Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

Wiesz, po prostu cdaction nie ejst forem dla metalowcow, wiec rozmiawiaja tu glownei czytelnicy, ktorzy przy okazji interesuja sie taka muzyka, a takich jest dosc niewielu. Jesli ktos naprawde lubi metal, to siedzi na dajmy na to, forum masterfula.. sama obecnosc elda niczego by nie poprawila w tej materii.. no, moze poza tym, ze by byly walki na linii eld-reszta moderatorow ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
W sumie tak głębiej zastanawiając się to na dobre by wyszedł taki comeback. Działoby się coś wreszcie. A tak to stagnacja się szerzy... :/

Eld powinien wrucić, jest redaktorem więc powinien być na forum. Może eld by wprowadził powiew świeżego powietrza(+moja odpowiedz na tego twojego posta).

Wiesz, po prostu cdaction nie ejst forem dla metalowcow, wiec rozmiawiaja tu glownei czytelnicy, ktorzy przy okazji interesuja sie taka muzyka, a takich jest dosc niewielu. J

Czy tak mało to niewiem, sporo nas, więcej przynajmniej niż wypada w przeciętnym społeczeństwie.

sama obecnosc elda niczego by nie poprawila w tej materii.. no, moze poza tym, ze by byly walki na linii eld-reszta moderatorow ;]

Poprawiłaby, to KM2 niebyłoby tak zaniedbane, a pozatym byłoby ciekawiej :twisted: . A co do tych walk, przynajmniej byłoby o czym gadać na FoS`ie bo tak to nawet ja(chodźe tak jeszcze nigdy się niezdażyło) niewchodze na FoS bo niema o czym gadać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld powinien wrucić, jest redaktorem więc powinien być na forum. Może eld by wprowadził powiew świeżego powietrza(+moja odpowiedz na tego twojego posta).

Racja, powinien wrocic! Kiedys, gdy jeszcze byl na forum niestety nie siedzialem w dziale o metalu i nie wiem jak tutaj bylo z Eldem, ale bardzo chcialbym jego powrotu. Moze jak wiele osob tez opowiedzialo sie za jego powrotem w koncu by ulegl... ;)

Poprawiłaby, to KM2 niebyłoby tak zaniedbane, a pozatym byłoby ciekawiej :twisted: . A co do tych walk, przynajmniej byłoby o czym gadać na FoS`ie bo tak to nawet ja(chodźe tak jeszcze nigdy się niezdażyło) niewchodze na FoS bo niema o czym gadać...

FoSy, nie FoSy, ale Eld przydal by sie w KM jak malo kto. W sumie to w tej malej enklawie siedzi ciagle ta sama gwardia, a jak ktos sie nowy przypblacze to albo zaraz o Km zapomina, albo pisze glupoty i jest banowany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elda nie ma co żałować... on też jest prawdziwkiem (tyle, że nie bez szkoły :P ) :D Ale on tutaj już nie wróci, to jest pewne - w końcu sam wziął zabawki i zamknął sklepik. Jeżeli teraz by zrobił comeback, to byłoby to nieco żałosne z jego strony... także raczej bym się go tutaj nie spodziewał, ani nie próbował go sprowadzić z powrotem.

Poza tym Eldzik jakby wrócił to znowu próbowałby wprowadzić swoje porządki, hehehe... A to by znaczyło mocne przetasowania w składzie moderatorskim, więc może raczej dla wspólnego dobra nie próbować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, powinien wrocic! Kiedys, gdy jeszcze byl na forum niestety nie siedzialem w dziale o metalu i nie wiem jak tutaj bylo z Eldem, ale bardzo chcialbym jego powrotu. Moze jak wiele osob tez opowiedzialo sie za jego powrotem w koncu by ulegl... ;)

I tu się w 100% zgadzam...

FoSy, nie FoSy, ale Eld przydal by sie w KM jak malo kto. W sumie to w tej malej enklawie siedzi ciagle ta sama gwardia, a jak ktos sie nowy przypblacze to albo zaraz o Km zapomina, albo pisze glupoty i jest banowany...

