Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crevious

Zasilacz

Polecane posty

Niewatpie ze jestes przekoany o adekwatnosci tej odpowiedzi itd, niestety nie bardzo mozesz logicznie wytlumaczyc sesns jej tworzenia, co innego ten caly bol, on pasuje na jej zrodlo jak ulal. Napisales wczesniej cos co zwyczajnie nie bylo zgodne ze stanem faktycznym, ja nieodnoszac sie nawet bezposrednio do twoich dziwnych wypowiedzi i sugestii, przekazalem autorowi prosta informacje ze dokonal bardzo dobrego wyboru, wiec czemu nastapil ciag dalszy?, skoro prawda ta sama. Zapomnialem, chicales tylko przypomniec ze kierowales sie zasada, ze jak cos jest tanie a dobre to automatycznie najlepsze i jedynie sluszne. Tyle ze tutaj pojawia sie podstawowy problem odnosnie kierujaca twoja osoba, niestrudzona wola poszukiwnia najlepszego stosunku oplacalnos/mozliwosci, bo gdzie ci w takim razie uciekl APN 500?, ktory za ok 35zl wiecej oferuje po 18A na wirtualna, albo za kolejne 35zl, BQ PPL7 430W{2x18A,lepsze okablowanie, 3lata gwarancji z drzwi do drzwi}. przeciez przedzial cenowy byl z zakresu 100-200. GLN mi sie nie spodobal?, w tym sensie ze proponowany alternatywnie ET350 mial lepsze parametry i co ciekawe cene na tym samym poziomie, to tak zgodze sie, nie nie podobal mi sie GLN bardziej niz konkurent. Osobiscie nawet nie chcial bym sie zblizyc do poziomu afirmacji dla tej i zadnej innej marki i ogolnie przedmiotow nieozywionych jaki przejawiasz, w tym sensie ma u mnie bardzo ciezko, nawet pomijajac fakt ze aktywnie promowalem od samego poczatku udane produkty tej marki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten szef jest bdb możesz śmiało brać ja mam wersję500w i spisuje się świetnie i jest najlepszą wersją szefa w chwili obecnej(nie dlatego ,ze ją posiadam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Chieftec nie jest dobrym zasilaczem. Nie ma nawet certyfikatu 80PLUS. Konstrukcja nie dorasta do pięt np. OCZ ModXStream Pro 600W. Owszem, jest niewiele droższa (o 20 zł) wersja 700W tego OCZ, ale jest to wersja konstrukcyjnie gorsza (tak jak 400W zresztą). Także osobiście proponuję OCZ ModXStream Pro 600W z certyfikatem 80PLUS i odłączanymi kablami. Mam go u siebie w komputerze, wcześniej miałem inną konstrukcję by Sirtec i zadowolony nie byłem. Zostało to też sprawdzone przez portal PurePC, którego jestem redaktorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty już nie przesadzaj z tym że szefy są takie do d zgodzę się ,że gps i green jest słabszy ale cft to najlepsze wydanie szefa.zaproponowany przez ciepie OCZ również był by dobrą inwestycją.i już nie musisz tak szpanować ,że jesteś redaktorem ppc wszyscy to widzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro najlepsze wydanie szefa nie ma nawet 80PLUS i jest to taka właśnie konstrukcja, no to bardzo słabo. A o PurePC mówię właśnie ze względu na teksty typu "nie przesadzaj". Czemu miałbym nie mówić czegoś, co zostało sprawdzone, jeżeli chodzi o konstrukcje zasilaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Chieftec nie jest dobrym zasilaczem

Tu nie chodzi o to, czy Chieftec jest do kitu, czy nie.

Miguel707 no wybacz ale sam sobie zaprzeczasz.sprawdziłem napięcie na moim cft na linii 12v i twardo się trzyma 12 na innych liniach tak samo dobre sztywne napięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało to też sprawdzone przez portal PurePC,

Link do tego testu poproszę.

Testy wewnętrzne na potrzeby poradnika... Musi Ci wystarczyć to, że podaję "podsumowanie". To, że komponenty do zestawów są sprawdzane nie jest przecież tajemnicą.

