Skocz do zawartości

Kuchnia


Gość

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przepisu an zupę nei znam ale chciałbym w tym miejscu podziękować CDA za rabat 50% na pizzę! Wreszcie mogłem zjeść pizzę przy meczu i przy serailu lost bo za pierwszym razem nie wzięto rabatu, więc łącznie oszczędziałem z ... 60zł! Jeszcze raz wielkie dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem że to po prostu rosół z kostki +dużo wyciskanego, swiezego(z proszkiem na pewno nie wyjdze)czosnku+warzywa/przyprawy/ser, z czym kto lubi ;P Nigdy nie probowalem, ale jesli domowa smakuje tak jak Slowacka, to kiedys musze :]

A slyszeliscie(moze sami probowaliscie?), ze ogórek(raczej nie probujcie z kiszonymi >,<) z cukrem smakują podobnie do arbuza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mój przepis na śniadanie/kolację, a czasem i obiad:

-mikrofalówka(sztuk 1)

-Dwie kromki chleba,

-Dużo żółtego sera,

-Tyle samo topionego,

-i ewentualnie szynka.

Produkty żywnościowe wkładamy do mikrofali, podgrzewamy około 2, 2 i pół minuty i mamy pyszne żarełko w kilka minut;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis na śniadanie/kolację, a czasem i obiad:

-mikrofalówka(sztuk 1)

-Dwie kromki chleba,

-Dużo żółtego sera,

-Tyle samo topionego,

-i ewentualnie szynka.

Produkty żywnościowe wkładamy do mikrofali, podgrzewamy około 2, 2 i pół minuty i mamy pyszne żarełko w kilka minut;]

Właśnie takie coś jadłem 5 minut temu;) Dobre też jest z bułką:D

Mam pytanie: Jaka jest, według was, najlepsza zupa???

Moja to chyba Ogórkowa;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis na śniadanie/kolację, a czasem i obiad:

-mikrofalówka(sztuk 1)

-Dwie kromki chleba,

-Dużo żółtego sera,

-Tyle samo topionego,

-i ewentualnie szynka.

Produkty żywnościowe wkładamy do mikrofali, podgrzewamy około 2, 2 i pół minuty i mamy pyszne żarełko w kilka minut;]

Właśnie takie coś jadłem 5 minut temu;) Dobre też jest z bułką:D

Mam pytanie: Jaka jest, według was, najlepsza zupa???

Moja to chyba Ogórkowa;)

Moja to też ogórkowa i jeszcze jedna!

Cebulowa + grzaneczki + serek (żółty)

Jak kots chce to podam przepis :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis na śniadanie/kolację, a czasem i obiad:

-mikrofalówka(sztuk 1)

-Dwie kromki chleba,

-Dużo żółtego sera,

-Tyle samo topionego,

-i ewentualnie szynka.

Produkty żywnościowe wkładamy do mikrofali, podgrzewamy około 2, 2 i pół minuty i mamy pyszne żarełko w kilka minut;]

Właśnie takie coś jadłem 5 minut temu;) Dobre też jest z bułką:D

Mam pytanie: Jaka jest, według was, najlepsza zupa???

Moja to chyba Ogórkowa;)

Moja to też ogórkowa i jeszcze jedna!

Cebulowa + grzaneczki + serek (żółty)

Jak kots chce to podam przepis :wink:

Jeny, ja nigdy nie jadłem cebulowej!;) Jakie są składniki? Sama cebula, czy co?:) Podaj na to przepis, to zobacze, czy mi smakuje;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składniki:

- Zupa cebulowa knorr (ni może być krem, ma być zupa) - z torebki, ale palce lizać.

- grzaneczki :wink: (swoje, albo gotowe) kosteczki

- Ser zółty, obojętnie jaki

Przepis:

Przepis przygotowania zupy jest na jej opakowaniu. Potem tylko trzeba posypać grzaneczkami i serkiem i już można jeść

SMACZNEGO !!!! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składniki:

- Zupa cebulowa knorr (ni może być krem, ma być zupa) - z torebki, ale palce lizać.

