Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Reaper_PL

WAZNE FAQ: Najczestsze pytania ( v0.3 ) - UPDATE 07.01.2005

Polecane posty

Krotkie FAQ problemow i propozycji ( v0.3 )

Jako ze nazwa "Dla poczatkujacych" doskonale odstrasza ludzi od czytania tamtego, jakze cennego dzialu, postanowilem stworzyc takie mini FAQ zasad pisanych i niepisanych zwiaznaych z problemami, propozycjami i nie tylko.

!!! NA FORUM OBOWIAZUJE NETYKIETA !!!

!!! ZGODNA Z NETYKIETA MUSI BYC NIE TYLKO TRESC POSTA ALE ROWNIEZ NAZWA KONTA, AWATAR I PODPIS !!!

Krotka uwaga na poczatkek: Poczytajcie dzial Banicja i ostrzezenia, aby tak ogolnie pojac za co dostaje sie ostrzezenia :)

NOWA ZASADA!!!

DNIA 07.01.2005 ZOSTALA WPROWADZONA NOWA ZASADA. OTOZ TERAZ KAZDY UZYTKOWNIK MA SWOJE KONTO OSTRZEZEN. WIEC OPROCZ INFORMACJI W DZIALE BANICJA I OSTRZEZENIA NA KONTO "OSTRZEZONEGO" WEDRUJE 1 PUNKT. PO 5 PUNKTAKCH - BAN!!! ODPOWIEDNIA INFORMACJA O ILOSCI PUNKTOW NA KONCIE ZNAJDUJE SIE KOLO AVATARA.

1. Bledy forum

1. Help. Wyskakuje mi blad. Jakies INVALID SESSION czy cos takiego. Co to jest?

Odp: Jest to typowy blad, ktory pojawia sie, gdy dlugo pisze sie jakiegos posta. Ghost i ja bardzo ladnie to opisalismy tu:

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=3648

2. Pojwil mi sie taki blad: "Critical Error - Error clearing sessions table" Czemu?

Pamietacie pislemem o tabelkach sesji ( przy okazji INVALID SESSION ). Zespula sie tabelka, ktora przypisywala session_id. Co sie moglo stac? Juz pisze: Proces MYSQL zostal zamkniety w trakcie zapisu; Nastapilo nieporzadane wylaczenie kompa; Nastapil jakis blad sprzetowy; Jakis zewnetrzny program ( np myisamchk ) modyfikowal tabele w tym samym momencie co server; Jest BUG w kodzie MySQL lub MyISAM.

Prosto i w skrocie: jest blad :) I w tym przypadku blad nie jest spowodowany nasza ( uzytkownikow ) ingerencja. Trzeba poczekac, az Admin przyjdzie i naprawi :)

2. Avatarki

1. Chce miec taki obrazek, przy kazdej mojej wypowiedzi. Probuje go wgrac w profilu ale nic mi nie wychodzi.

Odp: Zacznijmy od nazewnictwa. Ten obrazek to Avatar, zwany popularnie avikiem. Wiec tak: Po pierwsze obrazek ten moze byc zapisany w formacie JPG lub GIF. Po drugie maksymalne wymiary to 80x80 pixeli. Po trzecie Calkowita wielkosc obrazka nie moze przekraczac 6 KB ( kilobajtow )

2. No dobra mam obrazek, ale nie moge go ustawic na avatarka, jest zapisany w jakims dziwnym formacie - BMP.

Odp: Jak napisalem wczesniej forum przyjmuje tylko formaty JPG lub GIF. Zmiane formatu mozna dokonac w dowolnym programie graficznym lub przegladarce grafik. Osobiscie polecam IrfanView - darmowa przegladarke grafiki. Ona ma wlasnie opcje konwertowania grafik z jednego formatu do drugiego. Dajemy "Save as" i podajemy nazwe pliku i format JPG lub GIF.

3. Mam obrazek w formacie JPG ( lub GIF ), calkowita wielkosc to 80x80 pixeli, jednak obrazek zajmuje za duzo miejsca. Co robic?

