Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monk

Pytania do Monka

Polecane posty

W temacie PvP nie usłyszeliśmy nic nowego już od długiego czasu (jak i w ogóle w temacie czegokolwiek mocniej związanego z rozgrywką), niemniej obecnie jestem jak najlepszej myśli. W pierwszym GW PvP stało się w pewnym momencie zbyt rozrzedzone, teraz szykuje się nowy, mocny start. Mniej, za to lepiej, tak samo w przypadku umiejętności. Nie mogę się doczekać jakichś dokładniejszych informacji nt. zadań na mapach - fajnie byłoby zobaczyć coś więcej, niż tylko lokalną wersję Capture the Flag czy King of the Hill. Generalnie trudno jednak przesądzać o czymkolwiek, zbyt mało wiadomo.

PS Mnie bardziej cieszy możliwość gry jedną postacią w obu trybach. Mam zwyczaj zakładania jednego bohatera i poświęcania mu maksimum czasu, a jedynka zmuszała mnie do kicania w PvP jakimiś świeżakami, z którymi w ogóle czułem więzi. ;)

PPS "Early next year", kwiecień zbliża się do końca i wciąż nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadłbym z krzesła, zaczął tarzać się ze śmiechu, płakać i robić dużo innych dziwnych rzeczy, m.in. z pilotem do telewizora*.

Od 1,5 roku moim jedynym komputerem jest laptop, Tośka A300 15-B. Myszka to Logitech MX518.

_____

*Nawiązanie do wiadomego Filmiku z Sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy potrafisz naprawić usterkę w swoim komputerze ? Rozwiązać problem, ewentualnie samemu zmodyfikować jakąś część , podkręcić np. procesor, itd itp. ? Czy robisz regularny upgrade by móc grać na full detalach czy Jesteś jednak osobą która oszczędnie inwestuje w swoje hobby i zadowoli się średnimi detalami, które po wyłączeniu nie (gra) nie traci aż tak na jakości.

Czy dobrze się czujesz rozmawiając w obcym języku, w jakim biegle się posługujesz, i jakie Jest Twoje zdanie na temat dzisiejszej znajomości języka angielskiego.

Ot, tyle pytań zadałem, jak znajdziesz wolną chwilę to.... Pozdrawiam gorąco.

Dobra recenzja addonu do Dragon Age. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym numerze wspomniałeś o "Akcji Aktywizującej Czytelników Grających w Runes of Magic". Czy mógłbyś nam, wiernym czytelnikom zdradzić coś więcej? :->

Już za chwileczkę, już za momencik. :)

Czy potrafisz naprawić usterkę w swoim komputerze ? Rozwiązać problem, ewentualnie samemu zmodyfikować jakąś część , podkręcić np. procesor, itd itp. ? Czy robisz regularny upgrade by móc grać na full detalach czy Jesteś jednak osobą która oszczędnie inwestuje w swoje hobby i zadowoli się średnimi detalami, które po wyłączeniu nie (gra) nie traci aż tak na jakości.

Zależy jaką usterkę. Z codziennymi rzeczami nie mam problemów, z drugiej strony nie jestem typem hardkorowego informatyka, który zna komputery na wylot i po przeczytaniu komunikatu z błędem zapisanym w formie ciągu liter i cyfr momentalnie wie o co chodzi. Jeśli chodzi o podkręcanie i inne modyfikacje hardware'u, to w zasadzie nigdy się tym przesadnie nie interesowałem. Od 1,5 roku jest to zresztą wykluczone, bo ryzykować podkręcania czegokolwiek w już-i-tak-mocno-się-grzejącym laptopie nie będę. Wolę zainwestować raz i (jako-tako) dobrze, by potem mieć na jakiś czas spokój, w razie potrzeby stopniowo obniżając ustawienia. Zakładam, że mój komputer nie powinien mieć problemów z nadchodzącymi grami Blizzarda i Guild Wars 2, i w zupełności mi to wystarczy. ;)

Czy dobrze się czujesz rozmawiając w obcym języku, w jakim biegle się posługujesz, i jakie Jest Twoje zdanie na temat dzisiejszej znajomości języka angielskiego.

