Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Command & Conquer (seria)

Polecane posty

:P

Zeppeliny tak były wytrzymałe, że je wyrzucono z użytku.

Przyczyną zniszczenia Hindenburga był gaz jakim napełniano komory, nie jego wytrzymałość.

Ale fani zostali i pościli przez 7 lat.

Jaki post?

Mają inną atmosferę?

Uh, wut?

No to się przeciwstawiaj, bo liczyłeś na jakąś Trylogię Sienkiewicza, ale dużo ludzi i tak sobie pogra.

I?

Tylko dlaczego musieli stawiać silos w przyszłym epicentrum? Jakby nie mogli z jakiegoś dystansu.

W Chicago był to plan awaryjny.

W misji na Florida Keys były właśnie umieszczone na Kubie, całkiem duży dystans.

Jedyny przypadek umieszczania ich blisko instalacji miał miejsce w Moskwie. Logiczne, w końcu forteca pada ostatnia, a Romanow do końca nie chciał się pozbawić możliwości użycia broni atomowej.

Ludzie wykorzystują 10% mózgu i już mają moce... ach ta ewolucja.

Czy ty celowo nie rozumiesz moich postów? Napiszę wolno i drukowanymi literami:

NIE MA DOWODU ŻE MOCE PSIONICZNE NIE ISTNIEJĄ

Nie widzę w tym zdaniu jakiejkolwiek wzmianki o tym, że już teraz ludzie je posiadają. Ty?

No bo Wołkow to ma na nazwisko tylko jeden człowiek w Rosji. Ty chyba być pisał pracę dyplomową z RA.

Nie ma zbiegu okoliczności. Jest to OCZYWISTE nawiązanie do Wołkowa z Counterstrike i Aftermath.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra może przesadziłem z tą wytrzymałością ale w I WŚ trudno było ustrzelić gada (5 gniazd maszynowych) no ale ich pooowolność.

Przyznajcie używacie wogóle Kirovy. Na lądzie może jeszcze ale na wodzie ustrzelą go 1,2 scorpiony

Z tym nieużywaniem bomb atomowych miałem na myśli że nie było zagłady i Fallouta ;) tylko konwencjonalne bronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Znowu pograłem sobie w Zero Hour.Cudna gra!I jak na mój gust wcale się ni zestarzała.Osobiście nie przepadam za rtsami,ale ten ,jak dla mnie ,prawie nie ma sobie równych.Szczególnie podoba mi się duża swoboda,brak limitu jednostek,prosta ekonomia,fajne jednostki,zróżnicowanie stron konfliktu,ładna grafika(jak na mój gust bardzo się nie zestarzała)W stosunku do wersji podstawowej powiększono stare, oraz dodano nowe mapy.Szkoda,że teraz nie robi się takich gier.Te nowości jakoś mnie nie pociągają.Demo Wojen o tyberium jakoś nie przypadło mi do gustu.A demka innych strategii są jeszcze mniej obiecujące.Jak dotąd command & conquer generals zero hour są dla mnie nie do przebicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy C&C Generals: Zero Hour spędziłem dużo czasu.

Ta gra jest super :)

Tylko przez cały czas wygrywałem gdy grałem w skimrish :P

Mimo że ustawiałem sobie cały team

komputerów po 3cpu na najwyższym poziomie <_<

Ale ogólnie jest super :lol:

Pogratulować!!!!!!!Spróbuj z żywymi przeciwnikami w sieci:)Możesz być zaskoczony:)Moim zdaniem Zero Hour jest ciut trudniejsza od podstawki.Z niektórymi misjami na najwyższym poziomie trudności miałem kłopot.Ale ogólnie rzecz biorąc gra jest łatwa.I masz rację -gra jest super!!!!!!!!!Pochwalę się,że kiedyś pokonywałem cztery brutalne armie:)Acha.I bardzo lubię grać chińczykiem.Czasem w sieci udaje mi się wyprzedać przeciwnikowi bazę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować!!!!!!!Spróbuj z żywymi przeciwnikami w sieci:)Możesz być zaskoczony:)

Huh.. spróbowałem (taki jeden meczyk, akurat przez lan z sąsiadem) i było trudniej.

Zdecydowanie więcej emocji i pytanie które zadawało mi trudności. Kto wygra?

Ale i tak wygrałem chociaż z trudem ale wygrałem :lol:

A co do twojego sprzedawania bazy:

Całkiem nieźle ci z tym poszło to dosyć trudne.

Chyba że przeciwnik nie miał już armii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh.. spróbowałem (taki jeden meczyk, akurat przez lan z sąsiadem) i było trudniej.