Odp: Podczas zamiany formatu mamy mozliwosc zmiany stopnia kompresji obrazka. Kompresja obrazka jest to zmniejszenie zajmowanego miejsca, kosztem jakosci obrazka. Po wybraniu "Save as" i ustawieniu formatu JPG lub GIF nalezy ustawic jakosc kompresji. W programie IrfanView: 1 oznacza najgorsza jakosc, ale za to obrazek zajmuje malo miejsca. 100 oznacza najlepsza jakosc, jednak obrazek bedzie zajmowal bardzo duzo miejsca. Proponuje wybrac ok 40 - jest to taka standartowa wartosc, jednak w zaleznosci od obrazka mozna wybrac mniejsza lub wieksza.

4. Nie moznaby zwiekszyc rozmiaru avatarka?

Wydaje mi sie ze 80x80 to wystarczajaca wielkosc. Zwiekszenie avatara do rozmiarow 120x120 spowoduje zwiekszenie miejsca avatarka do ok 10 kilo ( 4 kilo wiecej ) czyli szybki rachunek 20 ( maxymalna liczba postow na stronie ) x 4 ( kilo roznicy ) = 80 KB. Srednia predkosc modemu w TP wynosi ok 4 KB to 80 / 4 = 20. Kazda strona bedzie sie wgrywala o 20 sekund dluzej. Na 3 stronach zaoszczedzamy minute, a na 9 impuls. Czysta ekonomia :)

3. Podpis

1. Zwiekszcie podpis!

Odp: 100 znakow w zupelnosci wystarczy na napisanie podpisu. Pozatym podpis sluzy do zamieszczenia jakiegos cytatu, motta ew. linka, a nie calej ksiazki ;)

2. Chce dodac obrazek do podpisu. Moge to zrobic?

Odp: W zasadzie to nie jest zabronione, wiec jak chcesz to mozesz sobie go wstawic. Jednak jest jeden warunek. Obrazek musi miec jakas sensowna rozdzielczosc i ilosc KB. Jednak ze wzgledu na to, iz wieksza czesc uzytkownikow to modemowcy, prosimy raczej o nie ustawianie obrazkow. Dlaczego? Zalozmy ze kazdy forumowicz wrzuci sobie obrazek zajmujacy 20 KB do podpisu. 20 KB x 20 postow na stronie = 400 Kb. Srednia predkosc lacza w TP to 4 KB/s czyli 400/4 = 100s. Kazda stronka bedzie sie wgrywala o 100s szybciej. Na 2 otwieranych stronkach zaoszczedzamy impuls.

3. To w takim razie jak mam go wstawic?

Odp: Do tego uzywa sie specjalnych tagow ( znacznikow ) "img" i "/img" pisanych w nawiasach kwadratowych [ i ]. Kod wyglada tak:

[img=http://link.do.obrazka/obrazek.jpg]

I pamietajcie, obrazek musi znajdowac sie na serwerze :)

4. Ostrzezenia i nazewnictwo z tym zwiazane

1. Dostalem ostrzezenie!! Co robic??

Odp: Po pierwsze przeczytaj jeszcze raz wszystkie FAQ i Regulaminy jakie sa dostepne. Nie zajmie ci to calego dnia, tego nie ma az tak duzo. Po drugie nie statsuj. Po trzecie nie offtopikuj, po czwarte nie uzywaj wyrazow uznawanych za wulgrane. Po piate okaz troche szacunku innym. Po szoste nie bluzgaj ;)

2. Wszyscy mowia do mnie: Statsiarz, a ja nie wiem o co chodzi? Pomozcie...

Odp: Statsiarz jest osoba bardzo nielubiana na forum. Statsiarz pisze posty krotkie i nic nie wnaszace do rozmowy. Przyklady statsiarskich postow:

Tez tak sadze

Napisalbym cos, ale sie rozmyslilem

Morrowind to jest bardzo dobra gra

PIKSELOZA!!!

