Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

shadow_90 -> dlaczego ze wszystkiego co powiesz, później się tłumaczysz i coś kręcić zaczynasz? ;) Nie wiem czy mi się tylko wydaje, ale to śmiesznie wygląda ;] Man, miej wreszcie swoje zdanie.

O, jak najbardziej! Kat znajduje swoje miejsce na plecakach "kostkach", obok naszywek KoRna, Nightwisha oraz nieodłącznego liścia marihuany, bądź pacyfki.

Hym, teraz bardziej dżezi są naszywki slipknota. Swoją drogą mamy w klasie jedną taką [pod linkiem możecie sobie obczaić jej mega szatańsko mroczny plecak - http://www.freewebtown.com/zappy/02.jpg - Siara, zło i gwałcenie dziewic]. Najciekawsze jest jednak to, że na pytanie co gra tenże slipknot, albo jej ukochany korn - dowiadujemy się iż jest to nic innego jak blek/goth. Tak, zdecydowanie czas zacząć się bać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Czy ty kiedys nienazywales sie zapruder? czy jakos tak, hmm moze mi sie pomyliles z kims z innego forum...

Ale do tematu, jakbys mial takie przezycia z wlasnym zdaniem to bys tez zachowywywal sie jak ja, wchodze na jakies forum z 100uzytkownikow z ktorych moze 5 gada w 2 tematch :twisted: jest temat o lp, gostek mowi ze to metal, ja mowie ze w takim razie ksiadz jestem jak to metal i dostaje bana. bo to byl moderator:D mase razy mnie dresy zlapaly przegonily lub kazaly mowic ze metal to ***<cenzura> To chociaz z metalami niechce zadzierac...

Plecak-->Yeah Korn, metalica slpiknot yeah najbradziej satatnistyczne zespoly. AVEm/m/

I jak w tym swiecie miec wlasne zdanie niemajac 2m, bicepsow 100razy wiedkszych niz mózg i kalacha? :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zap -> mnie roz...wala to, że z jednej strony na kostce 3 naszywki Slipk(n)ota :P , Metallica i tekst typu życie grozi śmiercią :lol: , a z drugiej Nirvana.

W sumie to nic nie mam do Nirvany (słyszałem jeno 1 utwór), ale jak się tak przyjżeć tym wszystkim mrocznym szatanom to co 3 z nich na kostce będzie miał naszywke Nirvany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba przebywasz tylko w towarzystwie mlodych osob.

Alobo sam to pisze w nirvanie :D

Za nirvana nie przepadam, ale tez nic do niej nie mam, ale o ile mnie pamiec niemyli to jest zespol rockowy, wiec to chyba niejest odpowiedni temat. Kocham w was to luzactwo.... eRaXaOS666 (Darth Wojtex) sam pomimo ze moderator podtrzymuje offtop :)

Chaosysta-->Sugerujesz ze ja takimi niepodpieram swoich racji? :D To nic nie pomaga bo dres nie chce(a moze by i nie zrozumial :D ) sluchac argumentow ze metal jest fajny. jak niewiezysz, jak cie jakis zlapie to sprubuj mu to powiedziec :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nirvana nie przepadam, ale tez nic do niej nie mam, ale o ile mnie pamiec niemyli to jest zespol rockowy

Troche Cie myli, ale bardzo ogolnie mash racje. To jest zespol grunge'owy - szczegolnie na Bleach, z wylaczeniem Nevermind na ktorym zaprezentowali prosty jak stylisko od łopaty pop-rock. Tylko, ze dla 90 % trzynastoletnich "fanow" Cobaina i jego qmpli Nirvana=Smells Like Teen Spirit. Zachwyceni teledyskiem i chwytliwym refrenem obszywaja sie podobiznami Kurta znajac trzy kawalki: Smells..., Come As You Are i Lithium. To tak jakby utozsamiac The Cure z Friday I'm in love.

Mowimy o metalowcach w nirvanie, a to jakos z metalem ogolnie sie laczy

Grunge jest gdzies pomiedzy rockiem a metalem. Jest stylem w muzyce rockowej ale pamietajmy, ze powstal jako wyraz pogardy dla niej.