Niestety ten Chieftec nie jest dobrym zasilaczem

Tu nie chodzi o to, czy Chieftec jest do kitu, czy nie.

Miguel707 no wybacz ale sam sobie zaprzeczasz.sprawdziłem napięcie na moim cft na linii 12v i twardo się trzyma 12 na innych liniach tak samo dobre sztywne napięcia.

Chieftec ten nie jest dobrym zasilaczem, określenie "do kitu" pasuje najbardziej do zasilaczy pokroju Codegena. Tak więc sobie nie zaprzeczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy wewnętrzne na potrzeby poradnika... Musi Ci wystarczyć to, że podaję "podsumowanie". To, że komponenty do zestawów są sprawdzane nie jest przecież tajemnicą.

Sorry, ale to nie jest dla mnie wiarygodne. O ile wiem Twoim jedynym dorobkiem na PurePC są zestawy polecane przez sklep esc.pl, więc jeśli chodzi o testy czegokolwiek oczekuję wskazania opinii kogoś kompetentnego (np. dotyczącej testów tego zasilacza). Najlepiej z podaną metodologią pomiarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może frytki do tego?

Nie, to nie. Róbta, co chceta. Akurat opinię o tym Chieftec'u wystawiałem nie tylko ja, ale to już jest nieważne. A jeśli już wziąłeś pod uwagę mój dorobek, to weź pod uwagę też ten na forum, zresztą o wielu rzeczach tak naprawdę nie wiesz i wiedzieć nie będziesz.

Ten temat jest z mojej strony skończony.

PS (do autora tematu). Bierz Chiefteca, co polecają ludzie, co nawet nie widzieli go na oczy nie mówiąc o zaglądaniu do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię testy, których nikt nie widział, czyli tak zwane testy wewnętrzne różnych portali, czy czasopism. Dla mnie to jest proste, albo ktoś daje mi całe testy i mogę je sobie sam zinterpretować, albo tylko podsumowanie i wtedy mogę je spokojnie wyrzucić do kosza, bo nie mają dla mnie żadnej wartości.

Poza tym @michi93 te Chieftec-i też mają odłączane kable (patrz np. strona: http://www.chieftec.eu/index.php?option=co...amp;Itemid=365).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard wiem -nie przyjrzałem się dokładnie zasilaczowi.tylko tu cały czas szło o certyfikat 80+ w podanym przez ciebie zasilaczu jest a w tym przez erniego podobno nie (aż się pofatyguję po swoje pudło i sprawdzę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewatpie ze jestes przekoany o adekwatnosci tej odpowiedzi itd, niestety nie bardzo mozesz logicznie wytlumaczyc sesns jej tworzenia, co innego ten caly bol, on pasuje na jej zrodlo jak ulal.

Jak to nie mogę? Już to przecież uczyniłem wyjaśniając genezę tegoż wywodu. Więc w czym problem? Nadal nie rozumiem o co tyle szumu? Podkreślam mnie Twój tekst o Seasonicu nie uwiera, także dziwię się, że mój aż tak Cię zabolał. Przecież nie był złośliwy ani nic w tym stylu...

Napisales wczesniej cos co zwyczajnie nie bylo zgodne ze stanem faktycznym, ja nieodnoszac sie nawet bezposrednio do twoich dziwnych wypowiedzi i sugestii, przekazalem autorowi prosta informacje ze dokonal bardzo dobrego wyboru, wiec czemu nastapil ciag dalszy?

Nie, nie to troszkę nie tak. Mianowicie mogłem napisać coś co nie jest zgodne z twoim punktem widzenia. Nie żadnym stanem faktycznym. Chyba nie powiesz mi, że zasilacz kosztujący 115zł, zgodny ze standardem 80 plus z parametrami odpowiednio 17A, 15A jest cienki w kablach i wogóle nie stanowi dobrej oferty? Nieprawdę mógłbym napisać stwierdzając np coś takiego że Topower robi Szefa serii GPS. Nieprawda? Jasne. Wtedy też mógłbyś tak napisać ale nie w tym przypadku. Dlatego słowa trzeba ważyć aby potem z twarzą móc wyjść.