Mam nadzieje, ze wiesz do czego zmierzam :) Dodatkowo za statsiarstwo uwaza sie pisanie po sobie kilku postow po kolei. Jezeli po chwili stwierdziles, iz nie napisales czegos w swojej wypowiedzi uzyj opcji zmnien/edytuj. Jedynym wyjatkiem jest dzial "Sesja RPG", gdzie edytowanie/zmienianie postow jest wylaczone. Co zorbic w takiej sytuacji? Napisz kolejnego posta tak jak nalezy i zrob dopisek:

Prosze moderatora o usuniecie mojego poprzedniego posta

Dlaczego nie lubimy statsiarzy? Z dwoch powodow: Po pierwsze: kazdy kolejny post to wieksza strata miejsca na serwerze - zamiast kilu krotkich, lepiej jest zamiescic jeden, ladny, dlugi :) Po drugie: lubimy gdy na forum panuje porzadek :)

3. Kazdy twierdzi, ze jestem offtopiker? Co to jest ? To cos z jezyka niemieckiego?

Odp: Offtopiker jest podobnie jak statsiarz osoba bardzo nielubiana na forum. Nazwa offtopiker pochodzi od angielskiego wyrazenia "off topic" i oznacza w wolnym tlumaczeniu "nie zwiazane z tematem". Offtopiker to osoba piszaca w danym temacie rzecz z tym tematem niezwiazana. Wiec jezeli w "Pytaniach do redakcji" piszesz "Podobal mi sie Morrowind", albo w "Problemach z forum" piszesz "Mogliby dac Diablo 2 do numeru 100", oznacza to, ze wlasnie jestes offtopikerem.

Dlaczego nie lubimy offtopikerow - poniewaz lubimy porzadek :). Jak posiedzisz dluzej na forum to zrozumiesz o co mi chodzi :)

5. Rangi

1. Pod moja ksywka jest napisane Hobbit. O co chodzi? Ja jestem czlowiekiem, a nie hobbitem!

Odp: To jest taka forumowa skala ilosci postow. Wyglada to tak:

Hobbit - 10 - 24 postów

Goblin - 25 - 49 postów

Ork - 50 - 99 postów

Krasnolud - 100 - 249 postów

Człowiek - 250 -499 postów

Elf - 500 - 999 postów

Skalny troll - 1000 - 2499 postów

Ent - 2500 - 4999 postów

Smok - 5000 - 9999 postów

Czarny smok - 10000 i wiecej postów

Jest to wprowadzone bardziej dla zabawy, niz dla jakiejs statystki. I bedac czarnym smokiem masz dokladnie takie same prawa, jak bylbys hobbitem

2. Kto to jest ten moderator?

Odp: Moderator to taki znajomy Admina ;) Tak naprawde Moderator jest osoba, ktora zostala obdazona zaufaniem przez Admina. Osoba ta ma na celu wychwytywanie lamania, przez uzytkownikow, regulaminu, jednak sama nadal jest zobowiazana do jego przestrzegania. Moderator moze: edytowac posty inne niz swoje, usuwac posty inne niz swoje, zamykac tematy, usuwac tematy, przenosic tematy i wystawiac ostrzezenia.

3. Kim w takim razie jest Admin?

Odp: Admin - ojciec chrzestny i wlasciciel forum. On tu stanowi prawo i moze wszystko. Ma prawo, rowniez banowac uzytkownikow.

Adminow w tej chwili jest trzech:

Ghost - ghost@cdaction.com.pl

Smuggler - cdaction@cdaction.com.pl

Qn`ik - webmaster@cdaction.pl

4. Chce zostac moderatorem!

Odp: Po pierwsze dziesiec razy sie zastanow zanim cos takiego pomyslisz - to jest praca a nie ranga honorowa. Po drugie: zostac moderatorem nie jest wcale tak latwo. Po trzecie - musisz w jakis sposob pokazac Adminowi, ze sie nadajesz, czyli musisz wykazac sie jezykiem, stylem, znajomoscia zasad, obeznaiem w temacie, godnoscia zaufania. Po czwarte musisz miec poparcie innych moderatorow. Jezeli spelniasz warunki wysylasz e-mail do Admina i on juz zadecyduje co z toba zrobic. "Czyste konto" czyli brako ostrzezen jest oczywiscie mile widziane ;) Teraz sprawa najwazniejsza. Obecnie nie potrzeba nowych moderatorow. Jak forum sie rozrosnie i potrzebni beda nowi modkowie to Admini na pewno zamieszcza ogloszenie o nowym naborze.

