Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

Taa w metalu trzeba umieć grać :lol: Moi ulubieńcy Beherit nagrali płytę w wieku 19 lat a grać nie umieli. Co do tekno trzeba to skonsultować z mistrzami z Północy-oni wiedzą co i jak. Szczególnie Burzum - Count Grisnack- ma dużo do powiedzenia..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie byłem do końca pewien gdzie umiescić to pytanie wiec "strzele" je tutaj 8) . Co ma maska przeciwgazowa do muzyki grindcore? Zauwazyłem, że często właśnie taka maska jest wiazana z tym gatunkiem muzycznym i pytam się czy to z jakiegoś konkretnego powodu jest czy tak spontanicznie się do tej muzyki dokoptowało :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem do końca pewien gdzie umiescić to pytanie wiec "strzele" je tutaj 8) . Co ma maska przeciwgazowa do muzyki grindcore? Zauwazyłem, że często właśnie taka maska jest wiazana z tym gatunkiem muzycznym i pytam się czy to z jakiegoś konkretnego powodu jest czy tak spontanicznie się do tej muzyki dokoptowało :) ?

ZiB, cięzko w sumie na to odpowiedzieć hehe. Ja to widzę tak, że po prostu maska gazowa = ze gdzies jest jakies zanieczyszczenie etc. Grind wywodzi się z punku i w swych korzeniach był, jest i będzie (nie licząc goregrindu) antypolityczny, antyglobalistyczny etc. A maska gazowa to taki symbol własnie tego, co się na tym parszywym swiecie dzieje (jesli wiesz o co mi chodzi ;) ) I dużo zespołów crustpunk/grind uzywało motywu maski. Teraz to jest taki symbol jak mniej więcej kozy dla Impaled Nazarene hehe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... pomyślmy.... Z pewnością będzie to Marylin (tak to się pisze?) Manson (nie jestem pewien, czy to metal, mój kolega jest święcie przekonany, że tak) oraz Slipknot (po prostu w ogóle nie podoba mi się styl ich grania. Dla mnie to numetal)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoP (fajny skrót nieprawdaż? :P): Mansona aż tak bardzo o metal nie posądzam... IMO bliżej już mu do Glam Rocka niż do metalu.

Zespoły, z którymi nie chce mieć nic wspólnego? Craddle of Filth (czy jakoś tak). Badziew straszliwy... oni jak na mój gust już tam nawet nie wrzeszczą (czy też DROM się xD), tylko piszczą, a i instrumenty cosik im szwankują ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespoły, z którymi nie chce mieć nic wspólnego? Craddle of Filth (czy jakoś tak). Badziew straszliwy... oni jak na mój gust już tam nawet nie wrzeszczą (czy też DROM się xD), tylko piszczą, a i instrumenty cosik im szwankują ;)

Agree, kiedy pierwwszy raz usłyszałem Babylon A.D. i pierwsze dźwięki wokalu, byłem święcie przkonany, to śpiewa kobieta. Później okazało się, że to ten kastrat Dani...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... pomyślmy.... Z pewnością będzie to Marylin (tak to się pisze?) Manson (nie jestem pewien, czy to metal, mój kolega jest święcie przekonany, że tak) oraz Slipknot (po prostu w ogóle nie podoba mi się styl ich grania. Dla mnie to numetal)

No no, od Mansona to wara. Nic obciachowego w słuchaniu tego zespołu nie ma. Bardzo dobra muzyka i teksty przemyślane dużo lepiej niż w 3/4 metalowego badziewia. No i MM to oczywiście nie metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... pomyślmy.... Z pewnością będzie to Marylin (tak to się pisze?) Manson (nie jestem pewien, czy to metal, mój kolega jest święcie przekonany, że tak) oraz Slipknot (po prostu w ogóle nie podoba mi się styl ich grania. Dla mnie to numetal)

No no, od Mansona to wara. Nic obciachowego w słuchaniu tego zespołu nie ma. Bardzo dobra muzyka i teksty przemyślane dużo lepiej niż w 3/4 metalowego badziewia. No i MM to oczywiście nie metal.