- grzaneczki :wink: (swoje, albo gotowe) kosteczki

- Ser zółty, obojętnie jaki

Przepis:

Przepis przygotowania zupy jest na jej opakowaniu. Potem tylko trzeba posypać grzaneczkami i serkiem i już można jeść

SMACZNEGO !!!! :)

Jutro kupię składniki i spróbuję tej zupy;) Powiem wam czy mi smakuje, czy nie. A wiecie co ja zawsze jem na śniadanie? Płatki na mleku na zimno. Czyli mleko z lodówki i odrazu wsypać płatki:) (Zawsze jem te chocapic, czy jakoś tak) Pycha! I jak człowieka obudzi;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składniki:

- Zupa cebulowa knorr (ni może być krem, ma być zupa) - z torebki, ale palce lizać.

- grzaneczki :wink: (swoje, albo gotowe) kosteczki

- Ser zółty, obojętnie jaki

Przepis:

Przepis przygotowania zupy jest na jej opakowaniu. Potem tylko trzeba posypać grzaneczkami i serkiem i już można jeść

SMACZNEGO !!!! :)

Jutro kupię składniki i spróbuję tej zupy;) Powiem wam czy mi smakuje, czy nie. A wiecie co ja zawsze jem na śniadanie? Płatki na mleku na zimno. Czyli mleko z lodówki i odrazu wsypać płatki:) (Zawsze jem te chocapic, czy jakoś tak) Pycha! I jak człowieka obudzi;)

I jak zupa dobra??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co ja zawsze jem na śniadanie? Płatki na mleku na zimno. Czyli mleko z lodówki i odrazu wsypać płatki:) (Zawsze jem te chocapic, czy jakoś tak) Pycha! I jak człowieka obudzi;)

Racja, ja tak jadam już od podstawówki.Tyle że wieczorem, po kolacjii xD

Co do zupy cebulowej-czy to to samo co czosnkowa?

W międzyczasie proponuję abyście spróbowali przygotować sobie tosty z papryką, nie taką zwykła tylko w proszku, najlepiej ostrą.Mniam! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zupy cebulowej-czy to to samo co czosnkowa?
Oczywiście, że nie :wink: W zupie czosnkowej jednym z głównych składników jest czosnek, czyli to, od czego w filmach uciekają wampiry, a w zupie cebulowej - to warzywo, które ma w sobie takie długie paski i się od tego płacze :D

Szczerze mówiąc- dosyć często zdarza się ludziom mylić(albo wręcz łączyć) ze sobą te dwa gatunki, tworząc czosnbulę, od której płaczą wampiry :D

W międzyczasie proponuję abyście spróbowali przygotować sobie tosty z papryką, nie taką zwykła tylko w proszku, najlepiej ostrą.Mniam! Smile
Dobrze się składa, że to akurat dziś poruszacie temat zapiekanek/tostów, bo akurat to mamy dziś na kolację w bursie... Swoją drogą mam nadzieję, że nie będą to te zapiekane koszmarki, które kiedys dostaliśmy, czyli: cały stary bochenek chleba przekrojony na pół, wypełniony w środku starym żółtym serem i pieczarkami, a poza tym kukurydzą(pieczona/smażona kukurydza jest paskudna :? ). Trzymajcie za mnie kciuki :P

Dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie proponuję abyście spróbowali przygotować sobie tosty z papryką, nie taką zwykła tylko w proszku, najlepiej ostrą.Mniam!

A to się sypie na tosta, czy wkłada się to do środka??? Dzisiaj bym tego posmakował, tylko pierw muszę papryke w proszku kupić w sklepie(obym znalazł;) )

Ja nieraz robię sobie"tanie danie na sucho". Wiecie co to jest??? Zupka chińska;D

1. Kupujemy w sklepie zupke chińską(i wracamy do domu;) )

2. (w domu) Gnieciemy ją całą(nie rozpakowujemy jej, pierw trzeba wszystko rozgnieść)

3. Otwieramy torebkę i wsypujemy do niej całą zawartość przyprawy

I tak oto powstały nam "chrupki o smaku kurczaka" :)

Tylko nie wsypujcie tych zielonych liści i tej wody(w niektórych torebkach takie coś jest), tylko samą przyprawę, aby makaron miał smak. Naprawdę mi to smakuje;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składniki:

- Zupa cebulowa knorr (ni może być krem, ma być zupa) - z torebki, ale palce lizać.

