Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puszek11

Grafika AGP do Athlona XP 2000+ i 1GB ram

Polecane posty

To będzie najrozsądniejsze wyjście z sytuacji. Teraz masz FX-a który jest bardzo słaby i do gier raczej się nie nadaje. Także jakbyś zmienił go na powiedzmy x800 sytuacja z pewnością uległaby poprawie. A z czasem kupisz sobie nową maszynę i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim winowajcą jest ten nieszczęsny FX. W ogóle cała seria FX to nieporozumienie jakich mało i z racji tego do gier się raczej nie nadaje. Dopóki tej karty nie zmienisz gry będą katorgą. Oczywiście jakbyś gdzieś miał tanio kostkę ramu to warto ją dołożyć ale to już po zmianę grafy. Taki zestaw mógłby się jeszcze doczołgać do czasu zakupu nowego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz do FX-ów 5200fx był bardzo dobrą kartą loki śmigał bez problemów na minimalnych, do nowszych gier się nie nadaję ale do starszych (2004/5rocznik) dawała mi radę

Mam to, że dysponowały fatalną wręcz wydajnością (szczególnie FX5200) niestety wszystko to się działo przy dosyć wysokiej cenie co w sumie = niewypał. FX to jedna z gorszych serii GPU od NV. Co do tych gierek z rocznika 2004/05 to zagraj sobie w Far Cry'a na FX5200 a potem, pogadamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sprawa z X800 pod AGP ma się następująco:

http://www.allegro.pl/13100_x700_x1050.htm...&view=gtext

jest coraz mniej aukcji i karty szybko się sprzedają. Niedawno poszła X800XL za całkiem przystępną kasę.

@puszek11 nawet jakby w icomp były dostępne te karty to po takich cenach nie opłaca się ich brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tego kompa już sprzedałem Na athlon 1700+ 512ram geforce 5200FX FAR CRY chodził mi bez problemów na średnich detalach, bez zaciachów(ale to był magiczny komputer z zasilaczem IMPET to wszystko było możliwe:D). Co do minimalistycznego podejścia to sorry ale chciałem obronić dobre imię tej fajnej karty.

Tylko ta karta dalej nie mam PS 3.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gdzieś jeszcze w garażu starego socketa A bodajże model 2200 z 2GB RAMU i FX5700. Kiedyś grałem na nim w FC (tylko z mniejszą ilością ramu) w ustawieniach właśnie średnich i nie zaliczyłbym tej rozgrywki do płynnej...Jeszcze jak nie było przeciwników to było znośnie ale jak się rozpoczynała na ekranie akcja to niestety masakra. Tak to wyglądało. Widziałem również nie tylko tego FX-a w akcji i pięknie to nie wyglądało. Także musiał się zdarzyć cud, że u Ciebie ten FX5200 się wyrabiał...Widziałem jak najmocniejsze FX-y w tej grze dawały hurtowo ciała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W demo FC to ja grałem na Geforce 2 MX 400 z 64-bitową pamięcią, Duronem 850 i 512 MB RAM. W rozdziałce 800x600 i wszystkimi detalami na min przeszedłem je całe:) Choć pełna wersja już nie chciała ruszyć. Żądała pixel shaderów. Więc nie rozumiem dlaczego FX 5200 nie miałby FC podołać. Od GF 2 MX jest przecież znacząco szybszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś na MX bo ta karta jest zgodna tylko z dx7...A jak wiadomo FC rozwijał skrzydła przy DX9. A co za tym idzie nie miałeś na ekranie kilku znaczących efektów i dlatego zapewne można było grać nie czekając na kolejną scenę kilku minut. Ja grałem również na MX tylko z numerkiem 4 i dodatkiem 440. To też karta tylko 2 potokowa ale miała już DDR i można było sobie wskoczyć na rozdziałkę 1024x768. Ale sprawa wyglądała dokładnie tak samo. Czyli grafika sporo uboższa niż DX9. To taka subtelna różnica która zapewne miała wpływ na wydajność tych naszych nieszczęsnych MX-ów w tej grze. Dziwne też, że porównałeś stareńkiego MX-a do karty znacznie nowszej zgodnej już z DX9. To trochę nie fair idąc tą drogą można byłoby porównać ją z rivą 128 (którą zresztą również miałem). Trzeba było ją skonfrontować z innymi konstrukcjami zgodnymi z DX9 np ATI czyli R9500/9700/9800 itd. Seria FX to najgorsza seria NV od lat przebijająca nawet numer ze słynnymi GF 4 MX, które z czwórką miały niewiele wspólnego. A jak ktoś mi mówi, że ta karta jest "fajna" - czyli zapewne ma dobrą wydajność to po prostu nie wie co mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komp był magiczny zasilacz IMPET,kondensatory na płycie głównej były wypukłe i ciekły, procesor nie miał pod spodem tej pasty(wcale),wentylator na płycie głównej był zamontowany do góry nogami, a po podpięciu przegrywarki CD nie wstawał windows.

Co do tematu wybrałeś już kartę i zamówiłeś czy dalej szukasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...