Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Motoryzacja i rowery :)

Polecane posty

widzieliscie kiedys w 4x4 (albo w V-maxi, juz nie pamietam) maluszka z silnikiem od alfy romeo? poprostu full wypasik, chcialbym zobaczyc mine dresa jadacego bmw (np. 180 km/h) podczas brania go przez maluszka spokojnie ciagnacego 200km/h :) czad...:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie kiedys w 4x4 (albo w V-maxi, juz nie pamietam) maluszka z silnikiem od alfy romeo? poprostu full wypasik, chcialbym zobaczyc mine dresa jadacego bmw (np. 180 km/h) podczas brania go przez maluszka spokojnie ciagnacego 200km/h :) czad...:D

Taaa do 200 km/h w niecałe 16 sek. a normalny maluszek do 100-tki w tyle nie wyrabia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie kiedys w 4x4 (albo w V-maxi, juz nie pamietam) maluszka z silnikiem od alfy romeo? poprostu full wypasik, chcialbym zobaczyc mine dresa jadacego bmw (np. 180 km/h) podczas brania go przez maluszka spokojnie ciagnacego 200km/h :) czad...:D

Taaa do 200 km/h w niecałe 16 sek. a normalny maluszek do 100-tki w tyle nie wyrabia ;)

No chyba ze jedzie z gorki i z dobrym wiatrem (tornado 200km/h :P) :) Ale trzeba przyznac ze maluszek to samochod nie do zdarcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taq dla Twojej informacji, poprzedniego posta pisałem całkiem poważnie :!: A co do tego, że nie do zdarcia to się zgodzę. Ale gorzej przy wypadkach.

Maluch jest jak Mercedes.

:?:

Strefa zgniotu kończy się na silniku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taq dla Twojej informacji, poprzedniego posta pisałem całkiem poważnie :!:

Wiem ze piasales powaznie, poprostu ja nie sprecyzowalem dokladnie mojego ostatniego postu, chodzilo mi ze do 100 w 16 sekund z gorki i przy dobrym wietrze. Mea culpa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale stan techniczny fiata 126p nie jest przystosowany do takiej prędkości :?

To nie podlega w ogóle wątpliwości, ale tamtem został "lekko" ;) zmieniony pod względem konstrukcji nadwozia (nie wiem jaq z podwoziem, ale pewnie też). Miał wstawioną całą klatkę, fotele kubełkowe, pasy czteropunktowe, itp.

EDIT:

Bager--> to rozumiem, teraz już luzik, no i racja maluszek do setki potrzebuje "ciut" więcej czasu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taq źle z tym człowiekiem nie jest, żeby zwykłym 126p jeździć z taką prędkością ;)

Poza tym kiedy dokładnie jest Tuning Party w Toruniu (czy w ogóle będzie :?: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może na wyścigach na 1/4 mili w Modlinie? Proszę o relację :)

To chyba pierwsza impreza moto/tuning po wejściu do Unii w Polsce, musi być wyjątkowa. Już widzę te pieknie samochody i szybkie kobiety :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sabringer
No to opowiedz jak to wyglądało... :D

Jeśli chodzi Ci o NOS to instaluje się zbiornik N2O, i dobrane do silnika reduktory ciśnienia i wtryski. Trzeba robić to z głową bo zbyt duża dawka rozwali silnik w drobny mak. A propo NOS - do nowego MG Rover'a sprzedadzą Ci Nitro, które zwiększy moc do 1000 Km(tysiąca!). To dopiero czad!

Widzę że nikt tego nie pamięta, więc wam przypomnę, a co nie którym powiem. Dziesięć lat temu na zakręcie toru w Imau tragiczny wypadek miał Brazylijczyk Erton Senna - naturalny talent F1. Z powodu wadliwego drążka kierowniczego jego bolid z pełną prędkością wjechał w bandę.

"Magic Senna" nie miał szans... Był jednym z najlepszych kierowców, kto wie czy obecnie nie zdeklasował by Schumacher'a, a dla Brazylijczyków był symbolem. Symbolem, że Brazylijczyk może być swiatowym mistrzem. Był królem, i został pożegnany jak król. "Bohaterów się wspomina, ale legendy nigdy nie umierają". Zasłużył na jedno i drugie...

Kończę już, bo jutro rano jadę na giełdę "god bless the wolny poniedziałek".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nikt nie pamięta tylko wydarzyło się to podczas "czarnego weekendu" podczas którego na torze imola podczas Grand Prix San Marino (a nie Imau) zmarło 2 a nie jeden kierowca o czym mało kto pamięta. a przypomniałem o tym w zeszłą niedzielę podczas wyścigu F1 na temacie "Sport" właśnie podczas tej przykrej dziesiątej rocznicy :(

i jeszcze jedno nie Erton tylko Ayrton taki mały błąd a jednak błąd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, to co właściwie oznacza skrót NOS? Wiem tylko, że to jest "Nitro cośtamcośtam" :D

Podtlenek azotu jest pochodną tlenu. Jego wzór chemiczny to N2O - zatem wiemy że w jednej cząsteczce podtlenku znajdują się 2 atomy azotu i jeden atom tlenu. Często jest on nazywany "NOS", pochodzi to od skrótu firmy "Nitrous Oxide Systems" która jest największym producentem aparatury do wtrysku podtlenku do silników samochodowych.

Wtrysk podtlenku azotu do komory spalania w silniku jako sposób na zwiększenie mocy został wymyślony przez niemieckie firmy lotnicze na początku II wojny światowej. Tysiące niemieckich myśliwców nowych i starszych było wyposażanych w tzw. System "GM-1" który dzięki podtlenkowi azotu rekompensował mniejszą gęstość powietrza i niższą zawartość tlenu na dużych wysokościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem jeszcze o wzorze N2O5 czyli klasycznym NADtlenku azotu, ale nie wiem czy to prawda :(

N2O5 to tylko tlenek azotu (V) nie żaden nadtlenek (miałem ostatnio na chemi o wzorach sumarycznych tlenków azotu)

Dobra widze że sie topic nie rozwija, szkoda :( , ale mam takie question: (wiem że to topic o motoryzacji ale to prawie pytanie o motoryzacji):

Chce sobie kupić rower, ale w sklepach rowerowych za niezły chcą prawie 2000 zł. albo nawet więcej. Nie chodzi mi o super rower znanej firmy tylko o sprzęt z 2 tarczowymi hamulcami, 2 amortyzatorami i jakimiś niezłymi przerzutkami.

Jako że sklepy odpadają , postanowiłem poszukać coś na necie.

Znalałem na jednej stronie kilka fajnych modeli:

http://www.rowery.shop.pl/index.php?opcja=...;szczegol=10383

http://www.rowery.shop.pl/index.php?opcja=...;szczegol=10388

ale niewiem czy one są dobre, czy będą się nadawać do jazdy? :wink:

Aha i jeszcze jedno zna ktoś ten sklep z którego są te rowery?, bo coś podejżanie niskie ceny tych modeli a nie chce być oszukanym

W miare możliwości prosze o nie zmieszanie z błotem i możliwie pomocną odpowiedz :wink::wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ametyst

Moje wymarzone autko na dzien dzisiejszy to peugeot 307 cc silnik 1,6 (no bo z wiekszym bym sie zabila :P poza tym cena benzynki.. o zgrozo) moze ma ktorys z panow zdjecia tego cudenka? moze byc po lekkim tunningu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...