Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tempozan

Komputer do 3900zł

Polecane posty

Jutro jade w końcu złożyć zamówienie, w końcu.

Wysłałem gościowi te części co mnie interesują, on mi je jednak trochę ulepszył.

Karta Grafiki: Sapphire Radeon HD4890 Toxic 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Napęd: LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black)

Obudowa: Lynx 701LC

RAM: Corasir 4GB (2x 2GB) PC1066 CL5 Dominator

Procesor:Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

Płyta Główna:Asus P5Q Turbo /intel P45/

Dysk: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Bez zasilacza, wychodzi tylko: 3190 PLN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko doradzić. Cooler Master lepiej schłodzi twoje podzespoły w komputerze. Są one wysokiej jakości więc chłodzenie się przyda. Co do ekraniku pokazuje on temp. ale niestety nie dokładnie. Uważam, że nie zauważysz różnicy w obudowie z ekranem i bez.Do pomiaru temp. i prędkości wiatraków możesz użyć specjalnego programu. Np SpeedFan. Z resztą decyzja należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - daruj sobie LCD w obudowie. Zauważ, że wśród najtańszych obudów praktycznie tylko te niskiej jakości (czyli wszelkie Tracery i Modecomy) oferują ekranik. Cooler Master / Asus / Tacens - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jakby coś z tego mojego PCspaliło, to wiesz mam zawał gwarantowany :P, a tak na serio jeszcze się rozglądne za tymi obudowami, założę się że znaję i taką co dobrze chłodzi i z ekranikiem. A jak myślisz istnieje ryzyko spalenie podzespołów prerz Lynxa ?

Gi3r3k - tak sądzisz że pownienen zmieniać, jeszcze pare dni temu polecali mi tą co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no o spaleniu czegokolwiek przez obudowę mowy nie ma. Po prostu Cooler Master to renomowana firma i dlatego ta obudowa jest godna polecenia. Wszystkie podzespoły kompa są firmowe to i przydałaby się firmowa obudowa :cool: Za taką samą cenę masz lepsze opakowanie do kompa. Co do tego, że są firmowe budy z wyświetlaczem. Tak są, np Lexa firmy NZXT, ale za 469 zł. Sam mam i szczerze na ekranik z temperaturami nie zwracam uwagi bo pokazuje głupoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przekonałeś mnie gdybyś znał jeszcze obudowy z Asuusa, tak gdzieś do 150 zł. to bardzo bym prosił żebyś podał. mam nadzieję że gościu mnie nie opiepszy :D. A tak nawiasem zasilacz 505 W wystarczy do tego zestawu ?

Co myślicie o tej obudowie. http://www.pixmania.com/pl/pl/1483890/art/...08gm-gamma.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemarkowe zasilacze to bomby z opóźnionym zapłonem - bez zabezpieczeń, złej jakości. Potrafią spalić wszystkie lub część podzespołów komputera po miesiącu, roku, 6 latach - różnie to bywa. Markowy zasilacz to podstawa.

Obudowa - w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko zdecydowałem sie w koncu na phenoma x4 be i tu amm putanie jeśli kupie płytke am2+ i ddr2 zamiast am3 i ddr3 to czy sporo strace z wydajnosci?A jesli bym jednak kupowła am3 to czy Asus M4A78T-E 790GX s.AM3 choć mowie wolalbym jeszcxze teeaz kupoc jakos do 400 am2 ale nie wiem czy procek osiagnie na niej po oc taka sama wydajnosc jak na am3 i ddr3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k - jak radzilisie zminiłem obudowe na Asusa, a za zasilacz gościu dał mi Korsarza bo nie miał OCZ. Nie uwarzasz że 450W to nie będzie za mało aby udźwignąć mój zestawik ?

Corsair zasilacz CMPSU-450VXEU 450W - 270,00 PLN brutto takie cuś mi dał w sumie razem będzie

3460 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli wezme te am2= najwyzej sie wymieni ale i tak mysle ze procek x4 955 i gtx 275 pociagnie dłuzej niz rok p a tak btw do tego biore zasilazc be quite straigp power 650 nie wiem czy nie za duzo ale nie chce zeby mi sie ti spaliło p jak myslicie?(jeczcze wiatrczaki oc hdd itd p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli wezme te am2= najwyzej sie wymieni ale i tak mysle ze procek x4 955 i gtx 275 pociagnie dłuzej niz rok p a tak btw do tego biore zasilazc be quite straigp power 650 nie wiem czy nie za duzo ale nie chce zeby mi sie ti spaliło p jak myslicie?(jeczcze wiatrczaki oc hdd itd p)

650w to za dużo. do twojego zestawu wystarczy OCZ ModXstream 500w za 300zł na esc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ram ddr2 do tego podkreconego 955be i gtx 275 znaczy jakie zegary 1066 800 czy jak?

a płytke wybralęm taka Gigabyte GA-MA780G-UD3H s.AM2+

wiec moj wstepny ostateczny zestaw :cool:

proc amd x4 955 be

płyta jak wyzej

grafa sapphire radeon 4890 oc

ram Geil 4GB DDR2 1066 5-5-5-15 Ultra Dual Chanel tu nie jestem pewien

buda Cooler Master Centurion 590 black

zaslicza bq straight-power 600 (na pzryszłość przyda sie te 100 wiecej moge dac)

vista home premium 64

jeszce k.dzwiekowa Sound Blaster Audigy SE OEM Nie wiem czy jest tu obsługiwny dzwiek pzrestrzenny ale nie mam kasy na inna co myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, a mianowicie kolo z innego sklepu polecił mi to samo. Tylko tego taniej. Wydaje mi się że grafika jest inna, ale też obsługuje te DX10.1.

Procesor CORE 2 QUAD Q9550 2.83GHz LGA775 BOX 890,00 zł

Płyta główna:ASUS P5Q TURBO Intel P45 490,00 zł

Pamieć RAM:OCZ DDR2 4096MB PC1066 DUAL CL5 REAPER 1 290,00 zł

Hdd Samsung 500GB 16MB R5400 190,00 zł

Naped LG GH22LP20 105,00 zł

Vga PowerColor HD4890 1024MBDDR5/256b 780,00 zł

Obudowa Asus TA-8H3 (Black) 120,00 zł

Zasilacz Corsair zasilacz CMPSU-450VXEU 450W 270,00 zł

W sumie: 3135 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zestaw bardzo dobry. Osobiście pozostałbym przy 4890 Vapor-X. Ma świetne chłodzenie, zwiększone taktowanie rdzenia i pamięci. Do tego jest podatna na dalsze O/C. Jakbyś miał dodatkowe 200 zł to radziłbym brać kartę od Sapphire. Jeżeli cena musi być niższa ten PowerColor też w zupełności wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...