Nie mam problemów... o ile rozmawiam po angielsku, bo ten znam dobrze. Do tego trochę niemieckiego, a od roku uczę się norweskiego. Moje zdanie jest raczej mało odkrywcze - angielski po prostu trzeba znać.

Dobra recenzja addonu do Dragon Age.

Dzięki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest jakaś produkcja naszego rodzimego studia City Interactive która nawet Ci się podobała?

Nie, choć może mieć na to wpływ fakt, że chyba w żadną nie grałem.

2. Gdzie pracowałeś przed CD - Action?

Nie licząc jakichś robót wakacyjnych typu wciskanie ludziom usług pewnej telewizji cyfrowej i niezarobkowego pisania dla paru stron, nigdzie.

3. Jaka jest twoja ulubiona potrawa?

Pozbawione fachowej nazwy, za to niewyobrażalnie smaczne Kotlety z Kurczaka Zapiekane z Serem (?) a'la Mamma Mia. ;)

zdaje mi się że to ty grasz w Runes of magic tak??

Jedynie dla celów recenzjo-poznawczych. Są jednak dwie osoby związane z redakcją, które od niedawna czynią to bardziej "4 fun". Ale ciii, ja nic nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, monk w CD-A... Chciałem z Tobą poruszyć temat gw jako, że pogrywam od bety. (zdaje mi się, że nawet mieliśmy okazję grac razem ale nvm). Osobiście uważam, że w gw 2 nie powinno być pomocy w postaci hero/henchy (alesia ftw...) nadało bym to zupełnie nowy charakter grze i więcej swobody. Nie gram już z rok czasu więc się nie orientuję jak teraz to dokładnie wygląda... Ihmo gw lata swojej świetności już przeżyło, bo co to za fun robić non stop vanqu ursanem/spedcleany uw i doa permasinami czy innymi noobowskimi buildami z pvx. Najbardziej podobały mi się czasy samego propha (ahh te SF), wraz z premierą factions a szczególnie nightfall(hero) wszystko zaczeło lecieć w dół. Jaki jest Twój stosunek do tego wszystkiego?

Btw Co sądzisz o ogólnym poziomie wypowiedzi na forum gw.pl? Ja już od dawna tam nie uczęszczam ponieważ myśle, że konwersacja z 13 latkami, którzy już pytają czy będzie można runnować primodusa za dużo mi nie da...

P.S. Brakowało mi w CDA działu o MMO, także keep working.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytanie było (tak, tak jestem leniwy) xd

Widzę tu pytanie wyżej, jaką profesją zagrasz w GW2 ; >

Moje pytanie:

A jaką i jak często grasz w GW?

Ciekawi mnie, gdyż po waszej recenzji Nightfalla (o kurcze, kiedy to było), skusiłem się i teraz jestem zapalonym graczem GW ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na temat TimeShift oraz Dark Messiah ? Obie gry ciekawią mnie i są tanie.

No to ten, są tanie i... yyy... W Dark Messiah grałem w dawno i przez bardzo krótką chwilę, a o TimeShifcie jedynie słyszałem. Nawet demo nie chciało mi działać. Rozumiem, że to pytanie z gatunku tych losowanych i zadawanych losowym osobom?

pogrywam od bety. (zdaje mi się, że nawet mieliśmy okazję grac razem ale nvm).

nvm, właśnie. Ja zacząłem grać jakiś miesiąc czy dwa po premierze Prophecies.

Jaki jest Twój stosunek do tego wszystkiego?

Koncept opcjonalnego pomocnika był zacny, ale chyba za bardzo wszystko komplikował - może to i dobrze, że z niego zrezygnowano? Ze wszystkich części najbardziej lubię Prophecies, Nightfalla najmniej. Że GW1 już się skończyło, wiadomo nie od dziś, i żadne GW: Beyond tego nie zmieni. Sam nie gram od długiego czasu, choć staram się być na bieżąco z tym, co się wokół gry dzieje. A ponieważ nie dzieje się wiele, nie jest to trudne. ;)

Co sądzisz o ogólnym poziomie wypowiedzi na forum gw.pl?

