Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Gość ToMeCzeK

a wiec:

Ostatnio po jakis 2 miesciacach uzytkowania windows robil co jakies 3minuty robi zwiech na jakies 2minuty i potem normalnie, robie reset i ku memu zdziwieniu wlacza sie okolo 3minut (zawsze tylko 2paski i juz). Mowie strzele format i bedzie. Robie format wlacza sie boot wina wczytuje i nagle zwiech. Poczekam oki odwiesil sie robie format na NTFS leci i zwis. Oki odwiesil sie> leci leci i przy 100% zwis czekam 10minut 20min nic. wylaczam otwieram kompa. zostawaim otwartego i ku memu zdziwieniu nic. format caly przeszedl win sie zainstalwowal i jest oki. Kurcze nie wiem co jest z tym kompem. PRosze o pomoc bo zem jest na skraju wyczerpania.

Moj komp: dysk 80GB SEAGETE 7200 8cache SATA na kontrolerze PCI(gdyz plyta nie posiada SATA), Radeon 9600Xt, EPOX 8Rda3I; Athlon 2000XP+, prosze o pomoc

Moze do cos da ze jakis miesaic temu dolozylem 256/400 do moich 512/400. Ale ten miesciac chodzily zajefajnie, super hal szybciej smigal i wogole.

Wiec prosze o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to moze wina temperatury? Sproboj mierzyc temp w kompie i wszystko bedzie jasne. A co do dysku SATA nie trzeba mu zadnych sterownikow/kontrolerow/czego sobie jeszcze nie wymislisz :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

sterowniki do Sata instaluje przed instalacja wina(zrobilem to) i w windowsie juz nic nie potrzebuje. A co do tempertaury to procek: 40 a dysk 34.ale to chyba nie raczej temperatura, bo przez miescia bylo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Dokaldnie tak jak Rozy moiwles zrobilem oczywsiciem wszytsko powyjmowlame czyscielm i wsadzilem ponownie. Zdejmujac obudowe mialem kompa wylaczonego. TEraz tylko czekam na nowy wentyl na proca(tamten wyrzuczilem) i zobacze czy podzialalo. A moze sa jeszcze inne wersje ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MoJall

jako ze temat o xp wiec:

1)czy jest mozliwosc zmiany koloru z niebieskiego na cosik w menu powitalnym xp przy wyborze konta?

2)czy mozna ustawic (najlepiej bez pomocu zewnetrznych programow) wlasna rodzielczosc na kazdym z kont - u mnie jesli na jednym zrobie dajmy na to 800x600 to przechodzi na kazde inne, chce miec inaczej 8)

edit:: znalazlem w neciku - dla zainteresowanych http://windows.online.pl/windowsxp/xp04.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 512 ramu w DDR i podczs pracy systemu jest wolnych okolo 250 a w trwajacych procesach jest jeden w duzej ilosci o nazwie " svchost.exe " za co jest odpowiedzialny ten proces i jak moge zwolnic ilosc pamieci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svchost jest odpowiedzialny za... usługi systemu windows i jego wyłączać nie polecam (chociaż jeśli mamy maszynę która działa 24/7 to (tylko wtedy) polecam raz na 3-4 dni zrobić "mały restart" czyli wyłączyć wszystkie programy (poza tymi przez które system chodzi te 24/7 jak serwer www czy p2p (offcoz legalnie prawda ?) i po wyłączeniu WSZYSTKIEGO (tak tak komunikator, av i firewalla także) wyłączamy svchosta, on po paru sekundach znów się uruchomi i my spowrotem uruchamiamy wszystko (zaczynając od av i firewalla)

co do zmiany menu powitalnego to wiem że "styleXP" (trial 30 dniowy) pozwala na dokonanie czegoś takiego (sam właśnie mam zmienione i jeszcze 23 dni zostały)

co do zmiany rozdziałki to ... jest to chyba nie możliwe niestety chyba że poszukasz zewnętrznego softu,

