Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

@up - mnie także śmieszą prawie wszystkie horrory, lecz jednym jedynym, który mnie naprawdę przestraszył był Ring i ew. Ring 2, jeśli spodobają się Tobie realia. Jeśli on Cię nie przerazi, to chyba nie ma dla Ciebie dobrego horroru :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez podania tytułów, które już oglądałeś, to możemy sobie strzelać w nieskończoność :P na początek zapytanie: czy oglądałeś jakieś dalekowschodnie horrory? np japońskie serie Klątwa, Ring, albo tajlandzki Shutter - Widmo. to są te najbardziej znane produkcje i naprawdę potrafią przestraszyć. Hiszpanie też ostatnio kręcą ciekawe horrory - [REC] i Sierociniec to te najoczywistsze, nowa produkcja Oczy Julii (jeszcze w kinach jest) też ponoć całkiem dobra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ring gdzieś mam na DVD i dzisiaj wieczorem mam zamiar obejrzeć :D Klątwe obejrzałem, ujdzie ale spodziewałem się czegoś lepszego. Shutter - Widmo nie znam może od kogoś pożycze. [REC] też zamierzam niedługo obejrzeć. Sierocińca nie znam :( A niedawno oglądałem Silent Hill (zasnąłem dwa razy na tym filmie... nuuudny to mało powiedziane, ale końcówka daje do myślenia :D Oglądałem jeszcze Ostatni dom po lewej i 1408, ale ten ostatni to raczej horrorem nie jest ;)

EDIT: A oglądał ktoś z was film "Patologia"? Jeśli tak to warto oglądać?

Edytowano przez sioka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajce mi jakieś tytuły fjnych horrorów. Od jakiegoś czasu zaczołem je oglądać, ale żadne mnie nie przerażają :P Dajcie jakieś naprawdę straszne.

Jeżeli naprawdę chcesz się porządnie przestraszyć, to obejrzyj "Psychozę" Alfreda Hitchcocka. Nie szkodzi, że nie jest to gatunkowo horror, straszy bardziej niż cała tona tych całych dalekowschodnich "horrorów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pikaz - Oko z Albą to remake tajlandzkiego horroru. jak znam życie, oryginał jest tak 5x lepszy :)

Paranormal Actvity jest o tyle dobry, że mocno przypomina amatorskie filmiki typu "ghost caught on video" jakich w sieci jest pełno*. to oczywiście jest efektem bardzo skromnego budżetu, ale przyznać trzeba, że kilka naprawdę niezłych momentów obie części w zanadrzu mają. a poza tym, to jedne z ciekawszych filmów o

opętaniu

koniecznie trzeba jeszcze wymienić Amityville (2005) i Oni (2002)

-----------

*zresztą same takie filmiki są dobrym źródłem strachu, jeśli są dobrze wykonane i wiarygodne - wtedy byle biała smużka potrafi sprawić, że potem będziesz się bał zgasić światło :D naturalnie większość to fake'i, ale kilka perełek się znajdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sioka

[REC]

[REC] 2

Zejście

Zejście 2

Hallowen

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Piątek Trzynastego

Lustra

Wzgórza mają Oczy

Piła (seria)

EDIT: A oglądał ktoś z was film "Patologia"? Jeśli tak to warto oglądać?

Cóż z horrorem ten film nie ma nic wspólnego. Jest to raczej thriller... Ale jeśli cię to nie zraża oglądaj, mi film się podobał, dałbym mu 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sioka Jeżeli lubisz takie troszkę "cięższe" horrory (gdzie trzeba też pomyśleć trochę) to polecam Drabina Jakubowa...

JEDYNY film który mnie tak naprawdę przestraszył...

@Qrowski Yyy chyba ostatnio w TV była "Wojna Guzików", nie widziałem ale opis coś w podobie do Twojego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poszukuję jakiegoś filmu dotyczącego piłki nożnej, lub jeżeli nie ma takich oprócz trylogii "Goal", to ogólnie sportu.

Shaolin Soccer tylko, że to komedia na temat piłki nożnej.

Radio to świetny dramat, z Cubą Gooding Jr.

