Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

Było ostro, to ja zaproponuję coś łagodniejszego. Therion dla trawiących metal symfoniczny. Ostatnio mam strasznego hopla na tą kapelę ze względu na The Rise Of Sodom And Gomorrath.

http://www.youtube.com/watch?v=VKDhhoMoh2k...feature=related Wejście takie, że mało orgazmu nie dostałem :-({|=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Wejście takie, że mało orgazmu nie dostałem :-({|=

Przy czymś takim dostajesz orgazmu? Uff... małe są twoje ambicje :)

Ha a ja nie uważam za najlepszy wokal żadnego "Dicksona.." czy Angeli tylko naszego polskiego Romana Kostrzewskiego ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja tak zmienie temat. Otoz nie wiedzialem gdzie napisac tego posta, ale mysle ze w tym dziale bedzie najodpowiedniej. Mam takie pytanie. Czy nie znacie jakichs programow (jezeli wogole da sie tak zrobic), ktore potrafilyby wyciac sciezke wokalu z piosenki? Wiem ze jakos chyba sie to da zrobic w Audacity (ktorego uzywam, ale nie wiem jak) i w programie Cool Edit Pro. Ale czytalem, ze w obu przypadkach efekty nie sa zadowalajace, gdyz razem z wokalem ginie tez czesciowo sekcja instrumentalna i wszystko traci na jakosci. Chodzi mi dokladnie o to zeby powstal podklad, pod ktory mozna by zaspiewac. No chyba ze znacie jakies inne sposoby jak taki podklad zrobic czy skads pobrac ;) W kazdym razie chodzi mi o raczej malo znane kawalki i mysle ze znalezienie ich wersji instrumentalnej w necie bylo by trudne (mi sie nie udalo). Z gory dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Googlnij sobie. Wiem na 100%, że na stronie www.bluesblast.com w jednym z działów były podkłady pod heavy-metalowe granie - i między innymi instrumentalna wersja "The Trooper" - musiałbyś się tylko przekopać przez tony bluesowych podkładów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zmienie temat. Otoz nie wiedzialem gdzie napisac tego posta, ale mysle ze w tym dziale bedzie najodpowiedniej. Mam takie pytanie. Czy nie znacie jakichs programow (jezeli wogole da sie tak zrobic), ktore potrafilyby wyciac sciezke wokalu z piosenki? Wiem ze jakos chyba sie to da zrobic w Audacity (ktorego uzywam, ale nie wiem jak) i w programie Cool Edit Pro. Ale czytalem, ze w obu przypadkach efekty nie sa zadowalajace, gdyz razem z wokalem ginie tez czesciowo sekcja instrumentalna i wszystko traci na jakosci.

Nie da sie wyciac wokalu bez naruszenia calej reszty, poniewaz pasmo wokalu naklada sie czesciowo m.in. na pasmo gitar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Drodzy forumowicze, przybywam do was z zapytaniem. W folk-metalu bardzo powszechne są kapele grające motywy folkowe około germańskie, skandynawskie (masa), albo irlandzkie. Ale czy istnieją jakieś zespoły mieszające motywy polskiej muzyki ludowej i metalu? Bo jakoś doszukać się nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Drodzy forumowicze, przybywam do was z zapytaniem. W folk-metalu bardzo powszechne są kapele grające motywy folkowe około germańskie, skandynawskie (masa), albo irlandzkie. Ale czy istnieją jakieś zespoły mieszające motywy polskiej muzyki ludowej i metalu? Bo jakoś doszukać się nie mogę.

Poszukaj po zespołach grających pogańsko. SLAVLAND na przykład sporo folku do swoich kawałków dodaje. W HELLVETO też by się parę elementów znalazło. No i nasi sąsiedzi w tym stylu trochę nagrywają. Chyba najbardziej hardcore'owy słowiański folk metal jaki słyszałem to ukraiński CHUR. Tu ich oficjalna strona w wersji 'po ludzku' (czyli angielskiej:)): http://chur.ho.ua/CHURMainEng.html Parę mp3 da sie z niej pobrać, to będziesz mógł zobaczyć jak brzmi taka mieszanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na przykład bardzo śmieszą ludzie, którzy ostro słuchają metalu a gdy przyjdzie jakaś impreza to szaleją w rytm techno a większość tekstów piosenek pop znają na pamięć. Ja osobiście, żeby się bawić przy techno musiałbym zjarać ze 2 gramy zioła albo upić się do nieprzytomności. Dlatego właśnie nie lubię chodzić na różnego rodzaju imprezy, bo nienawdzię takiej muzyki. Już zapowiedziałem, że na mojej 18-stce nie będzie leciało nic innego jak rock i metal. Ciekawe ilu zaproszonych przyjdzie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na przykład bardzo śmieszą ludzie, którzy ostro słuchają metalu a gdy przyjdzie jakaś impreza to szaleją w rytm techno a większość tekstów piosenek pop znają na pamięć. Ja osobiście, żeby się bawić przy techno musiałbym zjarać ze 2 gramy zioła albo upić się do nieprzytomności. Dlatego właśnie nie lubię chodzić na różnego rodzaju imprezy, bo nienawdzię takiej muzyki. Już zapowiedziałem, że na mojej 18-stce nie będzie leciało nic innego jak rock i metal. Ciekawe ilu zaproszonych przyjdzie....

A do dziewczyny przytulisz się wytupując skoczny rytm "Call of the wintermoon".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście, żeby się bawić przy techno musiałbym zjarać ze 2 gramy zioła albo upić się do nieprzytomności. Dlatego właśnie nie lubię chodzić na różnego rodzaju imprezy, bo nienawdzię takiej muzyki.

