Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Za taką świeżość w metalu jak CoF, Najtwisz itp. to ja podziękuję. Dla mnie świeżość w metalu to jest zagranie starych, dobrych wzorców jeszcze lepiej, czego przykładem może być szwedzkie Verminous, Visceral Bleeding, Murder Squad ( KijaS pozdro :P ). W Polsce odświeżony death gra Trauma, np. takie Comedy Is Over czasem zajeżdżało nawet progresywem ! Jak już mówiłem, za takie odświeżenie metalowej muzyki w postaci pedalskiego jęku Daniego + miliona tandetnych klawiszy jest dla mnie co najwyżej odruchem wymiotnym ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Za taką świeżość w metalu jak CoF, Najtwisz itp. to ja podziękuję. Dla mnie świeżość w metalu to jest zagranie starych, dobrych wzorców jeszcze lepiej, czego przykładem może być szwedzkie Verminous, Visceral Bleeding, Murder Squad ( KijaS pozdro :P ). W Polsce odświeżony death gra Trauma, np. takie Comedy Is Over czasem zajeżdżało nawet progresywem ! Jak już mówiłem, za takie odświeżenie metalowej muzyki w postaci pedalskiego jęku Daniego + miliona tandetnych klawiszy jest dla mnie co najwyżej odruchem wymiotnym ;]

Taaa....szkoda,że na forum nie można używać bluzgów bo przydała by się dosada odpowiedź....Jak powiadasz:Najtwisz ma więcej fanów niż osób które słyszało o tych bandach które wymieniłeś :P ...Chłopie,rozszerzaj muzeczne horyzonty a nie stój w miejcu :D :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa....szkoda,że na forum nie można używać bluzgów bo przydała by się dosada odpowiedź....Jak powiadasz:Najtwisz ma więcej fanów niż osób które słyszało o tych bandach które wymieniłeś :P ...Chłopie,rozszerzaj muzeczne horyzonty a nie stój w miejcu :D :!:

To, że ma więcej fanów o niczym nie świadczy. Poza tym ten zespolik jest puszczany na MTV i innych VIVACH czyli jest dość łatwy w odbiorze a to znaczy, że grają prostą, żeby nie rzec infantylną, muzykę więc mają masę fanów. Ot i cała tajemnica :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa....szkoda,że na forum nie można używać bluzgów bo przydała by się dosada odpowiedź....Jak powiadasz:Najtwisz ma więcej fanów niż osób które słyszało o tych bandach które wymieniłeś :P ...Chłopie,rozszerzaj muzyczne horyzonty a nie stój w miejcu :D :!:

To, że ma więcej fanów o niczym nie świadczy. Poza tym ten zespolik jest puszczany na MTV i innych VIVACH czyli jest dość łatwy w odbiorze a to znaczy, że grają prostą, żeby nie rzec infantylną, muzykę więc mają masę fanów. Ot i cała tajemnica :]

Taaa,jeszcze czego :!: To,że taki Nightwish jest pokazywany na MTV i Vivie nie znaczy,że jest gorszy :!: Oki,jest łatwy w odbiorze i to chyba jest cecha pozytywna...A tak na marginesie fajnie jest posłuchać operowego wokalu Tarji :D :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość †R.I.P&#822

No ale przyznacie.. komercja się szerzy!! Możen iekażdy robi to dla

pieniędy, fakt. Ale niektórzy naewno dla pieniędzy i/lub sławy. Lecz tą rozmowe moglibyśmy prowadzić baardzo długo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa....szkoda,że na forum nie można używać bluzgów bo przydała by się dosada odpowiedź....Jak powiadasz:Najtwisz ma więcej fanów niż osób które słyszało o tych bandach które wymieniłeś :P ...Chłopie,rozszerzaj muzeczne horyzonty a nie stój w miejcu :D :!:

Nie stoję w miejscu. Ale jak dla mnie poszerzanie horyzontów w stronę takiego grania jak Nightwish jest po prostu śmieszne. To już wolę posłuchać sobie Pink Floyda albo nawet Depeche Mode ( ostatnio często słucham utworu Enjoy The Silence, świetne klawiszki ). Nie bluzgam nowego Samaela, jak to robią tr00 Kvltowcy, podoba mi się ich najnowsza płyta i wogóle ich twórczość po Ceremony Of Opposites.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiadasz:Najtwisz ma więcej fanów niż osób które słyszało o tych bandach które wymieniłeś

No i co z tego?;/

Chłopie,rozszerzaj muzeczne horyzonty a nie stój w miejcu

To ty rozszerz horyzonty na zespoly, ktore nei graja pod dyktando panow ze studio i nie maja sprzedanych milionow czy tam setek tysiecy plyt.