Zdecydowanie więcej emocji i pytanie które zadawało mi trudności. Kto wygra?

Ale i tak wygrałem chociaż z trudem ale wygrałem :lol:

A co do twojego sprzedawania bazy:

Całkiem nieźle ci z tym poszło to dosyć trudne.

Chyba że przeciwnik nie miał już armii.

Miał armie.Pograj sobie na serwerach EA.Zobaczysz jakim strasznym przeciwnikiem może być robotnik AŚW(albo GLA,jak kto woli).Mnie też łobuz jeden wyprzedał pół bazy agentką.Skirmish dopiero w sieci nabiera rumieńców.Można spotkać bardzo trudnych przeciwników.Bardzo szybko zrozumiałem co to jest rush:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanie czy warto kupić Wojny o Tyberium i Gniew Kana?Ja serię c&c znam tylko z generals i zero hour.JAk dla mnie ,jak dotąd strategie nie do przebicia.Ciekawi mnie czy te nowsze tytuły są równie grywalne.Bo mówiąc szczerze demo Wojen o Tyberium mnie nie zachwyciło.Ale podobnie bylo z generałami-na początku gra mi się nie spodobała,a teraz jestem nadal jej fanem.Jeśli ktoś grał w Tyberium,proszę o wrażenia:) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że w najnowszym RA3 aspekt ekonomiczny gry jest trochę zbyt uproszczony? Wystarczy po prostu zbudować jedną rafinerię (a program dodatkowo jeszcze podpowiada gdzie znajduje sie najodpowiedniejsza lokacja do jej umieszczenia...)do każdego pola surowców i zapomnieć o doglądaniu naszych zbieraczy(oczywiście poza ich obroną). Do tego dochodzi kwestia potrzebnej ilości budynków produkujących jednostki (nie grałem w żadnego poprzedniego RA, nie wiem jak to tam wyglądało), mam nadzieję, że będzie potrzeba więcej niż jeden, czy dwa, aby wykorzystać w pełni możliwości produkcyjno-wydobywcze swojej bazy/baz.

Może odrobinę marudzę (tak grałem w starcrafta: tam aby dobrze grac nie można było się skupić wyłącznie na micro, równowaga micro i macro[zarządzanie bazą, workerami] była podstawą aby coś osiągnąć), ale przynajmniej dla mnie jest to dosyć ważna sprawa.

Edit:Mimo wszystko mam zamiar kupić RA3 i skopać parę tyłków :D

A powiedz mi,w którym c&c aspekt ekonomiczny był skomplikowany?Grałeś w ogóle w jakieś c&c?

Kurcze.Jak gry nie ma na rynku,to jest masa ekspertów rozwodzących się nad grą.Ze szczególnym uwzględnieniem wymagań sprzętowych.A jak człowiek chce posłuchać wrażeń z gry,to żywego ducha prawie nie ma.Ciekawi mnie jaka jest kampania,łatwa,czy trudna,czy ciekawe zadania,czy jest trochę taktyki.Czy do celu wiedzie jedna droga,jaka jest inteligencja jednostek,czy mapy są duże?Jaki jest skirmish?Czy sporo ludzi na serwerach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu kupiłem Command & Conquer: The First Decade i jak na razie nie żałuję. Też bałem się kupić, ale teraz nie żałuje wydanych pieniędzy. A nawet jeżeli będziesz miał "zadatki" na PRO to i turnieje się znajdą ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelion nie ma co się bać. Jest to świetna seria i moim zdaniem nie będziesz żałował zakupu First Decade. W sumie grałeś w dwie gry c&c tak? No to będziesz miał jeszcze takie gry w które nie grałeś i mówie Ci -> w każdą się wciągniesz ;). A różnego rodzaju gry i turnieje sa chyba cały czas organizowane. W poprzednie wakacje nawet w HSTV była relacja z rozgrywki w rena (ajj za późno się a forum zgłosiłem, już miejsca nie było ;)). Jednym słowem - kupuj ;).

Ps.: W sumie to mój pierwszy post i chciałbym się przedstawić... ale nie wiem gdzie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;). W HSTV to raczej C&C3:KW , ale mój znajomy (szpan) i zarazem komentator C&C w "hedszocie" organizuje turnieje w starsze gry z serii. Tu polecam stronę www.cc-series.pl . To właśnie tam organizowane są turnieje ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo racji w tym co mówi Mikael Grizzly. Jestem fanem tej serii od pierwszej cześci, więc zapowiedź Trójki bardzo mnie ucieszyła. Mój zapał trochę opadł, po tym jak oprócz screen'ów przeczytałem o 'superzastych zmianach".