Jest to dzial Metal Ogolnie wiec...

jest temat o lp, gostek mowi ze to metal, ja mowie ze w takim razie ksiadz jestem jak to metal i dostaje bana. bo to byl moderator:D

Wiesh, generalnie wszytsko zalezy od tego JAK sie cos napisze. Jak wpadash i zgrywash trv to konsekwencje sa do przewidzenia :)

Aha - i LP to JEST metal. Nu metal - metal sprzedany, z krokiem na wysokosci kolan, ale ciagle metal. Jest wypadkowa heavy, rocka, hh ale miesci sie w metalu, chociash tematycznie nie ma z nim nic wspolnego. Mozna naturalnie mowic, ze nu metal to po prostu nu metal, albo ze jest to hmmm spaczona odmiana rocka, ale oficjalnie nu zamyka sie w metalu. Smutna prawda.

NIE jest to metal w takim sensie, ze nie ma nic wspolnego z metalem "klasycznym" z wszystkimi jego odmianami. Jak sama nazwa wskazuje jest to "new urban metal" - trudno zeby sie nie roznil i nie tworzyl podziałow skoro jest "nowy".

Wiecie co? Wnerwiaja mnie najazdy "prawdziwkow" na LP. Z piec lat temu ich sluchalem -normalka:gimnazjum - i cos niecos o nich czytalem. Sami o sobie mowia, ze "graja muzyke dla dzieciakow", "lekka, mogaca rozladowac ich zlosc w bezpieczny sposob". Chester mowi, ze lepiej aby "dzieciaki" ("kids" - ciagle to samo slowo) poskakaly przy ich muzyce niz zaczely robic cos glupiego. Jezeli to jest pozerstwo to na serio rece opadaja. Pozerem jest pedał w obcislej koszulce z sutami na wierzchu ktory uwaza, że szatan przyjdzie podczas jego koncertu i przyniesie mu dziewice, ktorej on bedzie mogl uciupac łeb i wypic krew. Pozerem jest ktos kto nosi koszulki z podobizna takiego mutanta.

Sporej ilosci trv metali po gimnazjum wydaje sie, ze Dimmu Borgir to juz klasa wyzej nish LP bo to w koncu blek, szatan i dziewice. Symfonik to metal w takim samym stopniu jak nu. To taka moja mala konkluzja:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimmu to symfoniczny black. Mnie sie osobiscie calkiem podoba Linkin Park, ale nie uznalbym zespolow nu-metalowych jako odmiany metalu. Nie znam wszystkich zespolow nu-metalowych, ale te wszystkie korny, slipknoty, limp bizkit, evanescence budowa melodii i rytmu nie pokrywaja sie z zadnym wczesniejszym metalem. We wszystkim, poczynajac od heavy, konczac na death metalu, mamy pewne cechy wspolne, nu-metal brzmi troche inaczej. Muzycznie baridzej przypomina hardcore, rapcore, pojedyncze zespoly metalcore, ale to nie jest muzyka metalowa, tylko hc/punk. Tzn pochodna :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimmu to symfoniczny black. Mnie sie osobiscie calkiem podoba Linkin Park, ale nie uznalbym zespolow nu-metalowych jako odmiany metalu. Nie znam wszystkich zespolow nu-metalowych, ale te wszystkie korny, slipknoty, limp bizkit, evanescence budowa melodii i rytmu nie pokrywaja sie z zadnym wczesniejszym metalem. We wszystkim, poczynajac od heavy, konczac na death metalu, mamy pewne cechy wspolne, nu-metal brzmi troche inaczej. Muzycznie baridzej przypomina hardcore, rapcore, pojedyncze zespoly metalcore, ale to nie jest muzyka metalowa, tylko hc/punk. Tzn pochodna :).

Porównanie SlipKnotu do Limp Bizkitu, Kornu czy Evanescence wydaje mi się krzywdzące. Nie zauważasz różnicy między brzmieniem Slipa a tamtych kapel ? Owszem, jest np. DJ, ale nie odgrywa on zbyt wielkiej roli i w sumie to, np. na koncertach jego rola polega głównie na skakaniu w tłum ;). SlipKnot gra zdecydowanie za ciężko jak na nu-metal i wydaje mi się, że rację ma wokalista tego zespołu z Iowy, który w wywiadzie stwierdził, że SlipKnot jest kapelą heavy-metalową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu offtop? Mowimy o metalowcach w nirvanie, a to jakos z metalem ogolnie sie laczy :).

Yes, my lords:D Smells(...) jest dobre, choc to jedyna ich dobra piosenka :lol: . A co0 do innych muzyk luzno zwiaznych z metalem, ostatnio slucham KSU.

PapaCorleone--> Po czesci masz racje, slipknot jest bardziej metalowy niz LN, korn czy Evane(bez)sens. Z tym sie trzeba zgodzic, ale i tak nie jest tak metalowy jak prawdziwy metal... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu offtop? Mowimy o metalowcach w nirvanie, a to jakos z metalem ogolnie sie laczy :).