Mam tak samo:D Po prostu nie wyobrażam siebie tańczącego w rytmie techno albo hh. Metal jest fajny, bo na koncercie tylko sie skacze w rytm muzyki, a jak leci techno to ludzie jakoś dziwnie sie wyginają itd. Metal > All.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dziewczyny i niech tak zostanie :P Po prostu, nie lubię pozerów.

Łał... czyli według ciebie, jeśli ktoś słucha metalu (nie wiedzieć czemu, nie lubię tego zwrotu), to automatycznie nie może dobrze się bawić w klubie przy muzyce tanecznej? Na trzeźwo? Stary, weź przyluzuj trochę, open your mind i takie tam... Nie wiem, czy wiesz, ale niektórzy ludzie nie są ograniczeni tylko do jednego gatunku muzycznego. Że niby metal i techno są całkowicie od siebie różne? Ano są, ale co z tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiecej, niedawno przeczytalem artykul, w ktorym jakis ksiadz (gazeta katolicka) napisal, ze techno i metal (ogolnie rock, ale bardziej wyszczegolniony metal), to muzyka szatana.

No to ze metal a nawet rock uznawany jest za muzyke szatana to nic nowego. Bardzo wiele osob tak twierdzi, a przede wszystkim sa to tacy ludzie, ktorzy takiej muzyki nigdy nie sluchali i oczywiscie nie staraja sie jakkolwiek zglebic tematu i poszerzyc swoja wiedze o takiej muzyce. Ale po co, przeciez to wiadomo, ze to samo zlo i dziedzictwo szatana :lol: Ale ten temat jest szeroki jak rzeka, mozna by dlugo o tym rozmawiac.

A co do techna to pierwszy raz spotykam sie ze stwierdzeniem ze to muzyka szatana. To ze to muzyka odmozdzajaca to slyszalem i sie zgadzam (jak dla mnie to to wogole nie jest muzyka, no ale o gustach sie nie dyskutuje). Niech lepiej tacy ludzie jak ten ksiezunio, ktory takie "mondre" teksty glosi posluchaja i dokladnie zaznajomia sie z tematyka takich zespolow jak Crimson Moonlight, P.O.D czy chocby polskie Illuminandi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ze metal a nawet rock uznawany jest za muzyke szatana to nic nowego. Bardzo wiele osob tak twierdzi, a przede wszystkim sa to tacy ludzie, ktorzy takiej muzyki nigdy nie sluchali i oczywiscie nie staraja sie jakkolwiek zglebic tematu i poszerzyc swoja wiedze o takiej muzyce. Ale po co, przeciez to wiadomo, ze to samo zlo i dziedzictwo szatana :lol: Ale ten temat jest szeroki jak rzeka, mozna by dlugo o tym rozmawiac.

Wiem, ale chodzilo mi o to porownanie, ze techno i metal to jak dwie rozne bajki ;)

A co do techna to pierwszy raz spotykam sie ze stwierdzeniem ze to muzyka szatana.

Ja wlasnie tez :P

(...) (jak dla mnie to to w ogole nie jest muzyka, no ale o gustach sie nie dyskutuje).

Widac mamy podobne gusta :P

Osobiscie nie czytam tego (bodaj "Milujcie sie!" nazwa tego), ale tacie kolezanka dala, "bo tu jest o metalu", a ze obaj sluchamy tej muzyki (no, dochodzi jeszcze moj brat, ale ze smiechu niestety nie dobrnal do konca artykulu), to dala :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne takie artykuly sa naprawde :P I zapewne zdecydowana wiekszosc takich artykulow jest z gory nastawiona pisac anty o metalu i tych co sluchaja takiej muzyki. Zdazaja sie jednak wyjatki. Np kiedys w ktoryms tam "Gosciu niedzielnym" byl artykul pozytywny wlasnie o zespole P.O.D jako zespole gloszacym przeslanie chrzescijanskie (choc oni sami chyba sie za takich nie uwazaja). W kazdym razie napisalem tak troche dla przeciwwagi, zeby pokazac, ze niektorzy katolicy jednak maja rozum i potrafia zapoznac sie z tematem zanim cos napisza/powiedza. A tak odbiegajac od tematu metalu nawet kiedys w tejze gazecie byla pokazana gra Diablo 2 jako pozytywna gra komputerowa!!! Mniej wiecej chodzilo tam o to ze kiedys powstawaly gry (takie jak np wspomniane Diablo), w ktorych glownym celem bylo pokonanie zla, a teraz czesto pojawiaja sie gry, w ktorych sami jestesmy zli :P Wiec moze nie jest jeszcze tak zle, jednak niestety zdaje sobie sprawe ze te przyklady to nieliczne wyjatki.

PS: http://www.youtube.com/watch?v=yCfFdx1J6NM Ciekawe jaka byla by mina ksiezulka piszacego wspomniany wczesniej artykul, gdyby zobaczyl ten filmik :lol: Zaloze sie ze by za nic w swiecie nie uwierzyl ze to nie "satany" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic. Kolega mi kiedyś przysłał "Bravopodobny" artykuł z czasopisma katolickiego pt. "Chodziłam z metalem". Ciekawe, czy jeszcze to znajdę...

Czytalem to na religii! :P Tak, takie artykuly potrafia poprawic humor, polecam szczeze. Co innego, ze prawdy tam sie doszukac ciezko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...