- Pies będzie po stronie USA. W tak razie, rozgrywki sieciowe nie będą miały sensu, na samym początku robisz rusha z GI i psami, i Rosjanie nie mają czym się bronić. Zachwiano równowagę, bo okopany GI, będzie teraz naprawde cieżki do pokonania.

- odbicie od realizmu. W 2 troszkę zaszaleli, tworzac np. gigantyczne ośmiornice itd, ale teraz to zaczyna zachaczać o Power Rangers - opancerzone niedźwiedzie, latające łodzie podwodne,wyrzutnia żołnierzy. . . ocb ? A jeszcze nie wiadomo nic o jednostkach Azjatyckich, tam pewnie tez będzie kilka takich buraczków.

-zmiana Tesla Troopers'a z zwykłego żołnierza w Cyborga. Czyli jeszcze większe spowolnienie Rosyjskiej Armii. Zauważcie, że powstaje pewien schemat - jednoski Roosjan są wielkie, powolne, ale mają dużą siłę rażenia.

-ułatwienie ekonomiczne. Teraz wystarczy tylko zbudować 2 budynki, żniwiarkę i zapomnieć o surowcach. Kiedyś musiałeś pomyśleć - załatwić ochronę żniwiarkom, inwestować w kolejne itd. I tak to było wg mnie bardzo łatwe, ale jak widać w Westwoodzie, uznali że ludzie się w tym gubią.

Mimo wszystko z niecierpliwieniem czekam na najnowszego Red Alerta, głównie z sentymentu, bo poprzednie wersje zabrały mi kilkadziesiąt godzin życia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelion nie ma co się bać. Jest to świetna seria i moim zdaniem nie będziesz żałował zakupu First Decade. W sumie grałeś w dwie gry c&c tak?

Jest jeszcze jedna sprawa;/ 120 zł. Oprócz tego, że boję się kupić, to wahałem się kilka miesięcy. Liczyłem na to, że cena spadnie. a tu bodaj dwa lata cena jest ta sama. Ale cóż. Jak zostanie mi jakiejś kasy po zakupie karty graficznej, to chyba się dam skusić. Przekonaliście mnie. Skoro wy (tzn niektórzy) też mieliście wątpliwości, ale nie żałujecie, to wierzę wam na słowo.

Postaram się kupić i nadgonić zaległości:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowser swojego czasu sam organizowałem PS'y (polish strikey - spotkania samych polaków w renegade) ;). Może nie tyle co organizowałem bo to nie ja stawiałem serva ale ogólnie ogarniałem.

Acha no i tu chciałbym zachęcić do kożystania ze stronki cc-series ;). A no i KW faktycznie najczęściej leci w HSTV ale kiedyś (2 razy) leciał renegade i stasze gierki.

Swoją drogą ostatnio to graliśmy am w moda do rena -> a path beyond. Całkiem fajnie się grało tylko, że mało osób przyszło. Co myślicie o tym modzie? Moim zdaniem jest o wiele bardziej udany niż... kurdcze nie pamiętam nazwy. W każdym bądź razie ten drugi był "zimowy" :P i kompletnie mi nie przypadł do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWK

Westwood już od dawna nie istnieje, o ile dobrze pamiętam, to już Generals był zrobiony przez EA na własną rękę. A realizm jest ostatnią rzeczą, o którą może chodzić w serii C&C :D.

Shelion

Jak chcesz kupić samego TFD, to zaglądaj na Wirtusa, sam tam kupiłem ten pakiet za 69 zł + wysyłka. Niestety, w tej chwili nie mają go na stanie (jest C&C Saga, czyli TFD + C&C3), ale zanim kupiłem było podobnie - czekałem kilka tygodni, aż gra znów pojawi się w ofercie (pewnie różni cwaniacy wykupują i wystawiają na Allegro :)).

A jak Ci się uda już dorwać swój egzemplarz TFD, to koniecznie zajrzyj na stronę, zwłaszcza, jeśli będziesz miał problemy z pierwszą częścią serii (tak na marginesie, to ilość poprawek zawartych na tej stronie przeraża - wyraźnie EA poszedł na łatwiznę i odwalił fuszerkę :/, dobrze, że znaleźli się ludzie, którzy poprawili to, co "profesjonaliści" spaprali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelion

Jak chcesz kupić samego TFD, to zaglądaj na Wirtusa, sam tam kupiłem ten pakiet za 69 zł + wysyłka.

Dzięki:). Ja szukałem na www.sklep.gram.pl, a czasem też na www.Allegro.pl. Ale ceny właśnie wahały się w granicach 120 zł (tzn czasem 3 złote mniej, czasem 3 złote więcej)

EDIT: A jak myślisz? Jak długo trzeba czekać aż będzie świeża dostawa?

