Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs CDA #15: "Skrytobójca poszukiwany!"

Polecane posty

PS nie był dozwolony. Ale pewnie prace o tematyce "kibola" czy "terminatora" też trafią do głosowania (lol, co to ma wspólnego ze skrytobójcą? skrytobójca to przecież zabójca w ukryciu), co jest jest wg mnie niezgodne z zasadami konkursu - nie jednak tu rządzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze troche po czasie no ale nie mialem czasu wczesniej niestety :confused:

No wiec o to moje dzielo troche trwalo zrobienie tego zdjecia i jest to moj debiut w konkursie :P

http://img33.imageshack.us/i/kar0l3k93.jpg/

Dodam ze na potrzeby zdjecia bylem zmuszony nauczyc sie trudnej sztuki wiazania krawata : )....latwo nie bylo no ale coz :P

Od razu mowie ze nie jestem antyfanem poprostu moje "cele" sa zawsze z wyzszego szczebla :P:ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dodawanie cieni czy rozblyskow tez bylo zabronione?

Ja akurat uzywalem ACDsee, ale tylko do przyciemnienia calego zdjecia. Czy to bylo niezgodne z regulaminem konkursu ?

Mi się wydaje że takie drobne operacje to nie jest naruszenie zasad konkursu. Naruszenie jest wówczas, kiedy wyraźnie jest zaznaczone - np. możesz korzystać z aplikacji graficznej, ale w małym stopniu (a praca jest znacznie zmodyfikowana), bać tez w ogóle nie możesz (a mimo to widać, że coś jest dodane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie "Zoncat-photo-fake" (dla niezorientowanych - dyskusja w komentarzach http://www.cdaction.pl/news-7660/wwweekend...-glosujemy.html )

W skrócie powiem, że wszyscy mieli racje, a jednocześnie nikt jej nie miał. Poza tym, słońce dziś tak cicho świeci i rozlega się upojna woń 20MHz.

Po tak idiotycznym wstępie, mogę chyba przejść do rzeczy... A więc po kolei.

Są wakacje, a ja jak zwykle bez kasy, ani nawet bez jakiejkolwiek pracy dorywczej, która spełniała by moje wymagania (czyli dużo zarobić, a się nie narobić). Z nudów wlazłem na hucznie reklamowane w CD-A* "Forum actionum" i odkryłem weekendowe konkursy. Po jakichś pięciu sekundach zwietrzyłem robotę idealnie pasującą do moich kryteriów - zgarnianie nagród. Krótki rekonesans wystarczył na wykrycie słabych punktów systemu i mogłem przystąpić do ataku... Wystarczyło, że co tydzień założę sobie nowe konto, wkleję jakąś fotke na konkurs a potem będę głosował sam na siebie. Niestety, z pierwszą fotą (konkurs #14, jako Kliff) spóźniłem się, bo zapomniałem, że dziś (znaczy wtedy) nie niedziela, tylko poniedziałek, i to już po 13:00... Trudno się mówi, odczekałem tydzień i znów uderzyłem - jako Zoncat. Te głosowanie jest tak failowe, że nie musiałem nawet zakładać setek multikont - wystarczyło zmieniać proxy po każdym głosie (www.proxy4free.com i jazda). Niestety, dorwało mnie takie rozleniwienie, że nie chciało mi się nawet zrobić zdjęcia, na które będę sobie głosował - wpisałem po prostu "Sam Fisher" w goglu i dorwałem zdjęcie z jednej z dalszych stron wyników.

Oto oryginalne źródło zajesuperbistej fotki kostiumu Sama Fishera: http://bardo-kudane.deviantart.com/art/Spl...r-Cell-62115378 (notabene - jak widać, całkowicie realne. Personalnie gratuluję autorowi posiadania takiego wypasionego equipu).

Na początku szło [beeep]iście - już po kilkunastu zmianach proxy byłem w pierwszej czwróce. Potem było jeszcze lepiej - zdjęcie okazało się na tyle dobre, że nawet nie musiałem ruszyć [beeep] i bawić się w ctr+c/ctr+v - sami na nie głosowaliście! Jeszcze potem było już gorzej - zaczęły się domysły o fake'u fotografii ze względu na słabą jakość (która była spowodowana naprawdę tym, że zmieniłem kolor noktowizora i fotka ztraciła na jakości...).

