Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zaptos414

Potrzebna pomoc z wyborem karty oraz procesora...

Polecane posty

Witam.

Chciałbym zakupić procesor oraz kartę graficzną. Wiadomo - jak zwykle problemem jest cena/funkcjonalność :P. Z góry zaznaczam - dysponuję budżetem do 2000 PLN, chcę go wykorzystać mądrze, ale jak najlepiej. I tu do pomocy wkroczycie mi Wy, forumowicze :)

Przeglądając karty graficzne wpadła mi w oko:

Radeon 4890 PowerColor 1GB 2xDVI (PCI-E) (w komputronik.pl kosztuje ok. 1050zł)

I teraz pytanie: Primo - czy na moim monitorze (19') będzie to miało jakieś negatywne skutki? (słyszałem, że 2x karty "wyglądają" lepiej na większych monitorach). Secondo - czy w każdej grze będę mógł użyć mocy obu kart?

Procesor natomiast, chciałbym byście doradzili mi Wy. Myślałem o jakimś 3 GHz z podwójnym rdzeniem Intela. (Tutaj zaznaczam, że nie chcę używać O/C, nie znam się :s).

To są tylko moje uwagi, jeżeli widzicie jakieś alternatywy, to proszę śmiało pisać.

Z góry dzięki, z poważaniem,

Zaptos414

PS: Podział budżetu miał być 1200:800 (karta:procesor)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak byś napisał jaka masz płytę główną - to raczej wypadało by wiedżieć przy zakupie nowego procka. :smile:

A co do karty to komputronika "se daruj" - tu masz dużo taniej http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18095

A tak poza tym poczekaj z kupnem karty do premiery Radeonów hd 5xx - premiera już niedługo.

Ps. Do monitora 19' to ten radek nawet "za mocny" będzie

Ps2. Bo bym zapomniał o najważniejszym - jaki kolega ma zasilacz?

Ps3. Najlepiej to rozpisz konfigurację obecnego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c2d to już powoli nie ma sensu i na pewno e8600 tak samo jak pakowanie się teraz w toxica nie żeby to była zła karta bo wymiata ale za niedługo premiera nowych kart(jutro?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepszym wyborem byłaby Sapphire HD4890 Toxic na esc.pl, albo czekaj na HD5xxx. Co do procesora to w tej cenie AMD Phenom II x4 955 albo Intel C2Q Q9550 lub C2D E8400/E8600

Wyjdzie ok. 1600-1800zł

Tylko ten sapphire jes 200 zł droższy, IMHO poco przepłacać jak można samemu podkręcić. A co do procesora, jak kolega napisze jakie ma mobo to się coś doradzi w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwu rdzeniowiec już się nie opłaca :( Lepiej wziąść jakiegoś 4 jajowca. Tylko nie wiemy jaka podstawka ;)

Ja polecam Ci 260GTX od Gainwarda wersję Golden Sample z podniesionymi zegarami. Wystarczy Ci spokojnie na ponad rok a potem zmienisz na 5xxx lub 3xx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Kartę kupowałem jakieś pół roku temu, wydaje mi się, że powinno być spoko.

Znalazłem jednak to: Intel 915G (czy to rodzaj karty, czy czegoś innego? :P)

Rzeczywiście, może warto przeczekać tę premierę.

PS: Moja decyzja o kupnie jakiegoś nowego sprzętu jest spowodowana wyjściem MW2, w którą koniecznie chcę popykać bez ścięć itp.

PS2: Dzięki za tak dużo podpowiedzi; jeżeli da się jakoś inaczej sprawdzić rodzaj tej płyty głównej, to powiedzcie, bo akurat tego jakoś nie mogłem ;P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

915G to był chipset płyty głównej... Złom, nic na C2D tam nie włożysz, co najwyżej Pentium D...

Sprzedaj co masz i kup nowy komputer. Ile jesteś w stanie skombinować kasy?

@quote

A jeżeli nie chce używać O/C, to czy wymiana płyty jest konieczna?

Jeżeli tak, to na jaką firmę postawić? Na co zwracać uwagę?

Sorry za takie (może głupie) pytania; totalnym laikiem nie jestem, ale myślę, że dobrze zasięgnąć rady na forum takim jak to.

Wydaje mi się, że byłbym w stanie jakoś uzbierać tą dodatkową kasę na "nowy" komputer; wadą tego byłoby jednak to, że nie stałoby się to zapewne jeszcze w tym roku, a co za tym idzie ominie mnie zagranie w MW2, co jest priorytetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak dużo podpowiedzi; jeżeli da się jakoś inaczej sprawdzić rodzaj tej płyty głównej, to powiedzcie, bo akurat tego jakoś nie mogłem .

Użyć wkrętaka i oczu?

(model płyty głównej jest nadrukowany na laminacie albo będzie naklejka)

Ewentualnie programem SiW (patrz niżej)

Przy okazji otwierania obudowy zobacz jaki masz zasilacz, i podziel się z nami ta informacją. Nie chodzi o to jakiego koloru jest metalowa puszka, tylko model zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że w tym komputerze nie będzie markowego zasilacza. Do wymiany płyta główna, karta graficzna i procesor, więc imho trzeba będzie też szukać zasiłki. Ze starej maszyny mogą zostać pamięci (a i to nie koniecznie...) obudowa i ew. zasilacz.

Możesz sprawdzić model mobo np. w programie CPU-Z w zakładce Mainboard (daj screena), albo w Evereście (o ile mnie pamięć nie myli to w Podsumowaniu).

