Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

No to ze metal a nawet rock uznawany jest za muzyke szatana to nic nowego. Bardzo wiele osob tak twierdzi, a przede wszystkim sa to tacy ludzie, ktorzy takiej muzyki nigdy nie sluchali i oczywiscie nie staraja sie jakkolwiek zglebic tematu i poszerzyc swoja wiedze o takiej muzyce. Ale po co, przeciez to wiadomo, ze to samo zlo i dziedzictwo szatana laugh.gif

First, nie da się ukryć, że rock, czy metal to gatunki muzyczne, w których darcie ryja o szatanie jest w zasadzie na porządku dziennym. I nie udawaj, że jak podasz trzy kapele grające christian metal, to zaraz udowodnisz, że jakiś księżulo jest ograniczonym idiotą, który nie potrafi nawet dowiedzieć się czegoś o muzyce.

Bądźmy szczerzy - większość ludzi po usłyszeniu słów "metal chrześcijański" ma dojrzałego banana na twarzy. To nie jest zbyt lubiany, a przez to mało popularny, rodzaj metalu. Jaki procent metalowych kapeli propaguje chrześcijaństwo? Znikomy. Po co więc się nimi zajmować? Ja, gdybym pisał artykuł muzyce metalowej też w ogóle bym to pominął. Albo wspominał o tym jednym zdaniem. Kilka kapel nie czyni całej muzyki chrześcijańską. Dlatego to żaden argument, że nie ktoś tam nie wspominał o tych kapelach.

Po drugie - zauważ, że w zasadzie tylko w metalu spotykasz utwory o szatanie, gwałtach, morderstwach, sodomie i innych takich. Ja rozumiem, że to nie powinno wypływać na opinię o całej muzyce metalowej, ale... Ale właśnie. Nie spotkałem się jakoś z raperem nagrywającym kawałek o brutalnym gwałcie kozy. Nie oszukuj się i nie udawaj, że tego w metalu nie ma. Bo było i jest. I najprawdopodobniej przez wiele lat będzie. Pech chce, że spora część metali identyfikuje się właśnie z czymś takim. Dlatego też wiele osób uważa, że taki jest metal.

And last, but not least. Co Cię obchodzi, co inni myślą o muzyce, której słuchasz? Wiesz, czego chcesz słuchać i słuchasz tego, bo Ci się podoba. Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia. W zasadzie, gdyby miało się słuchać tylko tego, o czym mówią dobrze, to wreszcie nie słuchalibyśmy niczego.

A, i jeszcze taka mała dygresja - myślisz, że dla ludzi, którzy nie słuchają muzyki metalowej, ważne jest to, że istnieje death, thrash, speed, black, etc? Ani trochę. Dlatego obraz tej muzyki wśród mass, jest jaki jest. Szczególnie, że głównie fani "dark satan black metal" bardzo wyróżniają się strojem i zachowaniem. Nie dziw się zatem, że w artykule w katolickiej prasie cały metal jest przedstawiony jako 'zła muzyka'. Celem tych publikacji nie jest przedstawienie różnych gatunków metalu, tylko pokazanie, że teksty wielu zespołów są sprzeczne z nauką Kościoła. Wszystko zależy od tego, kto co chce pokazać. Odpowiednia manipulacja informacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

W 100% się zgadzam. W metalu od której strony by nie patrzeć szatana, mordów i gwałtów jest tyle, że dla każdego wystarczy. Powód tego jest prosty. To pasuje do muzyki. O czym ma śpiewać taki Slayer? O błękitnym niebie? O miłości do bliżniego? Jeszcze czego. Tyle że normalny, słuchający metalu człowiek ma do tego dystans (bo potrafi samodzielnie myśleć i takie teksty niewiele na jego światopogląd wpływają, patrz Tom Araya-wokalista wspomnianego Slayera) i nie podnieca się tym na lewo i prawo, a co za tym idzie nie zwraca na siebie niczyjej uwagi. Za to tak się jakoś składa, że znajdzie się zawsze banda małolatów-szatanistów co to muszą wszystkim naokoło pokazać jacy to z nich Wielcy Źli są i zaraz jakiś temat do gazety się znajdzie.