Yes, my lords:D Smells(...) jest dobre, choc to jedyna ich dobra piosenka :lol: . A co0 do innych muzyk luzno zwiaznych z metalem, ostatnio slucham KSU.

PapaCorleone--> Po czesci masz racje, slipknot jest bardziej metalowy niz LN, korn czy Evane(bez)sens. Z tym sie trzeba zgodzic, ale i tak nie jest tak metalowy jak prawdziwy metal... :P

Tak, wszyscy wiemy ze tylko ty jestes Ultra Mega Giga Tera Eksa Piko Femto Atto Trve...

Smells like teen spirit NIE JEST jedyną dobrą piosenką, tak jak te 3 które ktoś wymienił... A Rape me? A Lake of fire? ...

Hiehie. Mi się ogólnie podoba ubiór metalowców, pod warunkiem, że nie jest to kolczuga :P i jakieś ultra trve coś. Długie włosy, katana i jeansy ;) bardziej luźno... Poza tym dostać w takiej zbroji rozwolnienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy wiemy ze tylko ty jestes Ultra Mega Giga Tera Eksa Piko Femto Atto Trve...

Gdzie ja cos takiego mowilem? :P Musialem byc wtedy po "caffe", bo na trzezwo trakich bzdur niegadam. Ja jestem przecietnym, kinder metalem :D

Smells like teen spirit NIE JEST jedyną dobrą piosenką

Mi sie tylko ona podoba, moze dlatego ze jest najbardziej metalowa, no i ma fajny teledysk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważasz różnicy między brzmieniem Slipa a tamtych kapel ?

Zauwazam. Ale nie jestem na tyle obeznany w hc, zeby zgadywac jak sie dokladnie te prady nazywaja :).

że rację ma wokalista tego zespołu z Iowy, który w wywiadzie stwierdził, że SlipKnot jest kapelą heavy-metalową.

Poprosmy o wypowiedz w tej kwestii CormaCa.

I przestancie z tymi porownaniami muzyki grunge do metalu. To jest zupelnie cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie SlipKnotu do Limp Bizkitu, Kornu czy Evanescence wydaje mi się krzywdzące. Nie zauważasz różnicy między brzmieniem Slipa a tamtych kapel ? Owszem, jest np. DJ, ale nie odgrywa on zbyt wielkiej roli i w sumie to, np. na koncertach jego rola polega głównie na skakaniu w tłum ;). SlipKnot gra zdecydowanie za ciężko jak na nu-metal i wydaje mi się, że rację ma wokalista tego zespołu z Iowy, który w wywiadzie stwierdził, że SlipKnot jest kapelą heavy-metalową.

...Osobiście uważam że SLIPKNOT NIE jest kapelą heavy-metalową (podkreślam to jest moj subiektywny pogląd).

Zgadzam sie rownież z Wojtexem - eraxaos666 - pozwolisz że zacytuje

Nie znam wszystkich zespolow nu-metalowych, ale te wszystkie korny, slipknoty, limp bizkit, evanescence budowa melodii i rytmu nie pokrywaja sie z zadnym wczesniejszym metalem. We wszystkim, poczynajac od heavy, konczac na death metalu, mamy pewne cechy wspolne, nu-metal brzmi troche inaczej.

Slipknot jest dla mnie 'pop'metalem - a raczej 'pop'corem (a może lepiej popcornem ?? :D:D:D).

BTW: Uważam jednak że nie można dyskriminować muzyki za sam gatunek do jakiego sie ją zalicza - nie zwarzajmy na to czy inni mówią na nasza kapele nu-metal etc. ale jeżeli to naprawde się nam podoba to sluchajmy jej!

Moj przykład: sam kiedyś sluchal Linkin Park bo podobało mi sie to ale jak sie dowiedzialem ze to numetal ( i ze numetal jest 'be') to przestalem tego sluchać "na sile" choć wciąż mi sie to podobało

Fakt że teraz odszedłem od takeij muzyki - ale wciąż twierdze że w dorobku LP znajdzie sie kilka mocnych, ciekawych i dobrych utwrów :)

Where's the dreams that I've been after?

You promised only lies...

All I hear and see is laugher

- Laughing at my cries...

