Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zaptos414

Potrzebna pomoc z wyborem karty oraz procesora...

Polecane posty

Czyli rozumiem, że dalej masz do dyspozycji ~2000 zł.

Procesor : Intel Core i5 750 - 730 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-UD3 - 415 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

RAZEM : 2034 zł

Napęd z poprzedniego kompa. Sprzedaj graty i kup chłodzenie na procesor, bo box jest głośny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być albo Zotac ZT-20101-10P albo HD 4890 1GB.

Jeśli to ta pierwsza to szkoda 4 rdzeni dla niej, chyba że ma to być zestaw który później rozbudujesz o coś mocniejszego. Jeśli ta druga to zestaw Gi3rka. Choć nie podoba mi się w nim ta obudowa a i troche silniejszy zasilacz bym tam dał. Ale to już w 2000 limicie by się było ciężko zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wydaje mi się, że nie wszystko trzeba zmieniać.

Ramu już mam 4 GB, twardziela też 500 GB. Więc 400 zł w kieszeni.

Szukam płyty głównej, procesora i zasilacza właściwie, o sprzedaży tych części co mi zostaną nawet nie myślę... Toż tego nikt nie kupi :D Poza tym przydałaby mi się dobra obudowa, z co najmniej 2 wiatraczkami z przodu i z tyłu... Niedawno miałem właśnie problem z powodu zbyt dużej temperatury.

PS: Czy doradzasz zmianę boxa na inny tylko dlatego, że jest głośny, czy ma to też obraz w wydajności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, sorry Gofer, nie będę Cię już denerwował, ale zostało mi już takie przyzwyczajenie z innych fór:

Oświadczamy zatem, że za sugestią Rady Języka Polskiego od dziś zabronione jest posługiwanie się słowem ?cooler? w jakiejkolwiek postaci na wortalu i forum *****.pl. Jedynie słuszną formą, którą popiera redakcja i wspomniana rada, to określenie ?schładzacz?. W ostateczności dopuszcza się wykorzystywanie sformułowania ?system chłodzenia?. Niniejsze zarządzenie wchodzi w życie dziś, kończąc erę słowa ?cooler?.

:)

@Zaptos

Możesz wydać 100zł, a możesz 250. Jednak jeśli nie będzie wielkiego oc, to proponuję coś ze średniej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się, że nie będzie wielkiego O/C :P Więc średniej klasy chłodzenie powinno wystarczyć...

Czytałem poza tym o mobach z 2 typami gniazd DDR2 i DDR3. Może na początek kupie takie mobo, wsadzę swój RAM DDR2, a później dokupię DDR3? Z drugiej strony na innym forum czytałem, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego... Jak sytuacja ma się tutaj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale z tego co czytałem kości DDR3 są jeszcze dość drogie, więc nie wiem, czy teraz warto przepłacać czy poczekać... Kupywałem ten ram DDR2 dość niedawno i trochę szkoda mi się go pozbywać za dużo mniejszą cenę...

PS: Czy znacie jakieś strony, gdzie można byłoby sprzedać te "stare" części (oczywiście oprócz allegro.pl :P), czy chodziło wam o sprzedaż komuś znajomemu? Wydaje mi się, że pieniądze jakie mogę wyciągnąć ze sprzedaży tych części nie są warte zachodu ich wysyłki, sprzedaży, zabezpieczania itd. Za to wszystko wyjdzie może z 150 zł, zwłaszcza, że mobo które mam jest trochę uszkodzone (czasem gniazdo grafy przerywa, gdy się niechcący uderzy w komputer itd.), karta 8500 GT to już totalny przeżytek, a używane części zawsze tracą większą część swojej ceny.

Zastanawiam się także nad zasilaczem - ile V starczy, w jakie firmy najlepiej inwestować (czytałem, że BeQuiet jest dość dobry) i ile pieniędzy będzie to kosztować?