!!! OBECNIE NIE POTRZEBA NOWYCH MODERATOROW. JAK JACYS BEDA POTRZEBNI STOSOWNE OGLOSZENIE NAPISZA ADMINI !!!

5. Jak zdobyc range honorowa?

Odp: Range honorowa dostaje osoba, ktora w jakis specjalny sposob przyczyni sie w dzialalnosc Forum. W jaki sposob? Tego nie wiedza nawet najstarsi goreale. Poprostu jak redakcja stwierdzi, ze sie nadasz, to ci go przyzna. Jedna z moich propozycji: zasponsorowanie redakcji nowego szybszego lacza i oczywiscie comiesieczne oplacanie jego ;)

6. Ban

1. Banowac? O co chodzi? Ma to cos wspolnego z bananami.

Odp: Nie :) Ban to w wolnym tlumaczeniu "Bezterminowa blokada konta". Ban jest wystawiany dla osob ktore pomimio ostrzezen caly czas lamia regulamin. Wyroznia sie kilka rodzajow Bana

*Ban zwykly - konto uzytkownika zostaje zablokowane

*Ban z kasacja - konto uzytkownika zostaje zablokowane. Wszystkie statystyki wymazane

*Ban z blokada maila - uzytkowink nie moze zakladac nowego konta podajac zbanowany adres e-mail

*Ban z blokada IP - uzytkowik nie moze zakladac nowego konta z tego samego komputera

2. Dostalem nieslusznie bana! Co robic!

Odp: napisz do Admina i przedstaw "swoja wersje wydarzen".

Dobra rada wujka Ripa - piszac do Adminow pisz jezykiem "ladnym", zadnych wulgaryzmow czy bluzgow, pisz spokojnie, daj odpowiednie linki. Mile widziana znajomosc ortografii i gramatyki :)

3. Co jest? Usunieto mi konto mimo, ze nie napisalem nic obrazliwego, nie pisalem o piractwie itd... Aha na forum bylem zarejestrowany jako: FUCK_YOU.

Odp: Konta, ktorych nazwa, awatar czy podpis sa sprzeczne z regulaminem lub Netykieta beda usuwane.

7. Forum

1. Co to jest ta netykieta?

Odp: Netykieta to zbior zasad dotyczacych zachowania sie w internecie. Obowiazuje ona WSZYSTKICH i ZAWSZE. Nieprzestrzeganie jej moze skonczyc sie berdzo zle, dlatego radzimy zapoznanie sie z nia.

2. Bylem tu wczoraj ale pokazal sie blad "Nie znaleziono serwera"

Odp: Serwer redakcyjny czasami musi zostac wylaczony, z przyczyn niezaleznych. Jezeli serwer zostaje wylaczony to rownoczenie w sieci "znika" stronka i forum CDA

3. No dobra, pojawia sie blad MYSQL: "Could not connect to database" czy cos takiego i forum nie chce dzialac.

Odp: MYSQL to baza danych w niej przechowywane sa tematy, posty i dane uzytkownikow. Zdarza sie, ze baza danych poprostu sie "sypie" i pojawia sie ten blad. Problem jest niegrozny i zostaje naprawiony, gdy tylko Admin go wykryje. Jezeli w danej chwili nie ma forum, wroc tu za jakis czas :)

4. Caly weekend nie mozna bylo wejsc na fourm. Dlaczego?

Odp: Forum stoi w redakcji CDA i gdy pojawi sie blad na serwerze np w piatek wieczorem to zostanie on naprawiony dopiero, gdy Admin przyjdzie do redakcji w poniedzialek. No bo komu chce sie pracowac w niedziele ;)

5. Pojawily mi sie dwa posty na forum tej samej tresci. Co sie stalo.

Odp: Najprawdopodobniej dwa razy zostal nacisniety ( powtarzam nacisniety, jest roznica miedzy klikniety a nacisniety ) guzik "Wyslij". Jezeli sie pojawiaja dwa posty zawsze masz mozliwosc skasowania ostatniego zn nich.