Albo jak ja wchodzi tu raz na miesiąc. Ale co się dziwić, KM2 jest w kiepskiej formie, mało tematów, mało osób gada. Powiewa nudą. KM2 można porównać do polski w wierszu bodajże Krasickiego(niepamiętam jak dokładnie jest, ale był o tonącym okręcie który przez to że tonął opuszczało coraz więcej osób, a jakby zostali to by nieutonął).

Elda nie ma co żałować...

Jest kogo żałować, jest. Trzeba żałować tego jego charakterystycznego charakteru...

teraz by zrobił comeback, to byłoby to nieco żałosne z jego strony...

Zawsze mógłby wyjść z twarzą że zjawił się za namową i prośbą forumowiczów... :D

... A to by znaczyło mocne przetasowania w składzie moderatorskim, więc może raczej dla wspólnego dobra nie próbować :P

Przyznaj się boisz się że byś stracił posadę modka? Niebój się, wątpie by cię eld próbował usunąć, czemu miałbyś mu podpaść? A nawet jakby, byłbyś szanowany tak samo jako zwykły forumowicz... :P

Więc jak to ktoś czyta z redkacji niech przekaże eldowi:

Niemogę mówić w imieniu całego forum, co najwyżej swoim, sHChypp`a i kijasS`a, (którzy o ile dobrze wywnioskowałem z postów, też chcą byś wrócił) wróć, przełam się i wruć na forum, prosimy...

P.S Wiem dziwnie wygląda ten post, ale co tam... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba żałować tego jego charakterystycznego charakteru...
Eee... rotfl. Stary, u niego za taki tekst już miałbyś ostrzeżenie, i to tyle jeżeli chodzi o 'charakterystyczny charakter.'
Zawsze mógłby wyjść z twarzą że zjawił się za namową i prośbą forumowiczów...
Mam nadzieję, że aż tak naiwny nie jest...
Przyznaj się boisz się że byś stracił posadę modka?
Mi to jest idealnie obojętne :) Ale jak ktoś chce powrotu obozu koncentracyjnego pod dyktaturą Eldzia to proszę bardzo, droga wolna.
Więc jak to ktoś czyta z redkacji niech przekaże eldowi:
Na szczęście poza Cormackiem tutaj nikt nie wpada, a i on z Eldem jest na nieco innych niż przyjacielskie stosunki... może się mylę, ale wydaje mi się, że tym bardziej się lubią i cenią, im dalej są od siebie ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... rotfl. Stary, u niego za taki tekst już miałbyś ostrzeżenie, i to tyle jeżeli chodzi o 'charakterystyczny charakter.'

Uważasz że był aż tak ostry? Ale chyba niezaprzeczysz, że jest charakterystyczny? Łatwo go chyba po tym poznać...

Mi to jest idealnie obojętne :) Ale jak ktoś chce powrotu obozu koncentracyjnego pod dyktaturą Eldzia to proszę bardzo, droga wolna.

Wątpie, posada modka dużo daje, szkoda było by z nią się rozstać... :D

Obóz koncentracyjny? Wątpie by miał tyle mocy by to uczynić. A jakby co to można by go przywrucić z władzą normalnego modka. Niemugłby wtedy nikogo szantażować i robić obozu koncentracyjnego :P (choć przesadziłem bo i przeciętny modek ma sporą władze na forum) ...

Na szczęście poza Cormackiem tutaj nikt nie wpada, a i on z Eldem jest na nieco innych niż przyjacielskie stosunki... może się mylę, ale wydaje mi się, że tym bardziej się lubią i cenią, im dalej są od siebie ;]

Czemu się tak nielubią? Pewnie eld kiedyś coś mu podpadł, bo eld jest uzdolniony w podpadaniu ludzią(nieznam go, ale wnioskuje to po tym co o nim przeczytałem np. w CDA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście poza Cormackiem tutaj nikt nie wpada, a i on z Eldem jest na nieco innych niż przyjacielskie stosunki... może się mylę, ale wydaje mi się, że tym bardziej się lubią i cenią, im dalej są od siebie ;]

