Skocz do zawartości

Czy CDA straciło klimat?


Gość AmaD

Polecane posty

Jezu, zażartowałem sobie tylko, a wy zaraz się bić bedziecie :) no ale miesięcznik to też nie jest, bo wychodzi w odstępach czterotygodniowych. Sprawa rozwiązana: czterotygodnik. Albo po prostu czasopismo ;) i to takie, które posiada największy klimat wśród konkurencji, tego chyba nawet seryjny samobójca (male nawiązanie do twojego zdjęcia profilolowego, Ravenchist) nie podważy.

BTW- smuggy, możesz sam robic takie offtopy? Tzn. wiem że raczej nikt ci bana nie da, ale "wymagajcie chocby inni od was nie wymagali". A bez posilkowania się cytatem- rób to samo, czego wymagasz od innych :) bo jakbys mial zły dzień to wszystkie offtopy by poleciały i bynajmniej byś nie odpisal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Cd-action dostosowało się do obecnych czasów. Muszą nie tyle konkurować z innymi czasopismami, ale z netem.

Klimat nie każdemu może teraz się podobać. Pamiętam jaki był wrzask : przchodzimy na gazete multiplatformową. Starsi gracze mogli tego nie zakaceptować i powiedzieć, ze gazeta straciła klimat. Po kilku numerach sam przekonałem się, ze był to dobry pomysł. Takie czasy- trzeba to zakceptować.

Czas idzie do przodu- podobnie jak Cd-action. Cd-action nigdy nie będzie miało dawnego klimatu- na początku czytania byłem młodzieńcem i i naczej na wszystko patrzyłem. Teraz jestem starszy i inaczej odbieram Cd-action. I ma inny klimat- co nie znaczy że gorszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd-action dostosowało się do obecnych czasów. Muszą nie tyle konkurować z innymi czasopismami, ale z netem.

Otoz to - oraz trendem do nieczytania w ogole...

Jezu, zażartowałem sobie tylko, a wy zaraz się bić bedziecie smile_prosty.gif no ale miesięcznik to też nie jest, bo wychodzi w odstępach czterotygodniowych. Sprawa rozwiązana: czterotygodnik. Albo po prostu czasopismo wink_prosty.gif

Otoz to. Magazyn, czasopismo, czterotygodnik... ale nie GAZETA, ktora z zalozenia wychodzi co najmniej 2x W TYGODNIU.

BTW- smuggy, możesz sam robic takie offtopy? Tzn. wiem że raczej nikt ci bana nie da, ale "wymagajcie chocby inni od was nie wymagali". A bez posilkowania się cytatem- rób to samo, czego wymagasz od innych smile_prosty.gif bo jakbys mial zły dzień to wszystkie offtopy by poleciały i bynajmniej byś nie odpisal.

Jakie offtopy? 0_0 Ja zawsze mowie na temat, tyle ze byc moze nieco inny niz reszta. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że może to też być kwestia wieku czytelnika, i, co za nim idzie, różnego sposobu patrzenia na wiele spraw.. Jak byłem młodszy to uwielbiałem czytać chociażby AR (często bywał to główny powód zakupu czasopisma, dlatego poruszam tę kwestię na samym początku ;]). Teraz, bez urazy Smugg, ale często takie odpowiedzi mnie irytują. Ok, są różni ludzie i czasami ciężko się opanować, ale... Hm, może po prostu za dużo tego było? To tak jak z komedią która nas bardzo śmieszy kiedy oglądamy ją raz na jakiś czas, ale jeśli oglądalibyśmy ją regularnie co miesiąc w końcu przestałaby robić na nas wrażenie. Oczywiście nie twierdzę że 'Smugg się skończył na...'. Twierdzę że mnie to już nie rusza.

