Skocz do zawartości
Cardinal

Dla odmieńców - industrial, doom, space, symphonic etc.

Polecane posty

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Mam do was jedno pytanie " Czy metalica to symphony metal??" Bo wujek kiedyś miał płytę z ich utworami i śpiewali w nich z pomocą... opery Dlatego to pytanie do was kieruję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jedno pytanie " Czy metalica to symphony metal??" Bo wujek kiedyś miał płytę z ich utworami i śpiewali w nich z pomocą... opery Dlatego to pytanie do was kieruję...

Hehe, no, od biedy mozna to zunac za symphonic metal :D. Ale tylko te plytke, bo reszta to speed-thrash /kill'em all/, thrash /az do black albumu/, jakis tam rock /load, reload/ i nu-metal /st anger/ :)

co panowie sądzą o nowym kawalku samaela udostepnionym w necie na ich stronce ma sie rozumieć (linka zgubilem, ale dla chcacego nic trudnego, prawda?)

Chyba w ktoryms dziale juz o tym dyskutowalismy, w kazdym razie, jak ladnie poszukasz, to znajdziesz sample ze wsyzstkich utworow z 'telepath ep'. Zajrzyj na forum samaela na samael.info, to znajdziesz. Jak dla mnie, werjsa ze slyszalnymi gitarami, a nie ta ze strony samaela, jest naprawde genialna. Ale od telepatha jak dla mnei mocniej kopie inch'allach.. szcegolnie genialne refreny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, trzeba bedzie poszukac, telepath (z ich strony) ma genialne wokale ale bez gitar to jeszcze nie to...

MOglbym ci ja podac, al enie mam go w historii i nie chce mi sie szukac, a na forum samaela jest dokladny adres, wiec to jest 30 sekund roobty i wczyania strony. Wokal fajny, elektroniczny, ale ta wersja bez gitar blado brzmi przy normalnej wersji. Takie dark tekno jest fajne, ale industrialny metal samaelowski to jest dopiero prawdziwa jazda :). I zwroc uwage na genialne Inch'Allach. Cos czuje,z e Inch'Allach to bedzie czolowa pozycja na 'Reign of Light'. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z Wojtusiem zupełnie nie zgadzamy, bo dla mnie Inszallach to jakieś piski i spazmy, nie muzyka. Ale może to tak jak z Paradise Lost - trzeba wielokrotnie przesłuchać, by wpaść w odpowiedni klimat. Ja nie mogłem słuchać już po 3 razach, mimo że utwór trwa 0,5 minuty :) Zobaczymy jak dostanę w swoje łapy całą płytę. Ech ten Samael, dark tekno... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eledysk i sam text piosenki mi się podoba. Niema to jak polewa z tego [beeep] wartego państwa środka świata....

Co do Odmiennych dzwieków.. chyba jeszcze nikt niewymienił Ulvera czy Trolla.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konvenant je spoko. ale ostatnia plytka jakas taka za bardzo elektroniczna, co za duzo to niezdrowo :)....

Postanowilem se Arcturusa prezsluchac.... slucham slucham sklucham... i myslalem ze mnie PIZDNIE ! rozumiem mieszanie styli i robienie czegos nowego ale tego strawic sie nieda :P.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcturus ma niektóre kawałki świetne (My Angel), a niektóre takie że się nie da słuchać... Jeden głos piszczy, drugi wali na blekowo, a to wszystko wsparte tylko jednymi skrzypcami... No dobra, w przeważającej większości nie dla mnie. Ale i tak to niesamowicie ambitna muza, chociaż zdecydowanie tylko dla koneserów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcturus - Kinetic (z The Sham Mirrors) - dosc banalny utwor jak na Arcturusa, ale za to genialny wokal :).

Co do 'koneserstwa' Arcturus'a to sie zgadzam, choc czasami i taki 'operowy' nastroj sie ma ;).

btw. Na The Sham Mirrors cos perkusja wszystko tlumi, troche ja skopali :?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak, ale czasem zagra też hiphop albo jazz;] W pierwszym przypadku efekty są świetne, w drugim przerażające ;]

Arcturus od dawna był dla mnie najbardziej kontrowersyjnym zespołem. Czasu trudną nazwać, że to co tworzą to jest muzyka, bo przypomina industrial w post-blekowym wydaniu :D Ale jak się da słuchać, to jest kapitalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci z klasyków polecam Toola i Nine Inch Nails....

Tym barizje, ze zadenz tych zespolow nie gra industrialu :D. Z klasykow gatunku to ci polece Throbbing Gristle, Einsturdzende Neubautenm Coil albo Karlheinz Stockhausen, choc on to juz baridzej preindustrial :). A z industrialnego rocka i ebm lat 80 i 90, to moze byc ministry, nine inch nails, rammstein, Marilyn manson, White Zombie, a z wyzszej polki np Samael czy The Kovenant, albo Deathstars.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci z klasyków polecam Toola i Nine Inch Nails....

Tym barizje, ze zadenz tych zespolow nie gra industrialu :D. Z klasykow gatunku to ci polece Throbbing Gristle, Einsturdzende Neubautenm Coil albo Karlheinz Stockhausen, choc on to juz baridzej preindustrial :). A z industrialnego rocka i ebm lat 80 i 90, to moze byc ministry, nine inch nails, rammstein, Marilyn manson, White Zombie, a z wyzszej polki np Samael czy The Kovenant, albo Deathstars.

Dzieki :D Rammstein slucham na codzień :) Tool i NIN znam, ale nie za bardzo mi przypadły do gustu... Z tcyh pozostalych, to mam nadzieje, ze coś znajde dla siebie, choć taki Manson odpada na samym początku :)

Jeśli to cos moze da, to powiem że interesuje mnie taka muzyka bardziej właśnie elektroniczna, ale niestety sam tego dokładnie określić nie potrafie, bo się zwyczajnie nie znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do space metalu czy jak to się tam nie nazywa to Tiamat chyba, będzie należał.

E.. ty chyba zartujesz.. stary Tiamat to death doom, pozniej doom, a nowy Tiamat to jakies ebm/disco-gothic ;/////

Jeśli to cos moze da, to powiem że interesuje mnie taka muzyka bardziej właśnie elektroniczna, ale niestety sam tego dokładnie określić nie potrafie, bo się zwyczajnie nie znam...

Wiec cie pociesze, ze muzyka elektroniczna ma podobna ilosc odgalezien, co muzyka gitarowa ;]]].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...