A co do Children of Bodom, to jako iz jedyna cechac laczaca ich z blackiem jest wokal i ew. kalwisze, a tak to calosciowo pakuja sie w ramach power metal, to prosze o rozmowy w innym temacie na ich temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiadasz:Najtwisz ma więcej fanów niż osób które słyszało o tych bandach które wymieniłeś

No i co z tego?;/

Chłopie,rozszerzaj muzeczne horyzonty a nie stój w miejcu

To ty rozszerz horyzonty na zespoly, ktore nei graja pod dyktando panow ze studio i nie maja sprzedanych milionow czy tam setek tysiecy plyt.

A co do Children of Bodom, to jako iz jedyna cechac laczaca ich z blackiem jest wokal i ew. kalwisze, a tak to calosciowo pakuja sie w ramach power metal, to prosze o rozmowy w innym temacie na ich temat.

Aha....Twoim zdanien znam tylko Nightwisha i słucham ,,komercyjnej''muzy....Taa, :arrow: Burzum :arrow: Emperor to naprawde komercha :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zażućmy sobie Burzum , Manhajmem cczy innym Emperrorem i już jesteśmy trve grim and necro :).....

JA sobie ostatnio podsłuchuje Dodheimsag, żadna rewelacja ale graja całkiem sympatycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koleś słucha Nightwisha, Burzuma i Emperrora - niech sobie słucha - dla mnie to same TOTALNE szity - ale w równym stopniu uznane marki w pewnych .....hmmm kręgach (Burzum - siekierki, dziewice itd :D ) A jak już wspominacie o komercji to weś sobie Motaba przesłuchaj coś (bo nie album) Filosofem Burzuma - typowy zTRVEuawiacz - przesłuchasz i jestes od razu nekrosodomiccorpsmolestator in the name of the satan :D Mój kumpel ma fajne podsumowanie na ludzi wielbiących takie truszity a nie mających generalnie pojęcia o metalu - dresiarski metal :D

A Nightwish jest komercyjny i nie jest to moje zdanie, tylko tak po prostu jest misiu :D Podobnie jak komercyjny stał się, np moj ulubiony Paradise Lost - można sie z tym w duchu nie zgadzać, ale czy warto negować? Mi to wali - i tak tego słucham.

+Mithrandir+ - mi się nowy Samael w sumie spodobał. Ględziłem na początku i w sumie nadal ględzę, ale jednocześnie niektore utwory mi chodzą po głowie - np. Telepath.

Zreszta gadanie o tej całej komercjalizacji jest zupełnie bez sensu. Było mi troche smutno jak jakis gosciu recenzując płyte Marillionu (progresywny rock) - Anoraknophobie, w rubryce gatunek wpisał "pop". Musiałem mu przyznać trochę racji - płyta rzeczywiscie zalatuje popem - progresywnym (tak to nazwijmy, bo przeciez to nic w stylu britnej)... No ale co z tego? Czy z tego powodu mam sie nie przyznac, ze tego słucham? Jakiś viking zjadłby mnie za to, że bluźnie wpisując sie w Krolestwie Matalu i słuchając hmmm popu :D Tak ! Jeśli Marillion to pop, to owszem :D

Co do horyzontów - moim zdaniem powinno się słuchać tego co się lubi, a nie tego co NALEŻY przesłuchać aby byc true czy cotam. Ze mnie w sumie żaden metal nie jest a i pojęcie o nim mam kiepskie. Dla takich paganvikingsataniccostam słuchanie The Wall to obciach, bo Pink Floyd puszczali na mtv :/ A tak swoja drogą utwor High Hopes Floydow puszczali na mtv w pasmie o fajnej nazwie :/ mam teledysk tej piosenki i w prawym górnym rogu pisze: pure pop weekend. Tylko zabić zabic zabic tego kto to wymyslł A ja sie pytam co z tego? Niech ci mroczni czciciele diabelskiej mocy rozkładu uryny i fekaliów przesłuchają The Dark Side of the Moon Floydow i mi powiedzą gdzie jest więcej mroku - w Dominus Sathanas :D czy w Brain Damage...