Fakt, mielismy tu z Eldem bardzo powazne spiecie. Ale po jakims czasie pogodzilismy sie na imprezie redakcyjnej - podalismy sobie rece, stwierdzilismy, ze było-minęło itp. Mam nadzieje, ze Eld pamieta to godzenie sie, bo ja jak przez mgle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld to Eld, nie mowie, ze nei jest charakterystyczny i do jako osoby specjalnie nic do niego nie mam, milo z nim pogadac, ale biorac pod uwage okolicznosci w jakich opuscil forum, watpie, by Smuggler ponownie go mianowal administratorem, a eld raczej bez tego by nie wrocil. Uwazam, ze ktos, kto nie przyjmuje cudzego zdania do wiadomosci i krytyki swojego postepowania nie powinien zostawac moderatorem.. jak mowie, lubie Elda, nie mowie, ze KM kiedys bylo beznadziejne, bo bylo bardzo fajne, ale uwazam, ze dzialanie wszystkich uzytkownikow tego boardu pod dyktando Elda mija sie z celem forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Eldem było dość ciekawie, ale... przesadzał z ostrzeżeniami/banami. Ja nie narzekam, takowego nie dostałem :D Zgrywał prawdziwka i wogóle ( do dzisiaj pamiętam te wielowątkowe polemiki z Wojtexem ;] ) ale jakoś fajnie było. Założył poprzedni kącik i również go zlikwidował ( co było chamskie ;] ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld to Eld, nie mowie, ze nei jest charakterystyczny i do jako osoby specjalnie nic do niego nie mam, milo z nim pogadac, ale biorac pod uwage okolicznosci w jakich opuscil forum, watpie, by Smuggler ponownie go mianowal administratorem, a eld raczej bez tego by nie wrocil.

Warto zawsze choć spróbować, to nic nie kosztuje a może przynieść wymierne kożyści. Może bez roli admina też wruci? W końcu jak ktoś mu podpadnie to powie np. smugglerowi i ten jeżeli uzna to za słuszne wyleje gostka z forum. Taki smugglerowy filtr nawet w jego przypadku wyszedł by mu na dobre.

Założył poprzedni kącik i również go zlikwidował ( co było chamskie ;] ).

Ale dzięki temu że założył mogliśmy go reinkarnować, bo jakby go niebyło KM to by teraz niebyło nic w tym stylu. Bo w końcu o ile dobrze wiem dostaliśmy KM2 dlatego że mieliśmy jedynkę(chodzi mi o to że HH niedostali swojego forum bo nigdy go niemieli, a my mieliśmy i zakosztowaliśmy tego szczęścia to chcieliśmy go reinkarnować, bo w końcu większy jest ból po stracie rzeczy niż ten że rzeczy się w ogóle niemiało). Więc i tak wyszedł na +.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło :twisted: Nawet nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Ja byłem tylko zaciekawiony, czy też przypadkiem Eld obserwuje losy KM2 i czy czasami nie skrobnąłby parę słowek. Prawdą jest to, że za czasów jego rządów (:)) naprawdę coś tu się działo. Jak na chwilę obecną, to WŁASNIE TEMAT POWROTU ELD'a stał się swojego rodzaju odświeżeniem atmosfery. Bądźmy sobie szczerzy: mało jest osób, z którymi można wejść w głębszą polemikę nt muzyki (crd, chim (sts), mith i erachaos a ostanimi czasy nowiutki Mandarynek - Was to omija). Reszta tylko przytakuje i wałkuje jeden bądź dwa tematy do usranej śmierci.

Pewien jestem natomiast, że przy takim charakterze jak Eld napewno by coś się działo. Niekoniecznie poprawnie i pozytywnie. Ale czasami dla dobra ogółu trzeba coś poświęcić :)

Niemogę mówić w imieniu całego forum, co najwyżej swoim, sHChypp`a i kijasS`a, (którzy o ile dobrze wywnioskowałem z postów, też chcą byś wrucił) wruć, przełam się i wruć na forum, prosimy...
Ja wcalę go o to nie proszę :) Źle mnie zrozumiałeś. Po prostu zastanawiałem się nad kształtem, jaki przybrałoby KM2 w obecności Eld'a :) Zmusić go nie zmusisz.....

Aaaaaaa, btw - popracuj troszeczkę nad ortografią, bo to 'wruć" strasznie razi (szczególnie taką czcionką :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tylko zaciekawiony, czy też przypadkiem Eld obserwuje losy KM2 i czy czasami nie skrobnąłby parę słowek.

