Skocz do zawartości
goliat

Rozwiązany: Klawiatura gamingowa w przedziale 300 zł

Polecane posty

Chciałbym przed świętami nabyć porządną klawiaturą gamingową, przedział cenowy mogę trochę podnieść jeśli będzie warto. Zależy mi, żeby klawiatura miała:

- fajne, kolorowe podświetlenie

- nie schodziła z niej łatwo farba (obecny model od Modecom, który kupiłem w tamtym roku tym właśnie się charakteryzuję, chociaż zaznaczam, że od czasu do czasu używam na niej sprężonego powietrza, żeby ją przeczyścić)

- dominujący kolor to czarny, nie przepadam za modelami w srebnym lub białym kolorze

- fajnie by było, gdy określony model miał podkładkę pod nadgarstek (tak się to chyba nazywa)

- dźwięk wciskanych przycisków nie może być zbyt głośny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinna Ci się spodobać SPC Gear GK650K Omnis. Model ma 3 opcje jeśli chodzi o rodzaj przełączników, natomiast ma podświetlenie z regulacją jasności, obudowa jest z aluminium, ma też podkładkę pod nadgarstki

https://www.x-kom.pl/p/646698-klawiatura-przewodowa-spc-gear-gk650k-omnis-kailh-brown.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł to taki se budżet. Do świąt trochę czasu jest, polecałbym jednak dozbierać grosza.

Powyższy SPC właśnie cierpi na problem ze schodzącą farbą, ale ciężko będzie znaleźć coś lepszego. W przypadku SPC, bierz REDy, które są w miarę ciche, wyżej będą browny oraz blue. Od razu mówię, że nawet nie ma co myśleć o zielonych switchach z razera - to dopiero jest maszyna do pisania.

Tak to klawiatura jest ok, jak chcesz mieć więcej kolorów, bierz od razu wersje na puddingowych klawiszach.

W tej kasie mogę jeszcze polecić Kruxa, tylko kwestia czy lubisz małe klawy - na switchach Gateron. Słyszalny, ale lekki i przyjemny klik. https://www.x-kom.pl/p/655489-klawiatura-przewodowa-krux-atax-pro-rgb-gateron-red.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Z myszki jestem bardzo zadowolony, ma szybki czas reakcji, jest taka gładziutka w dotyku, ma fajne podświetlenie, trochę możliwości konfiguracji.

A co do klawiatury, już na paru przyciskach schodzi farba, m.in. ze spacji, literka A jest już wytarta, podobnie jak Z, ze strzałek kierunkowych też powoli schodzi farba, prawy shift też już taki zamazany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, może XPG Summoner w wersji z Cherry MX Red/Silver. Symbole są wycięte laserowo, więc nie powinny się zetrzeć.

Klawisze z czasem się wytrą, tj. nie będą takie "gumowane" jak w nowym produkcie, ale to jest cecha tworzywa ABS. W tym budżecie będzie raczej ciężko znaleźć produkt z "keycapsami" wykonanymi z trwalszego PBT.

 

Fajnie, że myszka przypadła do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Ten XPG Summoner wygląda bardzo ciekawie, na x-kom kosztuję niecałe 400 zł, a spełnia wszystkie moje wymagania. Zdecyduję się na wersję Red, poczekam na Black Friday, może coś upuszczą z ceny. W każdym razie temat można zamknąć. W każdym razie liczę, że klawisze mi się za szybko nie wytrą, jak w klawiaturze z Modecom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klawiaturę z "keycapsami" z tworzywa ABS i jak na razie nie widzę wytartych symboli, a minęły już 3 lata od zakupu. Mocniej eksploatowane klawisze zrobiły się bardziej śliskie względem tych, które nie są tak często używane - te są w dotyku matowe/"gumowane".

Nakładki jednak zawsze można wymienić, choćby na taki zestaw z tworzywa PBT: https://www.morele.net/hyperx-pbt-pudding-keycap-104-szt-czarne-hkcpxp-bk-us-g-5944765/

 

 

 

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...