Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Nightwish

Polecane posty

Ja przyznam się na starcie, nie jestem fanem Nightwisha. Przeczytałem ten wątek z ciekawości, bo słuchałem kiedyś od czasu do czasu I wish I had an angel i Amaranth. No więc po przeczytaniu tego tematu z ciekawości sprawdzałem na youtubie tytuły podane przez Was. Niektóre mi się nie podobały, jednakże takie utwory jak Moondance, Ever dream, czy Wishmaster są po prostu mistrzostwem. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu pierwszego "starcia" z tą grupą od razu ich muzyka przypadła mi do gustu, moim zdaniem zmiana wokalu nie wyszła im na złe, wręcz przeciwnie jest bardzo dobrze, jeżeli mówię już o muzyce zespołu to przodującym dla mnie albumem jest "Dark Passion Play" wraz z utworami "Amaranth", "Bye Bye Beautiful", "The Islander" i parę innych, które nie odbiegają od stylu, kolejny album jak dla mnie bardzo dobry to oczywiście "Wishmaster" z kawałkami takimi jak "Kinslayer" oraz Wishmaster"...

To tyle jeżeli chodzi o zespół, jak dla mnie obok Epici najlepsza kapela gothic metalowa no może jeszcze Korpiklaani dają radę, ale ogólnie polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rzeczywiście trochę za ogólnie podszedłem do sprawy i poczuwam się winny ;) , ale jedynie jeżeli chodzi o Korpiklaani ponieważ rzeczywiście grają folk metal, ale jeśli

uogólniasz to zauważ, że Nightwish i Epica ok grają symfoniczny metal masz rację, ale sugerowałem się tagami z last.fm (wiem czasem mylą - ale są) i tam zaraz na drugim miejscu jest gothic metal więc po części miałem rację...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, do The Gathering nigdy nie dorosną.
A mają takie aspiracje? Ciężko dogonić prekursorów gothic metalu, bo wszystko po nich "już było"... ;)

Mnie tam Nightwish się nawet podoba - do tej pory w całości wysłuchałem jedynie Tales from the Elvenpath z - IMO - bardzo dobrym End of All Hope a także Over the Hills and Far Away oraz Dark Passion Play, która jednak - jako krążek - podoba mi się o wiele bardziej jako całość. Utwór otwierający ma wystarczającego power'a (chociaż trochę jest za długi), za to już Bye Bye Beautiful słucha się bardzo miło :=) Jak dla mnie, nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, co wy gadacie? Nightwish jest świetnym zespołem, który po zmianie wokalistki dostał powiew świeżości, który nieco odmienił mu image. Ale to wciąż wspaniały zespół którego słucha się z przyjemnością. Nr. 1 na mojej prywatnej liście zespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o Nightwish i tak rzadko widać wśród ulubionych utworów Nemo (tylko mi się podoba?). Ja mam tylko Made in Hongkong i Dark Passion Play (siostra chciała mi sprezentować i nie patrzyła na nazwy piosenek). Mi najbardziej podoba się w/w Nemo, Amaranth, Escapist i Wishmaster.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Nightwish kopie, łapie za jaja i nie puszcza. Co prawda, z Anette Olzon NW to nie to samo co z Tarją Turunen, ale zespół jest świetny. W kółko puszczam w domu ich płytę "Century Child" i piosenkę "Last of the Wilds".

Moje ulubione są: Last of the Wilds, Deep Silence Complete, Nemo, Wish I had an Angel, Sleeping Sun. Ostatnio też Sleepwalker, Wayfahrer, Stargazers, Sahara oraz Eva i Ever Dream.

Jeśli miałbym wybrać ulubiony zespół, wygrywa właśnie NW, o czym najlepiej mówi moje konto na Last.fm:

http://www.lastfm.pl/user/rzodkiewkaz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się słuchać... Ale wolę Withing Temptation.

I - spalcie mnie - ale te nowe piosenki wydają się fajniejsze. Choć może powinnam osłuchać się ciut bardziej ze starymi....

A cover "Poison" Tarji zupełnie mi nie podchodzi, to nie pasuje ani trochę do tej piosenki. A oryginał świetny jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem za bardzo Nightwisha, ale po profanacji High Hopes już ich znienawidziłem. Jak mogli zepsuć tak wspaniałą piosenkę? Intro jest jakieś przesłodzone a wokalista ryczy niczym King-Kong przy kastracji :/ Plus jeszcze te gitary ewidentnie nie pasujące do utworu. Chyba nawet nie wiedzą o czym ten utwór jest, bo ich interpretacja nijak pasuje do tekstu Dzieła Pink Floyd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wokalista ryczy niczym King-Kong przy kastracji :/

To łooooołooołooołooojejejeje przed solówką śni mi się w koszmarach do dzisiaj =[

Pink Floyd to nie jest zespół, którego covery można by było robić w metalowej aranżacji.

Have a Cigar w wykonaniu Foo Fighter też jest straszne =f

Co do samego Nightwisha, to jakoś od zawsze mi zwisał. Słyszałem parę ich utworów i żaden mi się nie podobał. Sprofanowali High Hopes, ale to wciąż za mało, aby z czystym sumieniem zostać hejterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no włączam "Whismaster" i jak mi dostałem w twarz sabatonem.

