Skocz do zawartości
DeSon

Rozwiązany: Karta i procesor

Polecane posty

Czy to sensowne połączenie?

i5 4690k i gf msx rtx 3050 8 GB

Ram 8GB

Czy taka kombinacja karty i procesora mieści się na średniej półce, czy to już do wymiany? Od dawna niewiele gram i straciłem rozeznanie. Teraz chciałbym wrócić trochę do gier, stąd pytanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w co chcesz grać. Jak w nowości, to procesor będzie problemem bo nowe gry słabo działają na CPU z 4 rdzenie / 4 wątki. Procesor ciągle jedzie na 100% obciążenia i wręcz pojawiają się irytujące ścinki w grach. Plus RAM-u też mało.

Druga sprawa - zamiast RTX 3050 lepiej wziąć RX 6600 XT - karta sporo mocniejsza a idzie dorwać niewiele drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wymienionych gier nie powinno być problemu o którym pisałem wyżej. Ale raczej rozglądałbym się za RX 6600 / RX 6600 XT - obie są wydajniejsze od RTX 3050. 

Warto byłoby też dorzucić RAM-u do 16 GB, nawet jakieś używane kości po taniości.

Zasilacz rozumiem markowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie - masz pewnie teraz kości 2x4GB albo 1x8GB - w każdym razie masz wolne dwa sloty albo 1 slot. Jeśli masz 2x4GB to dokup RAM także 2x4GB, jeśli 1x8GB to dokup 1x8GB. Szukaj kości o takich samych parametrach (MHz, CL, napięcie), a jak się uda to najlepiej takich samych (model).

Zasilacz w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam.

Edit:

Ostatecznie tak to wygląda:

i5 4690k (zmiana może w październiku, ale nie na pewno, jeśli wiązałoby się to z wymianą płyty głównej)

msi geforce rtx 3050 ventus 2x 8g (z pewnych względów jednak ta karta)

16 gb ram (2x8 patriot)

Gry o których wspomniałem ładnie chodzą, dużo lepiej niż na poprzedniej konfiguracji (2gb na karcie graficznej)

Jeszcze raz dziękuję.

 

 

Edytowano przez DeSon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...