Zapomnialem, chicales tylko przypomniec ze kierowales sie zasada, ze jak cos jest tanie a dobre to automatycznie najlepsze i jedynie sluszne.

Znów imputujesz mi coś czego nie stwierdziłem, bowiem daleki jestem od Idee Fixe w której to bym uznawał ten jedyny słuszny wybór a reszta jest be. Stwierdziłem, że stosunek ceny do możliwości w tym przypadku stoi na dosyć wysokim poziomie i nadal to twierdze a co za tym idzie taki produkt jest jak najbardziej godny polecenia.

Tyle ze tutaj pojawia sie podstawowy problem odnosnie kierujaca twoja osoba, niestrudzona wola poszukiwnia najlepszego stosunku oplacalnos/mozliwosci, bo gdzie ci w takim razie uciekl APN 500?, ktory za ok 35zl wiecej oferuje po 18A na wirtualna, albo za kolejne 35zl, BQ PPL7 430W{2x18A,lepsze okablowanie, 3lata gwarancji z drzwi do drzwi}.

Stosując takowy schemat można dojść do konstrukcji o wiele, wiele droższych i to nie tylko z oferty Fortrona :)

przeciez przedzial cenowy byl z zakresu 100-200.

Zdecydowałem się na produkt w którym stosunek ceny do możliwości jest wysoki i to wszystko. O ile mnie pamięć nie myli ten PC Power & Cooling przekracza podany przedział cenowy...

GLN mi sie nie spodobal?, w tym sensie ze proponowany alternatywnie ET350 mial lepsze parametry i co ciekawe cene na tym samym poziomie, to tak zgodze sie, nie nie podobal mi sie GLN bardziej niz konkurent.

Starszy brat również nie miał lekko.

Osobiscie nawet nie chcial bym sie zblizyc do poziomu afirmacji dla tej i zadnej innej marki i ogolnie przedmiotow nieozywionych jaki przejawiasz, w tym sensie ma u mnie bardzo ciezko, nawet pomijajac fakt ze aktywnie promowalem od samego poczatku udane produkty tej marki

Ja tutaj tylko próbuje się bronić przed poważnymi zarzutami które usiłujesz mi imputować. Mianowicie zarzuciłeś mi głoszenie nieprawdy oraz mieszanie komuś w głowie. Dla mnie temat znów się wyczerpał, zaczynany stać w miejscu i umacniać pozycje. Doszliśmy do punktu w którym to ktoś musi ustąpić. Także z mojej strony na tym uzupełnieniu kończę tę bajkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard wiem -nie przyjrzałem się dokładnie zasilaczowi.tylko tu cały czas szło o certyfikat 80+ w podanym przez ciebie zasilaczu jest a w tym przez erniego podobno nie

Tamten istotnie nie ma certyfikatu 80+. Chieftec stosuje dosyć mylące oznaczenia np. CFT-750-14C należy do serii Turbo, w której każdy zasilacz ma certyfikat 80+, podczas gdy CFT-750-14CS należy do serii Super, w której żaden zasilacz takiego certyfikatu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{RKGB}Niewatpie ze jestes przekoany o adekwatnosci tej odpowiedzi itd, niestety nie bardzo mozesz logicznie wytlumaczyc sesns jej tworzenia, co innego ten caly bol, on pasuje na jej zrodlo jak ulal.

{wwl1}Jak to nie mogę? Już to przecież uczyniłem wyjaśniając genezę tegoż wywodu. Więc w czym problem? Nadal nie rozumiem o co tyle szumu? Podkreślam mnie Twój tekst o Seasonicu nie uwiera, także dziwię się, że mój aż tak Cię zabolał. Przecież nie był złośliwy ani nic w tym stylu...

