Skocz do zawartości
predatorekk

Rozwiązany: Komputer do gier do 3000€ ~ 13000 zł

Polecane posty

@predatorekk A wejdz sobie na jakies purepc, bo bodajze wczoraj wrzucali newsa, kiedy beda nowe procki AMD. Chyba w listopadzie, ale ja pisalem o obecnej generacji, bo rozumiem, ze sie spieszymy. Szczerze watpie, ze Zen3 da wiecej niz zwyczajowe 5-10% wydajnosci, ale kto wie.

Z ramami poczekamy do wyboru platformy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk A wejdz sobie na jakies purepc, bo bodajze wczoraj wrzucali newsa, kiedy beda nowe procki AMD. Chyba w listopadzie, ale ja pisalem o obecnej generacji, bo rozumiem, ze sie spieszymy. Szczerze watpie, ze Zen3 da wiecej niz zwyczajowe 5-10% wydajnosci, ale kto wie.

Z ramami poczekamy do wyboru platformy.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk A dzisiaj go zamawiasz? To chyba najbardziej popularny z kozackich Goldow, wiec schodzi jak Vero 600 od Silentium PC.

I w czym problem zamawiac z innych adresow? Przy sprzecie za ta kwote mocno przeplacisz probujac kupic wszystko w jednym sklepie. Chyba ze Mindfactory jest zawsze najtansze.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Co ja Ci mowilem miesiac temu o ogarnianiu tematu? Ze zamiast mnie pytac o zestaw, zorientuj sie i przyjdz z nim do mnie do oceny. Ze musisz umiec zlozyc komputer, bo bez tego bedziesz bal sie czegokolwiek w srodku dotknac, a tym prosisz sie o klopoty. Bo nie laczy sie to z konserwacja, ktora trzeba co jakis czas wykonac. Co zrobisz jak trzeba bedzie za dwa lata zmienic paste, bo procesor bedzie sie grzal? Ogarniesz w ogole, kiedy bedzie sie grzal, czy bedziesz musial uslyszec, ze cos glosniej ten komp chodzi i zgadywac, co jest nie tak? Grizzly deklaruje, ze starczy na lat siedem, ale bym nie liczyl, ze w dobrym stylu. Cooler tez sie przez dwa lata niezle zasyfi, nawet jesli bedziesz go regularnie przedmuchiwal sprezonym powietrzem. Pol biedy, bo w Define sobie daszek zdejmiesz i byc moze bedzie sie dalo akurat tego uniknac, bo przedmuchasz go od gory. Ale juz z radiatorem i wentylatorami grafiki tak kolorowo nie bedzie i trzeba bedzie ja odlaczac i wyjmowac. Przez rok nie chcialo mi sie jej wyciagac i ostatnio spedzilem pol godzinki siedzac i sciagajac patyczkiem higienicznym syf z wentylatorow, bo wiedzialem, ze jesli dalej bede sie z tym opieprzal, to ten syf znajdzie sie na radiatorze, a wtedy bedzie jeszcze gorzej - ze sprzataniem, ale przede wszystkim temperaturami, wiec halasem.

Ja tez nie lubie skladac kompow, bo to dla mnie zadna rozrywka. Jednak a to chcialem zobaczyc sobie jak cichy jest najcichszy Ninja, wiec trzeba bylo zmienic cooler, a to chcialem zobaczyc, ile warte sa Silent Wingsy, wiec wentylatory. A ostatnio mialem opcje najgorsza z mozliwych - zmiane obudowy. I wole ogarniac i sam to zrobic, bo przeciez jesli nie ogarniasz, skad bedzisz wiedzial, ze ktos zrobil to dobrze? Bedziesz wiedzial jak sprawdzic, czy wszystko jest dobrze zamontowane, jak sprawdzic, czy nowe czesci dzialaja prawidlowo?