Sorki, źle wywnioskowałem z twoich postów :oops: .

Prawdą jest to, że za czasów jego rządów (:)) naprawdę coś tu się działo. (..). Bądźmy sobie szczerzy: mało jest osób, z którymi można wejść w głębszą polemikę nt muzyki (crd, chim (sts), mith i erachaos a ostanimi czasy nowiutki Mandarynek - Was to omija). Reszta tylko przytakuje i wałkuje jeden bądź dwa tematy do usranej śmierci.

Pewien jestem natomiast, że przy takim charakterze jak Eld napewno by coś się działo. Niekoniecznie poprawnie i pozytywnie.

Nic dodać, nic ująć, czysta kwintesencja naszej rozmowy :D .

Pewien jestem natomiast, że przy takim charakterze jak Eld napewno by coś się działo. Niekoniecznie poprawnie i pozytywnie. Ale czasami dla dobra ogółu trzeba coś poświęcić :)

Szczeże mówiąc wole(a dokładniej byłbym zadowolony gdyby tak było) żeby tu nie było za grzecznie(np. klnięcie, niepoprawność polityczna, uczciwa rozmowa o piractwie[ :lol: mam nadzieje że niewyleją mnie za wzmiankę o piractwie] itp.) i żeby można było z kimś sensownie pogadać. Niż żeby tylko pare osób tu zaglądało i powiewało nudą...

Ja wcalę go o to nie proszę :) Źle mnie zrozumiałeś. Po prostu zastanawiałem się nad kształtem, jaki przybrałoby KM2 w obecności Eld'a :)

Wydawało mi się że chciałbyś jego powrtotu, jak ja, ale jak nie to przepraszam że poprosiłem go o to i w twoim imieniu. Ale niebój się i tak pewnie to do niego nie dotarło.

Aaaaaaa, btw - popracuj troszeczkę nad ortografią, bo to 'wruć" strasznie razi (szczególnie taką czcionką :)

Sorki, ja musze mieć coś zgłową( :lol: ) przez co w słowniku trzeba by sprawdzać każdy wyraz, bo niesprawdzałem bo byłem święcie przekonany że tak to się pisze. Jest tyle błędów bo ja sprawdzam te wyrazy przy których nie jestem pewien, a przy tym byłem. Poprostu jestem święcie przekonany że tak się pisze, a tu bach inaczej. Ale postaram się to ćwiczyć.

bo to 'wruć" strasznie razi (szczególnie taką czcionką :)

Już to zmieniłem, powiedz więcej błędów a każdy zmienie :D .

A ja mam takie pytanie, bo widze że zawiewa nudą, jak sądzicie czy policja zdoła upilnować mystic`a? Czy zdoła powstrzymać bujki z HH którzy niby przypadkiem przyjdą z bejsbolami? Ja uważam i co do tego jestem święcie przekonany że to jest nie możliwe. Choć mi się zdaje że w prawie jest coś napisane że organizator jest zobowiązany utrzymać pożądek.

Aha pomyślcie jak mało osób tu się musi wypowiadać skoro, taki drobny użytkowniczek jak ja jest wstanie zachęcić do pisania sporo osób. W końcu wydaje mi się że jakoś szybciej przybywa stron, od chwili kiedy przyłączyłem się do dyskusji o Eldzie.

Czy Eld wziął ksywe z książki King`a "Mroczna wieża"? Zacytuje fragment który zdaje się to potwierdzać:

Poza tym (nie powiedział tego, ale ona pewnie i tak wiedziała) naprawdę liczyły się dla niego tylko rewolwery. Rewolwery jego ojca i ojca jego ojca, przez wszystkie pokolenia wstecz aż do Arthura Elda, w czasach gdy sny i smoki wciąż chodziły po ziemi.

Zapewne jest więcej o Eldzie w Mrocznej wieży tylko ja czytałem kawałek w "Wszystko jest względne"(King`a oczywiście). Cytat jakby co pochodzi ze strony 194 wyżej wspomnianej książki.

