Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Mam problem z xp. Otorz po zalogowaniu sie do systemu wyskakuje mi mnostwo okienek ktore wylaczam pol godziny(tzn klikne na wylacz/anuluj/krzyzyk to czekam 5 minut az zareaguje). Potem np. chce wejsc na c:. no to klikam na dysk c: na gornym pasku zadan i ponownie musze czekac okolo 30 sekund az sie wlaczy. to powtarza sie prawie zawsze jak chce cos wlaczyc. menu start tez sie wlacza dlugo. Strasznie mnie to wkurza. robilem wszelkie testy antywirem, ad-awarem, mam firewalla, nawet czyscilem i defragmentowalem calego kompa i rejestr. i kur(ka wodna) nie wiem o co chodzi. wie ktos co sie da zrobic zeby sie to nie dzialo?? odpowiem na wszystkie pytania zarowno na forum jak i na gg

heh skopiowalem z mojego zamknietego topicu bo mi sie pisac nie chcialo

wiki-yu - a myślisz że czemu takie posty się zostawia zamknięte a nie wywala i informuje o powodzie na PW ? po to aby nie trzeba było pisać 100razy tego samego, szczególnie gdy ktoś podaje np listingi błędów czy coś podobnego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliscie juz ze najnowszy windows ma nosic nazwę "Vista"? wersja beta ma wyjsc juz 3 sierpnia ale chyba nie bedzie dostepna dla zwykłych uzyszkodników. Swoją drogą ciekawe kiedy wyjdzie pełna i czy pobije XP na głowę. No i oczywiście ile bedzie kosztować (co by nie było). Ma instalować się w nie więcej jak 15min. Mieć zapewnione większe bezpieczeństwo, lepsza organizacje informacji i szybszą łączność z urządzeniami zewnętrznymi. Mozliwe ze to tylko "obiecnako-cacanko-przechwałki" Microsoftu ale pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliscie juz ze najnowszy windows ma nosic nazwę "Vista"? wersja beta ma wyjsc juz 3 sierpnia ale chyba nie bedzie dostepna dla zwykłych uzyszkodników. Swoją drogą ciekawe kiedy wyjdzie pełna i czy pobije XP na głowę. No i oczywiście ile bedzie kosztować (co by nie było). Ma instalować się w nie więcej jak 15min. Mieć zapewnione większe bezpieczeństwo, lepsza organizacje informacji i szybszą łączność z urządzeniami zewnętrznymi. Mozliwe ze to tylko "obiecnako-cacanko-przechwałki" Microsoftu ale pożyjemy zobaczymy.

skad to wiesz?? jak z neta to mozesz podac link??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliscie juz ze najnowszy windows ma nosic nazwę "Vista"? wersja beta ma wyjsc juz 3 sierpnia ale chyba nie bedzie dostepna dla zwykłych uzyszkodników. Swoją drogą ciekawe kiedy wyjdzie pełna i czy pobije XP na głowę. No i oczywiście ile bedzie kosztować (co by nie było). Ma instalować się w nie więcej jak 15min. Mieć zapewnione większe bezpieczeństwo, lepsza organizacje informacji i szybszą łączność z urządzeniami zewnętrznymi. Mozliwe ze to tylko "obiecnako-cacanko-przechwałki" Microsoftu ale pożyjemy zobaczymy.

skad to wiesz?? jak z neta to mozesz podac link??

Info mam z Onet.pl :) ale google.pl też nie gryzie z resztą nie wiem po co ten link skoro tutaj napisalem prawie to samo co tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytań newsy :P

Longhorn będzie dostępny do testów- to oczywiste :) A jak nie to z pewnych źródeł również da się uzyskać kopię. Myślę że to będzie system innej klasy niż XP. To będzie coś więcej :)

Nie longhorn tylko Vista ;) Longhorn to nazwa robocza. Tak będzie udostępniony do testów ale "pierwsza wersja beta systemu Windows Vista będzie dostępna dla producentów programów komputerowych i profesjonalistów z branży informatycznej.

Nie podano, czy również zwykli entuzjaści komputerów będą mogli zapoznać się z tą wersją beta, ale prasa fachowa uważa, że jest to mało prawdopodobne." mało prawdopodobne to prawie tak jak niemozliwe. co do kopii to na tym forum nie propaguje się piractwa (tak slyszalem). :-k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kopii to na tym forum nie propaguje się piractwa (tak slyszalem).