Tylko że tak po prawdzie nie ma po co sobie tym wszystkim łeba zawracać, bo najazdy na muzykę rockową to nie żaden news, a skoro metal przetrwał disco polo i erę boys bandów to przetrwa i to. Ktoś tam pokrzyczy i na tym się skończy (chociaż muszę powiedzieć, że niedługo ktoś tam pewnie będzie naprawdę głośniej pokrzykiwał, bo Gorgoroth DVD z Krakowa w końcu wydaje :)). A o takich artykułach jak ten "chodziłem z metalem" to nawet nie warto wspominać, bo kto to czyta? Co jakiś czas jakieś małe pisemko (nawet niekoniecznie katolickie) coś takiego wydaje, ktoś to do internetu wrzuca i zaraz na wszystkich forach metalowych wszyscy się burzą jakby im osiedlowy monopolowy ktoś zamykał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

First, nie da się ukryć, że rock, czy metal to gatunki muzyczne, w których darcie ryja o szatanie jest w zasadzie na porządku dziennym. I nie udawaj, że jak podasz trzy kapele grające christian metal, to zaraz udowodnisz, że jakiś księżulo jest ograniczonym idiotą, który nie potrafi nawet dowiedzieć się czegoś o muzyce.

Bądźmy szczerzy - większość ludzi po usłyszeniu słów "metal chrześcijański" ma dojrzałego banana na twarzy. To nie jest zbyt lubiany, a przez to mało popularny, rodzaj metalu. Jaki procent metalowych kapeli propaguje chrześcijaństwo? Znikomy. Po co więc się nimi zajmować? Ja, gdybym pisał artykuł muzyce metalowej też w ogóle bym to pominął. Albo wspominał o tym jednym zdaniem. Kilka kapel nie czyni całej muzyki chrześcijańską. Dlatego to żaden argument, że nie ktoś tam nie wspominał o tych kapelach.

No moze przesadzilem z tym stwierdzeniem , ze jakis tam ksiadz na pewno nic nie wie o muzyce, o ktorej artykul pisze, ale chcialem podkreslic, ze jest bardzo duzo takich ludzi mowiacych o czyms na czym sie nie znaja (bardzo czesto spotykane w krytykowaniu muzyki metalowej). Masz tez racje ze wplyw muzyki chrzescijanskiej na metal jest znikomy, praktycznie zaden, bo niedosc ze jest malo tych zespolow to jeszcze nie sa najpopularniejsze. I zgodze sie tez ze stwierdzeniem ze praktycznie tylko w metalu wystepuja tresci zwiazane ze smiercia /zlem/ szatanem (choc jak kolega wczesniej napisal techno zostalo nazwane taka muzyka, wiec dalej mam watpliwosci ze ten ksiadz wiedzial o czym pisze). I rozumiem tez ze jest pewna czesc sluchaczy muzyki metalowej (zespolow zreszta tez) identyfikujaca sie z satanizmem i z tym wszystkim, i ze zawsze ta muzyka bedzie przez niektore osoby odbierana jako muzyka zła. Moze troszke zapedzilem sie kiedy wymienilem te kapele christian metalowe i przepraszam za to ;) Ale chcialem jakos podkreslic ze wiele osob pisze tak jak im sie wydaje nie znajac sie na temacie. Ale wreszcie podsumowujac zgodze sie na koncu, ze nie nalezy sie takimi tekstami przejmowac i zastanawiac sie co mysla inni o muzyce jakiej ty sluchasz, bo zawsze bedzie tak samo odbierana. Pozdro

PS: A metal tak jak napisales bedzie istnial przez wieki i z tego trzeba sie cieszyc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,ja bym powiedział - byłem na fajnym pogo... ale nie mam pojęcia,czy to jest poprawne... powiem tylko,że te pogo,na którym ty byłeś nie było aż takie fajne,bo dałeś radę pisać na klawiaturze - czyli palców ci nie połamali ;DDD współczuję... xDDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogo jest dla trzystoletnich fanek hepisedu ^_^

Mosh/body slam, to jest porządny "koncert dance", z tym, że bolesny.

Łohohoho, na DBD był taki mosh, że jakem stary, to se nie podarowałem ;] Inna sprawa, że circle pit potrafiło zabić... Nie na moje stare kościska :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W popie i dance itd. wszyscy są na wszystko chętni, zawsze i wszędzie. Z tego powodu nie potrzebują żadnych gwałtów itd.

http://youtube.com/watch?v=24MeOq80rHk&feature=related

http://youtube.com/watch?v=De74LKfGg_U

Zresztą metal jest różny a inspiracje satanizmem, siłą, buntem sprzyjają brutalnym tekstom i wzornictwie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że się napiszę posta bo lubię pisać posty zasadniczo. Postaram się zaprezentować rapperów w jeszcze gorszym świetle niż są powszechnie przedstawiani, gorszym nawet niż najchorsi metale.