A jeśli chodzi o wokal.... yyy no bez obrazy, ale nie powiecie mi, że wokalista Burzuma to ma jakiś głos... No dobra, wydaje z siebie jakieś dzwięki...

Dobrze, że Vikernes sobie jeszcze posiedzi :)

http://poganie.webpark.pl/ hehehe - jazda obowiązkowa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że wole :) W tej chwili też sobie słucham.

Jak można byc takim cymbałem i wtórnym analfabetą - czytaj ze zrozumieniem. Jakie bluzgi, o czym Ty mowisz?

W zasadzie to Ty mnie obraziles - to co wyiksowaleś to wlasnie bluzg, ale szczerze - nie interesuje mnie to :D

Wiesz, co do legend ( a nie legęd :D ) ... Dla mnie legendarnym jest przebój "Jestes szalona". Nie wiem czy jakikolwiek inny doczekał się tylu wersji i remixow :D

Chyba nie rozumiesz idei forum - napisalem swoje zdanie, a nie, że tak jest. Jesli chcesz to słuchaj sobie Burzuma - interesuje mnie to tyle co Ty - nic. Po prostu wyrazilem swoja opinie - negatywną. Nie przejmuj się, sam miałem 14 lat nie tak zresztą dawno temu i wiem, ze jest to trudne. A teraz wyjmę siekierę i pojdę sobie troszki pobiegać nago po lesie :D

Jesli chcesz polemiki to napisz dokładnie co Ci sie nie spodobało w moim poscie i poprosze o dokladny cytat. Dobrze tez zachowac troche kultury, ale nie jest to niezbędne jesli nie chcesz. Ja chetnie dyskutuje, ale nie za bardzo wiedziałem co mogę odpisac na Twoj atak bo nie zawierał konkretow. Jesli napiszesz mi co i jak to postaram sie dokladnie umotywowac moje stanowisko.

______Przepraszam za lekki oftop______

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham wojujących prawdziwków którzy sądzą ze są bardziej TRVE odemnie :)...

Jako że jest zima i mrok bardzo często można mnie spotkać w lesie z moim półtorakiem, obeiszonego pentagramami i na dodatek całego w skórach :D.... serio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham wojujących prawdziwków którzy sądzą ze są bardziej TRVE odemnie :)...

Jako że jest zima i mrok bardzo często można mnie spotkać w lesie z moim półtorakiem, obeiszonego pentagramami i na dodatek całego w skórach :D.... serio...

I nagrywasz demówki na pentagramofon czyż nie ? ;] A tak wogóle to ja jestem Trve Winter Forest Warrior więc spadaj :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham wojujących prawdziwków którzy sądzą ze są bardziej TRVE odemnie :)...

Jako że jest zima i mrok bardzo często można mnie spotkać w lesie z moim półtorakiem, obeiszonego pentagramami i na dodatek całego w skórach :D.... serio...

I nagrywasz demówki na pentagramofon czyż nie ? ;] A tak wogóle to ja jestem Trve Winter Forest Warrior więc spadaj :D

Nagrywałem na mikrofon na moim SatanPC.... ide z postępem, ale mój sprzęt jest w 100% analogowy, zrobiony z kości pokonanych wyznawców religi monoteistycznych.... a pozatym znalałem fajny wywiad w necie ... wstawie najlepszą część:..

P: Jak oceniasz zalegalizowanie w Norwegii polowań na wieloryby ?

G: Czczę śmierć. ..

Brak słów :) powinien napisać że sodomizowanie martwych wielorybów jest lepsze....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha....Twoim zdanien znam tylko Nightwisha i słucham ,,komercyjnej''muzy....Taa, Burzum Emperor to naprawde komercha :/

Po pierwsze, nie musisz wymieniac wsyzstkich zespolow, jakie znasz, tlyko dlatego, ze ktos zanegowal twoja wiedze.. to jest takie strasznie dziecinne ;///.. po drugie, tak , te dwa zespoly sa komercyjne.. tzn. Emperor byl :]

A jeśli chodzi o wokal.... yyy no bez obrazy, ale nie powiecie mi, że wokalista Burzuma to ma jakiś głos... No dobra, wydaje z siebie jakieś dzwięki...