A gdzie napisałem, że od razu trzeba nieleganie ją zdobyć? :>

Ja się zapisywałem do programu (już nie pamiętam nazwy, ani linku) prowadzonego przez MS, gdzie będzie można testować różne produkty MS. Poza tym Beta 1 będzie jak to IDG napisał "publiczną" wersją. I będzie dostępny od 3 sierpnia.... zobaczymy jak to będzie. Wiem, że beta 2 już prawie na pewno będzie dostępna dla szarych użytkoniwków- pewnie na takiej samej zasadzie jak Windows 2003 :)

wiki-yu - skończcie rozmowę nad tym czy Vista-beta będzie dostępna czy nie bo corazbardziej zbliżacie sie do bardzo płynnej granicy legalne-piracone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, nie wiem czy był już poruszany. Jak wyłączyć te wszystkie duperelstwa, które mam uruchomione w tle. Czasem zeżera mi to 170 Mb RAMu z moich 256 :(. Nie wiem jakie programy są niezbędne w działaniu Windy, więc zamieszczę je tutaj:

Nazwa Nazwa użytkownika

msmsgs.exe------Arsen

winampa.exe-----Arsen

qttask.exe--------Arsen

rundll32.exe------Arsen

atiptaxx.exe------Arsen

SAgent2.exe------System

spoolsv.exe-------System

svchost.exe ------Usługa Lokalna

svchost.exe ------Usługa Sieciowa

svchost.exe ------System

svchost.exe ------System

ati2evxx.exe------System

lsass.exe----------System

services.exe------System

winlog.exe--------System

crss.exe-----------System

smss.exe----------System

Próbowałem już msconfig, ale nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak najlepiej odchudzić system? To będzie bardzo ryzykowne i tylko dla wtajemniczonych... jest program zwany LiteXP- potrafi wywalić ci dosłownie każdy składnik systemu. Jest również program nLite- on ci tworzy kopie twojej płytki z Windowsem, ale z wywalonymi składnikami, zintegrowanymi servicepackami, hotfixami i co jeszcze dusza zapragnie.

A tak to polecam artykuły w serwisie http://xp.net.pl. Niestety coś się u nich z serwerem stalo i na razie nie działają... Poszukaj artykułów w Google o konfiguracji usług systemowych. Wywal z systemu Windows Messengera- jeżeli masz SP2 możesz to zrobić za pomocą appletu Dodaj/Usuń Programy. Jeżeli nie:

W opcjach folderów ustawiasz tak opcje abyś widział pliki systemowe i ukryte.

Wchodzisz do X:WINDIRInf , gdzie X to litera twojego dysku systemowego, WINDIR to katalog windowsa. Szukasz pliku sysoc.inf. Otwierasz. I teraz cała zabawa....

Masz tam wpisy składników systemowych w formie takiej jak poniżej:

msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7

Aby "odkryć" dany komponent w Dodaj/Usuń Programy poprostu wywalasz tekst "hide", ale bez przecinka przed nim i za nim. Więc zostanie w tym przykładzie takowy kodzik:

msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7

Pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej pliku.

Jeżeli nie wiesz co dany wpis oznacza (widać, że nic nie mówi taki przyklad) To wchodzi w opcje notatnika i używasz opcji Zmień (Edycja-> Zmień). W polu Znajdź wpisujesz słowo "hide", a pole Zamień na zostawiasz puste :) Przez to zostaną odkryte wszystkie skladniki systemu, które MS uważał za takie które można usunąć (oczywiście LiteXP wywala o wiele więcej ;) ) . Zapisujesz plik, otwierasz applet Dodaj/Usuń Programy z panelu sterowania i deinstalujesz np. Windows Messengera ;)

===================

Edit: Popatrzyłem jeszcze na aplikacje, które masz uruchomione no i tak:

bezpiecznie możesz w msconfig możesz wywalić:

qttask.exe <- Jeżeli to Quick Time (nie instaluj nigdy tego syfu od Apple. Zainstaluj sobie QuickTime Alternative)

atiptaxx.exe, ati2evxx.exe <- Aplikacja zwiazana ze sterownikami ATI- spokojnie, jak wyłączysz nic się nie stanie.

Tych raczej nie możesz wywalić:

SAgent2.exe - agent drukarki Epson, wyczytałem że mogą być problemy później- chodź nigdy nie zaszkodzi spróbować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze dziwniejszy problem.

