Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
(Rincen) Chyba się pogubiłeś, albo ja się pogubiłem czytając Twój post.

Manowar mało znany ?? Na pewno nie. W takim "zadupiu" jak Rzeszów, w szkole katolickiej znam z 15 osób znających manowar'a. Wiem wiem to żaden przykład. Ale ogólnie manowar za granicą z tego co się orientuje to bardzo znana grupa. Wiadomo nie tak jak Slayer, czy metallica. Ubolewam nad tym, że Blind Guardian nie jest rozpoznawanym bandem, może się mylę ?

InDespair bardzo fajna muzyka. Jedyne co to wokal mnie trochę drażni, ale to moje zdanie. Wpadnijcie do Rzeszowa !

Nie nazwałbym ani Blind Guardiana, ani Manowara mało znanym zespołem.

Po pierwsze wystarczy zobaczyć ilość przesłuchań na last.fm.

Po drugie to Blind Guardian się aktywnie reklamuje (chociażby w grze Sacred 2).

Manowar natomiast stworzył sobie opinię "jedynego epickiego i prawdziwego metalu". ;P

Wystarczy zresztą zobaczyć ich koncerty. To są bardzo znane zespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie moglem znalezc odpowiedniego topicu, wiec pisze tutaj ( prosze o zrozumienie).

Czy ktos z Was zna moze jakis zespol, ktory gra muzyke arabska w polaczeniu z metalem?

Dzieki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj sobie zespół Arkan i ich płytkę Hilal, Taki melodeath w (bardzo) arabskich klimatach. Polecam, masz tu myspace:

http://www.myspace.com/arkanband

Przesluchałem, bardzo mi sie spodobalo. Ale to jeszcze nie to. Hmmm, a moze muzyka klimatem zblizona do OST Black HAwk Down. ( title: militia is comming). Prosze o nie podawanie albumow Theriona. To co bylo u nich zblizone klimatem do folka arabskiego z metalem to juz mam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne, oryginalne. Czasem fajnie odejść od rutyny i posłuchać czegoś innowacyjnego. Wielkie dzięki za link. Ja z takich dziwniejszych zespołów mogę polecić (w sumie dość znany) zespół Skindred.

Skindred fajnie gra. Znam i lubię a poznałem dzięki Need for speedowi. :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do "arabskiego metalu" : polecam Amaseffer. To projekt głównie wokalisty ex-Theriona, Matsa Levana, zespół pochodzący z Izraela. Podobnie jak któryś z albumów Orphaned Land, nawiązują mocno di Biblii, ale tu jest mowa o wyjściu z niewoli egipskiej. Najbardziej przypadła mi do gustu piosenka "Slaves for Liv", ale też instrumentalny "Wooden staff". Polecam! Wprawdzie sporo to zapożyczeń od OL, ale warto chociaż posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanko, tylko nie wiedziałem, czy w tym temacie je zadać, ale spróbuję, czy są może jakieś dobre książki poświęcone temu właśnie rodzajowi muzyki jakim jest metal, może być coś również z rocka...???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, tylko nie wiedziałem, czy w tym temacie je zadać, ale spróbuję, czy są może jakieś dobre książki poświęcone temu właśnie rodzajowi muzyki jakim jest metal, może być coś również z rocka...???

Sa takie ksiazki. Niestety, tytuly wypadly mi z glowy razem z bibliografia maturalna, wiec nie podam konkretnych nazw (orpocz Wielkiej Rock Encyklopedii), ale jesli sie przejdziesz do biblioteki (wojewodzkiej najlepiej), to w katalogu na pewno znajdziesz wiele pozycji. W kwestii muzyki metalowej, to masz takie tytuly jak 'heavy metal', 'black metal', 'death metal', 'doom metal' z jakiegos zagranicznego wydawnictwa (po polsku bylo 'heavy metal', nie wiem jak reszta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogą być o pojedynczych zespołach, to podobno bardzo dobra jest "Slayer: Bez Litości". Ewentualnie "So What!" (o Metallice) ale to nie tyle normalna książka, co zbiór wywiadów i artykułów z ich fanklubowego magazynu (plus mnóstwo zdjęć itp.)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item602086129_wielka...1_a_e_nowa.html

Cena odstrasza, ale miałem ostatnio do niej dostęp, więc ją przejrzałem. I mogę spokojnie powiedzieć, że znajduje się tam też sporo zespołów metalowych. Ale i tak lepiej, jeśli poszukasz konkretnych pozycji dotyczących konkretnych zespołów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy chciałem się tylko dowiedzieć czy książki z takiego rodzaju istnieją, ale wielkie dzięki za tyle propozycji na pewno się rozglądnę...

A czy o konkretnym zespole są jakieś książki dajmy na to o Metallice oprócz tej którą podał Accoun???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ksiazki poswiecone konkretnym kapelom to:

http://allegro.pl/item623645659_mick_wall_..._the_hills.html

Nie czytalem, ale podobno dosc dobre (tylko ze niektore fakty zostaly ponoc przemilczone). No a jak jestes fanem Maidenow to musisz miec w swojej kolekcji (wiec dlaczego ja jeszcze nie mam? ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tytuł, ale właśnie znalazłem jedną książkę a mianowicie "Blizna" czyli biografia Anthonego Kiedisa lidera zespołu RHCP wiem, że w tym temacie nie powinienem podawać książki związanej z innym gatunkiem muzyki jakim jest rock, ale chciałem tylko powiedzieć, że już coś znalazłem nad czym się dłużej zastanowie, poczytam recenzje i raczej kupię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o death metal chodzi to np. "Wybierająć śmierć" ostatnio została przetłumaczona

Posiadam egzemplarz tejże książeczki i powiem, że czyta się bardzo przyjemnie. Jest napisana luźnym językiem, zawiera sporo anegdotek i ciekawostek dotyczących poszczególnych kapel. Można ją dostać za nieco ponad 3 dyszki i jest warta swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, czemu tego nie mam. Może ze względu na cenę? Nie, tak niska kwota nie powinna stanowić przeszkody dla fana.

Zastanawiam się też czy ktoś zna naprawdę mocne zespoły śpiewające teksty w rodzimym języku, najlepiej o tematyce okołopogańskiej. Ta scena jest mi obca i może ktoś mi coś podrzuci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...