Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aImLeSS

Wywalić dema z płyty

Polecane posty

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi. Powiem więc tylko jedno:kompletnie nie rozumiem autora tematu. Po pierwsze od pewnego czasu dem w CDA jest jak na lekarstwo,bo pełniaki są coraz większe,do tego jakieś bonusy,relacje czy muza i na dema nie ma już miejsca. Moim zdaniem szkoda, bo jednak tak jak już tu pisano nie wszyscy mają piękny transfer,który pozwala raz dwa ściągnąc jakieś demko.

Ktoś pisał, że można zostawić kompa na noc.Taak, tylko że przy nowych kompach z zasilaczami w okolicach 500W to strata paru złotych, bo taki kombajn pięęknie ciągnie energię, a demo na płytce w CDA jest można powiedzieć za free, bo jednak w zdecydowanej większości przypadków to nie ono decyduje o zakupie pisma (ja przy zakupie w ogóle nie zwracam uwagi na płytę-tak czy inaczej kupuję każdy numer).

Krótko mówiąc:TAK dla dem

@Spociak

jakie to gry są dostępne w formie dem,a nie można ich kupić?

Demo wychodzi najczęściej zaraz przed premierą i poczekać ten tydzień czy dwa to żaden problem.

Natomiast z demem gry całkowicie niedostępnej jeszcze się nie spotkałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy kto kupuje CDA ma internet w domu i internetu mieć nie będzie (niektórzy mieszkają w takich miejscach, nawet w dużych miastach, gdzie internetu nie da się podłączyć), tak więc nie rozumiem dlaczego piszecie o tym, że dema można ściągnąć, to jest żaden argument.

Spociak1, pogubiłem się w Twoim poście, twierdzisz, że jak ktoś gra w demo to nie kupi gry? Bullshit. (jak źle zrozumiałem to napisz prościej co sugerujesz).

Dema mają zostać, tak było i będzie, tak mi dopomóż Bóg :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podam przykład, ze jednak warto dawać dema. Grywałam sobie ostatnio w dema Wiedźmina i PES10. Te wersje demonstracyjne tak mnie wciągneły, że postanowiłem zakupić oryginały. Jak widać, czsami dema pomagają znacznie ułatwić decyzję o zakupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, dla mnie w ogóle w CDA mogłoby nie być płyty, bo i tak zawsze ląduje ona na stosie coverów, który prędzej czy później będę musiał wywalić. Ciężko mi sobie nawet przypomnieć, kiedy ostatni raz wsadzałem ją do napędu. W dema i tak nie gram, a jak jakiegoś potrzebuje, to ściągam je sporo wcześniej z sieci, a pełne wersje instaluje absolutnie od wielkiego dzwonu. Ostatnio chyba był to Ceville, bo brat chciał :P. Oczywiście przedstawiam tylko swoje egoistyczne zdanie, ale ja zupełnie wywaliłbym płytę, materiały z niej (poza pełnymi wersjami ofc, chodzi o gameplay'e, dema, magi itd.) wrzuciłbym na stronę WWW, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na rozbudowę papierowej części magazynu. Zastrzegam oczywiście, że rozumiem, że wiele osób ciągle nie ma szybkiego internetu w domu itd., ale w końcu przedstawiam tylko swoje zdanie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jestem za tym żeby dema były na coverze. Nie musi ich być wiele ale 1 lub 2 by nie przeszkadzało. Miejsce dla pełnych gier są, a dema pozwalają nam zorientować się czy watro kupić daną grą. Z Internetu można dema ściągnąć ale jest to często bardzo długie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, dla mnie w ogóle w CDA mogłoby nie być płyty, bo i tak zawsze ląduje ona na stosie coverów, który prędzej czy później będę musiał wywalić. Ciężko mi sobie nawet przypomnieć, kiedy ostatni raz wsadzałem ją do napędu. W dema i tak nie gram, a jak jakiegoś potrzebuje, to ściągam je sporo wcześniej z sieci, a pełne wersje instaluje absolutnie od wielkiego dzwonu. Ostatnio chyba był to Ceville, bo brat chciał :P. Oczywiście przedstawiam tylko swoje egoistyczne zdanie, ale ja zupełnie wywaliłbym płytę, materiały z niej (poza pełnymi wersjami ofc, chodzi o gameplay'e, dema, magi itd.) wrzuciłbym na stronę WWW, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na rozbudowę papierowej części magazynu. Zastrzegam oczywiście, że rozumiem, że wiele osób ciągle nie ma szybkiego internetu w domu itd., ale w końcu przedstawiam tylko swoje zdanie :P.