A potem był epic fail - niechcący wlazłem na Opere (zalogowany jako Kliff) zamiast na Firefoxa (zalogowany jako Zoncat) i napisałem jako Kliff dokończenie dyskusji o Zoncacie... Trzeba być nie lada głąbem, żeby nie dostrzec multikonta. I na tym się zawalił mój plan.

A teraz coś na koniec tej epickiej historii - świat jest zły. Czy żałuję tego, że chciałem mącić (ba - zepsuć totalnie) wam konkurs? Czy tym tematem chcę przeprosić i błagać o wybaczenie?

Nie. Wiem, kiedy przegrywam.

Świat jest zły. Z pewnością jest na nim więcej ludzi podłych, którzy przy każdej okazji będą chcieli was wyruchać z profitów, niż tych, którzy sobie od ust odejmą żeby biedniejsi mieli lepiej. Życie to nie fabuła w RPGu, gdzie wystarczy robić za aniołka i wiadomo, że tak czy kwak w końcu wyjdziemy na swoje (i to jeszcze lepiej niż "ten zły"). Bez wątpienia należę więc do "tych złych", którzy kupują premium na rapidzie za 15zł i ściągają przez miesiąc po 10 pełniaków, zamiast zaoszczędzić i kupić jednego oryginała na kilka miesięcy. Nie usprawiedliam się z tego ani nie szukam jakichś głupich wymówek w stylu "piractwo to nie kradzież, tylko kopiowanie" (bo to oczywiście kradzież). Że to złe? Niemoralne? Okradam twórców? Cóż, nie mogę się z tym nie zgodzić - faktycznie, tak jest. ...ale za to jak tanio!

Jeśli mój plan by się powiódł, to może ciągnął bym to znacznie dłużej (co tydzień gra, którą moge opchnąć za ~50zł... hm, nice...).

Do modów - moje konta możecie usunąć, i tak są już "spalone" (Kliff, Zoncat, Parkick).

PS Tak naprawdę z tego tematu możecie wyciągnąć tylko jedne wnioski - zlikwidować w konkursach weekendowych głosowanie userów. Ocenianiem powinna zająć się wyłącznie redakcja, bo inaczej znajdzie się drugi taki jak ja (albo i więcej), który podejmie "mój" proceder (ba - to już nastąpiło. Wielokrotnie trafiałem na proxy, z których oddano już głos). Jedynym rozwiązaniem, jak już mówiłem, jest oddanie oceny zdjęć w ręce redakcji. Z resztą te głosowania i tak są failowe - ludzie dają albo 1, albo 10...

PSS 90% z tych zdjęć i tak nie zasługuje na nic więcej niż shift+del. Większość z was potrafi tylko wziąć komórke, wsadzić sobie do nosa marchewke a potem w Pain'cie dodać napis "Nazywam siem pułbug!!1". Ludzie, kurna, wy się naprawdę nie wstydzicie** tego szajsu publikować?!

PSSS Pierwsze zdjęcie by Kliff (konkurs #14) jest naprawdę zrobione przeze mnie i - IMO - nawet trochę dumny jestem z koncepcji (dość oryginalna, nie?). Uprzedzając pytania - jakbym się czuł, gdyby ktoś inny ukradł to moje zdjęcie i coś nim wygrał? Czy czułbym się źle? Cóż - tak bywa. Świat jest zły.

*Ale zonk, nie? Taka menda jak ja uczciwie kupuje CD-A, a nie kradnie ani kseruje... Są rzeczy, za które gotów jestem uczciwie wyłożyć gotówkę, a nie szukać tańszych alternatyw (np. wszystkie produkcje BioWare czy Blizza. Zasługują, cholera, bezapelacyjnie - tak samo jak redakcja CD-A).

**Wiem, że pojawi się post z tekstem "A TY się nie wstydzisz być takim piratem/chujem/etc????". No cóż... Nie. "Life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno." Życie jest trudne, każdy obiera inną drogę. Ja mam drogę kombinatora bez sumienia. Być może kiedyś znajdzie się rycerz w złotej zbroi, który utnie mi ten obmierzły łeb - musze się z tym liczyć. I, jak widać, godzę się z tym, kiedy przegrywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu... Szczerze, to prawda. Takiej przemowy dawno nie czytałem. Co nie zmienia faktu, że zachowałeś się po prostu... okropnie. Na wszystkim chcesz zarabiać? Nawet na zwykłej zabawie? Ludzie się męczą, żeby zrobić dobre zdjęcie, a ty kopiujesz pierwsze lepsze i jest super?