Jakiś czas po tym, jak przestałem dla nich redaktorzyć, zarzuciłem także odwiedzanie forum, więc nie wiem co i jak. Wiem tyle, że gdy w CDA pojawiła się moja zapowiedź GW2, i zaglądałem na forum, mogłem przekonać się o niespecjalnie zachwycającym poziomie części tamtejszych użytkowników.

Jaką rasą zagrasz w GW2?

Mierzyłem we "wręcznego" Charra, choć może skończę jako zabójca (sztylety jako jedna z broni = będzie coś a'la zabójca) typu Sylvari z Nightmare Court.

A jaką i jak często grasz w GW?

Grałem Rangerem, obecnie nie gram wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety GW jako CORPG (bo przecież wiadomo, że to nie MMORPG, co podkreślali sami twórcy) nie może zaoferować nic nowego... Nie mówię tu o możliwości wypuszczenia czy jakiś nadziejach na nowy dodatek, ponieważ popieram to, że skupili się w pełni nad GW2. Chociaż w jednym z wywiadów wspominali, że w czasie prac na "dwójką" postarają się wprowadzić duży update wprowadzający nowe lokacje. Myślę, że miało to być na zasadzie SF, ale mniejsza z tym... Teraz w jedynce jest tylko kilka rzeczy, którymi można się zająć... Otóż a) jak już wspominałem dołączyć do jakiejś "nołlajfowej" gildii i starać się pobić rekord w czyszczeniu lokacji ustanowionej przez inną i trollować na forach nie potrzebnym flame'm. b ) starać się wbić "boga" co dla wielu jest równoznaczne z przejściem PvE (patrz jedna z wcześniejszych odpowiedzi) c) skupić się na PvP (mimo, że pvp w gw i wowie są kompletnie inaczej zrobione, więc nie wypada ich porównywać, osobiście wole koncepcje Areny Net). Nie ma już możliwości "grania dla przyjemności" ponieważ nie ma do tego ludzi... niby gra online, niby najważniejsze w nich to kooperacja z innymi graczami a jednak gdzie się nie ruszyć wszędzie są puste districty (pomijając ToA, Kamadan itp) a bieganie z alesią przyjemności raczej nie sprawia... ANET niby próbuje czymś tam zająć graczy, eventami wprowadzającymi do lore GW2 (War in Kryta itp) jednak to już jest jak odgrzewanie zimnego kotleta po raz X z kolei.... Cieszy mnie to, że skupili całą swoją uwagę na GW2 bo jakby starali się wydać kolejny dodatek typu GWEN, byłby to totalny Cataclism :wink:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż poradzić. Teraz gra w GW opiera się na farmach typu "raptor farm", "feather farm". Dla assassinów oczywiście speed cleary na zasadzie nowego shadow form (permasiny zdechły po nerfingu, gdy SF stał się vulnerable :>

Myślę, że jakiś dodatek na zasadzie EotN może w ostatniej fazie przed GW2 przyciągnąć nowych potencjalnych graczy.

Tylko ciekawią mnie te pogłoski, o możliwości przeniesienia jednej postaci z GW do GW2 ;>

Ale to już spekulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić konsole ale nie wiem jaka. Co ty byś na moim miejscu wybrał i dlaczego??? XBOX360 czy PS3???

Prawdopodobnie PS3, jako że wytrzyma dłużej niż rok użytkowania, chyba... na swoim miejscu nie brałbym żadnej.

Ale nie o tym chciałem mówić... Monk, w mojej opinii jesteś k'jakby "specjalistą w dziedzinie MMO" w CDA, więc zapytam ponownie... czy są plany by wspomnieć COKOLWIEK o RuneScape? To gra jedyna w swoim rodzaju - działa na Javie, działa czysto z przeglądarki, bez żadnego klienta czy czego, ale nadal ma ze 130-150mln kont (najwyraźniej najwięcej na świecie, potwierdzone w Księdze Rekordów Guinessa), 1mln płacących kont, i właśnie nawet teraz gra w to 135k ludzi. To chyba wystarczający powód, by wspomnieć, jakby, cokolwiek...