Wszystko wskazuje na to ze cos jednak cie uwieralo, bo skoro w stwierdzeniu

Fortron byłby jeszcze lepszy. W końcu nie mało zrobili niezłych zasiłek dla OCZ :)
nie uzyles argumentu ekonomicznego, wiec moja wypowiedz w ktorej potwierdzam jednie autorowi ze wybral znakomity uklad, takze pomijajaca argumenty ekonomiczne, nie powinna wzbudzic twojego najmniejszego zainteresowania

{RKGB}Napisales wczesniej cos co zwyczajnie nie bylo zgodne ze stanem faktycznym, ja nieodnoszac sie nawet bezposrednio do twoich dziwnych wypowiedzi i sugestii, przekazalem autorowi prosta informacje ze dokonal bardzo dobrego wyboru, wiec czemu nastapil ciag dalszy?

{wwl1}Nie, nie to troszkę nie tak. Mianowicie mogłem napisać coś co nie jest zgodne z twoim punktem widzenia. Nie żadnym stanem faktycznym. Chyba nie powiesz mi, że zasilacz kosztujący 115zł, zgodny ze standardem 80 plus z parametrami odpowiednio 17A, 15A jest cienki w kablach i wogóle nie stanowi dobrej oferty? Nieprawdę mógłbym napisać stwierdzając np coś takiego że Topower robi Szefa serii GPS. Nieprawda? Jasne. Wtedy też mógłbyś tak napisać ale nie w tym przypadku. Dlatego słowa trzeba ważyć aby potem z twarzą móc wyjść.

Inczej twojego stwierzenia ze

Fortron byłby jeszcze lepszy. W końcu nie mało zrobili niezłych zasiłek dla OCZ :)

jako nizegodnego ze stanem faktycznym odebrac nie mozna, gdyz nie jest to konstrukcja przewyzszajaca Silencer'a

{RKGB}Zapomnialem, chicales tylko przypomniec ze kierowales sie zasada, ze jak cos jest tanie a dobre to automatycznie najlepsze i jedynie sluszne.

{wwl1}Znów imputujesz mi coś czego nie stwierdziłem, bowiem daleki jestem od Idee Fixe w której to bym uznawał ten jedyny słuszny wybór a reszta jest be. Stwierdziłem, że stosunek ceny do możliwości w tym przypadku stoi na dosyć wysokim poziomie i nadal to twierdze a co za tym idzie taki produkt jest jak najbardziej godny polecenia.

Problem w tym ze kiedy osoba deklaruje okreslone srodki nalezy wybrac proodukt ktory stoi na najwyzszym poziomie, a nie jedynie niezlym, w tym wypadku GHN przy chocby APN wygada na nie specialnie oplacalny zakup. Trudno o imputacje kiedy krytykujesz goscia za to ze kupil drozszy zasilacz, i majac do wydania 200zl ograniczyles sie do GHN'a

{RKGB]Tyle ze tutaj pojawia sie podstawowy problem odnosnie kierujaca twoja osoba, niestrudzona wola poszukiwnia najlepszego stosunku oplacalnos/mozliwosci, bo gdzie ci w takim razie uciekl APN 500?, ktory za ok 35zl wiecej oferuje po 18A na wirtualna, albo za kolejne 35zl, BQ PPL7 430W{2x18A,lepsze okablowanie, 3lata gwarancji z drzwi do drzwi}.

{wwl1}Stosując takowy schemat można dojść do konstrukcji o wiele, wiele droższych i to nie tylko z oferty Fortrona :)

Stosujac twoj shemat mozna tez dojsc do jeszcze tanszych konstrukcji o ciagle wystarczajacych dla zestawu paramaterach. Natomiast kierujac sie wskazowkami

autora doszedlbys do 200zl i zaproponowal chocby jeszcze jedn model ktory oferuje wiecej za kazda wydana zl niz GHN i nie przekraczaja kwoty jak chcial poczatkowo wydac

{RKGB}przeciez przedzial cenowy byl z zakresu 100-200.

{wwl1}Zdecydowałem się na produkt w którym stosunek ceny do możliwości jest wysoki i to wszystko. O ile mnie pamięć nie myli ten PC Power & Cooling przekracza podany przedział cenowy...

