Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crevious

Zasilacz

Polecane posty

Witam,

zepsuł mi się ostatnio zasilacz do komputera i niestety muszę kupić nowy w cenie ok. 100-200 zł.

Komputer:

procek: 1,8 Ghz IntelCoreDuo

karta graficzna: Radeon 4670 ASUS 512 mb

RAM: 2 gb Corsair (2x 1 gb)

Płyta główna: ASUS P5PL2-e

Poprzedni zasilacz: FEEL III 400 ATX

+ chłodzenie Freezer 7 (czy jakoś tak)

ps. Chcę mieć 450W lub więcej

ps2. Towary proszę polecać z tej strony, bo właśnie u nich kupię dzisiaj zasilacz TRYTON- KLIKNIJ

mogę wybrać tylko te z etykietką Stan: jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego Logic to bomba zegarowa z opóźnionym zapłonem ...

jak już to z tej stronki mogę Ci polecić :

OCZ StealthXStream 400W

205 zł

http://beta.tryton.com.pl/cennik_towar.php...yMyMjkwNA%3D%3D

lub

OCZ PCPower&Cooling Silencer 420W EPS PSU

226 zł

http://beta.tryton.com.pl/cennik_towar.php...yMxODc2NA%3D%3D

oba będą bardziej wydajne od tego Logic i mają porządne zabezpieczenia (czytaj nie uśmiercą siebie i reszty bebechów kompa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowy z paru powodów:

- zasilacze no-name, czy różne wynalazki typu Codegen, Logic, czy jeszcze inny syf mają to do siebie, że ich moc na tabliczce znamionowej jest mocno zawyżona (trzeba dzielić tak mniej więcej przez 2, czasem więcej, czasem mniej),

- tanie zasilacze nie mają zabezpieczeń (albo mają, ale niedziałające) co za tym idzie taki zasilacz może z powodzeniem usmażyć twojego kompa, ponadto jeśli taki zasilacz zostanie za bardzo obciążony, to zapewne się spali, a tego typu złom nie lubi odchodzić w samotności,

- tanie zasilacze nie trzymają napięć, często zdarzają się nagłe skoki napięć, lub to, że napięcia nie mieszczą się w normie, w połączeniu z poprzednim punktem efekty są takie, że komp działa niestabilnie, lub jakaś część nie wytrzymuje,

- tanie zasilacze mają niską sprawność, co za tym idzie dużą część pobieranej energii oddają jako ciepło, efekty są takie, że sam zasilacz jak i komp pracują w wyższej temperaturze niż miałoby to miejsce przy porządnym zasilaczu, a ponadto zasilacz pobiera dużo więcej energii niż to jest potrzebne, czyli płacisz większe rachunki za prąd.

Nie odpowiedziałeś na moje pytania: czy planujesz upgrade kompa i czy musisz kupować w tym sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko go podkręcę do 2,43 Ghz, a kiedyś może kupię jakiś lepszy procesor.

Chcę też lepszy zasilacz, bo ja kompa co jakiś czas ulepszam.

Chcę koniecznie w tym sklepie, bo pilnie potrzebuję komputera, a mój niedługo może paść (ofc. teraz się co chwila wyłącza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu darowałbym sobie sklep TRYTON, ofertę maja taką sobie. Szukasz dobrego a zarazem przystępnego cenowo zasilacza pod o/c? Nie musisz wybierać tanich wynalazków które równie dobrze mogły by robić za miny pułapki na bezdrożach bliskiego wschodu :) Dobra będzie ta konstrukcja:

http://www.allegro.pl/item719682500_nowy_f..._80_zabrze.html

spokojnie wytrzyma przyzwoite o/c tego co podałeś w pierwszym poście a nawet sporo mocniejszej maszynki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pierwszym i drugim słyszałem różne opinie, sam w akcji go nie widziałem, ale ogólnie unikałbym ich jednak, nie jest to może jakiś zupełny złom, ale też nie spodziewałbym się po tych zasilaczach bezproblemowej pracy. Co do trzeciego, to Tracer znany jest z wielu rzeczy, m.in. z tego, że produkuje beznadziejne zasilacze (co prawda lepsze niż np. Codegen, ale to marne pocieszenie).

Wszystkie 3 odpadają. Z rzeczy dostępnych w tym sklepie najtańsze (i zarazem porządne) są zasilacze OCZ (te wymienione wcześniej), poza tym jest jeszcze ten Chieftec, ale zasilacze z tej serii też niekiedy sprawiają problemy, więc jednak wybrałbym OCZ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie Seasonic dla PC Power & Cooling, który to stał się częścią OCZ Technology. Historię PC Power & Cooling można w skrócie przeczytać o tu:

http://www.pcpower.com/index.html

Musisz wziąć pod uwagę stosunek możliwości do ceny. Fortron kosztował nieco ponad 100zł zaś PC Power & Cooling powyżej 200zł. To jednak jest jakaś tam, różnica pomimo to Fortron nie ma się czego wstydzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie dlatego sprzedaje sie je od miesiecy w naszych sklepach pod nazwa OCZ PC&P, historie maja swietna, wiec ani to nie news ani co . GLN nie ma tez powodu zeby bylszczec na tle Silencera, nawet uwzgledniajac srednia roznice w cenie, mniejsza niz 100zl, nie wspominajac o kosztujacych tyle co GLNy, Seasonic'ach serii ET, GLN to zwyczajny solidny zasilacz OEM. Jak nie ma kasy mozna wziac, jak jest wiecej to nie ma powodu zeby sie nie interesowac bardziej dopracowanymi konstrukcjami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest news tylko uzupełnienie Twojego wcześniejszego wywodu :) Ale do rzeczy w tym przypadku była mowa o GHN w cenie 115zł. Nic nie mam do PC Power & Cooling - to przyzwoite zasilacze - tyle, że w tej sytuacji jego cena była na poziomie 226zł. Jak widzisz jest to nieco więcej niż za Fortka. Autor tematu prosił o wybór z zakresu 100-200zł. A więc brałem również pod uwagę jako jeden z priorytetów stosunek możliwości do ceny. Fortron na tym tle źle nie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specialnego sensu dla tego uzupelnienia trudno sie doszukac, a i do newsowosci sugestia byla zaznaczona , polecic GHN ok, nie zabije, ale stwierdzenie