Mam 1,8 GHz na procu, Athlon 3000+ 64 i GB Ramu

A czasem system zamyka mi się tu uwaga.....

DWIE GODZINY! (2 h)

Co mogę zrobić? Pecet jest nowy! Ma może nie cały miesiąc!

Wszystko chodzi ok a systemowi odwala :D

Problem 2

Czasem na wyświetlaczu temperatury procka na plycie mam 28 ostopi albo w cholerę i jeszcze troche. Nie wiem czemu czytnik bezpośrednio na płycie czase,m głupieje jeżeli wyłączam Unified Diagnostick System Menager. Po włączeniu programu problem znika. Nie rozumiem czemu tak się dzieje. Wydaje mi się żę wyświetalcz na płycie powienien być góównym centum informacji o tremperaturze na prcku. Mam Płyę Epox nforce4 ultra motherbord .

i co to jest teperatura w okienku SYSTEM? i czemu system fan zawsze ma zeo obrotów skoro na płycie mam mmały wentylator i wiruje? Jest cintegralną częscią płyty. I jak sprawdzić jak wiruje ten na karcie grafy i ile tam jest stopni?

Sorry żę się tak ropisałem i proszę moderatora o nie usuwanie mi tego posta! uważam że dotyczy Systemu Win XP bo mam taki a nie inny i znim mam problem i muszę wiedzieć jak w nim działać :D

(słabe uzasadnienie ale..:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem 2

Czasem na wyświetlaczu temperatury procka na plycie mam 28 ostopi albo w cholerę i jeszcze troche. Nie wiem czemu czytnik bezpośrednio na płycie czase,m głupieje jeżeli wyłączam Unified Diagnostick System Menager. Po włączeniu programu problem znika. Nie rozumiem czemu tak się dzieje. Wydaje mi się żę wyświetalcz na płycie powienien być góównym centum informacji o tremperaturze na prcku. Mam Płyę Epox nforce4 ultra motherbord .

Troszkę to głupie, że czujnik temperatury ma coś do tego, że jest dany program włączony :P Dziwne....

i co to jest teperatura w okienku SYSTEM? i czemu system fan zawsze ma zeo obrotów skoro na płycie mam mmały wentylator i wiruje? Jest cintegralną częscią płyty. I jak sprawdzić jak wiruje ten na karcie grafy i ile tam jest stopni?

Temperaturka to chyba tam jest płyty głównej. A masz zero obrotów, bo niektóre wentylatory po prostu takiej wartości nie zwracają, mimo iż się kręcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wymiary to 800Mhz, 128 RAM i grafika 64Mb i XP oczywiście.

Gierki takie jak Syberia i Arcanum (czyli nie wymagajace dużo RAMu)wypadają mi do Windowsa, albo i restartują komp. Zmieniłem pamięć wirtualną na kontrolowana przez system i troszku jest lepiej, ale wciąż mu się zdarza. Czy problemem może być DirectX 9.0 (mam go z Baldura 2 z ExtraKlasyki)? Mi nic innego nie przychodzi do głowy. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ta sprawa nadaje sie tu ale nigdzie indziej mi nie pasuje. Jeśli temat jest w złym miejscu to prosze moderatora o usunięcie go.

Otóż mam pytanie : Czy opróżniając folder C:WindowsTemp i C:DocumentsandSettingsTemp stanie sie coś z systemem ( XP ) bo słyszałem że opróżniając te foldery można przyśpieszyć system igry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to po prostu foldery z plikami tymczasowymi, które powinny być usunięte, a jednak zostały. możesz bez strachu wywalić ich zawartość, to praktycznie same śmiecie, odzyskasz w ten sposób miejsce na dysku. co do przyspieszenia systemu i gier - może troszeczkę, ale nie liczyłbym na cuda.

nie do końca wiem w jaki sposób mógł Ci się zrobić katalog temp w documents and settings, ale mniejsza o to. poza tym co podałeś masz jeszcze katalog temp w documents and settingstwoj_profilustawienia lokalnetemp <- jego zawartość też możesz skasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do jakiego temtu to wsadzić, no ale ten jest najbardziej pokrewny mojej sprawie:

Skanowałem sobie dysk w posuzkiwaniu virusów i mój antyvirus znalazł coś takiego:

Win 32: Adan-0 62 [ADW]

No i tak się zastanawiam co to jest - bo kompa świeżo po foramcie potraktowałem tym skanowaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do jakiego temtu to wsadzić, no ale ten jest najbardziej pokrewny mojej sprawie:

Skanowałem sobie dysk w posuzkiwaniu virusów i mój antyvirus znalazł coś takiego:

Win 32: Adan-0 62 [ADW]

No i tak się zastanawiam co to jest - bo kompa świeżo po foramcie potraktowałem tym skanowaniem...

