w formacie LPCM), czyli ma odpowiednią przepustowość - nie będzie problemu.

Przy droższych kablach płacisz za markę i jakość wykończenia, ale też nie zawsze kabel za stówę będzie ładniejszy/solidniejszy od takiego za np. dwie dychy.

Gdybyśmy mówili o kablach głośnikowych hi-fi, to byłaby inna śpiewka ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wolałbym Xboxa ale wkurza mnie w nim:

1. Płatny Xbox Live (w PS3 darmowy odpowiednik)

2. Jak chcę Wifi to muszę kupować moduł za 300zł lub router kompatybilny z dd-wrt lub z Client mode(w PS3 mam od razu Wifii)

3. Jak chcę podłączyć bezprzewodowo pada do PC muszę kupować adapter za 100zł (w PS3 wystarczy bluetooth)

4. Jak chce mieć w padzie takie rzeczy jak TURBO czy czujnik ruchu to muszę kupić Rapid Fire Gear Pro TURBO za 100zł (w PS3 mam to od razu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Xbox Live Gold to wydatek trochę ponad 100 zł rocznie.

Ad.2. Możesz także podłączyć Xboxa pod sieć kablem, co nie kosztuje nic, gdyż odpowiedni kabel jest w zestawie, a ewentualne kupienie dłuższego to mały wydatek.

Ad.3. Skoro potrzebujesz używać tego pada bezprzewodowo, to pojawia się problem.

Ad.4. Czujników ruchu zbyt wiele gier nie wykorzystuje, a te które widziałem na PS3, to wysokiej jakości nie były...

Swoją drogą, ja bym w życiu nie chciał podłączyć do komputera pada od PS3, bo jest dla mnie (i dla większości znanych mi osób ) po prostu niewygodny. Po co mam się męczyć? Natomiast przy padzie od konsoli MSu rozwiązanie przewodowe masz darmowe, chyba że naprawdę tak ci zależy na bezprzewodowych padach. Nawet jeśli do nich dopłacisz, to zabawa za ich sprawą będzie lepsza, ze względu na wygodę i wykonanie. Jak dla mnie, komfort gry jest ważniejszy niż te 100 zł (to inwestycja na kilka lat, więc koszt rozchodzi się w czasie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Xbox Live Gold to wydatek trochę ponad 100 zł rocznie.

Hmm ja myślałem (tak mi gdzieś przez oczy przeleciało) że Gold kosztuje 20 parę złotych na miesiąc. Na allegro chyba tak sprzedają

Ad.2. Możesz także podłączyć Xboxa pod sieć kablem, co nie kosztuje nic, gdyż odpowiedni kabel jest w zestawie, a ewentualne kupienie dłuższego to mały wydatek.

A jak mam TV w drugim pokoju?

Swoją drogą, ja bym w życiu nie chciał podłączyć do komputera pada od PS3, bo jest dla mnie (i dla większości znanych mi osób ) po prostu niewygodny.

No tak tylko że IMO bezsensem kupowanie osobnego drogiego pada do PC gdy mamy już porządny od konsoli. Chyba że pada od Xbox dla PC da się podłączyć do PS3 ale chyba się nie da . Chodzi mi oczywiście o przewodowe rozwiązanie bo bezprzewodówek to na pewno się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodowo też się nie da - Sony jest świadome że DS w dużej mierze wyszedłby z użycia gdyby można było korzystać z pada M$.

Gold wychodzi taniej gdy kupujesz na dłużej, 12+1 M to wydatek rzędu 120 zł. Niestety dodatki, motywy i inne bajery są płatne ekstra, niekiedy do 50 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodowo też się nie da - Sony jest świadome że DS w dużej mierze wyszedłby z użycia gdyby można było korzystać z pada M$.

To jest nieuniknione że tak będzie. Już jest jeden bezprzewodowy pad stylizowany na Xbox ( a raczej na Logitech Chillstream) który można dostać tylko w stanach i tylko w sieci BestBuy - rocketfish ps3 controller. Niestety jest to konstrukcja pozostawiająca wiele do życzenia. Ludzie skarżą się na lagi, bardzo słabe spusty (są za duże i nie odbijają jak trzeba), bardzo słabą wibrację oraz słabe wykończenie całości (gdy się zatrzęsie padem wszystko w nim "lata").

Drugim produktem jest wspomniany wcześniej Chillstream dla PS3. Jednak ten zamiast wibracji ma chłodzenie, nie ma analogowych spustów jak w wersji dla PC no i nie ma SIXAXISa.

Nie mniej jednak widać że zainteresowanie padem od Xboxa dla PS3 jest duże więc albo sony się ugnie i zrobi coś swojego albo straci kawałek rynku "padowego" gdy ktoś zrobi w końcu coś porządnego stylizowanego na pada z X'a.

Mnie w PS3 najbardziej kusi God of War :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspominał - da się podpiąć X360 Controller do PS3 przy użyciu specjalnej przejściówki-konwertera - kosztuje ona bodaj 35$...

