Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zaptos414

Potrzebna pomoc z wyborem karty oraz procesora...

Polecane posty

Jeśli jeszcze nie zamówiłeś. To wybierz inną nagrywarkę. Słyszałem wiele skarg na dvd od LO, więc nie mogę pozwolić na taki zakup. Dobrym pomysłem byłby jakiś LG [korzystam i z cd i dvd i jestem zadowolony].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak dorzuci kartę muzyczną, to wymagane markowe 850W... Ale jak może, to zawsze za 349 zł jest OCZ ModXStream Pro 600W. Aha, zobacz sobie obudowę, za 15zł więcej masz CM Elite 334, może Ci się lepiej spodoba. Nagrywarkę wziąłbym LG, ceny w esc.pl od 99 do 110zł. A jak wyjdziesz poza budżet, to możesz wziąć tańszą płytę od MSI albo Gigabyte. Ale ja nie polecam oszczędzać na mobo (ten Asus jest imho b. dobry-kolega ma i jest zadowolony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego samego LO x2 i 2 starsze w innym kopie i sprawują się bdb i nie słyszałem zbyt wielu złych opinii. ale możesz brać LG jak mówią inni niewiele droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używałem CD od LO bardzo długo[z 5 lat] i sprawował się świetnie, a nie oszczędzalem go za bardzo. Niestety ponoć przy DVD nie jest już tak różowo - wystarczy spojrzeć do naszego działu sprzętowego, tam często pojawiają się rewelacje z LO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic ja maltretuję dvd ligh scrable też fajnie działa(na moich bo w tej za 99 niema)1 ma 3 lata i 2 mają rok i staruszek 4lata i działa dalej.

Zaptos414 to bierz LG-5zł drożej a będziesz spokojniejszy pewnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee. Wydaje mi się, że nie będę kupował w przyszłości karty dźwiękowej, bo jak narazie gram cały czas bez niej, z soundem w mobo i nie narzekam na dźwięk w słuchawkach, słychać nawet nieźle, kto, gdzie i jak :).

I czy mógłby ktoś podać jakiś dobry wentylator na procesor? Szukałem na esc.pl i znalazłem taki za 45 zł:

Arctic-Cooling Alpine 11 Pro

Nie wiem, czy taka cena jest odpowiednia/jakość :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jest Arctic-Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2 za 80 zł - wystarczy do ~3.6GHz. Przy takich wymaganiach możesz zaoszczędzić i kupić GB P55-UD3.

Jeśli liczysz na więcej, to bierz Freezer Xtreme Rev. 2 + MSI P55-GD65 - P7P55D okazuje się mieć CF x16+x4, a nie x8+x8, co nie jest dobrą informacją. W dodatku MSI za 10 zł drożej dostajesz też SLI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zależy mi na zbyt dużym O/C, poza tym już przekroczyłem nieco budżet 2000, więc chciałbym tani wiatraczek. Może ten za 80 zł się nada.

I taki oto kosztorys powstał z uwzględnieniem wentylatora i innych części:

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 725 zł

Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2 80 zł

Płyta główna:

Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 525 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 300 zł

Dysk twardy:

Posiadam Samsung 500 GB kupowany 4 tygodnie temu (więc te miejsce puste)

Nagrywarka DVD:

LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black) 110 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 334 (black) 149 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W 299 zł

Suma:

2188 zł brutto

Macie jakieś zastrzeżenia/uwagi? Może jeszcze coś zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz dużych wymagań co do OC, to wystarczy Ci Gigabyte P55-UD3 za 415 zł. Pamięci weź Goodramy 1333MHz, to są te same pamięci.

Oprócz ceny różnią się np. sekcją zasilania, ale przy tych wymaganiach nie ma to dla Ciebie znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu OC nie olewa... Jednak faktycznie, mam już pomysł, jak to pogodzić.

Weź Goodramy 1333MHz, a zaoszczędzone 40 zł dołóż do Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev. 2.

Płytę weź MSI P55-CD53, bo co do podkręcania na GB P55-UD3 w sieci są różne sprzeczne informacje. Jak Ci się zachce, to zrobisz na niej 4GHz, a więcej zazwyczaj i tak nie daje rady zrobić - potrzeba już o wiele lepszego chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Po tym co powiedziałeś Gierek wyszedł następujący zestaw:

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 725 zł

Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev.2 135 zł

Płyta główna:

MSI P55-CD53 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan/ 425 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9 130 zł

Druga pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9 130 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 110 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 334 (black) 149 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W 299 zł

Suma:

2103 zł

Na pewno jego zaletą jest to, że jest tańszy o trochę ponad 100zł od poprzedniego, a chcę jak najmniej wyjść poza budżet domyślny (2k)

PS: Te chłodzenie wygląda strasznie masywnie. :)

Aha i jeszcze jedno. Czy do zmontowania tego procesora + chłodzenia nie będę potrzebował pasty termoprzewodzącej??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...