Chyba że już to zrobiłeś (czy kto inny z CDA), w którym wypadku: W którym było to numerze? Niestety zacząłem regularnie kupować CDA dopiero pod koniec 2008, czego żałuję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w jednym z wywiadów wspominali, że w czasie prac na "dwójką" postarają się wprowadzić duży update wprowadzający nowe lokacje.

Albo mam sklerozę, albo nic takiego nie było. Wyraźnie przecież podkreślano, że tych parę osób pozostałych przy GW1 nie może dać grze za wiele.

ANET niby próbuje czymś tam zająć graczy, eventami wprowadzającymi do lore GW2 (War in Kryta itp)

Zdecydowanie wolę to, niż "weekend z punktami jakimiśtam". :)

Cieszy mnie to, że skupili całą swoją uwagę na GW2 bo jakby starali się wydać kolejny dodatek typu GWEN, byłby to totalny Cataclism

Mnie też to cieszy, ale nie posuwałbym się do stwierdzenia, że ewentualny dodatek byłby kataklizmem. Wielu weteranów "jedynki" narzeka, że od 2 lat nie ma co robić, a żywić się jedynie nadzieją na GW2 nie każdy potrafi.

Teraz gra w GW opiera się na farmach typu "raptor farm", "feather farm". Dla assassinów oczywiście speed cleary na zasadzie nowego shadow form (permasiny zdechły po nerfingu, gdy SF stał się vulnerable

Unfortunately. Na szczęście gameplay sequela będzie, hopefully, farm-free i nawet najbardziej wyskillowany eles nie da rady zpwnić swym AoE paczki enemiesów podczas dynamic eventów, niezależnie od tego, jak bardzo byliby oni vulnerable na fire. A jak da, to walnie mu się z aksa i nerfsticka, a zbuffuje inne proffy. ;)

XBOX360 czy PS3???

A co ja tam wiem, panie, ja jestem zatwardziałym graczem pecetowym. X360 wybrałbym dla Halo, PS3 - dla God of War 3.

COKOLWIEK o RuneScape

"Cokolwiek" pojawiło się bodaj dwukrotnie przy okazji Tibii. A poważnie, to o obydwu tych grach nie mam niestety najlepszego zdania (czy raczej: o tej barwniejszej i krzykliwszej części ich community). Nie wiem więc, kiedy i czy zmierzę się z tym tytułem. Bo choć rekord Guinnessa to rzeczywiście nie byle co, lubię swoją szyję... a jedną pikietę rozwścieczonych Tibijczyków już pod oknami miałem. Aha, i ilość nie zawsze oznacza jakość: tuż przed ogłoszeniem tych 150 milionów za najbardziej oblegane MMO uchodziło Maple Story z jakąś setką milionów kont. A jakie toto jest, każdy widzi. Niefajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przecież wiadomo, że to nie MMORPG, co podkreślali sami twórcy

Fail. Twórcy mogą sobie nazywać to jak chcą, tak jak Riot Games określają League of Legends jako MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), chociaż to jest o wiele bardziej trafne niż CORPG do GW. Guild Wars to JEST MMORPG, tylko że po prostu na trochę innych zasadach.

A te eventy wprowadzające do GW2 to całkiem dobry pomysł, ogólnie ArenaNET bardzo urośli w moich oczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guild Wars to JEST MMORPG, tylko że po prostu na trochę innych zasadach.

Problem leżał w tym, że nawet sami twórcy dostrzegali, że "zinstancjonowanie" 90% gry sprawia, że określenie "Massive Multiplayer" nie do końca pasuje. Więc ukuli to swoje nieszczęsne CORPG.

Wietam !

A tu nie wie, no popatrz.

Gdzie moge napisać co podobało mi się w Runes of Magic, a co nie, no tą taka jakby "mini recenzję" ?

W odpowiednim temacie na forum. ;) Jeśli zaś chodzi o tekst do CDA współtworzony z czytelnikami, to mamy pewną obsuwę i pojawi się on dopiero w 07/10. Chodzi o wrażenia z Chapter III, a że główna premiera tegoż wypadła dopiero 18 V, to nie mielibyście/-byśmy zbyt wiele czasu. Więcej szczegółów podamy za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...