6. Dostaje wirusy od uzytkownikow forum. Jak to mozliwe.

Odp: Ghost bardzo ladnie opisal to tutaj:

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=4485

7. Wasze zegarki nie dzialaja jak trzeba na forum. Zrobcie cos z tym!

Odp: W profilu mozna dowolnie zmieniac strefe czasowa. Jezeli np pokazywany jest czas za wczesny o dwie godziny to w profilu wybierz opcje +2h

8. Znudzila mi sie moja ksywka. Moge ja gdzies zmienic?

Odp: Samemu nie mozna zmienic ksywki ( a wlasciwie nazwy konta ). Do tego niezbedna jest pomoc Admina. Musisz napisac do Admina. W mailu wszystko ladnie wytlumacz, podaj to co trzeba i przy odrobinie szczescia nazwa powinna zostac zmieniona ;)

9. Dajcie wiecej stylow forum!

Odp: Kazdy kolejny styl to zajecie dodatkowego miejsca na serwerze. Dlatego zostalo ustalone, iz forum bedzie posiadalo tylko jeden styl. Obecny styl jest stylem najlepszym i jest zrobiony specjalnie na potrzeby Forum Actionum ( nie znajdziesz drugiego takiego na innych forach ).

10. Dorzuccie opcje prywatnych wiadomosci miedzy uzytkownikami.

Odp: Serwer jest juz i tak mocno obciazony, a dorzucenie prywatnych sytuacji jeszcze pogorszy sprawe. A co do prywatnych wiadomosci sa maile i GG.

11. Chcemy mozliwosci zakladania tematow w Offtopicu i O CDA

Odp: Niestety nierealne... Mozliwosc ta zostala wprowadzona w dziale O CDA i niestety okazala sie porazka. Na wniosek Adminow i Modkow mozliwosc ta zostala zablokowana. Boimy sie takze, ze w offtopicu to sie nie uda, dlatego z przyczyn profilaktycznych opcja ta zostala wylaczona. Dodatkowo nalezy pamietac, ze to forum posiwiecone jest czasopismu CD-Action, a Offtopic jest jednie dodatkiem :) Pozatym nie chcemy aby na forum powstalo: 532 tematow o muzyce, 312 tematow o filmach, 245 tematow o skole itd... Modemowcy przezyli by wtedy istny koszmar. Jezeli masz jais bardzo dobry pomysl na temat zawsze mozesz zamiescic go tutaj: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=2927 . Jezeli pomysl sie spodoba to temat na pewno zostanie zalozony.

12. Jest dzial metal. Chcemy dzial "Hip-Hop", "Techno", "Rock" itd...

Odp: To jest forum poswiecone CDA i na tych tematach powinno sie skupiac. Jednak pewnego dnia z inicjatywy jednego z redaktorow - Elda powstal nowy dzial "Metal", ktory byl rowniez nazywany krolestwo Elda. Dzial "Metal" stal sie integralna czescia tego forum. Jednak Eld po pewnym incydencie pozegnal sie z forum. Dlaczego? Bo tak. Eld usuna dzial, jednak na wniosek forumowiczow "Metal" zostal reaktywowany. Innych dzialow z muzyka nie bedzie, chyba ze ktorys z redaktorow zechce takowy zalozyc. O muzyce mozecie pogadac w tym temacie: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=2933 .

13. Nie dziala mi pocja automatycznego logowania. Pomocy!!!

Odp: Widac popsuly ci sie pliki cookie. Co zrobic w takiej sytuacji. W Opcjach internetowych ( Narzedzia -> Opcje Internetowe ) w dziale "Ogolne" wybieramy "Usun pliki cookie" i dajemy OK. Po tym zabiegu wchodzimy na Forum Actionum i logujemy sie z zaznaczona pocja "Zaloguj automatycznie przy kazdej wizycie". Dodawtkowo sprawdz czy logujesz sie z adresu www.cdaction.pl a nie www.cdaction.com.pl . Wlasnie to "com" jest przyczyna wiekszosci problemow. Powtarzam wchodzcie z www.cdaction.pl a najlepiej to wrzuccie ten adres do ulubionych. ;)

Jak pojawia sie nowe pytania to na pewno odpowiedzi na nie umieszcze tu.