Po drugie - zauważ, że w zasadzie tylko w metalu spotykasz utwory o szatanie

http://pl.youtube.com/watch?v=03tSCcvz7HM - esencja zła !

http://youtube.com/watch?v=FOopiRix1lg - również ciekawa tematyka, typowo anty chrześcijańska

gwałtach

"If I gots AIDS i'mma start rapein' bitches"

"i even fucked a dead bitch"

- Big L ;]

http://youtube.com/watch?v=ld90f7WCDm4 + tu masz dodatkowo kanibalizm ;]

morderstwach

http://pl.youtube.com/watch?v=1eoQ5cTOs7M

- to też o morderstwach - nienarodzonych dzieci - hohoho :)

No i jeszcze się pośmieje trochę.

a gdy przyjdzie jakaś impreza to szaleją w rytm techno a większość tekstów piosenek pop znają na pamięć

Wiesz, zasadniczo po to chodzi się na imprezy, w sensie nie po to aby znać na pamięć teksty różnorakie tylko żeby się wybawić porządnie. Bo co bardziej rusza niż EKSPLOŁŻYN czy nie wiem np. takie KANIKUŁY. Zero ambicji, czysta zabawa - na trzeźwo też można - podobno - tak słyszałem ;]

Już zapowiedziałem, że na mojej 18-stce nie będzie leciało nic innego jak rock i metal

To ty robisz imprezę na osiemnastkę dla siebie czy dla znajomych ?

Nie mam dziewczyny i niech tak zostanie

No a kto mówił o twojej 'własnej' ? Dziewczyn jest dużo ;]

Się rozpisałem, joł joł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dab, wcześniej bym się tutaj spodziewał Chrystusa niż ciebie ;] Nie jedź człowieka co świata nie zna, bo głowy poza odbyt szatana jeszcze nie wystawił :) (h8 the game, not the player ;p) Pójdzie chłopak na studia to joł joł będzie i grzywka na żelu też, a może i zmieni zdanie co do płci przeciwnej :)

a więc starym metalowym pozdrowieniem rodem z kazamatów diabła: elorap!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łohohoho, na DBD był taki mosh, że jakem stary, to se nie podarowałem ;] Inna sprawa, że circle pit potrafiło zabić... Nie na moje stare kościska :]

Nie rób scen wujek ^^ Pewnie nie było tak źle :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dab, wcześniej bym się tutaj spodziewał Chrystusa niż ciebie ;]

Hah, na pewnym forum przedstawiałem się jako Truskulowy Mesjasz więc nie pomyliłeś się aż tak bardzo ;]

Pójdzie chłopak na studia to joł joł będzie i grzywka na żelu też, a może i zmieni zdanie co do płci przeciwnej

Też bym musiał się tam w końcu udać, no ale październik blisko ;)

A grzywka na gumie (taki nowoczesny substytut żelu w sensie) to klasyka różnych imprez jak zapomniałem sie ostrzyc przed :rolleyes:

a więc starym metalowym pozdrowieniem rodem z kazamatów diabła: elorap!

Czym są kazamaty? :lol: jołmetalhwdpna100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na przykład bardzo śmieszą ludzie, którzy ostro słuchają metalu a gdy przyjdzie jakaś impreza to szaleją w rytm techno a większość tekstów piosenek pop znają na pamięć. Ja osobiście, żeby się bawić przy techno musiałbym zjarać ze 2 gramy zioła albo upić się do nieprzytomności. Dlatego właśnie nie lubię chodzić na różnego rodzaju imprezy, bo nienawdzię takiej muzyki. Już zapowiedziałem, że na mojej 18-stce nie będzie leciało nic innego jak rock i metal. Ciekawe ilu zaproszonych przyjdzie.......

