Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kurczakt

Czy warto poczekać na karty graficzne zgodne z directx 11 ?

Polecane posty

Czy warto poczekać na karty graficzne obsługujące DirectX 11 czy może lepiej teraz kupić nową kartę? Ja mam do wydania na grafikę około 400 -500 zł i teraz mam na oku Radeona 4850. Byłby to dobry wybór ? I czy pojawią się karty zgodne z directx 11 w cenie 400 - 500 zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto czekać na konstrukcje z DX11. Powód oczywisty, w momencie wejścia na rynek nowych graf ceny starszych ulegną obniżce a nowe będzie za podobną kasę wydajniejsze. Korzyści są więc oczywiste. Natomiast jeśli teraz masz do wydania do 500zł na GPU i zdecydowałbyś się na zakup to zdecydowanie lepszym wyborem będzie radek 4870:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12930

DDR5 robi swoje. Oczywiście do takiej zabawy musiałbyś podkręcić procka, zresztą do 4850 również oraz nabyć porządny zasilacz bo na razie ta atrapa zasilacza niweczy właściwie każdy upgrade. Strach nawet obecny konfig trzymać na takim wynalazku. Zainwestuj choćby w tę zasilkę:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=18232

zakup zasilacza w zasadzie będzie w tym przypadku koniecznością, jeśli nie jesteś fanem mocnych emocji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie z cenami tych nowych radków ? Czy rzeczywiście cena radka 5850 będzie wynosiła na starcie około 600 - 700 zł jak to spekulują w komentarzach na tej stronie do której podałeś linka ? A może się pojawią jeszcze jakieś tańsze za 400 -500 zł np. radek 5830 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie nabyć sprzęt z nowymi technologiami (DX11 , SM 5.0) za 500zł :( Ale zanim pojawią się gry obsługujące te standardy to troche czasu minie więc poczekaj jeszcze troche i wtedy kupisz dobrą kartę w przystępniej cenie która i tak Ci wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe produkty zastąpią starsze konstrukcje zaś ceny będą dopasowane odpowiednio do segmentu. Całkiem możliwe te ich spekulacje :) Na pewno pojawią się inne konstrukcje mają już pewnie wszystko przygotowane i w odpowiednim czasie po wejściu nowej serii zaczną działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wróżek tu nie ma...

Ciężko przewidzieć, co będzie po premierze HD5xxx. Zapewne niektóre produkty ATi nie zmienią ceny, tylko zostaną na zawsze w magazynach (zapewne taki będzie los HD4890/HD4850X2/HD4870X2), inne potanieją i zapełnią niższy segment rynku. Więcej spodziewałbym się po nVidii, bo jakoś będzie musiała zareagować.

Wszystko sprowadza się do tego, jakie ATi podyktuje ceny - zapewne skorzystają z przywileju bycia pierwszym, więc nie ma co się spodziewać dużych przetasowań poniżej HD4870 512MB (>500zł) - tu ceny moim zdaniem się nie zmienią. W wyższej półce cenowej może być ciekawie, więc jeśli ktoś chce kupić kartę np. HD4890/GTX 275, to niech się wstrzyma i przeczeka na czymś słabszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja tam czekam na NVidię.

1. Raczej zdefiniuje błędy ATI (bo ta wydaje karty wcześniej).

2. Możliwości PhysX.

3. W dniu wyjścia na świat kart zgodnych z DX 10 Geforce o niebo przebijał ATi (wyszedł także później) i choć sytuacja dla tego drugiego się dość mocno polepszyła, to nie sądzę, aby teraz się to miało nie powtórzyć. Choć tak jak w przypadku premiery ATi, mogę znów się pomylić :/

4. I będą obsługiwać ten sam DirectX, a nie odgałęzienie w postaci DirectX 10.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tandem mocna karta ATI plus GF8400/8600 do obliczania fizyki zdobywa coraz wieksza popularnosc - PhysX jako plus juz wiec odpada.

3. Radeony 9X00 przebijały mocno GF4/5XX0. Czemu nie teraz?

4. A tego to nie czaje:D

Zeby nie byl, żem fanbojem jest... Miałem 6 GF'ów i jak dotąd jednego Radeona ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy na razie nie ma co spekulować czy dana konstrukcja będzie wymagała takiego? Bądź innego zasilania? Układy będą miały swoją premierę potem zaś trafią do sklepów a w międzyczasie ukażą się dokładne recenzje tychże produktów które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Tak to widzę. Przełom września i października to ten czas w którym już powinieneś szukać nowych rozwiązań w sklepie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd ATI zostało przejęte przez AMD nie szaleje już z cenami (aczkolwiek nie przekłada się to zupełnie na polski rynek, bo robią to za nich nasi sprzedawcy), mam więc nadzieję, że i tym razem ceny będą przystępne. Ale nie ma co gdybać, jeszcze miesiąc i zobaczymy jak sprawy wyglądają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja tam czekam na NVidię.

2. Możliwości PhysX.

Oj, wyczuwam tutaj zwolennika nVidii.

PhysX było pierwsze i zbiera teraz za to nagrodę w postaci nowych gier. Jednak bez wsparcia ATi i Intela PhysX nie ma szans - producenci i tak postawią na otwarty standard. Będzie tak jak z GLIDE i 3dfx - mocne, dopóki karty są najlepsze i bezkonkurencyjne.

Rewolucji w obu obozach nie ma co się spodziewać - wygląda na to, że to kolejne zmniejszenie procesu technologicznego i dołożenie jednostek obliczeniowych, plus małe usprawnienia architektury. Wątpię, żeby któraś strona zyskała dużą przewagę, choć pewnie nVidia znów minimalnie wygra w wyższych segmentach, tak jak teraz. A właśnie duża przewaga nVidii jest warunkiem do przetrwania PhysX...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że sytuacja będzie podobana jak w przpadku początkowych kart pod DX 10. Pewnie będzie taka sytuacja gdzie najwydajniejsze układy pod DX 11 będą kosztować ponad 1000 zł które będą oferować bardzo dobrą wydajność a także modele tańsze coś typu 8600gt czy HD 2600

które będą dość kiepskie mniej wydajnie od popularnych modeli z DX 10 a w wydajności DX 11 będą kiepskie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8600GT to była karta całkowicie nieudana. Co można o niej powiedzieć kastrat, kastrat i jeszcze raz kastrat. Czym to wróży? Słabą wydajnością. Tak też było w przypadku 8600 które to do pięt nie dorastały choćby najsłabszej konstrukcji serii 8800. 7800GT w tym czasie był już kartą dosyć starą, a na rynku na dobre już panowali jego następcy w postaci kart 7900GT/GS oraz konkurencyjne radeony serii 1950. I na tle tych konstrukcji 8600GT wypadał już bardzo bladziutko, szczególnie było to widać w przypadku konfrontacji z radeonem. Ogólnie karty nieudane i oby jak najmniej takich konstrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...