(fixed me!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podejmiemy neico inny temat tym razem, a mianowicie odwolywanie koncertow w polsce. Dark Funeral, jako satanistyczny zespol, budzil kontrowersje w polsko-chrzescijanskim swiatku, w koncu - koncert odwolano. Teraz mozemy sie spodziewac, ze kolejne zespoly krytykujace wyznanie chrzescijanskie, nie ebda mogly grac koncertow. Jest to jawne lamanie konstytucji, ktora pozwala na wolnosc sumienia i religii, niezaleznie od faktu zarejestrowania danego zwiazku wyznaniowego. Jako osoba niechrzescijanska, czuje sie oburzony postepowaniem polskiego rzadu, urzedu miasta łodzi, ktory zrobil wszystko, by uniemozliwic ten koncert i opiniami polakow popierajacych ten rzad i zgadzajacych sie na ograniczenie wolnosci mneijszosic religijnych. Licze na to, ze empire records wystapi z pozwem o zlamanie konstytucji i mimo, ze w polskim sadzie prawie na pewno, to nie przejdzie, to na arenie meidzynarodowej, ktora, jako niechrzescijanska, rozumie pojecie tolerancji, co pozwoli na danie kopa w judeochzrsijanska rzyc, ktora niezwykle dumna ze swej tepoty, wreszcie otworzy oczy na swiat.

Takie dzialania osob, jak wlasnie wymuszenie odwolania koncertu, pokzuja, ze utwor Behemotha 'Christians to the Lions' w doskonaly sposob obrazuje, co powinno sie stac w polsce ze spoleczenstwem.

A reszta spolecznosci forumowo-metalowej, co mysli o wymuszeniu laczenia polityki, religii i muzyki przez polski rzad czy tez moze urzedy poszcegolnych miast? A osoby niebedace chrzescijanami, co myslicie o zakazie spotkan z innymi innowiercami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y mi tam wszystko jedno jest do jakiej religii ktoś należy dopóki mnie do niej nie przekonuje.

PRZESADZILI. Niedługo polscy muzycy będą musieli wiać z kraju bo na nich inkwizycję wyślą :twisted:

Teraz w Polsce rządzą WIELCY CHRZEŚCIJANIE... Ale odwoływanie koncertów nie przejdzie, prędzej czy później ktoś się przyczepi do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUEHEHEHEH!!! Oglądnąłem dziś z nudów kolejny z genialnych programów na MTV (swoją drogą powinni zmienić nazwę stacji, bo tam teraz muzyki już praktycznie w ogóle nie ma :? ) dotyczący "niesamowitych metamorfoz gwiazd", czy coś w tym stylu. Był tam oczywiście Marilyn Manson, którego opis brzmiał tak

Wokalista-skandalista wielu SATANISTYCZNYCH rockowych kapel

Mnie ten tekst rozłożył na łopatki. Jak robi się na pajaca to od razu, że "Szatanista"?! Jakby tego było mało robili tam coś w stylu "wirtualnych przebieranek" muzyków. Znalazł się tam Ozzy, któremu zaproponowali: opalenie się (pomalowali mu twarz na jasny brąz), zmienienie stylu (ubrali go w jakieś ciuchy a'la fan disco z lat 70) oraz przemalowanie i obcięcie włosów (na blond oczywiście i niemal łysego)... Po usłyszeniu tych, pożal się Boże, "porad" leżałem po raz kolejny na ziemi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszta spolecznosci forumowo-metalowej, co mysli o wymuszeniu laczenia polityki, religii i muzyki przez polski rzad czy tez moze urzedy poszcegolnych miast? A osoby niebedace chrzescijanami, co myslicie o zakazie spotkan z innymi innowiercami?

Mam nadzieję że przy aktualnej władzy ci którzy się tutaj wypowiedzą nie będą mieli kłopotów.

Więc tak, moim zdaniem takie koncerty powinny być organizowane bo są często jedyną okazją do posłuchania swojego zespołu, zamanifestowania swojej sympatii do niego. O ile fani RM hardcore i Ich .... i innych popularnych kapel maja mozliwosc robienia tego na okrągło, to ci posiadający inne trochę upodobania mogą mieć z tym problem :D (Może rząd zorganizuje darmowe przeloty do krajów północnych :DDDD). Bez znaczenia na religię.

Jeśli ludzie się przy tym dobrze bawią i nie zagrażają życiu innych stworzeń to dlaczego nie można dać im możliwości takiej zabawy?

Działanie rządu, władz wydaje mi się tutaj idiotyczne. Powodują że młodzi ludzie coraz bardziej oleją to co się dzieje w kraju. Z drugiej strony może właśnie o to chodzi - niech wszyscy oleją a my będziemy napełniać kieszenie kiedy oni "będą nas olewać". Ale to już temat na osobny wątek i nie w tym dziale.