Fortron byłby jeszcze lepszy. W końcu nie mało zrobili niezłych zasiłek dla OCZ :)
, wydaje sie byc delikatnie mowiac co nieco na wyrost w odniesieniu do tych dwoch modeli. Nawet gdyby ci chodzilo o to ze niby lepszy bo tanszy a wystarczy, to problemem jest fakt ze do 200 i w ofercie Fortron'a nie brakuje lepszych i bardziej i perspektywicznych jednostek o lepszym stosunku ceny do mozliwosci, a dochodza pod rozwage tanie modele BQ /Corsair/Seasonic/Topower...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co szukasz jakiegoś specjalnego sensu? Sens to sens i tyle :) Zwyczajnie prosto i na temat bez żadnych udziwnień. Co do reszty Twojego wywodu, wiesz ja mam wrażenie że co bym nie polecił to i tak będzie be. Dlaczego? Już Ci mówię. Teraz nie pasuję Fortron GHN za 115zł. Poprzednio nie pasował Fortron GLN za 159zł a i z tego co pamiętam to Fortronowi GLN z przedziału ok 230zł również się dostało. Więc o co chodzi? Fortrony polecam w szczególności dlatego ponieważ robią przyzwoite zasilacze w atrakcyjnych cenach. Czyli stosunek ceny do możliwości stoi na dosyć wysokim poziomie. Zauważ, że polecam określone modele które poniżej pewnego poziomu raczej nie schodzą. Mówisz coś, że w ofercie Fortrona do 200zł są zasiłki bardziej the best i wogóle. Pamiętasz poprzednią dyskusję w której to był na tapecie Fortron GLN 400W? Co się stało? Dostał nieco po obudowie :) Jego droższy brat zresztą również. Jakbym tu polecił inny model to pewnie też byłoby be. Także trochę tych Fortronów w naszych dyskusjach już się przewinęło i jakoś wszystkie nie miały u Ciebie lekko. Są to produkcje z różnych przedziałów cenowych także ciężko mi uwierzyć iż jakbym polecił coś droższego to byłoby ok. Nie wiem dlaczego tak u Ciebie te Fortki mają ciężko? Ja bym się raczej cieszył jakby była taka firma która by wykonywała sprzęt z zachowaniem należytej jakości a przy tym atrakcyjnej ceny. To wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam dziwny zwyczaj ze lubie jak wszystko ma jakis sens, w wypadku twojego, nienewsa czy co to mialo byc, brakowalo mi go, nie wiem tez gdzies ty odnalazl moja sugestie ze FSP ma najlepsza oferte do 200, napisalem ze maja lepsze modele od GHN w podanym/dostepnym przedziale cenowym, w ktorym dodatkowo miesza sie konkurencyjne modele, oferujace czesto wiecej za niewiele wiecej. Natomiast wrocmy na chwile do poczatku tej dyskusji, moim pierwszym w tym temacie poscie docenilem wybor autora, ktoremu swoja droga niepotrzebnie mieszales w glowie cytowanym powyzej stwierdzeniem, sugerujac ze nabyl produkt gorszy, co jest oczywista nieprawda, nie wiedziec czemu okazalo sie dla ciebie problematyczne. Fortron akurat zawsze mial u mnie lekko, polecam je tutaj dluzej niz ty, wiec stwierdzenie ze nie maja u mnie lekko, moze miec sens tylko w takim znaczeniu, ze u ciebie maja zbyt lekko, takie swego rodzaju "jedynie sluszne" wybory, nikomu nie sluza, im wiecej alternatyw tym lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedz w moim przekonaniu była adekwatna do Twojego tekstu o Seasonicu i stanowiła dla niego uzupełnienie. Nie rozumiem dlaczego aż tak bardzo Cię to zabolało? Mnie Twój tekst wogóle nie wzruszył. To na tyle w tej materii. Teraz reszta Twojego wywodu w której to zarzucasz mi mieszanie komuś w głowie oraz nieprawdę nie przyjmując przy tym, do swojej wiadomości podstawowych informacji które to staram się tobie przekazać od dłuższego czasu. Mianowicie stosunek ceny do możliwości nadal jest tu przemilczany bez echa. To nic że za 115 zł dostajesz przyzwoitej klasy zasilacz zgodny ze standardem 80 plus. To nic, że w tej cenie dostajesz linie jedna 17A zaś druga 15A. A co za tym idzie opłacalność zakupu stoi na przyzwoitym poziomie. W świetle powyższego Twoje oskarżenia są tu bezpodstawne. Kończąc ten smutny tekst chciałbym się jeszcze odnieść do ostatniej części Twojej wypowiedzi. Stary w poprzedniej naszej dyskusji nie spodobał się za specjalnie Fortron GLN 400W , jego starszy brat również nie miał lekko. Teraz nieszczęsny GHN - de facto niezły zasilacz - zbiera nieprzychylne teksty. Odpowiedz sobie sam u kogo Fortek ma ciężko? To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...