To żeś mnie kolego rozwalił... jak to przeczytałem to normalnie wpadłem pod biurko. Ta twoja 18nastka to będzie wyjebcza...

ja tam na przykład po zażyciu znieczulenia w postaci np. 'pół litra' (z osobą towarzyszacą a nawet kilkoma zażywam... żeby nie było) potafie zasuwać w rytmy disco polo. Techno i jakieś taneczne rytmy po to są żeby się przy nich bawić na imprezach. jakoś nie widze dobrej zabawy i bujania się z laskami w rytmy Children of Bodom np. Człowieku. Czy to że ja słucham A7X czy jakiegoś tam Iron Maiden itp. ma mnie od razu skreślać z życia publicznego. mam nie chodzić na biby i zostac starym grzybem?

Ja własnie szanuje ludzi słuchających metalu czy rocka którzy potrafią się bawić przy muzyce klubowej. Sam np słucham metalu i nie przeszkadza mi to w jednoczesnym słuchaniu reggae i w byciu katolikiem... simple. A jak taki z ciebie ultras metalowy to nic mi do tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Łohohoho, na DBD był taki mosh, że jakem stary, to se nie podarowałem ;] Inna sprawa, że circle pit potrafiło zabić... Nie na moje stare kościska :]

Niezły hardcore jest na Wall Of Death w wykonaniu przy Frontside :)  tam to dopiero można sie nieźle wyszaleć. Ostatnio prawie złamałem nogę na HunterFeście właśnie przy Frontside.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły hardcore jest na Wall Of Death w wykonaniu przy Frontside :) tam to dopiero można sie nieźle wyszaleć. Ostatnio prawie złamałem nogę na HunterFeście właśnie przy Frontside.

Fakt - za każdym z trzech razy w Ścianie Śmierci doznałem jakiegoś urazu xD Za pierwszym razem wpakowałem się na słup (bo koleś z naprzeciwka zdezerterował, cham...), za drugim wybiłem dwa palce w lewej ręce a za trzecim (jako, że stałem tym razem nieco za kolesiem o dwie głowy wyższym) moja żuchwa odbiła się z mocą od łopatki pewnego pakera... Ale klimat jest. :D

A jeśli chodzi o moshpit - byłem również chyba ze 3 razy, ostatnio mnie niemal zabili glanem, dziękuję (w każdym razie dopóki się nie zdecyduję...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ostatnio fajna piosenkę ale nie znam wykonawcy tytuł piosenki to Why Can't We Not Be Sober gdyby ktoś znal wykonawce to czekam na odpowiedz. Z góry dzięki

Po boku masz jak byk, chociaż małymi literami tool funvid czyli, że w sensie fanowskie wideło do utworów Tool'a. Beka, że ja ci na to opdowiedziałem, oj beka

Jeszcze zobaczyłem, że ominąłem jedno warte komentarza zdanie.

Po prostu, nie lubię pozerów.

No w sumie to ty tu najbardziej pozujesz na nie wiadomo jak bardzo hardcoreowego metalowca co nienawidzi wszystkich i pewnie uważa, że ludzka rasa jest skazana na spalenie (ej chłopaki obczajcie - forumowy rapowiec follow upuje Canibal Corpse ;]) a tak poza tym to spędza cały dzień przed kompem i gra bo gry to jego życie czy tam cokolwiek. beka ogólnie na plus z ciebie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Mam małe pytanie... Jak się rozróżnia poszczególne gatunki Metalu?

2. Ostatnio, zauroczony tego typu muzyką, zacząłem szukać tejże muzyki. Moglibyście mi polecić jakieś fajne death/trash/heavy/power metalowe zespoły? Bo jestem, póki co :), w tym ciemny. Aha... Gdzie można zdobyć albumy DragonForce'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam małe pytanie... Jak się rozróżnia poszczególne gatunki Metalu?

Przeróżnie. Po tekstach, wykonaniu, użytych instrumentach itp. Let's go!

-Industrial Metal - przy graniu używa się różnego rodzaju elektronicznych instrumentów np. Rammstein

- Gothic Metal - w utworach można usłyszeć różnego rodzaju chórki, elementy charakterystyczne dla muzyki gotyckiej np. Moonspell

- Heavy Metal - "standardowy" metal np. Iron Maiden

itp.

Polecam lekturę http://pl.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no więc jeśli miałbym polecic jakieś zespoły metalowe to z pewnością wybrałbym: (oczywiście) Metallica, Children of Bodom, Nightwish (Ogólnie super ale ostatnia płytka słabuje), Behemoth (Polskie!) i Kreator'a. Znam oczywiście wiele nnych zespołów, ale słucham ich bardziej na wyrywki (Polecam utwór zespołu Tiamat - Brighter Than The Sun

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...