Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maril

Kupuję nowy komputer. Na co powinienem się zdecydować?

Polecane posty

Witam. Zamierzam kupić nowy komputer, do grania, w miarę odpowiedni do dzisiejszych wymagań. Mam ogólny plan tego, co chce mieć w środku lecz przy natłoku setek tysięcy modeli różniastych części nie wiem na co sie zdecydować.

Miałbym w związku z tym kilka pytań do wszystkich szanownych mądrzejszych ode mnie. :-) postaram się jak najdokładniej opisać swoje wątpliwości i problemy.

Komputer powinien być mocny w granicach cenowych od 1800zł - 2500zł.

(nadmieniam, że opieram się o Konfigurator CDA z numeru 06/2009 - bardzo mi się spodobał)

Procesor:

Jestem niemal pewny, że chcę mieć Intela. Najlepiej Core 2 Duo i tu pytanie: lepszy E7400 czy E8400? Czy jeśli bym wziął E7400 to np. FPS w grach drastycznie by zmalał? Może lepiej byłoby się jednak skłonić do AMD? Osobiście im nie ufam, ale jeśli ktoś odpisze, udowodni, że AMD też jest coś warte, to może.. Prawda to, że im droższy procesor tym lepszy? Który procek stanowi najlepszy stosunek cena/jakość?

W CDA jest napisane: " Najniższa półka nadająca się do gier to Pentium Dual Core E2xxx i E5xxx". Co ma znaczyć "najniższa półka"?? Troche ta wypowiedź niesprecyzowana, nie wiadomo, czy lepiej na te proce nie patrzeć, czy jednak są dobre(, ze świadomością, że są i lepsze)

Płyta główna:

Krótko: tania i stabilna jak czołg (no ale bez przesady ^^" )

Ma ktoś może taką? które są lepsze, lub chociaż "nadają się do grania"?

KARTA GRAFICZNA:

Znowu CDA: "Podstawowym modelem nadającym się do grania jest GeForce 9600GT. Dość stary ale nadal daje radę w średnich rozdzielczościach". I znowu nic z tego nie kapuje. x_x' bo np. nie wiem, w jakich realiach żyje autor tego cytatu..!! To mnie sie wydawało, że moja obecna karta (GeForce 6800 XT przy Intel Pentium 4!!! - pamięta ktoś jeszcze ten procek? :P ) "nadaje" sie do grania (o dziwo daje rade w chociażby Assasins Creed na minimalnych - za bardzo sobie nie pograłem -, udźwignął nawet CoD4!)... i czym obecnie są "średnie rozdzielczości"??? bo już chyba nie 1024x768...

9600GT - tani.. ale czy nie lepszy byłby któryś z serii 9?

* GeForce 9800 GT

* GeForce 9800 GTX

* GeForce 9800 GTX+

* GeForce 9800 GX2

Który byłby ew. godniejszy uwagi? Bo ja nie chce znowu grać przez 2 lata na średnich detalach żeby potem patrzeć jak komputer znowu sie starzeje.. A może jeszcze lepiej byłoby dopłacić te 200-300zł i wybrać GTX 260 SP 216 896MB? w CDA piszą, że jest "świetny" ^^

(o RAM już sam zadbam...)

To chyba tyle, co chciałbym się dowiedzieć.. proszę o wskazówki, może już ktoś sie zetknął z podobnym problemem.. Poczytam jeszcze w necie.

Z góry dzięki za wszelkie (ale nie idiotyczne) odpowiedzi. :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - zły dział

A teraz do tematu - jeśli chcesz grać 2-3 lata to musisz wziąć jakiegoś 4 jajowca lub X3 i spróbować odblokować 4 rdzeń.

Proc : AMD Phenom II X3 720 Black Edition - 439 zł

Mobo : ASRock M3A785GXH - 320 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 250 zł

Grafika : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 630 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 z

2495zł

Bronku, przestano powtarzać zły dział i zacznij raportować - GFR

Przepraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błyskawica jesteś.. :P moge sobie odliczyć HDD i napęd, bo mam.. chociaż, w zasadzie nowy komputer to nowy komputer.. :)

a bez OC jak to wygląda? tak na chłopski rozum - na jakich detalach pociągnie np. Crysisa? ;-)

bo na OC sie nie znam za bardzo.. ale z dobrymi instrukcjami mógłbym popróbować..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysisa powinno na full - Golden Sample ma fabrycznie podniesione zegry. Możesz się z nią pobawić w OC. U mnie temp. w stresie nie przekraczają 60*C! Ma ona 2 wiatraki które na 100% są wyraźnie słyszalne :wink: A co do X3 to jest to procesor 3 rdzeniowy ale z możliwością odblokowania 4 rdzenia , jak kupisz jeszcze jakieś chłodzenie do tego to możesz tego Phenoma kręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaa cie.. :) dzieki wielkie.. chyba mam zestaw marzeń.. xD zresztą czytałem troche na forum i dość często pojawia się ten procesor i grafika...