Pominoles mimo odpowiednich srodkow produkty ktore oferuja wyzszy stosunek ceny do mozliwosci, i o ile mnie pamiec nie myli to wybral sobie zasilacz sam, a ze swietny to na gratulacjach wyboru powinno sie zakonczyc

{RKGB}GLN mi sie nie spodobal?, w tym sensie ze proponowany alternatywnie ET350 mial lepsze parametry i co ciekawe cene na tym samym poziomie, to tak zgodze sie, nie nie podobal mi sie GLN bardziej niz konkurent.

{wwl1}Starszy brat również nie miał lekko.

Przeciez tekst do ktorego sie odniosles dotyczyl dyskusji na temat tego twojego starszego brata GHN'a wlasnie, i czemu mialby miec GLN lekko tylko dlatego ze jest dzielem FSP, a nie dlatego ze jest najlepsza oferta, a tak sie problematycznie dla ciebie zlozylo ze konkurent oferowal wiecej

{RKGB}Osobiscie nawet nie chcial bym sie zblizyc do poziomu afirmacji dla tej i zadnej innej marki i ogolnie przedmiotow nieozywionych jaki przejawiasz, w tym sensie ma u mnie bardzo ciezko, nawet pomijajac fakt ze aktywnie promowalem od samego poczatku udane produkty tej marki

{wwl1}Ja tutaj tylko próbuje się bronić przed poważnymi zarzutami które usiłujesz mi imputować. Mianowicie zarzuciłeś mi głoszenie nieprawdy oraz mieszanie komuś w głowie. Dla mnie temat znów się wyczerpał, zaczynany stać w miejscu i umacniać pozycje. Doszliśmy do punktu w którym to ktoś musi ustąpić. Także z mojej strony na tym uzupełnieniu kończę tę bajkę.

Gdzie tu

Fortron byłby jeszcze lepszy. W końcu nie mało zrobili niezłych zasiłek dla OCZ :)
miejsce na moje imputacje, facet kupil swietny sprzet o uniklanej zalecie i koniec, a ty mu imputujesz ze ma cos gorszego niz miec moglby. Ponadto w swojej w odpowiedzi dla autora nie wyszczegolnilem zadnej twojej wypowiedzi, a nie byly jedynymi, i odnioslem sie jedynie do podjetej przez niego samego decyzji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował coś takiego: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=15182 , mocy w przyszłości mu raczej nie zabraknie( o ile nie myślisz o sli\cf), dodatkowo ma odpinane kabelki . A co do cheiftec'a, to też będzie to dobry wybór( oczywiście mowa o serii cft) chodź ja bym skłaniał się bardziej, do zasilacza firmy ocz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grassman0 Link nie działa.

@ernie1979 Skoro chcesz brać zasilacz, który nada się do nowych kart, to proponuję poczekać te trzy dni za prezentacją nowych kart AMD/ATI, wtedy powinni podać jak bardzo prądożerne one będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rezydent_KGB

Jak już wcześniej napisałem:

Dla mnie temat znów się wyczerpał, zaczynany stać w miejscu i umacniać pozycje. Doszliśmy do punktu w którym to ktoś musi ustąpić. Także z mojej strony na tym uzupełnieniu kończę tę bajkę.

a że słów nie rzucam na wiatr, biorąc powyższe pod uwagę wnoszę jak na wstępie :) Nawet nie będę się odnosił do tego co napisałeś. A pierwsza linijka Twojego wywodu tylko mnie utwierdza w tymże stwierdzeniu. Skoro mówię, podkreślam iż tekst mnie nie uwierał tzn, że mnie nie uwiera. To tyle i aż tyle. Reszta jak na wstępie, śmietnika z tematu nie zamierzam robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej od tego Chieftec'a jest brać coś z serii : OCZ ModXStream Pro (600W, bo wersja 700W jest gorsza), Antec TruePower New, BeQuiet DarkPowerPro, Corsair HX.

No ale Chieftec z 80PLUS, to nie aż tak zły wybór, jak ten bez 80PLUS - mówię, żeby nie było niepotrzebnych kłótni na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...