Lepiej ogarniaj, bo prosisz sie o klopoty ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk No to nie bedziesz mial tak dobrze, jak moglbys miec, a predzej czy pozniej bedziesz mial jakis problem. Przyklad: kolega, ktory bedzie Ci skladal komputer pojdzie za pomyslem z instrukcji Fractala i podlaczy smigla obudowy i cooler do huba. Wszystko bedzie Ci zwalniac i przyspieszac wraz z ciaglymi zmianami temperatury procesora. Tak mi sie wydaje, ze to bedzie dzialac, bo nawet mi przez mysl nie przeszlo, zeby to tak podlaczac, bo bylo to sprzeczne z moimi oczekiwaniami. Albo oleje temat i podlaczy do niego tylko wentylatory obudowy, ale nie domysli sie tego, co Ci pisalem pare stron wczesniej. Wiec bedziesz mial 1600 obrotow na minute przez caly czas, a tego raczej juz skrzynka szczegolnie nie wygluszy, wiec zaplacisz za najcichsza obudowe, ktora bedzie glosna non stop. Ktos bedzie musial wejsc do biosu i je ustawic, a takie ustawianie to robienie stress testow i odnajdywanie tych najlepszych predkosci. To samo z grafika i w sumie coolerem, jesli w jego temacie bios MSI nie ma do wyboru gotowych presetow typu Silent/Performance, ktore zrobia za Ciebie jakos robote. Nic Ci po najcichszej karcie, kiedy bedzie latac na domyslnej krzywej, ktora jest na tyle agresywna, wiec glosna, by nie usmazyc karty w jakichkolwiek obudowach odbiorcow, ktorych wiekszosc pewnie na mysl o jakims ustawianiu dostaje gesiej skorki. 

Chcesz miec fajnie, musisz ogarniac. Bez tego zaplacisz jak za zboze, a bedziesz miec niefajnie. Tym swiat komputerow rozni sie od konsol - masz tak, jak chcesz, a nie jak Ci podadza, ale wlasnie musisz umiec sobie podac.

Masz tu chociaz tutorial do tych wentylatorow, bys zobaczyc co Ciebie lub kogos czeka:

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Mozesz to olac, ale bedzie, jak bedzie. To nic trudnego. Kwestie podpiecia i ustawienia smigiel obudowy wytlumaczylem pare stron wczesniej, a jak ustawic smigla grafiki czy coolera w podlinkowanym temacie ;) To jeden schemat, ktory dziala ze wszystkim - wentylatorami skrzynki, coolerem i grafika, kwestia dobrania odpowiednich wartosci. Wlaczasz sobie np. Unigine Heaven, dajesz te 5-10 minut na rozgrzanie i dzialasz na zywca, by uzyskac odpowiednio wentylowany, ale i najcichszy scenariusz.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wiatraczkami to nie problem zawsze to robiłem sam :) po prostu komputera nie złoże wole żeby ktoś to zrobił, a w sumie to czemu by nie kupić 3080 FE ??

Co powiecie o tej karcie ??

https://www.caseking.de/evga-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra-gaming-10240-mb-gddr6x-gcev-417.html

w sumie raptem 600€ dorzucam i mam takie cudo https://www.caseking.de/inno3d-geforce-rtx-3090-gaming-x3-24576-mb-gddr6x-gci3-172.html

moze jednak skuszę się na obudowę z okienkiem żeby jednak było widać cały zestaw 


monitro wyszperalem taki myślicie ze jest dobry ?https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-27gn950-b-6869200/

czy taka obudowa jest ok ?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Fractal-Design-Define-7-Grey-Tempered-Glass_1350989.html

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Nic Ci o zadnej karcie nie powiem, bo nie wiem. Zwykle najlepsze sa MSI Gaming. I za ta karta jestem przy kupowaniu w ciemno.

Jak chcesz 3090, to sobie kup, ale nie kurna jakies Inno 3D. Zwykle najlepsze sa MSI Gaming. I za ta karta jestem przy kupowaniu w ciemno.

Wyciszana obudowa z oknem nie bedzie tak cicha jak bez okna, wiec zaplacisz za kozaka ciszy, a trudno powiedziec, co otrzymasz. I co Ty chcesz w tym szaro-burym zestawie eksponowac?

Za te pieniadze wolalbym ultrapanorame 1440p. Jesli 4K, cos wiekszego, ale bedziesz musial siedziec pewnie metr przed nim, bo ja od swojego poszerzanego 27" musze siedziec w odleglosci ~80cm, bo blizej meczy mi oczy.

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest jak najbardziej ok, jeśli wybierasz podzespoły które mają podświetlenie RGB. Jakieś bardziej blackoutowe mogą być równie dobrze w obudowie bez okna. Inno zdaje się być dobrym wyborem do Fractala bez okna. Karta ma pół-pasywny tryb, więc jak najbardziej może być, tylko przy obecnym kursie Eu wynoszącym 4,45zł x 1560Eu, to wychodzi 7000zł za kartę.:co:  Wybrany przez Ciebie monitor wraz z kartą wyjdzie 11k. 3090 do grania w 4k jest ok, tylko myślę, że lepiej teraz wziąć 2060S 8GB za 2k a za 5k, to można będzie kiedyś kupić jakąś porządną kartę, ale to za jakiś rok-dwa jak ceny się ustatkują.