Przecież magi, gameplaye, galerie itd. to jest ogromny plus na coverze CDA jakiego nie znajdzie się u konkurencji. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liberum veto! Toż to w mojej opinii wielce nierozważny krok usunąć wersje demonstracyjne gier z covera. Dzięki temu, że w CDA znajdują się dema wielu przyszłych hitów nie muszę marnować czasu na pobieranie ich z internetu, który rekordów prędkości nie bije w popieraniu plików powyżej 50 MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że gdy zamawiamy pożądny obiad w wykwintnej restauracji to nie przychodzimy po przystawki, a po dwudaniowy przysmak - w naszym przypadku po czasopismo i pełne wersje.

Ale nie oszukujmy się, gdyż w takich miejscach zawsze w-w kąski są. Niezależnie od tego, czy Ty je chcesz lub nie albo czy Ci smakowały lub też były okropne. Po prostu one tam są i restauracja nie zmieni się dla tego, że taka błachostka nie podoba się kilku klientom. Przecież równie dobrze możesz nie być nimi zainteresowany i ich nie musisz zamawiać/kosztować.

Podsumowują, uważam iż wersje demonstracyjne, oczywiście nie serwowane na siłę, są jak najbardziej na miejscu. Jeżeli Tobie się one nie podobają, pomyśl o innych. CDA nie jest czasopismem wydawanym tylko dla Ciebie i nie tlyko ma zaspokajać Twój głód. Myślę, że każdy z nas powinien być wdzięczny za dziesiątki stron z ciekawymi informacjami oraz pożadne gry w tak niskiej i atrakcyjnej cenie (często same gry załączone w CDA są droższe, niż nasze czasopismo), a tu ciągle jakieś narzekanie...

Dla sprostowania - moja wypowiedź odnosi się do Ciebie jako do czytelnika, nie do bezpośredniego odbiorcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos jest ciekaw nowych gier, dlatego chciałby te dema. . .

Ja osobiście jestem na nie.

Po co instalować coś co ma 2gb i jedną misję ?! wejst of tajm -.- \

Gameplay'e są ok . Jak chcę zobaczyć jak się w to gra, o co w tej grze chodzi, włączam gp albo Hypera (taka telewizja) i pacze. \

Dema NIE

W sumie tez nie interesuje się demami. Swój wybór co do gier opieram na recenzjach które są pisane w magazynie, lub żmudnymi poszukiwaniami gier w określonym klimacie. Jesli mnie cos interesuje - szukam gameplaya na YT. Jeśli mechanika mi odpowiada - kupuję grę, albo włączam ją do swojej kolejki gier "do kupienia". Osobiście usunąłbym dema z CD bo tak jak ktoś powiedział, dostę do sieci jest na tyle powszechny, że dema juz nie stanowią problemu.

Co do porównania gry do samochodu - cóż inny kaliber zakupu. Kupując samochód za 80tys, który ma służyć często kilka dobrych lat a grę za 100zł - cóż mozna zasugerować się gameplayem. Poza tym kazdy z nas graczy ma cos takiego jak intuicja, przy drobnym opisie mechaniki gry - wiemy z czym to sie je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - większość temató jakie poruszamy na forum NIC NIGDZIE NIE ZMIENIĄ. Ale gadamy o różnych rzeczach tylko po to by wiedzieć co sądzą o tym inni. Nikt z nas nie wierzy w to że dema zostaną usunięte, ale temat został założony i gadamy co kto o tym myśli. Jest ok.

Daj listę potrzebnych tematów to je poruszymy. Jak cię ten temat drażni - nie czytaj go i co ważniejsze - nie udzielaj się skoro nie masz w temacie nic do powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...