dzieki i sorka za zły dział.. ^^'

a jeszcze dopytam przy okazji - na jakiej rozdzielczości są te full detale w Crysisie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Maril, skoro naped i dysk masz to moznaby sie pokusic o Core i5, co ty na to:

Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ - 505

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ - 730

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 260

Cooler Master Elite 310 - 149

Fortron FSP500-60GLN 500W 80 Plus - 230

Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 - 625

Razem 2499 z esc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci się śpieszy? W najbliższym czasie z powodu premiery procesorów i5 oraz nowych Radeonów ceny powinny trochę spaść, więc za jakiś miesiąc za te same pieniądze pewnie będzie można złożyć coś mocniejszego. A i czy bardzo zależy Ci żeby była w tym karta nVidii, czy też może być coś ze znaczkiem ATI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz kupować nowego PCta "na koniec października-początek listopada", to dyskusja jest bez sensu. Za miesiąc-dwa złoży się lepszy zestaw w tym przedziale cenowym. Wtedy napisz odpowiedni temat :).

PS.

(o RAM już sam zadbam...)

Jak masz jakieś stare kości, to lepiej je sprzedaj, teraz zestawy są już pod DDR3 :smile:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minęło około pół miesiąca, więc znów pytam o komputer. :)

pewnie Was to zaczyna wkurzać, że każdy z osobna pyta o swój komputer, ale ja sie czuje jak świeży tatuś czekający na swojego bobaska.. xD

kazaliście czekać, wiec poczekałem (mam nadzieje, że odpowiednio długo)

komputer zamierzam kupić 16 października - jak obecnie wyglądają ceny i jaki najlepszy zestaw za 2500 z GeForcem 260? (do Radeonów nie jestem przekonany)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupić 16 października, to na razie nie ma co snuć domysłów, bo ceny jeszcze zdążą się zmienić. Taki bardzo przykładowy zestaw na dziś (bez GTX260, tylko z wydajniejszym HD4890):

Procesor:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

599 zł

Wentylator:

Zostanie kasy to sobie wybierzesz :)

Płyta główna:

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

280 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

260 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 334 (black)

149 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W/ew. 600W

299 zł

Suma:

2465 zł brutto

Ale 16.10 sytuacja może się zmienić (a bodajże koło 22.10 premiera HD57xx).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX260 to rywal HD4870, żeby mieć podobną moc jak mój przykładowy zestaw, musiałbyś kupić GTX275. Dlaczego boisz się Radeonów? Zawsze miałeś GF-y, czy ktoś Cię postraszył wadliwymi sterownikami?

PS. Jeśli będziesz chciał podkręcać GTX260 (o ile go kupisz), to odradzam wersje z fabrycznie podniesionymi zegarami-będą kiepskie do oc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 7600GT też ciągnie niektóre nowsze gry na minimalnych detalach w 1024*768, ale jeśli chcemy czegoś więcej, to trzeba zmian :). Radeony wygrywają z GF-ami pod względem stosunku cena/jakość i są bardzo dobrym wyborem do gier. Ale jeśli chcesz coś od "zielonych", to Twoja sprawa, każdy ma swoje przekonania (niekoniecznie słuszne i mądre przy kupnie :E).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiajem i tych i tych, i muszę Ci powiedzieć, że nie ma sensu być fanboy'em. Firma to jest ostatnia rzecz, na którą powinno zwracać się uwagę. W Twoim przypadku dużo lepszy będzie Radek. Zresztą od serii 6xxx minęło dużo czasu, to jest tak, jakbyś teraz chciał kupić telewizor plazmowy Rubin, bo kiedyś zaimponowały Ci ich kineskopy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem, zamówiłem.. HD 4890 bede miał od ASUSA i ram DDR2 i inny zasilacz.. ale wydaje mi się, Org, że ciut mnie w bambuko zrobiłeś bo okazało się, że AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/ to jedna z najgorszych plyt głównych... Nie chce cie zaraz obwiniać i psów na tobie wieszac, ale nie wiem, komu wierzyć. Czemu taką zaproponowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...