- grzaneczki :wink: (swoje, albo gotowe) kosteczki

- Ser zółty, obojętnie jaki

Przepis:

Przepis przygotowania zupy jest na jej opakowaniu. Potem tylko trzeba posypać grzaneczkami i serkiem i już można jeść

SMACZNEGO !!!! :)

Jutro kupię składniki i spróbuję tej zupy;) Powiem wam czy mi smakuje, czy nie. A wiecie co ja zawsze jem na śniadanie? Płatki na mleku na zimno. Czyli mleko z lodówki i odrazu wsypać płatki:) (Zawsze jem te chocapic, czy jakoś tak) Pycha! I jak człowieka obudzi;)

I jak zupa dobra??

Nigdzie nie widziałem takiej zupy...;P Może w Elblągu nie ma? Albo przeoczyłem... Jutro pojadę do drugiego supermarketu i zobaczę, czy tam

taka zupa jest;) A może wszyscy wykupili?;) Będę dokładnie szukać!:D

Jedliście kiedyś kapuśniaka? Smakuje wam??? Ja właśnie odgrzałem go w mikrofalówce. Zaraz będę go wcinał:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniadanie, powiadacie, przyjaciółko xD No cóż... paskudna prawda jest taka, że zwykle śniadań nie jadam, jako że z rańca mam zbyt ściśnięty żołądek albo po prostu nie zdążam. Od czasu do czasu siłą, perorując do siebie zawzięcie o rozsądku itepe (;) ), zdecyduję się zjeść jogurt albo coś podobnego, ale głodna zaczynam być dopiero w okolicach 12-13 - czyli godziny mojego pierwszego posiłku w wakacje (tzn. jak udało mi się poderwać o podobnie barbarzyńskich godzinach, bo - Tsenio i Narsil [tudzież Mafcio, Mayron i sporo innych osób ;)] świadkami - zwykle zwlekałam się z łóżka w okolicach 16, w sam raz od razu na obiad) xD

Ale jeśli już, to na śniadanie toleruję ortodoksyjnie naleśniki/omlet/jogurt naturalny z płatkami. I basta 8) xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie jadłem cebulowej!;) Jakie są składniki? Sama cebula, czy co?:)

Wprawdzie już kiedyś podawałem, ale to było dawno

przepis na francuską zupę cebulową:

1kg cebuli

2 l rosołu wołowego (może być z kostki, chociaż lepszy jest ugotowany samemu)

szklanka białego wytrawnego wina

mąka, masło, sól, pieprz, tymianek

bagietka

żółty ser

pokrojoną cebulę podsmażyć na maśle na złoto, dosypać mąki, zasmażać jeszcze około minuty, dolać rosół, dosypać tymianku, gotować 30 min, posolić i popieprzyć do smaku, dolać wino, zagotować, zdjąć z wierzchu nadmiar tłuszczu.

W piekarniku zrobić grzanki z bagietki z serem, zupę rozlać do talerzy, a na wierzch położyć grzanki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wino to mi się najbardziej podoba;) Oj, to dziś najem się tej cebulowej... Pierw kupię tą zupe cebulową z knorra(Paulie mi polecił), a jutro(a może dziś?;) ) zrobię taką jak ty mi podałeś. Troche się napłacze przy tych cebulach...;) Mam nadzieję, że zupa cebulowa będzie mi smakować:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zupa koperkowa jest do bani wam powiem :P Normalnie ochyda. Tak samo jak krupnik. Nie mogę tego przełknąć, a co dopiero wlać na talerz. Eot.