Dryżyna Specjalnej Troski, boska komedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kula124

- The Damned United - świetny film, naprawdę ciekawy, oparty na faktach i udanie zrobiony. Akcja związana z klubami Derby County oraz Leeds United

- Czarodziejskie buty Jimmy'ego - film niby dla młodszej młodzieży, ale tak naprawdę dla wszystkich. Akcja związana z Manchesterem City - więc, z bólem bo z bólem, ale z obowiązku go wspominam

- Ucieczka do zwycięstwa - grupa więźniów obozu koncentracyjnego rozgrywa mecz ze strażnikami. zagrał tam też Kazimierz Deyna, obok Sylwestra Stallone i innych

- Kiedy nadejdzie sobota - kolejny film "od zera do bohatera", ale również oglądanie go nie męczy

- Hooligans - film raczej o środowisku ultrasów West Ham, fabularny, ale ogląda się bez bólu

- Piłkarski poker - cóż, film dla widzów 15 +, ale absolutna klasyka i ciekawa fabuła

- Mecz ostatniej szansy - podobnie jak w nr 3, tylko mecz w więzieniu. Vinnie Jones w roli głównej

- Boisko bezdomnych - polska fabuła o ludziach, którzy przegrali życie, ale jeszcze się nie poddali i pragną wyjechać na mistrzostwa świata bezdomnych w piłce nożnej

- LooKING for ERIC - i wreszcie coś związane z Man Utd, w sumie obyczajowy, o pewnym facecie, który zaczyna rozmawiać w swej głowie z Erikiem Cantoną

Takich filmów jest więcej, a tym bardziej o sporcie, których są dziesiątki.

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gerbilos - "Dawno temu na Dzikim Zachodzie" jeden z najlepszych jakie widziałem, a widziałem już sporo

Trylogia Dolarowa jako całość, choć mi najbardziej podobała się część druga "Za garść dolarów więcej"

"Prawdziwe męstwo" - dowolna wersja

"Tombstone" film o legendzie Dzikiego Zachodu, Wyatt'cie Earp , "Doc"-u Holliday, strzelaninie w Corral O.K. ... warto obejrzeć

"Last Outlaw" główna rola Mickey Rourke. trochę niedoceniany, ale mi się podobał. I sympatia była jakoś po stronie tego 'złego' granego przez Rourke'a

"15.10 do Yumy" klasyka, klasyka

"Maverick" - cóż, to western komediowy, ale jak najbardziej udany film, o szulerze karcianym i pewnym turnieju pokera. Główna rola Mel Gibson

"7 wspaniałych" - ale lepiej najpierw obejrzeć "7 samurajów"

"Pat Garrett i Billy the Kid" & "Butch Cassidy i Sundance Kid" - kolejne filmy o legendach Dzikiego Zachodu

Wymieniać więcej ?

@OokamiG - filmów SF jest tyle, nawet mało znanych, że na pewno coś znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję jakiegoś filmu bardzo, ale to bardzo podobnego do "Zmierzchu", od razu zaznaczę, że to ma być film dla mojej koleżanki na urodziny, więc poszukuję naprawdę czegoś w klimatach Zmierzchu bo Ona go lubi i nie byle szajsu czekam na propozycje :smile:

@WalteroDim - nie oglądała już.

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OokamiG

Może "Eden Log" albo "Pandorum". Oba bardzo mi się spodobały.

@gerbilos

"3:10 do Yumy"(2009), "True Grit" to z nowszych, ale zawsze możesz zobaczyć starsze wersje.

@pikaz512

2 i 3 cześć tej wspaniałej sagi wchodzi w grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikaz512 może film Wampiry i Świry, a tak na poważnie serial Czysta krew jet w tych klimatach i Wywiad z Wampirem, ale to każdy zna. Seria Underwolrd także krąży wokół tych tematów. Wspomnę też o klasyku z 1958 "Dracula" Z Christopherem Lee, ale to kino nie dla każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pikaz512

Zabójcze Ciało z Megan Fox jeśli się nie myle film o wampirach, w dodatku dość niezły ;]

Pozwól mi wejść Raczej średniak... Ale co kto lubi...

Underworld Bardzo fajny film. Polecam :D

Krew jak czekolada Dość dawno oglądałem, moim zdaniem nic specjalnego.

No i ostatecznie polecam Ci Van Helsing jeśli się nie mylę film był kiedyś na płycie w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...