Do najbardziej wymagających gier można też wybrać monitor wqhd, bo wtedy w najnowszych grach będzie koło tych 144fps idealnie pod monitor, natomiast jak chcesz  4k, bo oglądasz też filmy w wysokiej rozdzielczości, to ok i nie uszczuplam aspiracji. LG 27GL850-B NanoIPS HDR10, lub Acer Predator XB273 Quantum Dot HDR 4K 144Hz. Rezygnując z odświeżania 144Hz w rozdzielczości 4K otrzymasz monitor 27" za 40% ceny tego co wybrałeś LG 27UL650-W 4K HDR, lub 28" ASUS TUF VG289Q 4K HDR. Można też wybrać ultrapanoramę 34"AOC CU34G2X Curved.

 

 

 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal30 Ten AOC 21:9 to super opcja, ale jest z nim jeden problem - FreeSync na Nvidiach startuje o 70Hz, wiec dla mnie to go skresla. Oczywiscie jesli ktos nie schodzi ponizej 100 fpsow, a z 3080 z poczatku bedzie tak to wygladac, spoko, ale z czasem trzeba bedzie poswiecic klatki dla grafy lub na odwrot. A majac monitor z G-Sync, grac bez tego rozwiazania sobie nie wyobrazam.

@predatorekk Masz pewnie calkiem nowy monitor, wiec sens go zmieniac jedynie dla opcji ultrapanoramicznej. Poczekalbym na testy tych kart w twojej rozdzialce, bo osobiscie unikalbym przesiadki 4K jak tylko mozna. Z jakichs chinskich przeciekow wynika ze 3080 generuje w nowych, wymagajacych grach 60-100 klatek w 4K na Ultra, wiec mozna przewidziec, ze bedzie tak przez rok, dwa, a pozniej trzeba bedzie zjezdzac albo z klatkami, albo fpsami. Przy zostaniu w 1440p bedziesz mial ten wypas o wiele dluzej.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przemyślałem wszystko poczekam na premierę zen 3, i wtedy złożymy kompa ...:) ale ten co wspólnie złożyliśmy - kupię dla syna bo on już nie może się doczekać i nie umiem mu przetłumaczyć - co myślicie o tej opcji ? Żeby poczekać na zen 3? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Najlepszy czas bedzie po premierach Zen3 i nowych kart AMD. Juz sa plotki o czyms typu 3060Ti, wiec przypuszczam, ze oferta Nvidii w tych segmentach cenowych, w ktorych bedzie konkurowac z AMD bedzie zapchana pierdyliardem kart rozniacych sie od siebie malymi skokami wydajnosci, a i ceny beda fajne. Zawsze najlepiej poczekac na moment, kiedy brandy odslonia najnowsze karty, bo wplywa to na ceny.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Najlepszy czas bedzie po premierach Zen3 i nowych kart AMD. Juz sa plotki o czyms typu 3060Ti, wiec przypuszczam, ze oferta Nvidii w tych segmentach cenowych, w ktorych bedzie konkurowac z AMD, bedzie zapchana pierdyliardem kart rozniacych sie od siebie malymi skokami wydajnosci, a i ceny beda fajne. Zawsze najlepiej poczekac na moment, kiedy brandy odslonia najnowsze karty, bo wplywa to na ceny.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor czy będzie to i7-10Gen, czy Zen nie będzie myślę różnicy, więc czekać nie ma sensu. natomiast wydajna grafa a mniej wydajna to już spora różnica w ilości fps.

Free-Sync można przecież wyłączyć. W opcjach wielu gier jest możliwość dostosowania maksymalnej liczby fps do odświeżania monitora, lub jej ograniczenia w przypadku monitora z odświeżaniem 144Hz na max fps 144. Jak fps w jakichś nowych grach nie jest w pełni stabilny, to z G-Sync rewelacyjny jest HP OMEN X 35 Curved, oraz AOC AGON AG352UCG6 Curved.

 

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę polećcie mi ramy i zasilacz który jest dostępny w sklepie mindfactory.de synowi muszę już na dniach zamawiać komputer

 

Dziękuje bullet za info myśle ze procesory amd będą dosyć fajna opcja:) super ze wiadoma jest data poczekam do tego czasu 

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...