P.S ale mi wywszedł długi post, a pisałem go z myślą że będzie to kruciutki dwu zdaniowy post, ale jakoś tak wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem skad sie Elda ksywka wziela or sth, ale sam nie jestem przekonany co do waszej inicjatywy. Wszelkim zwolennikom, zwlaszcza tobie Shadow90 polecam lekture poczatkowych stron ostrzezen i baniakow - moze zmieni to twoje, z gruntu idealistyczne zalozenie. Bo mnie nie usmiecha sie wylecenie z forum za to, ze mi sie np. Enter Chaos nie podoba, jesli juz przy tym jestesmy. Nie wspominajac o tym ze pewnie zmienilby sie sklad modkow, a taki jaki jest mi odpowiada jak najbardziej - przynajmniej ci ktorzy sie udzielaja. Na stagnacje w KM nie narzekam, co jakis czas pojawi sie ten czy inny prawdziwek, a poza tym jest wzglednie spokojnie. A ja jestem spokojnym (do czasu) czlowiekiem i lubie spokoj.

Poza tym...Skoro tak chcesz powrotu Elda i w ogole zerwania z regresem czy stagnacja w KM to sie do cholery ciezkiej zacznij udzielac w tych wszystkich tematach, ktore tu sa, bo jak na razie to widze ze to twoj raptem trzeci czy czwarty post. A szumisz jakbys staral sie wszedzie ten dzial rozruszac.

Think about it.

NEC: 76

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie nie usmiecha sie wylecenie z forum za to, ze mi sie np. Enter Chaos nie podoba, jesli juz przy tym jestesmy

Akurat do Enter Chaos nic nie mam, spoko zespół. Choć dobrze wiem i przyznaje się że niemam tak prawdziwkowego gustu jak Eld. A propo EC poznałem go właśnie przez to że była jedna piosenka dołączona do przechadzki po redakcji. Czyli pewnie eld ją tam wkleił, czyli można powiedzieć że dzięki niemu poznałem ten zespół.

Nie wspominajac o tym ze pewnie zmienilby sie sklad modkow, a taki jaki jest mi odpowiada jak najbardziej - przynajmniej ci ktorzy sie udzielaja.

Mi też, choć uważam że powinni popuścić trochę w niektórych kwestiach. Ale tak to milsi niż na niektórych forach na których się udzielam.

Poza tym...Skoro tak chcesz powrotu Elda i w ogole zerwania z regresem czy stagnacja w KM to sie do cholery ciezkiej zacznij udzielac w tych wszystkich tematach, ktore tu sa, bo jak na razie to widze ze to twoj raptem trzeci czy czwarty post. A szumisz jakbys staral sie wszedzie ten dzial rozruszac.

Niechce się udzielać we szystkich bo niektóre mnie nie interesują, a przeż nie ma nic gorszego niż wypowiadanie się na temat o którym się nic niewie. A w tych których mam coś do powiedzenia i akurat jest pasujący temat(jak ten teraz) to staram się często wypowiadać. Co zresztą widać bo od pewnego czasu to praktycznie co drugi post mój. A poza tym sam dużo niezdziałam na KM, potrzebna byłaby zbiorowa inicjatywa metalowej części forum. Naprzykład założenie większej liczby tematów, Lub rozdzielenie obecnych, bo jak wchodzi się a tu tak mało tematow to trochę zniechęca. Bo odrazu przychodzi na myśl że tu nic ciekawego się nieznajdzie skoro raptem 9 tematów do rozmów(nielicze"Propozycje nowych tematów (+ sprawy organizacyjne)" i "ZASADY KM2 - nie czytasz tego na własną odpowiedzialność", bo w nich się niegada, chodzi mi o tematy do normalnej rozmowy na temat metalu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiąc wole(a dokładniej byłbym zadowolony gdyby tak było) żeby tu nie było za grzecznie(np. klnięcie, niepoprawność polityczna, uczciwa rozmowa o piractwie[ :lol: mam nadzieje że niewyleją mnie za wzmiankę o piractwie] itp.) i żeby można było z kimś sensownie pogadać. Niż żeby tylko pare osób tu zaglądało i powiewało nudą...

To co ? Chciałbyś by co drugie słowo w wypowiedziach zaczynało się na literę K bądź C? Trochę kultury trzeba zachowywać. A temat piractwa ? Po co gadać o czymś co jest oczywiste ? Wiadomo, że większość piraci. Sam wcześniej to robiłem. Bogu dzięki, że mi przeszło....

powiedz więcej błędów a każdy zmienie :D .