Ludzie "Wishmaster" jest tak podobny rytmem a nawet głosem wokalistki (wiem Joakim Broden jest facetem ale przy basach brzmi podobnie co Tarja Turunen)

do Sabaton że to prawie plagiat. Nie wierzę że nikt tego wcześniej nie zauważył.

Nie żebym kogoś posądzał o plagiat a szczególnie Nightwish

ale podobieństw jest tu od cholery. Ciekawie dość ale wątpię żeby to był przypadek.

Ale co tam obydwa zespoły lubię więc to chyba nawet dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Nightwish zaczynali grać wcześniej, wcześniej zaczęli wydawać i wcześniej zasłynęli. I czy ty myślisz, że Sabaton jako pierwszy zespół wymyślił coś takiego? Normalny power metalowy styl, Szwedzi z Sabaton, ani Nightwish nie są odkrywczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, Ty jestes tru metal i nie dla Ciebie takie disco. Podaj moze w swojej wypowiedzi jakies konkretniejsze argumenty, dlaczegoz to Nightwish jest taki be, niz pisanie, ze spiewaja o wrozkach i elfach. Tolkien tez opowiadal o elfach i innych dziwadlach a Wladca Pierscieni jest znakomita ksiazka. Moze Nightwish nie jest moim ulubionym zespolem, ale naprawde bardzo go cenie i denerwuje mnie gadanie ludzi jaki to "nie jest gotyk", "co to za pop" albo "to nie jest prawdziwy metal". Polecam naprawde wsluchac sie w riffy utworow (zwlaszcza starszych, ale na nowych tez cos by sie znalazlo). Sa naprawde doskonale i mi przynajmniej bardzo fajnie sie ich slucha. Sprawa wokalu to juz inna rzecz, rozumiem ze ten komus sie moze nie podobac, choc wedlug mnie Anette nie jest az tak zla jak niektorzy uwazaja. I oczywiscie stwierdzenie "niedorostki" musialo pasc. Brakowalo mi tylko powiedzenia "kinder metale" ;)

Nie zrozum mnie zle, ale naprawde denerwuje mnie, jesli ktos wali stereotypami na temat zespolu nie podajac sensownych argumentow na jego temat. To juz lepiej napisac, ze sie czegos po prostu nie lubi niz przy okazji rzucac tymi standarowymi tekstami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię komercji w muzyce, która sprawia, że muzyka traci poczucie tego, że członkowie zespołu nie czerpią przyjemności z tworzenia jej, tylko z czerpania profitów za nią. Teksty też potrafią odrzucić. Jak dla mnie fantasy to nie jest najpoważniejszy motyw przewodni, no ale cóż jestem przecież zacofanym i nie rozwiniętym "tró" metalem. Takie przekonanie do tego zespołu nadał mi znajomy ( a jakże, nie zabraknie tego stwierdzenia skoro tak go pragnąłeś) kinder metal, który jest najbardziej stereotypowym ze stereotypowych fanów tego zespołu. Nie dość, że jest stereotypowym fanem Nightwisha to nie przeszkadza mu to słuchać tępego techno, popu i reszty tego tałatajstwa, ale żeby było śmieszniej dodatkowo nie zawadza mu to nazywać się prawdziwym metalem i śmiać się z miłośników disco polo i techno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez tej ironii ;) Ok, moge zrozumiec, ze ten Nightwish Ci sie nie podoba, ale na jakiej podstawie stwierdzasz, ze to komercha i (co mnie najbardziej ciekawi), ze czlonkowie tego zespolu nie czerpia przyjemnosci z tworzenia swojej muzyki? To ze Tarja byla jaka byla nie znaczy, ze caly zespol jest taki sam. Teraz z nowa wokalistka jest to juz inny zespol, wiadomo. Tak naprawde kazdy zespol utrzymujacy sie z tego co robi jest komercyjny (jeden mniej, drugi bardziej). Nie wiem wiec dlaczego tak Ci to przeszkadza. Dla mnie teksty maja drugorzedne znaczenie. Po prostu jesli muzyka jest dobra i przyjemnie sie jej slucha to nie jest dla mnie tak bardzo wazne czy zespol spiewa o elfach, smokach, polityce, milosci czy o czymkolwiek innym.

I nie twierdze ze sam jestes jakims ograniczonym niedorostkiem, tylko po prostu argumenty w Twoim poscie mogly sprawiac takie wrazenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie proste, że jeśli ktoś skupia się bardziej na zarabianiu pieniędzy to potrafi z mniejszą pasją podchodzić do dziedziny. Co tyczy się Power metalowych tekstów jestem do nich na "nie" bo po prostu słowa w piosence mają dla mnie spore znaczenie. Według mnie są komercyjni, bo tworzą rodzaj muzyki " aby się sprzedało" to po prostu słychać, a i ilość gadżetów z ich wizerunkiem jest zatrważająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...