Cebu-lova-lova jeszcze jakoś przejdzie, z grzaneczkami jest nawet, nawet, ale oczywiście nie umywa się do żurku z kiełbasą i yaykiem 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dam przepis na kakao:

-kakao(byle jakie według uznania)

-Łyżka cukru

-Łyżka ostrej papryki w proszku(chyba chili)

Zagotować mleko zmieszać z 2-3 łyżkami kakao wsypać łyzke ostrej papryki i wrazie nieuzykania pożądanego smaku dodawać papreke lub cukier

MNIAM :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kakao(byle jakie według uznania)

-Łyżka cukru

-Łyżka ostrej papryki w proszku(chyba chili)

Że co? Że jak? Chili? o.o Wygląda groźnie, nie wiem, czy warto marnować takie dobre skłarniki na tak dziwno eksperyment :P Rozumiem - herbata ze śmietanką, kakao ze śmietanką, nawet kakao z herbatą... ale kakao i chili mi się w głowie nie mieści o.o

No i wczorajsza zapiekanka była naprawdę dobra, poza tym, że kukurydza na spodzie była wręcz czarna i wyglądała jak bardzo żółte i bardzo zepsute zęby >.>

A i tak wiadomo, że jedną z najlepszych zup(swoją drogą, ten temat pojawia się raz na 2-3 strony _^_ ) jest pyszny naturalny rosołek z dużą ilością pietruszki 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak wiadomo, że jedną z najlepszych zup(swoją drogą, ten temat pojawia się raz na 2-3 strony _^_ ) jest pyszny naturalny rosołek z dużą ilością pietruszki Cool

Hmm... bez zielska i z dużą ilością soli - zgodzę się, ale... ogórkowa i krabowa - das ist das! xD A w ogóle, to się noszę z zamiarem upieczenia jakiegoś ciasta (dwie frazy - "kocham cię" i "Yenna zamierza piec ciasto" - that's the best prelude to tragedy :) ), ale nie wiem, na jakie mam ochotę ^.^' (to sugestia, żeby ktoś coś polecił... Niziołko, liczę na Ciebie xD)

EDIT:

Jadł ktoś ciasto Rafaello??? Bardzo smaczne;) Niedawno u znajomych jadłem takie ciasto. Chciałem nauczyć się go robić, lecz to będzie trudne...Wink (...)

Hmm... życie żeś mi, towarzyszu, uratował :lol2:

Jak zrobię, nie omieszkam poczęstować... (dam im spróbować pierwszym, jeśli po 10 sekundach nadal będą żywi i przytomni, zjem sama, blehehehehe...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadł ktoś ciasto Rafaello??? Bardzo smaczne;) Niedawno u znajomych jadłem takie ciasto. Chciałem nauczyć się go robić, lecz to będzie trudne...;)

Składniki:

:arrow: 2 tabliczki białej czekolady

:arrow: 2 galaretki o smaku cytrynowym

:arrow: 200 g wiórków kokosowych

:arrow: 2 opakowania bitej śmietany w proszku(tej błyskawicznej)

:arrow: 1 paczka podłużnych biszkoptów

:arrow: 2 szklanki mleka

:arrow: 2 szklanki gorącej wody

:arrow: 1 paczka kokosanek do dekoracji

:arrow: nieco likieru adwokat do ponczowania biszkoptów

Obie galaretki rozpuszczamy w 2 szklankach wrzątku. Dodajemy pokruszoną białą czekoladę i mieszamy póki się nie rozpuści. Zostawiamy aż do całkowitego przestudzenia. Z mlekiem ubijamy bitą śmietanę w proszku i gdy zaczyna nabierać właściwej konsystencji, dodajemy po łyżce tężejącej galaretki z czekoladą. Na koniec wsypujemy 3/4 wiórków kokosowych. Na blaszce układamy biszkopty i ponczujemy je wedle uznania. Wylewamy ubitą masę, posypujemy resztą wiórków i dekorujemy je kokosankami. Odstawiamy do lodówki na co najmniej 2 godziny. Choć trzeba uczciwie przyznać, że rafaello smakuje najlepiej następnego dnia.

Jeśli kto ma ochotę może samemu pokusić się o upieczenie biszkoptowego spodu do rafaello. Można też dla urozmaicenia dodać do masy płatki migdałowe.

Przepis znalazłem na stronie www.kuradomowa.com . Zapomniałem wziąć od znajomej przepisu, ale napewno robiła tak samo

:wink: Pyszne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...