Wyglada na mały wirusik, ale to chyba nic groźnego. Niech zgadne, FlashGeta na tym "nowym" systemie już masz, a Twój antyvir to AVAST? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do jakiego temtu to wsadzić, no ale ten jest najbardziej pokrewny mojej sprawie:

Skanowałem sobie dysk w posuzkiwaniu virusów i mój antyvirus znalazł coś takiego:

Win 32: Adan-0 62 [ADW]

No i tak się zastanawiam co to jest - bo kompa świeżo po foramcie potraktowałem tym skanowaniem...

Wyglada na mały wirusik, ale to chyba nic groźnego. Niech zgadne, FlashGeta na tym "nowym" systemie już masz, a Twój antyvir to AVAST? :P

No kurcze przejrzałeś mnie :D

To w tkaim razie jak wirusik to warto go usunąć, ale czy flashgate będzie dalej chodził?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ciągu 2 tygodni zrobiłem 5formatów kompa, spowodowane to było wyskakującymi błędami, wirusami etc. - Wiem, że dziwne ;-)

No i wszystko było by O.K. gdyby nie jeden błąd - przy ponownym uruchomieniu PC wyskakuje mi na środku błąd aplikacji CLX.exe - pojawił się on mniej więcej po instlacji catalista - sterowiniki ATI. Jednak czy błąd powdują właśnie one tego nie jestem pewien, gdyż wcześniej ten błąd mi się NIE pojawiał, no i może jeszcze podam konfiguracje mojego PC:

- Radeon 9600ultra

- catalist 5.8 for XP

- Windows XP proff(bez SP)

- Procesor celeron 2,66GHz

- 512RAM szyna 333

Wiem, że ATI rekomenduje XP z SP2, ale ja tego syfu nie instalowałem i nie mam zamiaru - sporo starych i świetnych gier nie działa przez ten syf. Zresztą jest problem z instalacją tego spowodu różnorakich cd-keyów.

Czy macie jakieś pomysły na ten wyskakujący błąd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze pojawil sie juz Windows 64 bit ale moze wiecie jak to wyglada u nas? - kiedy bedzie sprzedawany w Polsce (w wersji PL?) i moze cos z cena juz wiadomo?

A tak w ogole to jakas trialowa - darmowa wersje tego 64 bitowego Windowsa mozna gdzies znalezc? (oczywiscie legalnie)

I takie pytanie - czy beda na takim windowsie dzialaly programy pisane do zwyklego windowsa 32 bitowego czy trzeba bedzie miec ich 64bitowe odpowiedniki (podobnie ze sterami)??? No i co z grami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkad mam nowa plyte glowna, procka i ram nie moge zainstalowac win XP. Podczas instalacji wywala niebieski ekran i komunikat DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQAL lub PFN_LIST_CORRUPT. Win 98 smiga normalnie. Moj sprzet to abit KW7 Sempron 2300+ 512mb/400mhz TwinMOS i Riva TnT2 m64 Smile Blagam o pomoc!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten twój XP-ek to jest oryginalny? Bo wiesz jak masz jakiegoś piratka albo z neta to sie nie dziwie jak to nie jest Win to może jakaś wada sprzętu albo co ale pewnie to wina XP-eka a jak masz oryginała to napisz do Supportu z innego kompa albo do sklepu idź z reklamacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze pojawil sie juz Windows 64 bit ale moze wiecie jak to wyglada u nas? - kiedy bedzie sprzedawany w Polsce (w wersji PL?) i moze cos z cena juz wiadomo?

Hehe juz dawno. Tu masz linaka do tematu na Tweaku

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=114821

Ściągnąś możnabyło (i chyba nadal można) ze strony MSu- rejstrujesz się i dostajesz linka do obrazu ISO i klucz. Bodajże na pół roku jest wersja.

Sam nie testowałem choć mnie kusi (nie ma czasu na grzebanie w sprzęcie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...