Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xplayer16

Mój Pierwszy Komputer.....

Polecane posty

21 sierpnia 2004 roku :D! Mój pierwszy komputer !

Amd Duron 1800mhz @ 1900mhz

256mb ramu Elixir 166mhz

GeForce MX4 400 64 mb a 4 lata później Zotac GeForce FX5200 128mb

VIA cośtamcośtam 266/322 czy coś takiego a 4 lata później AsRock cośtamcośtam

Seagate 40gb

1xnagrywarka CD

1xnapęd DVD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mój pierwszy komputer dostałem 6 lat temu.

Pentium 4 2,66GHz (ale grzałka to była)

256mb RAM

Radeon 9200 SE (słabsza edycja) 256mb RAM (ale fizycznie było 128) AGP x4

80 GB HDD

Nagrywarka CD

Do dzisiaj go używam ^^ z oryginału została tylko obudowa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentium 120mhz, 16mb ramu, 5GB HDD, karta graficzna - chyba - Matrox jakiś (to nie był akcelerator), Soundscape (świetna dźwiękówka). Płyty głównej już nie pamiętam. Rok 1996. Komputer ojca. :) Piękne czasy - piękne początki mojego grania na czymś innym niźli Atari/Amiga. :)

Bo mówimy o PC, prawda? :D

No dobra, pierwsze było Atari XL/XE (osławione). I też, jak kilku użytkowników z tego forum, grałem w Misję, Freda itp. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pierwszy komputer to kultowy ukochany ZX Spectrum + podłączony do ruskiej Weli , obraz czarno-biały

Gry wczytywało się z kaset przy pomocy magnetofonu , czas wgrania to ok 3-4 minuty

Wystarczyło np: puścić bąka a gra się nie wczytała ! Serio !!! Sprawdzone :)

Drugim był Commodore C-64 - też kultowa maszynka z firmowym magnetofonkiem

Trzeci to kwiat komputerów - Amiga 500 - komputer niedopobicia , do dziś wiele gier bije dzisiejsze gry które z hiper grafiką nie mają klimatu tamtych gier z Amigi.

Potem to już przejsćie na PC - pierwszy PC miał mieć procesor chyba intela 486 a jak się okazało po kilku latach po otwarciu obudowy siedział tam jakiś procesor AMD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komputer jaki w ogóle widziałem to było ATARI 65 XE. Pamiętam, kiedy kolega mi powiedział, że ma w domu komputer, to ja zapytałem jak mu się to w pokoju zmieściło, gdyż jedyny jaki dotychczas widziałem to był AUTOMAT DO GRY.

To był rok bodajże 85 lub 86.

Mój pierwszy komputer to był COMMODORE C 64 z magnetofonem, a u kolegów widziałem AMIGĘ 500, a o IBM tylko słyszałem. Nie słyszałem jednak pojęcia PC. -rok 90

Kiedyś kolega sprzedał mi IBMa w szkole. Twierdził, że jego ojciec przywiózł go z zagranicy. Przyniosłem go do domu i szukaliśmy z bratem wejścia na joysticki i zastanawialiśmy się jak toto podłączyć do TV. Po kilku godzinach pojechaliśmy z tym komputerem do znajomego, który PARSKNĄŁ śmiechem na widok tego co wyciągnąłem z plecaka. Mój komputer okazał się zwykłą klawiaturą do PC, z naklejką IBM.

Na drugi dzień w szkole oddałem mu tę klawiaturę i grosza nie ujrzał.

W roku 1995 rodzice postanowili kupić mi komputer PC. Choć prosiłem o AMIGĘ 1200. W najśmielszych snach nie wyobrażałem sobie, że dostanę PC.

Było wtedy takie czasopismo SECRET SERVICE i tam pod opisami gier była ramka pt WYMAGANIA

Pod opisem grafika było albo VGA, albo SVGA.

Wiedziałem tylko tyle, że muszę kupić komputer SVGA, bo tego wymaga zdecydowana większość gier. Jednak pojęcia nie miałem co ten skrót oznacza, ani co to w ogóle jest.