Punkty juz nieaktualne:

1. Po wyslaniu posta na forum pojawia sie jakis "Debug Mode" i blad 110 lub 554...

To jest blad 554 lub 110 - w obu przypadkach jest to blad podlaczenia sie do serwera poczty wychodzacej - SMTP. Mowi on o tym, iz skrypt nie moze polaczyc sie z serwerem, przez co nie wysyla powiadomien o nowych postach. Blad jest calkowicie niegrozny i jak wam wyskoczy oznacza ze wiadomosc DOSZLA na forum i nie ma sensu ponowne jej wysylanie. Ten blad nie jest spowodowany wasza przegladarka i jezeli sie pojawia to nie jest to wasza wina, tylko sila wyzsza. Admin jak bedzie to moze to naprawi...

Admin naprawił - Ghost

2. Forum wlacze sie jak nacpany slimak.

Odp: Serwer strony CDA i Forum Actionum, jest tym samym serwerem na ktorym pracuja redaktorzy. Jezeli w danej chwili redakcja cos sciaga ( np nowe dema do Cover CD ), w cos gra ( np w ET ) lub cos majstruje przy serwerze to oczywiscie jego szybkosc drastycznie spada.

To już nieaktualne. Serwer stoi na osobnym łaczu, a redakcja na zupełnie innym. - Ghost

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ktoś to czyta :) Raper - to niebywały sukces z twojej strony :)

Ja osobiście to nawet skróciłbym podpisdo góra 50 znaków. Nie ma nic bardziej wkurzającego (tzn są takie rzeczy, które bardziej wkurzają, ale tak ostrzej brzmi :) ) niż forum rozciągane przez jakiś śmieszny (albo i nie co gorsza) podpis :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem : wybieram sobie fotke do profilu co nie, i co mam wpisać niżej :/?? i wyskauje mi komunikat że mój emblemat musi być w formie jpg,png i coś tam jeszcze...kiedy mój rysunek jest już w formie jpg :/i co mam niżej wpisać adres poczty czy czego?? nawet jak wpisuje adres poczty to wyskakuje mi u góry komunikat "emblemat musi być w formie jpg..." dla mnie to jest po prostu chore....RATUNKU!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to nawet skróciłbym podpisdo góra 50 znaków.

Ja osobiście wieszam za takie pomysły,

wg mnie są to tylko debilne wymysły.

50 znaków?! Za co?

Bom jest zdrajca czy ladaco?

255 znaków tutaj nawet nie wystarczy

ja chcę 500! Więcej! Na tym forum jak na tarczy

litery z cyframi pędem sygnaturki opasały,

już nawet w tym poście wierszem ktoś pisze dyrdymały

w innych forach mogłem wiersz o sobie zamieścić

a tu dwóch linijek nawet nie mogę zamieścić

wyrażam więc z tego powodu wielkie ubolewanie

większe nawet niż ból po nocy na sianie

toteż ten post ma na celu wyrazać protest

wobec braku miejsca w podpisie i złamanych protez!

Ej podpis nie jest od tego, aby pisac tam ksiazki. 100 znakow jest po to aby rzucic jakas celna uwage, dac jakiegos linka, napisac cos smiesznego - RIP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć informacje że nie tylko treść posta musi być zgodna z netetykietą, ale także i wybrany nick i avatar muszą spełniać te warunki.

Mowisz i masz :D

propozycja DO TEGO tematu - abyś Reap przy uaktualnianiu postów nowości wstawiał pogróbione :D dzięki temu osoby które czytały to już kilka razy wiedziały co czytać

W sumie czemu nie :) Dzisiejsze rzeczy sa juz pogrubione :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie wyda się głupie, ale czemu pod ksywką jest nazwa jakiegoś gatunku humanoida, głownie fantastyczna typu krasnolud, skalny troll. Osobiście dostałem goblina. Nie chodzi o to, że mi przeszkadza, ale jestem ciekaw skąd to i po co to. I czy da się zmienić :).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość olek-olek