EDIT

Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*

Zasilacz: Feel III-500ATX (Total output 500W)

Płyta główna: GIGABYTE GA-8I915P Duo

*

Procesor: Intel Pentium 4 3.00 GHz

Karta Graficzna: NV 8500 GT

@Swistek

Wszyscy oprócz ciebie mówili poważnie; widać, że wiedzą co mówią i chcą pomóc. Używając ironii pokazałeś wyłącznie swą dojrzałość i wiedzę o temacie... Kolor puszki... Pfe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 720 Black Edition - 439 zł

Płyta Główna : ASRock M3A785GXH - 320 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB PCS - 369 zł

Zasilacz: Fortron FSP500-60GLN - 230 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

Razem : 2043 zł

Najlepiej kup wszystko oprócz karty graficznej, posiedzisz okresowo na integrze, w międzyczasie sprzedasz tamtego grata i może będzie Cię stać na jakąś lepszą kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pograć w nowsze gry w jako-takich detalach, to proponowałbym zbierać kasę i na koniec tego/początek następnego roku kupić nowy komputer. Rozbudowa tego będzie dość kosztowna. Najlepiej napisz jeszcze ile masz kasy. Mobo obsłuży tylko procesory P4, więc żadnego zestawu w oparciu o tego Gigabyte'a nie złożymy.

EDIT

Sorry, nie doczytałem. Mea culpa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swistek

Wszyscy oprócz ciebie mówili poważnie; widać, że wiedzą co mówią i chcą pomóc. Używając ironii pokazałeś wyłącznie swą dojrzałość i wiedzę o temacie... Kolor puszki... Pfe...

Na forum najczęsciej w odpowiedzi na pytanie o zasilacz pada tekst:

- zwykły

- srebrny

- 250V

Dlatego z góry zakładam że taką odpowiedź otrzymam, i proszę o konkrety.

Coś nie tak? obraziłem Pana?

Zasilacz: Feel III-500ATX (Total output 500W)

Płyta główna: GIGABYTE GA-8I915P Duo

Procesor: Intel Pentium 4 3.00 GHz

Karta Graficzna: NV 8500 GT

- płyta nie obsługuje procesorów Core (nawet Pentium D nie obsłuży ...)

- przy obecnie używanym procesorze nie wykorzysta się mozliwości żadnej karty wydajniejszej od GF8600/HD4830

- przy zmainie płyty procesora i grafiki zasilacz należy wymienić

W kwocie do 2000 PLN da się zrobić "upgrade" tego kompa, ale z powodu konieczności wymiany prawie wszystkiego (bo zmiana płyty głównej może pociągnąć za sobą konieczność wymiany pamięci - zależy czy masz teraz DDR czy DDR2) nie będzie to "bardzo mocny" komputer. Powiedzmy ze odpowiednik zestawów za ~2500 PLN z przyklejonego tematu. na pewno wydajniejszy niż obecna konfiguracja, i da się na nim grać w większość gier bez "zacięć" (nie zawsze przy maksymalnym lub wysokim poziomie grafiki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny (imo) zestaw Gierek.

Co pozostali o nim myślicie??

PS: Powiedziałem na wstępie o limicie 2k zł, ale taki limit mam do początku świat, bo później najprawdopodobniej dostane jeszcze kilka stówek, więc ten limit nieco wzrośnie :P. Poza tym mogę najpierw kupić płytę główną, później zasilacz itd... Powiedzmy więc, że limit mógłbym w najlepszym wypadku zwiększyć do 2,5 TERAZ, lub jeszcze więcej, jeżeli "zbierałbym" te komponenty przez jakiś czas.

PS2: Nie zależy mi na maxymalnych detalach. Myślę, że średnie spokojnie by wystarczyły... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Gi3r3k jest jak najbardziej ok. Tylko warunek, że kupisz go teraz bez żadnego odkładania w czasie całego zakupu. Jeżeli zaś będziesz zbierał na kompa dłuższy czas to lepiej się zgłosić jak już zakończysz zbieranie i będziesz miał przed sobą tylko wybór części i zakup. W tej dziedzinie wszystko zmienia się dosyć szybko i to co jest dziś ok, prawdopodobnie jutro już będzie be. Także ważne jest żeby wybór części poprzedzał ich zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wznawiam temat, gdyż sytuacja uległa znacznej zmianie :P

Wygrałem w konkursie CD-Action kartę graficzną... Problem w tym, że nie pamiętam na którą wysyłałem SMSa. Mogą to być albo Zotac ZT-20101-10P albo HD 4890 1GB. Więc kartę graficzną narazie mam z głowy :P.

Teraz chciałbym poprosić was, forumowicze, o pomoc z wyborem płyty głównej i procesora, ew. co powiedzieli koledzy wyżej - nowego zasilacza. Mam więc kilka pytań odnośnie tych rzeczy:

1. Jakie mobo wybrać?? Jaki przedział pieniężny oraz jaki model, aby udało się wykorzystać 2,4 rdzeniówki?

2. Jaki zasilacz... Ile V powinno wystarczyć do ww. karty?

3. No i na końcu procesor. Czy warto kupować 2 czy 4 rdzeniowy. Jaka częstotliwość? Przedział cenowy?

W odpowiedzi proszę wziąć pod uwagę model zaproponowanego procesora, gdyż jak mniemam wpłynie to na zasilacz.

Z góry dziękuję za wszystkie przydatne komentarze...

PS: Może dziwi was mój poziom niewiedzy na temat tych komponentów, ale mam dopiero 17 wiosen i wierzę, że forumowicze bogatsi tak "latami" jak i doświadczeniem pomogą :).

Ok, kończę swoje wypociny, czekam na odpowiedź x).

Z poważaniem,

Zaptos414

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...