Nie będę wyminiał byków, bo to indywidualna sprawa, by dbać o poprawność wypowiedzi.... A poza tym nie za bardzo lubię wazeliny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koncertach jest bezpiecznie ogolnie. Jesli nie wracasz sam droga na skroty tu czy tam, nie powinno byc problemow.. ochrona w katowicach jest dobra, choc czasem nie mila i stwierdza, ze ma ladne buty -_____-. Co do hiphopowcow i bejzboli, lepiej sie sam naucz bronic niz liczyc, ze zawsze znajdzie sie ktos, kto cie przed takimi obroni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ? Chciałbyś by co drugie słowo w wypowiedziach zaczynało się na literę K bądź C?

Nie, bez przesady. Chodziło mi żeby np. można było zaklnąć raz/dwa razy na post.

Trochę kultury trzeba zachowywać.

Nieśmiem się niezgodzić, bo prawdę mówisz. Ale mi chodziło by było trochę kultury ale jednak luźniej.

Co do hiphopowcow i bejzboli, lepiej sie sam naucz bronic niz liczyc, ze zawsze znajdzie sie ktos, kto cie przed takimi obroni.

Wiesz jak przyjdzie takich pięciu to najlepiej uciec a nie bronić się. Chyba że masz bagnet/miecz/pistolet. Ale niesprzeczam się że samoobrona to przydatna umiejętność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ? Chciałbyś by co drugie słowo w wypowiedziach zaczynało się na literę K bądź C?

Nie, bez przesady. Chodziło mi żeby np. można było zaklnąć raz/dwa razy na post.

Po co? Zeby poczuc sie twardzielem? Nie widze powodu, by uzywac na forum wulgaryzmow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Zeby poczuc sie twardzielem? Nie widze powodu, by uzywac na forum wulgaryzmow.

Niekoniecznie. Wulgaryzmy to ekspresywizmy - wyraza sie za ich pomoca bardzo intensywne uczucia i czasem jakas kur** czy inne pier*** to ciekawy dodatek do calej wypowiedzi. Oczywiscie mowie o przeklinaniu z umiarem - tak ze jest zachowana wlasciwa proporcja intensywnosci wypowiedzi. Mnie sie czasem zdarza na forum zaklac, ale zeby nie bylo - "wygwiazdkowuje" tak zeby z jednej strony ktos mogl sie domyslic o co chodzi, a z drugiej nie pisze tego wprost. Ot, po prostu czasami mozna wypowiedz zaakcentowac mocniejszym slowem. Natomiast przeciwny jestem naduzywaniu takich srodkow wyrazu, ot co.

Kurde jak ja lubie o tym gadac, noo...hehehe.

Nie, bez przesady. Chodziło mi żeby np. można było zaklnąć raz/dwa razy na post.

Az tyle razy? To i tak za duzo. Raz na kilkanascie czy kilkadziesiat postow, to rozumiem. Bo to odswiezajacy dodatek. Aha, sam jestem przeciwny uzywania tak czestego wulgaryzmow na forum.

Jak to bylo w pewnej ksiazce o uczniach

"Daj takiemu jeden palec, to ci urwie cala reke i jeszcze nia po glowie napier***"

I tym optymistycznym akcentem posta zakoncze.

NEC: 82

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Wulgaryzmy to ekspresywizmy - wyraza sie za ich pomoca bardzo intensywne uczucia i czasem jakas kur** czy inne pier*** to ciekawy dodatek do calej wypowiedzi. Oczywiscie mowie o przeklinaniu z umiarem - tak ze jest zachowana wlasciwa proporcja intensywnosci wypowiedzi.(...). Ot, po prostu czasami mozna wypowiedz zaakcentowac mocniejszym slowem. Natomiast przeciwny jestem naduzywaniu takich srodkow wyrazu, ot co.

Nic dodać nic ująć, kwintesencja rozmowy dla mnie.

Kurde jak ja lubie o tym gadac, noo...hehehe.

Jak chyba każdy, ja osobiście też strasznie lubie ten temat.

Az tyle razy? To i tak za duzo. Raz na kilkanascie czy kilkadziesiat postow, to rozumiem. Bo to odswiezajacy dodatek. Aha, sam jestem przeciwny uzywania tak czestego wulgaryzmow na forum.