Podpisy pod nickiem to nic innego jak Twoja "ranga" na forum uzalezniona stażem i ilosci postow :P Mala rzecz, a jak cieszy, prawda? Salut!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Teraz wszystko stałe się klarowne. Trochę mi wstyd, bo dołączyłem do grona tych, co nie czytają faq, a potem zadają pewnie kretyńskie pytania. Ale szczerze mówiąc nie za bardzo chce mi się je czytać. Oczywiście przy okazji liczyć się muszę z konsekwencjami:).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie wyda się głupie, ale czemu pod ksywką jest nazwa jakiegoś gatunku humanoida, głownie fantastyczna typu krasnolud, skalny troll. Osobiście dostałem goblina. Nie chodzi o to, że mi przeszkadza, ale jestem ciekaw skąd to i po co to. I czy da się zmienić :).
Ej, a ja mam jakiegoś moderatora... Kto mi powie co to za zwierz albo humanoid, bo w żadnym bestiariuszu z takim się nie spotkałem? :D A Admin? Toż dopiero musi być bestia paskudna :twisted:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można pisać własnych tematów?

Nie można, bo tak zdecydowali Ci z góry :wink: Po prostu w niektórych miejscach była taka możliwość, jednak na forum automatycznie i bardzo szybko robił się syf, gdyż zakładane były głupie, bezsensowne i powtarzające się wątki :roll: Obecnie możesz załozyć nowy temat w dziale "Gry" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy rangi honorowe dają forumowiczowi jakieś nowe uprawnienia, czy to służy tylko do robienia dużego wrażenia? :D

Ranga honorowa jest rangą honorową. Dostaje się ją za wybitne zasługi na forum i nic więcej z tego nie wynika. Czy masz jakieś nowe uprawnienia po tym, jak dostaniesz medal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Phantom_1
Po trzecie - musisz w jakis sposob pokazac Adminowi, ze sie nadajesz, czyli musisz wykazac sie jezykiem, stylem, znajomoscia zasad, obeznaiem w temacie, godnoscia zaufania.

Jak można się wykazać godnością zaufania przez neta? A tak wogule to ile jest tu moderatorów co nie znają się osobiście z adminem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie - musisz w jakis sposob pokazac Adminowi, ze sie nadajesz, czyli musisz wykazac sie jezykiem, stylem, znajomoscia zasad, obeznaiem w temacie, godnoscia zaufania.

Jak można się wykazać godnością zaufania przez neta? A tak wogule to ile jest tu moderatorów co nie znają się osobiście z adminem?

Z tego co mi wiadomo to osobiscie z Adminami znaja sie tylko CoramC i DION. Z adminow ja znam Ghosta i to tylko troche - przez neta. Ot kilka maili. Wszystko. Ale zanim zostalem modkiem nie znalem z Adminow nikogo.

Jak sie wykazac przez neta godnoscia zaufania? Musisz poprostu pokazac ze bedziesz wlasciwym czlowiekiem na wlasiwym miejscu. Jak? To juz od ciebie zalezy. Admini poprostu musza miec pewnosc ze dajac ci odpowiednie uprawnienia bedziesz uzywal ich "z glowa".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie wyda się głupie, ale czemu pod ksywką jest nazwa jakiegoś gatunku humanoida, głownie fantastyczna typu krasnolud, skalny troll. Osobiście dostałem goblina. Nie chodzi o to, że mi przeszkadza, ale jestem ciekaw skąd to i po co to. I czy da się zmienić :).

Odpowiednie answery juz padły wprawdzie, dodam tylko, że o ile standardowe rangi (wymienione w regulaminie) są zależne od ilości postów, to można jeszcze uzyskać zmianę rangi będąc moderatorem będź adminem (aczkolwiek moderator chyba może prosić o niezmienianie mu rangi), zasłuiżenie się w jakiś sposób (tytuł honorowy), lub poprostu bycie redaktorem CDA ;) - vide Smuggler, Qn`ik, CormaC... Opróćz tego oczywiście admini mogą zmieniać rangę na dowolną i dowolnemu użytkownikowi - i robią to wedle swojej woli i upodobania, choć to jeszcze się chyba nie zdarzyło.

Pozwolilem sobie wyciac pewien fragment :) Bo po co inni maja wiedziec co :P Beda to wiedziec tylko uswiadomieni :) - RIP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...