PS. Widzę, że dużo tytułów jest tu stosunkowo tanio:).

Chyba już nie będę musiał czekać rok żeby sobie gierkę kupić (strasznie nie lubię przepłacać. Wolę poczekać rok jak gra będzie kosztować 60 zł niż dawać 99:)), bo tutaj są prawię o połowę tańsze:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackhand, zostali wchłonięci przez EA, ale to nadal są Ci sami ludzie.

Wiem, że C&C ma mało wspólnego z realizmem, ale niektóre jednostki są po prostu komiczne - opancerzony niedźwiedź ? wyrzutnia żołnierzy ? ;)

W poprzednich wersjach mało realistyczny był np. Yuri, który umiał kontrolowac psychikę wroga, albo ośmiornice, albo Czołg, którego nie widział przeciwnik, gdy nie był w ruchu. To miało jakieś ręce i nogi - a nie rzeczy typu powyższe albo latająca łódź podwodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelion

Trudno powiedzieć. Ja czekałem chyba z miesiąc na nową dostawę - wcześniej zagapiłem się i w przeciągu tygodnia cały nakład zniknął. Najlepiej zaglądać codziennie do sklepu i/lub molestować jego obsługę mailami :). A jak jesteś niecierpliwy, to szperaj na Allegro, kilka razy widziałem tam TFD za 79 PLN (nówkę oczywiście). Zostają też jeszcze inne sklepy internetowe, w niektórych można znaleźć TFD za cenę poniżej 100 zł (tylko zbyt często pojawia się przeszkoda "nakład wyczerpany" :(). Tak czy siak, w końcu na pewno gdzieś się pojawi :).

NWK

Jak zwał tak zwał, Westwood nie istnieje. Sporej części pracowników integracja z EA była nie na rękę i odeszli - część założyła Petroglyph Games, inni "rozpełzli" się po innych studiach developerskich.

Może i pancerne niedźwiedzie są głupie, ale mrówki-giganty, dinozaury czy specyficzny dla cyklu sposób produkcji jednostek i budynków najmądrzejsze też nie są :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Alert 3 zapowiada sie dobrze, gralem juz w 2 i musze przyznac ze bez reszty wciagnela moja cala rodzine, ale czy w nowej czesci mozemy spodziewac sie czegos nowego? jakis innowacyjnych pomyslow ktore przyciagna nowych fanow a starych zadowola? Mam tylko nadzieje ze rozgrywka w wolnej bitwie nie bedzie tak szybka jak w poprzedniej czesci, bo troche zalosne bylo to ze wrogow dalo sie rozwalic w kilka minut...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bula - wystarczy poczytać informacje na necie i pooglądać filmiki. W zasadzie powiedzieć nic konkretnego nie mogę jako beta tester :P ale gra znacznie się różni od tiberium wars, choć nadal jest szybka. I dobrze, bo 15 - 20 minut na jedną sesję to moim zdaniem w sam raz. W każdym bądź razie, nacisk położony jest znacznie bardziej na mikro zarządzanie i odpowiednie wykorzystywanie zdolności specjalnych jednostek - spamowanie tu nie przejdzie, tak jak w tib wars. No i najważniejsze, wreszcie każda ze stron konfliktu inaczej się rozwija i osiąga dostęp do mocniejszych jednostek - ale to można sobie obejrzeć w battlecast primetime'ach i command school'ach na oficjalnej stronce tib wars'a.

NWK - takich jednostek, jakie ci się nie podobają jest znacznie więcej. W zasadzie niemal wszystkie takie są. Mnie to odpowiada, no ale wpierw trzeba trochę pograć, zapoznać się z działaniem jednostek i nauczyć się odpowiednio je wykorzystywać, no i się do nich przyzwyczaić - co prawda designu znacznej części jednostek w ra3 nadal nie mogę ścierpieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attention! Achtung! Uwaga! ????'????! Attenzione! ;)

Do wszystkich fanów serii C&C, którzy jeszcze o tym nie wiedzą - dziś, dokładnie w 13 rocznicę wydania pierwszego Red Alerta, Electronic Arts udostępnił go do ściągnięcia za darmo - szczegóły i linki tutaj.

Tak, wiem, że powinni byli to zrobić już dawno temu, że ta wersja to "goła" "podstawkach" (zapomnijcie o mrówkach-gigantach, chlip, chlip ;)) i że to w sumie gest jak rzucenie psu gnijącego ochłapu, ale pamiętajcie, Towarzysze, że darowanemu koniowi pod ogon (czy jakoś tak ;)) się nie zagląda ;).

Dziękuję za uwagę :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...