Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xplayer16

Mój Pierwszy Komputer.....

Polecane posty

Pierwszego kompa nie pamiętam, bo byłem dość młody, jakieś 5-6lat, ale wiem że to był jakiś, co nie używało się w nim myszki ;p wszystko robiło się przy pomocy klawiatury, na niebieskim ekranie. Moja najlepsza gra wtedy... hmm... robocop i mario :D

i tak jak lukaszsa i KetiV jak czytam konfiguracje waszych pierwszych komputerów, czuje się stary chociaż mam 14 lat :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam do dziś ,kupiony 06.03.2001r,w białej obudowie.

Celeron 700mhz

128MB sdram 133mhz

Riva TNT2 32MB

WD 20GB

i bardzo drogi jak na owe czasy monitor LG Flatron 774FT.

Pierwszą grą,w którą grałem na nim był Midtown Madness,a drugą niezapomniany i genialny Unreal

(pierwsza część,nie Tournament!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy PC: Pentium 166 Mhz MMX

16Mb Ram

jakaś grafa 2 lub 4 Mb a potem dokupiony akcelerator "voodoo banshee"

Czy ktoś z graczy dinozaurów pamięta jeszcze te czasy?

Ja :biggrin: Bo miałem identyczny zestaw. Tylko bez akceleratora... Rok po kupieniu rozszerzyłem pamięć do 32 MB - to było święto. Ale trzeba przyznać - wszystkie gry jakie wtedy posiadałem (lata 1998-2000) chodziły na tym "potworze", nie było takiego pędu na złamanie karku z polepszaniem grafiki.

Zapomniałbym, twardziel 2GB do tego i napęd CD 8x...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy komp ... hmmm ... niezbyt dobrze pamietam... pamietam natomiast ze mialem 386 i 486. Oczywiscie DOS i Norton Commander. Dysk jezeli dobrze pamietam to potezne 30 mb, ktore w sumie na niewiele sie przydawalo bo i tak wszystko uruchamialem z dyskietek 5? cala (kilka z nich nawet nadal posiadam, watpie jednak zeby dzialaly :( ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigu pierwszego kompa jaki był w domu nie znałem, miałem 3 lata xD. ale to musiał być suuuper staruszek, stał w domu odkąd pamiętam.

Drugi komp:

Celeron 434Mhz posadzony na karcie PPGA

32mb SDRAM 133mhz (potem zmienione na 128)

nvidia riva128zx 8mb (mam jeszcze od niej chłodzenie, używam jako... breloczka do kluczy :))

HDD 20GB samsung (chyba)

zasilacz 235Watowy

do tego jakaś dźwiękówka Creative labs i niezidentyfikowana karta zoltrixa (chyba modem)

napęd CD-ROM 50x

napęd FDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy komp:

Atari 800XL - procek MOS 6502C, 1,77 MHz, pamięć RAM 64kB, do tego monitor monochromatyczny i magnetofon.

Pierwszy PC (1998r.):

Intel Celeron 300Mhz

64 MB pamięci Ram

HDD 4,3 GB

grafika Ati Xpert @ Play 4 MB

karta dźwiękowa Aztech

karta telewizyjna Aver Media

modem 33.6 kbps

monitor Samsung 15"

głośniki 2.1 Samsung

napęd DVD - wow DVD! Tyle, że przez 4 lata odtworzyłem na nim zaledwie jedną płytę DVD, a przed zakupem gość w sklepie komputerowym oferował mi możliwość zamiany napędu DVD na akcelerator Voodoo 2. O ja głupi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to kupiony został około 9 lat temu lecz nie pamiętam jego preferencji za to pamiętam tego następnego i mam nawet go do dziś gdzies w piwnicy...

-Pentium III 1,8

-Karta została zmieniona na GeForce 4400

-ram około 400 mb

-dysk 40 Gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy komputer, staruszek(6 latek) ale nadal na nim działam.

Athlon 1.67 Ghz

256 MB RAM

GeForce 4 64MB

HDD 40GB

Przeszedł drobną modyfikację. Aktualnie RAM wynosi 640MB, a grafika to ATI Radeon 9600. Do przeglądania internetu się nadaje, do gier mam konsolę. W tym roku zamierzam odstawić w kąt ten sprzęt i kupić coś nowego. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Mój pierwszy PC:

AMD Athlon 2000+Xp z oszałamiającą częstotliwością 1.25GHz (nie wiem czy tak dokładnie się ten proc nazywał)

Radeon 9000pro 128mb ram/ Radeon 9800xl 128mb ram. Po wymianie na 9800 szlag trafił 9000, a po dwóch tygodniach z 9800 jego też dosięgła ręka Boża. :D

256mb ram/512mb ram

Dysk 60gb. :P

I płyta jakiś Soltek, na której wybrzuszyły się kondensatory. :P

W pierwszego Riddicka grałem na najniższych możliwych ustawieniach a i tak się zacinał, a na 9800 w ogóle nie uruchomił. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj gralo sie gralo.....Fifa 2003 Nfs underground.gta3.To byly czasy i starsze gierki jak baldurs gate diablo. No wtedy to sie cieszylem ze kazda gierka chodzi mi na full detalach teraz to raczej nie pogralbym sobie chociaz w gta4 na baaardzo niskich albo w crysisa...

Oto moj staruszek prawdziwa besita :laugh:

Pentium 4 2ghz

karta 9200 128mb(chyba) potem przyszedl czas na nvidie Geforce 7900gs 256mb albo 512mb juz nie pamietam.

dysk 80gb

ram 1,5gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dobrze wspominam mój pierwszy komputer tyle razem przeliśmy ;p ile razy mnie wkurzył to nawet nie zliczę, czasem nawet potrafił zrobić miłą niespodziankę kiedy to gra nie miała prawa się uruchomić a tu proszę, ale chłopak posypał się najpierw dysk twardy, późnej monitor, na końcu zgon ;p, i tak sporo przeżył 8 lat to nie mało. A ot on :

Procesor

Athlon 2000+ xp

Karta graficzna

4 mx 440

Dysk

Bodajże od samsunga 40 gb

Monitor

CRT 17 cali LiteOn

Obudowa

No name

Płyta głóna

nie pamiętam ale chyba coś z asrock

ram

256 nie mam pojęcia jakiej firmy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętam kiedy go dostałem to był październik roku pamiętnego 2002.

A konfiguracja kompa następująca:

Celeron 1,7Ghz

128 Mb ram

GeForce 2 mx400 64mb

dyski: C: 20Gb, D: 40Gb

potem dokupiłem jeszcze 128Mb ram, więc byłem kozak mając 256 :)

Dużo gier na nim przeszedłem, jeszcze rok temu grałem na nim (ale na szczęście już mam lepszego kompa). Mój staruszek uciągnął GTA: SA na najniższych detalach! Przeszedłem na nim Postala 2, chociaż morderczo długo się ładowały etapy. Mam bardzo miłe wspomnienia związane z tym komputerem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...