W punku, black metalu czy industrialu ciezko raczej odnalezc dobre 'muzycznie' elementy.. taka muzyka ma na celu raczej zburzenie peewnych schematow, a nie brylowanie umiejetnosciami tehcnicznymi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punku, black metalu czy industrialu ciezko raczej odnalezc dobre 'muzycznie' elementy.. taka muzyka ma na celu raczej zburzenie peewnych schematow, a nie brylowanie umiejetnosciami tehcnicznymi..

Dokładnie. Gdyby w death metalu był np. czysty głos, wysoko przesterowane gitary, a perka wyglądałaby jak u Bitelsów to ten gatunek nie nazywałby się Death Metalem właśnie. A Vikernes, wydaje mi się, że mógłby skrzeczeć jak każdy inny blekowy wokalista, tylko po co ? Ma ten swój krzyk potępieńca lub innego wrzeszczadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A co powiecie o Serpentii?? Spoko zespół death metalowy z Polski... W jednym utworze jest czysty głos.... (znaczy tylko mały urywek utworu)

heh, a "Choices" (ostatni kawałek na "The Beast") Vadera zaczyna się jak ballada, zero przesteru, łagodne plumkanie.... tak prze mniej więcej pierwszą minutę :P a później wchodzi klasyczna rzeź ^^ po prostu - wyjątek potwierdza regułę ^^ bo słyszał ktoś kiedyś o deathowej balladzie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo słyszał ktoś kiedyś o deathowej balladzie? :P
Hehe, no w sumie tak :) Posłuchaj sobie "Bottled" z ostatniej płyty In Flames - STYE. Co prawda mówią, że graja na niej już nu-tone, ale to nieprawda. A tamten kawałek jest faktycznie balladką z domieszką deathu.
deathowej jak deathowej, ale z blekowych to np. chociazby 23 Behemotha
Y? A przepraszam, jaki rodzaj muzy gra Behemoth??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y? A przepraszam, jaki rodzaj muzy gra Behemoth??

hm...zwykle jest okreslany jako black metal - starsze plyty to czysty black. utworek ktory podalem jest z Thelemy 6. a czy to juz podpada pod black, to nie wiem. ale jesli chodzi ci o to ze to moze byc death, - wlasnie gadalem z SHC i on twierdzi ze dawniej to bylo black-death a teraz to death-black. wiec tak czy inaczej znajdzie sie czy to deathowa, czy blackowa ballada :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo słyszał ktoś kiedyś o deathowej balladzie? :P
Hehe, no w sumie tak :) Posłuchaj sobie "Bottled" z ostatniej płyty In Flames - STYE. Co prawda mówią, że graja na niej już nu-tone, ale to nieprawda. A tamten kawałek jest faktycznie balladką z domieszką deathu.

hehe, no dobra, ale "Choices" też jest balladą z domieszką deatha, więc od biedy można ten kawałek uznać za deathową balladę, ze z zasady jest raczej sprzecznością :P... mi chodziło o to że "wyjątek potwierdza regułę" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no dobra, ale "Choices" też jest balladą z domieszką deatha, więc od biedy można ten kawałek uznać za deathową balladę, ze z zasady jest raczej sprzecznością :P... mi chodziło o to że "wyjątek potwierdza regułę" :P

Ja bym powiedział, że prędzej balladą jest The Sea Came At Last, fajny, dość spokojny utwór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham wojujących prawdziwków którzy sądzą ze są bardziej TRVE odemnie :)...

Jako że jest zima i mrok bardzo często można mnie spotkać w lesie z moim półtorakiem, obeiszonego pentagramami i na dodatek całego w skórach :D.... serio...

hehe, wiesz co Feło? aż mi się przypomiała łutstokowa akcja z księdzem

-jesteś krisznowcem!

-nie jestem krisznowcem!

-jesteś satanistą!

-nie jestem satanistą!

-no to kim jesteś?

-poganinem!

-a to idź...

:lol:

no i akcja u krisznowców też była klimatowa :P hyhy, była ze mnie śliczna włochata gotka ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...