Inna sprawa że teraz gry też są nieco inne niż w czasach kiedy regularnie czytywałem Wasze czasopismo. Zmieniła się szata graficzna (swoją drogą, najbardziej podobał mi się układ pisma z lat 2003/2004, do tej pory zdarza mi się w wolnych chwilach czytać recenzje Enclave, FarCry'a czy Doom'a 3 dla czystej przyjemności), zmieniła się w dużej części ekipa (bardzo brakuje mi chociażby EGM czy Elda), zmienił się też trochę stosunek do gier... Wiem że to nie od Was zależy- każdy człowiek się zmienia i nic w tym dziwnego, nie macie na to wpływu, ale pytanie było o klimat, da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką CD-Action ma obecnie konkurencję wśród pism? trollface.gif

Żadną, bo nikt już nie czyta gazet o grach. cool_prosty.gif

CZEGO nie czyta?

Mi się wydaje że może to też być kwestia wieku czytelnika, i, co za nim idzie, różnego sposobu patrzenia na wiele spraw.. Jak byłem młodszy to uwielbiałem czytać chociażby AR (często bywał to główny powód zakupu czasopisma, dlatego poruszam tę kwestię na samym początku ;]). Teraz, bez urazy Smugg, ale często takie odpowiedzi mnie irytują. Ok, są różni ludzie i czasami ciężko się opanować, ale... Hm, może po prostu za dużo tego było? To tak jak z komedią która nas bardzo śmieszy kiedy oglądamy ją raz na jakiś czas, ale jeśli oglądalibyśmy ją regularnie co miesiąc w końcu przestałaby robić na nas wrażenie. Oczywiście nie twierdzę że 'Smugg się skończył na...'. Twierdzę że mnie to już nie rusza.

Moze nie zwrociles uwagi ale styl odpowiedzi w AR tez sie dosc radykalnie zmienil w przeciagu ostatnich 4-5 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler

Bardzo możliwe, jak już pisałem- nie czytuję Waszego czasopisma regularnie, może po prostu jakoś trafiam na takie numery (i żeby nie było- to nie kwestia pełniaków- nie gram na PC, a na moim netbooku nawet stareńki Unreal czasem dostaje czkawki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką CD-Action ma obecnie konkurencję wśród pism? trollface.gif

Żadną, bo nikt już nie czyta gazet o grach. cool_prosty.gif

CZEGO nie czyta?

papierów

informacji o grach w formie periodycznie wydawanych papierów

gazet

To nie jest twój dzień, Smug. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką CD-Action ma obecnie konkurencję wśród pism?

A miało kiedykolwiek? Żadnej nigdy nie miało. ;)

Cd-action dostosowało się do obecnych czasów. Muszą nie tyle konkurować z innymi czasopismami, ale z netem.

Otoz to - oraz trendem do nie|czytania w ogole...

Na szczęście występują też anomalia w tym trendzie. Ale gdyby CD-Action przestało być wydawane w formie papierowej, wtedy definitywnie bym je pożegnał. A magazyn czytuję od roku 2000, gdy liczył 200 stron, a wstępniak zajmował dużo większą ramę; nie to co teraz. :P Publikacji na witrynie internetowej nie czytuję, a na kolejny numer pisma czekam stale z utęsknieniem.

Esz, to już 12 lat... ileż to wydanej mamony... a przez jaki ogrom tekstu przebrnąłem...

Pozdrowienia dla Jurka Poprawy, Olka Olszewskiego i Jacka Smolińskiego - ludzi nie do zastąpienia, jeśli idzie o czołowy skład zespołu redakcyjnego. Pawła Musiałowskiego też trzeba tu wymienić. I, oczywiście, ukłony dla mistrza Zibiego Bańskiego, który nie daje temu okrętowi zatonąć.

Płyńcie na tych wodach po sam koniec świata, bo tworzycie magazyn tak dobry, jak dobra jest beletrystyka Lema. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu pytanie czy straciło klimat? Oczywiście, że nie. Pewne jest natomiast to, że przez te wszystkie lata jedni od CDA odchodzili, a inni przychodzili (mowa o redaktorach). Również ludzie sami w sobie z wiekiem zmieniają się i to co tworzą również musi ulec pewnej korekcie. Zadajcie sobie pytanie (szczególnie Ci którzy od dawana, by nie mówić od początku są czytelnikami), czy wy sie nie zmieniliście, wasze postrzeganie świata, CDA? Nadal jesteście tacy sami? CDA ma swój klimat, który trzyma poziom i jest wart tych kilku złotych raz na miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 1 month later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...