Lutek - chodzi ci o to "napraw" w menu po zabootowaniu z płyty z winXP ? jak tak to wiedz że jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie to lepiej nie korzystaj z tej opcji bo jedynie możesz zaszkodzić, jak masz problem wymagający zajrzenia tam to lepiej zaproś kogoś kto się lepiej zna na kompach bo można tam naprawdę dużo zepsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam mały problem z siecią w domu. Tak więc mam dwa kompy obok siebie i są one podłączone do swicha (wiem że mogą być podłączone normalnie skrętką, ale po prostu nie chcem tak:D). Obydwa kompy mają zainstalowany Windows XP, ale jeden komp widzi drugiego i mam do niego dostęp, a drugi widzi drugiego kompa, ale wyświetla komunikat, że nie mam uprawnień. Ustawiam wieć w Ustawieniach zabezpieczeń lokalnych, w "Uzyskanie dostępu do tego komputera w sieci" administratorom. W ten sposób działa wtedu chwile wszystko ok, ale po chwili, znowu jest tak jak na początku a w miejscu "Uzyskanie dostępu do tego komputera w sieci" jest pusto. Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge otworzyc niektórych aplikacji które używają konsoli. Pojawia się błąd:

"C:WINDOWSSYSTEM32|AUTOEXEC.INI. Ten pplik systemowy nie nadaje się do uruchomienia aplikacji systemu MS-DOS lub Microsoft Windows. Wybierz zamknij , aby zakończyć działanie aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kurza stopa, wpadl mi w raczki Windows XP x64 build 3790. Wszystko swietnie, tyle ze nie moge zainstalowac droverow do karty. Instaluje oryginalne ze stronki ATI, wszystko przebiega pomyslnie, ale po restarcie systemu dalej nie wykrywa driverow do sprzetu. Co robic? Mam system plikow NTFS, karta grafiki to Radeon 9000, procek Athlon 64 3000+, plyta glowna MSI K8T800. Do reszty podzespolow system sam znalazl sterowniki i wszystko poinstalowal, a tutaj nic. Pomozecie?

Acha i jeszcze jedno, podczas instalacji tych driverow pokazuje sie komunikat z naglowkiem Thunk.exe a pisze w nim: INF file is missing. Prosze o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielson_x

hitman47: Wbij sobie w PANEL STEROWANIA - WYDAJNOŚĆ I KONSERWACJA - NARZĘDZIA ADMINISTRACYJNE - PODGLĄD ZDARZEŃ

Poszeperaj tam troche, a może wyjdzie co jest przyczyną twoich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielson_x

Pobaw sie StyleXP, można nim zmieniać dużo bajerów (np. logo startowe) wiec podejżewam, że może on posiadać porządaną przez Ciebie funkcje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość werbel

A nie wiesz przypadkiem skąd ściągnąć StylaXp?? A najlepiej i linki do jakichś innych i spolszczeń ich jeśli można i jeśli są LEGALNE :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość werbel
Cześć da się jakoś na pirackim xp zrobić tak żeby działało USB 2.o?
- Ta zniewaga krwi wymaga... JAK TO Q*** NA PIRACKIM??

Ostzregam. Nie pisz więcej niczego o piratach ok?? A i tak usb powinno działać bo to nie windows zarządza usb. A sterowniki ma do każdego typu usb chyba że przy kupnie sprzętu dostałeś jakąś płytkę/dyskietke/link do downloadu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurv/a napisałem i kurv/a sie skasowało bo żądało logowania co to kurv/a ma być? to teraz krótko nei mam ikonki "pokaż pulpit" na pasku co zrobić żeby tam byla? (skasowana bezpowrotnie z paska)

Pisz troszkę mniej emocjonalnie bo zarobisz ostrzeżenie za te kurv/y. Z ikonkę odpowieda wpis w rejestrze, możesz ją przywrócić większością programów do tweakowania windy. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...