Ale... ciekawy jestem co teraz będzie się działo :smile: .

Może teraz redakcja rozważy na poważnie zmianę formy wybierania zwycięskich zdjęć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic jedyne czego mogę pogratulowac to pomysłowości. Co do redakcji to zwracam się uprzejmie z nadzieją, że rozważycie mój i innych pomysł żeby albo wybierała tylko redakcja, albo wyznaczeni do niej ludzie. W tym przypadku nie będzie multikont oraz chamskich 1 albo 10. Wiem, że was nie za bardzo musi interesowac co dzieje się z tymi 2 grami, do kogo pójdą i blebleble, ale jeżeli nie sprawi wam to trudności czy nie moglibyście czegoś zrobic w tym przypadku. Bardzo was o to proszę i to nie w moim imieniu ale w imieniu całego forum tak sądzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł, przyjemnie się to czytało :) Jakoś ( no dobra, nie biorę udziału w konkursach ) nie potępiam Cie, a w sumie tym postem zyskałeś w moich oczach. Dziwne nie ? A, i i cieszę się, że udało mi się go przeczytać zanim modzi go usunęli ( a może nie usunęli ? ) No i szkoda, że zapewne dostaniesz bana. Adijos muczaczos :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktujmy to jako doświadczenie i wyciągnijmy z tego wnioski. Jak tak ludzie będą robić dalej te konkursy zejdą na psy.

I nikomu oprócz zwykłych kombinatorów się to nie będzie opłacało. A i trzeba ci pogratulować zarówno za odwagę jak i za pomysł. A jeszcze jedno wiem że może to być bardzo trudne ale redakcja mogła by sprawdzać "podejrzane fotki". 2 nagrody redakcja 1 forumowicze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głosowanie jest tak failowe, że nie musiałem nawet zakładać setek multikont - wystarczyło zmieniać proxy po każdym głosie (www.proxy4free.com i jazda).

Pomijając wymiar "moralny" dobra robota - oczywiście lubimy ludzi, którzy mają przysłowiowe jaja. Natomiast dziwne, że to zadziałało, bo system sprawdza IP i konta jednocześnie i nie powinno się zdarzyć, że na różnych IP-kach głosujesz z tego samego konta. Adminom się dostanie - na razie sprawdzają, gdzie ewentualnie może być błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliff, niezły tekścik. Każda inna osoba za obelgi i takie tam dostałaby pewnie osta :thumbsup: Ja widzę ideę tych konkursów wyłącznie w świetle uczciwości - gdzie co najmniej tej uczciwości jest 90% - bo zawsze jakiś (...) się wycwani i będzie próbował być mądrzejszy od Pana Boga. :wacko:

Nie powiem - od CD-A, jak nic się uzależniłem. Codziennie na stronę i forum, co miesiąc 15zł do kieszeni i po nowe CD-A - ucieszył mnie też fakt, że zaczęliście z tymi konkursami - ale ostatnio coraz mniej mnie one interesowały, z oczywistych powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż gratuluję odwagi i przyznania się ;)

Ja natomiast do tego konkursu (ten był pierwszy) nie podchodziłem z zbyt wielką pewnością na wygraną (oczywiście mała iskierka nadziei była ale tylko mała) . Jedyne na co miałem nadzieję to dobrze się bawić podczas robienia zdjęcia i usłyszenia od innych co poprawić i czy zdjęcie w ogóle jest ok (tego też się nie doczekałem bo nikt nie skomentował :down: ) ale w następnych konkursach jednak udział wezmę i tak jak poprzednicy mam nadzieje że na to kto dostanie nagrody wpływ będzie miała głównie redakcja.

Pozdrawiam Loukasz :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny ten apel, w życiu bym nie pomysłał, że system głosowania jest AŻ tak łatwy w obejściu 0_o Teraz pozostają chyba dwie opcje:

1) uszczelnić system - ale czy nie skończy się tym samym?

2) zdać się na gust redakcji lub innych mężów stanu ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...