Czy gra jest warta świeczki - imho niezbyt, ja mimo wszystko wolałbym za tę kasę kupić drugiego DS ;]

Ale zgodzę się, że gdyby pad od X-a był pod względem sterowników standardowy i można by go wprost używać z PS3, to wielu ludzi, ze mną na czele, by tak robiło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od bardzo dawna (PS one) używam Dualshock'ów, więc ja jakoś nie odczuwam niewygody gdy gram :)

Pozatym da się przyzwyczaić, co do postu gdzie kolega narzeka na brak kabla HDMI i drugiego pada w komplecie z PS 3 to radze poszukać na allegro, gdzie jest masa zestawów np. Konsola, gry, HDMI, 2 pady i pilot ( ja właśnie taki kupiłem ) więc nie ma co gadać...

Osobiście PS 3 posiadam od gwiazdki, i jestem bardzo zadowolony z tej konsolki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no to ja myślę że xbox jest lepszy a tutaj okazuje się że jednak PS3, no bo jest lepsze. W życiu bym na to nie wpadł, dzięki że mi to uświadomiłeś używając przy okazji tylu niepodważalnych argumentów (np. bo jest lepsze). Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ty jesteś niemiły dla kolegi ;-)

Maciek11k, ciężko jest obiektywnie oceniać konsole, jeśli posiadasz jedną na własność. Ja zanim kupiłem sobie Xboxa 360, grałem na wszystkich konsolach od Sony. Było fajnie, ale szczerze mówiąc mnie to... rybka. Żadnych większych wrażeń. Natomiast konsola MSu zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie i to głównie zadecydowało. Ja nie przymierzałem się do kupna żadnej konsoli. Na obu zagrałem "przy okazji" u znajomych i po zabawie na tej, którą aktualnie posiadam, poważnie zacząłem się zastanawiać nad kupnem. Nie należę do osób działających gwałtownie pod wpływem emocji, więc najpierw dowiedziałem się sporo o obu konsolach. Ostatecznie wybrałem Xboxa 360 i jestem z tego wyboru zadowolony :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chciałem powiedzieć ze xbox jest zły ale grałem dość dużo czasu na nim bo mi kumpel pożyczał a czytałem też o Ps 3 i zdecydowałem się na kupno właśnie tej konsoli nikt nie musi się ze mną zgadzać ja wole Ps 3 ze względu na gry filmy i bezpłatny internet no i pada i wygląd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieraz słyszałem, iż właśnie płatna usługa XBL Gold odstrasza ludzi od tej konsoli, jednak jest to poniżej 120 zł rocznie. Wiele razy także mi mówiono, że usługa XBL Gold jest lepsza od PSNetwork ze względu na zawartość oraz jej "organizację".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSN niedługo dostanie niezłego kopa. Słyszałem, że wśród nowych opcji znajdą się m.in. triale pełnych wersji - będzie można ZA DARMO pograć przez godzinę w jakąś gierkę. Cóż, np. taka godzinka Assassin's Creed 2 za free, niezły patent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chcę sobie kupić konsole (X360 lub PS3) ale nie wiem którą teraz się najbardziej opłaca. Ale gdybym kupił konsole to nie miał bym kompa (sprzedał bym go) więc nie wiem co zrobić. Kupić jakąś konsole (przekonajcie mnie :)) i do tego laptopa za 500 zł do siedzenia na necie?

A właśnie. W konsoli chciałbym też pograć w rozbudowane w mult :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siedzenia na necie wystarczy PS3 bo ma przeglądarkę, ale jeśli szukasz sprzętu, który zastąpi Ci kompa to wybierz... kompa. Poważnie, jeśli potrzebujesz go do czegoś więcej niż do grania to niczym go nie zastąpisz poza laptopem (nie netbookiem).

Zdefiniuj - rozbudowane w mult.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale plus jest taki, że nie ma chaków, cziterów itp, którzy psują rozgrywkę. Poza tym czasem na konsolach multi jest bogatsze. Ale to rzadkość.

Ja polecam PS3 dlatego, że ma świetne gry, Blu-Ray, darmowe granie online, można włożyć dowolny dysk, odtarzać/kopiować filmy avi/pliki mp3 na z dysku twardego/na dysk twardy, jest cichsze(czasem dziwie się czy konsola aby na pewno jest włączona :biggrin: ), brak blokady regionalnej jak na Xboxie(np. gry Arcade, dlc na Xboxie mają blokadę regionalną, czyli nie można ich pobrać, bo są zablokowane), brak blokady regionalnej, ale w konsoli czyli możemy zaimportować z USA np. Demon's Souls i będzie chodzić bez problemów, na Xboxie będzie to wersja NTSC, rzadko Region Free. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja konsol nie wyjdzie przed 2014 rokiem. :wink: Na Ps3? Już wymieniam:

Killzone2, Uncharted1, Uncharted 2, Resistance 1, Resistance 2, LittleBigPlanet, God of War: Collection, Ratchet & Clank 1,2,3, Motorstorm 1, Motorstorm 2, InFamous i w lutym wychodzi killer Heavy Rain, a w marcu God of War 3. :wink:

Komputer? Ja zrobiłem tak, że sprzedałem swój i kupiłem do pracy: 2.8 Ghz, 512 ramu i zintegrowaną grafikę. :wink: Na razie nie narzekam. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...