Znalazłem takie 2 sensne zasilacze do 200:

Fortron FSP AX-500-A 500W (199zł)

Pentagram 450W Silent Force Value [P 9102-2] (199zł)

Pentagram 500W Silent Force Value [P 9103-2] (ten już 230zł)

(dane ze strony www.esc.pl, może na innych stronach jest taniej; nie sprawdzałem, na razie oglądałem tylko zasilacze. Powiedzcie, czy któryś z tych jest dobry. Jestem gotowy nawet na kupno 3, bo po wygraniu karty mam prawie 700 stów w kieszeni, to mam do wykorzystania na zasilacz, RAM DDR3, chłodzenie na procka, obudowę itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w tej chwili DDR3 nie są już drogim rozwiązaniem dla bogaczy, to już normalnie dostępny sprzęt. Fakt, że różnica w wydajności nie jest duża, bo to tylko kilka procent, ale jak widać producenci idą z duchem czasu i nic dobrego na DDR2 już kupować nie warto. A co do stron, to możesz próbować na lokalnym portalu miejskim. U mnie można dawać ogłoszenia za darmo, nie wiem, jak u Ciebie.

Org - widziałem ten test pclola. Dla mnie słowo schładzacz to zwyczajna kpina, w dodatku brzmi jakoś tak... nieprofesjonalnie i wijejsko. A co do nakazów komisji, to nie obowiązują one for, możemy pisać co chcemy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wygraniu karty mam prawie 700 stów w kieszeni, to mam do wykorzystania na zasilacz, RAM DDR3, chłodzenie na procka, obudowę itd.)

Itd. tzn.? :) Wszystko prócz karty graficznej? Wcześniej Gi3r3k składał Ci zestaw z PC HD4850 512MB do 2000zł :). Dysk twardy i napęd masz? Za 2000zł bez karty graficznej złoży się coś pod i5 :), np.:

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

725 zł

Wentylator:

Na forum ktoś Ci pomoże wybrać, ja się na tym dobrze nie znam

Płyta główna:

Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/

525 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

300 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

195 zł

Obudowa:

Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza)

135 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

299 zł

Można oszczędzić kupując inną płytę główną.

Suma:

2179 zł brutto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, twardziela mam 500 GB, na dodatek Samsunga (kupowany z 4 tygodnie temu, bo poprzedni mi się spalił :P) więc oszczędzając wyjdzie akurat zestaw za ok. 2k... Co sądzą o nim inni forumowicze?; bo dla mnie jako laika się on nawet podoba :P

Aha i w tym miejscu chcę poruszyć inną kwestię... (PROSZĘ SIĘ NIE ŚMIAĆ! :P) Jak podłączyć "te wszystkie rzeczy do wszystkich innych rzeczy?" :P Czy są na necie jakieś poradniki jak podłączyć te wszystkie przewody do poszczególnych miejsc? Mam co prawda niedaleko sklep komputerowy, ale niezbyt mu wierze z powodu, że zostałem oszukany - dano mi kartę po reklamacji 8500 GT, gdy oddawałem 8600 GTS... Kłóciłem się z nimi, ale że zapomniałem zachować dowodu przyjęcia karty, nic nie mogłem zrobić... :D Teraz jednak mam to gdzieś, bo składam i tak nowy, ale niesmak gdzieś pozostał. Wiecie jak to jest. :P

Mój limit pieniężny dalej wynosi ok. 2k, chociaż 100-200 w tę czy we wtę też by przeszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poradnika, to nie ma czegoś takiego. Otwórz sobie komputer i zajrzyj do środka, możesz go nawet rozkręcić i skręcić. Jeżeli Cię to przerasta, to poproś jakiegoś kumpla, ktoś się powinien znaleźć, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba znalazłem rozwiązanie panowie... Skoro mówicie, że jest spoko, to chyba taki właśnie zestaw w najbliższym czasie zakupię...

Dziękuję wszystkim, którzy angażowali się w temat... Dziękuję za waszą pomoc i zrozumienie. Pozdrawiam, pewnie jeszcze nie raz się tu spotkamy, może w trochę mniej poważnych sprawach. 3majcie się! I jeszcze raz dziękuję!

Z poważaniem,

Zaptos414

PS: Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy zamówieniu w esc.pl dopiszesz, że prosisz o złożenie, to powinni Ci przysłać skręconego kompa (Twoim zadaniem będzie zamontować dysk-zapomniałem w moim zestawie o nagrywarce DVD, jeśli masz jakąś to nie problem, a jak nie to zaraz się coś wymyśli-ceny to ok. 100 zł).

Jak samodzielnie złożyć PCta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...