Poszliśmy do sklepu z mamą, a matka obeznana była jeszcze mniej ode mnie. Powiedziałem tylko, że chcemy kupić komputer PC 486 DX 4/100. Symbol ten przeczytałem kiedyś na wystawie innego sklepu, pod komputerem na którym wyświetlane było DEMO jakiejś gry STAR WARS, w której była FILMOWA grafika. Uznałem wtedy, że chcę mieć w domu komputer na którym będę mógł coś takiego uruchomić. Dlatego zapamiętałem nazwę 486 DX 4/100

Kiedy sprzedawca zapytał o ilośc RAMu zrobiłem wielkie oczy, a matka jeszcze większe.

Zapytał 4, 8 czy 16 ?? Wypaliłem 8, jakbym miał pojęcie o czym mówię, a wybrałem środkową opcję, ponieważ nie chciałem najniższej, a nie wiedziałem czy matka zaakceptuje cenę, jeśli wybiorę najwyższą.

Dysk twardy?? Procesor?? Monitor?? O takie rzeczy nikt nawet nie zapytał. Sprzedawca pojął szybko, że nic a nic się nie znamy, więc podliczył wszystko i wypalił cenę.

Matka zaakceptowała zamówienie i poszliśmy do domu.

Później przez następne kilka dni nie mogłem spać.

Kupiłem SECRET SERVICE i oglądaliśmy z kumplami recenzję (właściwie to screeny) z jakiejś gry i nagle kolega zadał pytanie czy będę miał kartę SVGA ? Przypomniałem sobie, że o to nie zapytałem, a on spytał o kartę dźwiękową. Znów nie wiedziałem.

Wyjaśnił mi, że w najgorszym razie będę miał dźwięk taki jak w C 64 i po tym wyjaśnieniu przestałem sobie w ogóle zawracać głowę tym zagadnieniem.

Pojechaliśmy z mamą po odbiór komputera. kiedy zobaczyłem, że wszystko stoi już zapakowane w szarych kartonach, sparaliżował mnie strach. Co z tą grafiką SVGA, czy VGA?? postanowiłem zapytać i zapytałem. Odpowiedział mi jaką kartę mam i nadal byłem tak samo głupi jak przed chwilą. Ja oczekiwałem tylko odpowiedzi, czy mam kartę SVGA, a nie litanii i danych technicznych. Drugi raz wstydziłem się zapytać i szybko nosiłem pudła do samochodu.

Matka jeszcze przed wyjściem zapytała o INSTRUKCJĘ OBSŁUGI i dowiedziała się, że nie ma takiej.

Dopiero w domu rozpakowując kartony zastanawiałem się czy mam KOLOROWY MONITOR.

Wszystko podłączyłem i przycisnąłem włącznik. Monitor okazał sie kolorowy, a kiedy kolega przyniósł ze szkoły grę (opisaną w SS że wymaga SVGA) i ją uruchomiliśmy, odetchnąłem że mam jednak SVGA.

Zamiast dzwięku pod obudową popierdywał PC SPEAKER, ale kto by się tam tym przejmował.

Do dziś mam fakturę za tamten komputer

385 PLYTA GLOWNA 486/256CACHE 268 zł

PROCESOR 486 DX 4/100 305 zł

WENTYLATOR DO PROCESORA 12,20 zł

HDD 540 MB SEAGATE 524 zł

345 KONTROLER IDE I/O VLB 51,24 zł

STACJA DYSKÓW 1,44 MB EPSON 85,40 zł

KARTA CIRRUS LOGIC 5428 VLB 1 MB 219,60zł

OBUDOWA MINI TOWER 115,90 zł

KLAWIATURA PC CHICONY 36,60 zł

MON. PROVIEW LR NI 14" 650,26 zł

SIMM MODUL 4 MB PS/2 2szt 780,80 zł

Do zapłaty 3050,00

Pierwsza gra

TERROR FROM THE DEEP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy komputer - Commodore 64. Nie grałem na nim długo, bo zaraz potem dostałem na gwiazdkę Pegasusa. :cool:

Na tej wspaniałej konsoli pykałem dość długo. Ehh... Nie ma to jak stare dobre czasy, gdy siedziałeś rozwalony na fotelu z padem w rękach i przechodziłeś po raz 100 Contrę czy Mario.Natomiast Mój pierwszy PC - Intel Celeron 1000 MHz, GeForce 2 MX, 256 Mb pamięci RAM Dysk 40 Gb. :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy? hmm:

Pentium 200mhz

24mb ramu

jakaśtam karta graficzna 1mb bez akceleratora

dźwięk opticolor (do tej pory nie znalazłem jej w sieci o_O)

potem był:

AMD Sempron 2600+ 1.6Ghz kręcony do 1.9 :P

1 GB ram

GeForce FX5500 wymieniony na 6600LE ;/

dysk 80gb

(mam jeszcze części od niego :P)

i płyta głowna GigabyteK8NS

A teraz taki jak w sigu :) Niedługo dojdzie nowa grafika ;p Na pierwszym pamiętam że przeszedłem całe Age Of Empires I !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 komputer commodore 64 z magnetowidem na kasety na których była gra :D

2 komputer Celeron 466mhz 64 ram dysk 20 gb i zintegrowana grafa :D gra na której spędziłem długie godziny intersade 76 i Dark Colony

2 komputer Sempron 1.60 ghz 512 ram dysk 150 gb i karta zintegrowana

3 obecny komp to laptop HP :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mój 1 komputer dostałem na moje 9 urodziny:) Czyli 7 lat temu i mialem go do niedawna :D

Nie pamietam dokładnie sprzętu:)

1.6 Ghz Procesor;) jedno rdzeniowy ;D nie pamietam jaki:P

256 RAMu

256 graficzna:D tez nie pamietam jaka:P

Ojjj ile sie na nim grało :D

Aktualnie mam taki:

Windows Vista Home Basic SP2

Intel® Core 2 Quad CPU Q9450 @2.66GHz 2.67GHz

4GB RAM

ATI Radeon HD 4650

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... chyba to był drugi bo pierwszego nie pamiętam :

Pentium 4 1,5 Ghz

128mb ramu/potem 256/ a następnie 768mb ;D

GeForce 4 MX 440/ GeForce 5200 Fx

25gb twardziel :D

Pamiętam jeszcze jak na nim Gta San Andreas zwalniało w 800x600 na średnich detalach ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech no ja sobie tylko przypomnę :laugh: w 2000 roku dostałem pierwszego kompa i było to coś takiego:

procek: Celeron I 500 MHZ bodajże...

ramów 64Mb SDRAM (później dokupiłem drugie 64 i wymiatałem :cool: )

grafiki nie pamiętam

Dysk 7GB chyba

Monitor 15' Belinea

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1998, pierwszy piecyk na komunie, a w nim:

Pentium 233MHz MMX (!!)

32MB Ram

Dysk 2GB (ile się musiałem napocić, żeby zmieścić tam Diablo 2 ^^)

S3 Virge 2MB + 3DFX Voodoo1 (i te rozplaskające się muchy na ekranie w NFS 2 SE i śnieg w Fifa '98, a jak Quake 2 wyglądał - bajka! :D)

Pierwszą grą jaką odpaliłem był Dungeon Keeper, a godzinę później Duke Nukem 3D ... nawet grafika zdawala się całkiem niezła xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amiga 600

2 Mb ram

stacja dyskietek, myszka joystick. Dostałem pod choinkę w 1993 roku. Settlers, Walker, Lotus 3, Goblins 3, wings of furym ach to były fajne gierki.

w 1999 sprzedałem i pożyczyłem od wujka pradziadka laptopów - 286 z dyskiem 40 Mb, 340 Kb ram, czerwona matryca 10 cali.

W 2000 dostałem od rodziców P3 450 Mhz 64 Mb ram, Riva TNT 16 Mb cache...

2003 rok - kupno Athlona XP 1800, Abit BH6, 256 mb ram, karta VGA GF MX 400 (potem wymieniłem na FX 5200)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że pierwszy komputer dostałem na komunię i wiem tylko

Pentium II 350

HD 8GB

A pierwsze programy przeze mnie używane to

encyklopedie: przyrody, wszechświata, Jak to działa? (lepsze niż "Jak to jest zrobione?" na discovery :P) itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy komp (który też jeszcze mam :smile: ):

Intel Celeron 1.7 GHz

Nvidia GeForce 2 Ti 64 MB

256 MB RAM

Dysk 40 GB

monitor CRT 17" Philips'a (nadal go używam wraz z nowym komputerem i ciekaw jestem ile pociągnie? :tongue: na karku ma już około 8 lat :happy: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...