I ma [beeep]istą okładkę do Holy Wood. Co prawda zawartość tej płyty jest nudna, ale okładka dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mith--> Już rozumiem i dzieki za odpowiedź :).

A maska gazowa

Za "maskę gazową" u mnie w szkole od psora od PO byś dostał mały oper xD.

dobra, maska przeciwgazowa ;d - Mith

Zespół do którego byłoby mi się wstyd przynać? Hmm pomyślmy....Slipknot. Ani image tego zespołu ani tym bardziej ich muzyka IMO nie są fajne i nawet do tego stopnia, że byłby mi się do nich wstyd przynać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół do którego byłoby mi się wstyd przynać? Hmm pomyślmy....Slipknot. Ani image tego zespołu ani tym bardziej ich muzyka IMO nie są fajne i nawet do tego stopnia, że byłby mi się do nich wstyd przynać :).

A ja się przyznaję :P. Od czasu do czasu lubię ich sobie posłuchać. Nie są co prawda wybitni, ale kilka utworków przypadło mi do gustu, oto one: (kolejność losowa)

Prelude 3.0 ciekawy kawałek, trochę nie slipknotowski, ale dobry

Wait and Bleed ten drugoplanowy growl jest świetny :)

Before I Forget fajny refren :P

Duality jw

Vermilion pt 1 to jest prawie genialne :)

Everything Ends melodia wpada w ucho ;)

Kiedyś podobało mi się jeszcze Scissor, ale już mnie znudziło.

Co do imageu zespołu to jest on z lekka przesadzony. Rozumiem, że chodzi o to żeby szokować, ale, jak wiadomo, ważniejsza od wizerunku jest muzyka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój pierwszy post wtym dziale ;)

No więc (już słyszę pełne rządzy mordu krzyki mojej polonistki :D) ja zawsze myślałem, że słucham metalu ale po przeczytaniu całego tego tematu + kilku innych z tego działu jakoś przestałem być tego taki pewny :wink:

Słucham głównie Metalliki, SOAD'u, Iced Earth, czasem posłucham też czegoś z Iron Maiden czy Gamma Ray.

dziwnym nie jest... :roll: - Mithu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham tylu zespołów bym mógł powiedzieć do którego bym się wstydził przyznać. Mogę tylko powiedzieć że nie znoszę wszelkiego death i black metalu.

A z zespołów to słucham niemal wyłącznie Iced Earth, od czasu do czasu Sorcerer(polski zespół, wydaje mi się że też metalowy), Blind Guardian i Demons & Wizards.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham każdego rodzaju metalu, który "mi się podoba". :)

Bardzo dobre podejście :D Widzę, że nie jestem jedyny, który nie jest "trv" 8)

Uffff, całe szczęście!

Ale...

Zaraz, zaraz!

Czy to nie ty nazwałeś mnie kiedyś dresem, bo napisałem, że kocham cały świat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie kiedyś przeglądałem Wikipedię i zobaczyłem, że w Wikipedii jest hasło "kinder metal", tylko żę wymaga ono uzupełnienia. To więc możebyśmy tak wspólnymi siłami uzupełnili o hasło? ;D A tak w ogóle to jak myślcie, kim ją ci kindermetale?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zapewne powiesz ze ja bo sie pomylilem w imieniu ale ok Sad

Grendel_2006

Dla mnie to punkowcy z naszywka anarchi pacyfka i dodatkowo pnetagramem i napisem black metal ist krige. Lub koszulka Linkin park pnetagramem krzyczace szatan jest wileki kochma cie diable...

Po pierwsze to sie pisze KRIEG a nie KRIGE ;]

Pozatym jaki związek z kindermetalem na punkowiec ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...