IMHO Państwo powinno być "nie-religijne" i szukać rozwiązań które zadowolą każdego/każdą grupę należącą do tego państwa. Pozwalać manifestować każdemu własną osobowość (do granic) i dać możliwość wypowiedzenia się.

Ostatnio staje się to coraz bardziej odległe.

ps. (T_T) godzina 6.00 a ja na nogach, moze dlatego tyle "manifestowalem' w wypowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że przy aktualnej władzy ci którzy się tutaj wypowiedzą nie będą mieli kłopotów.

Nie zyjemy jeszce w panstwie totalitarnym

Jeśli ludzie się przy tym dobrze bawią i nie zagrażają życiu innych stworzeń to dlaczego nie można dać im możliwości takiej zabawy?

Bo zyjemy w panstwie, ktore jest uznawane za iran europy, wiec.. co za roznica, czy ludzie tu uwazaja polksiezyc czy krzyz za wartosc ponad wszystkim, sa rownie slepi, ba - ta slepota jest dla nich powodem do dumy. POtem sie niektorzy dziwia, ze polska jest taka zacofana w stosunku do zachodu. Spojrzmy na podejscie zachodu do kosciola, a polako do kosciola. Jakies wnioski?

IMHO Państwo powinno być "nie-religijne"

Konstytucyjnie zdaje sie, nawet jesli panstwo chce byc wyznaniowe, nie ma prawa tego robic naruszajac wolnosc obywateli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ta, weź ta siekeira i wbij się ją w głowe w imię Rydzyka"

Iepowiem wszystko zmierzało ku lepszemu, przynajmniej pod względem zmniejszenia wszędobylskości poglądów religijnych, ale teraz będzie zupełnie innaczej, służalcy Rydzyka Kaczki zajeły stołki, Młodzież wszechpolska się szerzy... Liga Polskich rodzin atakuje z każdej strony... nadchodzi Ragnarok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adchodzi Ragnarok...

Spaliliby Cie na stosie, za stosowanie tak mało polskich (a raczej wszechpolskich :)) terminów. Stosuj raczej: Dzięń Sądu... :)

Fakt pozostaje faktem: w Polsce robi się nieciekawie. Chociaż sam staram sie określa siebie mianem lekkiego chrześcijanina, to raczej wizja kolejnych dziesiątek kościołow i tym podobnych molochów powstajacych w naszym państwie, delikatnie mnie przeraża...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako, że dyskusja zchodzi na troche dziwne tematy chciałem poruszyć coś innego. Niedawno na "jakże-wspaniałej-i-interesującej-stacji-tv" w skrócie Polsat był program o sataniźmie. Zawiodłem się strasznie poziomem tego programu :) Ale co najgorsze tam ktoś oskarżył muzykę o szerzenie satanizmu. Jakiś ksiądz powiedział, żę treści utworów satanistycznych mogą działać na podświadomość. Są ludzie, którzy wiedzą jak wykorzystać obrazy, dźwięki, by działać na podświadomość, ale w muzyce ?? Przecież muza służy do rozrywki, zabawy. No ale cóż, są ludzie, którzy w Stairway to Heaven słyszą wers "my sweet satan" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dyskusja zchodzi na troche dziwne tematy chciałem poruszyć coś innego. Niedawno na "jakże-wspaniałej-i-interesującej-stacji-tv" w skrócie Polsat był program o sataniźmie. Zawiodłem się strasznie poziomem tego programu :) Ale co najgorsze tam ktoś oskarżył muzykę o szerzenie satanizmu. Jakiś ksiądz powiedział, żę treści utworów satanistycznych mogą działać na podświadomość. Są ludzie, którzy wiedzą jak wykorzystać obrazy, dźwięki, by działać na podświadomość, ale w muzyce ?? Przecież muza służy do rozrywki, zabawy. No ale cóż, są ludzie, którzy w Stairway to Heaven słyszą wers "my sweet satan" :P

Np.u mnie w szkole-Metallica(tak,tak,Metallica!Metallica im się kojarzy :lol: )

z bezsensownym darciem się w stylu "matadau,ave satan wrrrrr" i pentagramami :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w klasie ksiadz posadzil utwory Pink Floyd o satanizm i rasizm (album The Wall), a to że Metallica dze mordy jak opentani i ciagle tylko ten szatan i szatan to nic nowego. Najlepsze jest to ze na ten temat wypowiadają sie ludzie ktorzy z metalem niemaja nic wspolnego, lub mysla ze jezeli taki Venom ciagle spiewaja o szatanie to reszta zespolow tez tak ma :D Ja z tego brechtam bo i tak wiem swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...