Ja dałem to tylko jako przykład. Przecież to jest względne(jak wszystko hehe), zależy od np. tematu rozmowy, emocji piszącego, reszty postu itp. itd. Ogólnie czy jest zadużo przekleńst w poście to niesamowicie płynna granica (choć mniej więcej do wyznaczenia), dla jednych zadużo, dla innych nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M

Jak mam ochotę podkreślić uczucia (niepozytywne) i musze przeklnąć, to się hamuję, lub używam angileskich typu shit... Nic na silę, proszę państwa.

Tak wracając do rozmowy która toczyła się trochę wyżej, to kiedyś Eld założył topic o Enter Chaos i zamieścił dwa utwory. Dzięki temu poznałem ten zespół, a później nabyłem obie ORYGINALNE płyty. Ale nie pamiętam innych szczegółówi, kiedy Eld był na forum (oprócz wspomnianych polemik z Wojtexem heh.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Wulgaryzmy to ekspresywizmy - wyraza sie za ich pomoca bardzo intensywne uczucia i czasem jakas kur** czy inne pier*** to ciekawy dodatek do calej wypowiedzi. Oczywiscie mowie o przeklinaniu z umiarem - tak ze jest zachowana wlasciwa proporcja intensywnosci wypowiedzi.

W momencie, gdy przy uzywaniu wulgaryzmow upiera sie kilkunastolatek, ktory ustawicznie pisze nie z czasownikami razem i chce klac kilka razy na post, to nie trafia do mnie argument o wzbogacaniu wypowiedzi. Bo ja wtedy bede traktowal te wulgaryzmy nadal jako chamskie przecinki. Sorry, ale nagminnie uzywane przeklenstwa po prostu sie dewaluuja i nie odgrywaja zadnej roli jako "wzmacniacze".

Nic dodać nic ująć, kwintesencja rozmowy dla mnie.

Bez komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie, gdy przy uzywaniu wulgaryzmow upiera sie kilkunastolatek, ktory ustawicznie pisze nie z czasownikami razem i chce klac kilka razy na post, to nie trafia do mnie argument o wzbogacaniu wypowiedzi. Bo ja wtedy bede traktowal te wulgaryzmy nadal jako chamskie przecinki. Sorry, ale nagminnie uzywane przeklenstwa po prostu sie dewaluuja i nie odgrywaja zadnej roli jako "wzmacniacze".

Aj, widzisz...To sie troche rozminelismy. Ja jestem stary pryk i ty jestes stary pryk (w odniesieniu oczywiscie do sredniej wiekowej tego forum), w dodatku ja jestem zafajdanym lingwista-polonista. Wulgaryzmy pasjonuja mnie jako zjawisko leksykalne, syntaktyczne - czy w ogole jezykowe. Faktem jest, ze jest roznica w hmm...finezyjnym wsadzeniu tu i owdzie jakiegos bluzgu, a tym ze jakis 15-latek chce sie powyzywac i pokazac jaki jest twardy, bo powiedzial slowo na literke "k" badz "ch/h".

Zas jesli chodzi o ostatnie zdanie w twojej wypowiedzi to zawsze przypomina mi sie taka cudowna analogia z South Parku. Przytocze, bo mogles tego nie widziec. Byl to odcinek "Spontaneous Combustion" - gdzie wykryto ze jesli ludzie wstrzymywali gazy, to mogl nastapic "spontaniczny samozaplon" i konczyli swoj krotki zywot. Otoz wymyslono ze ludzie nie powinni trzymac gazow, tylko...pozwolic im uleciec. W efekcie wszyscy zaczeli nagminnie pierdziec i naruszyli powloke ozonowa. Jaka byla konkluzja - wiadomo. Puszczac gazy z umiarem.

Hehe, wiem ze analogia jest dziwaczna - ale przy swej absurdalnosci bardzo trafna. Ja zdanie mam takie - wulgaryzmow moze uzywac ten kto juz w jakims stopniu narzedzie, jakim jest jezyk, opanowal. Bo tylko ktos z doswiadczeniem w takiej dziedzinie moze sobie pozwolic na "k" tu czy "p" tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...