Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puszek11

Grafika AGP do Athlona XP 2000+ i 1GB ram

Polecane posty

miałem kiedyś 7600 , był bardzo dobry. Porównywalny do 8600 :)

7600 były dwie wersje na AGP, GT i GS, i obu wersjom do 8600gt sporo brakuje

i myślisz ze przy procku AMD Athlon 2000+ i 1 gb ramu sie sprawdzi??

Geforce 7600gt to już za dużo na athlona xp

Zmień procesor na lepszy, lub celuj w coś z serii 6 od geforca 6600gt do 6800gt (i tutaj nie obejdzie się bez OC procka)

Lub z radeonów x1600pro np. ale podkreślam, procesor słaby, i jeśli znajdziesz tanio jakiś lepszy pod twój socket to wymień go w pierwszej kolejności. Napisz też jaki zasilacz posiadasz i płytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli nic mocniejszego niż athlon xp nie założysz podejrzewam, więc nie wiem czy jest sens zmieniac tego FX'a, gdyż na prawdę wydasz kasę w błoto. I tak na tym procku w nowsze gry nie pograsz, a seria 6 to już sporo. Jedynie jak trafisz na 6600gt tanią, to możesz brać. Nic więcej. Do jesieni z tym 6600gt wytrzymałbyś, a wtedy będą obniżki sprzętu, gdyż wyjdą nowe serie radeonów i geforców, wtedy mógłbyś kompa nowego kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was rozumiem ze nowa karta mi sie nie oplaca ale zrozumcie mnie...nie po to kupuje co miesiac nowe CDA zeby potem plytke odlozyc na polke bo nie moge sobie pograc w pelniaki...to mnie denerwuje, z innym pismami to samo...na tym FX nie pogram sobie juz prawie w nic!!

Ale jeszcze nikt nie odpowiedzial mi na pytanie OC Athlona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...no to teraz zadam bardzo glupie pytanie...gdzie to moge sprawdzic?? ;p

Ej a jesli mialbym juz tego GeForce'a 6600gt 1 gb ramu i athlona 2000+ to pogralbym sobie w miare komfortowo w Call of Duty 4?? (oczywiscie mowimy o minimalnych ustawieniach ;D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj program Everest Home Edition, on powinien podać ci model twojej płyty.

CoD4, zdaje się, wymaga procesora z SSE2, więc Athlony XP odpadają, niezależnie od swojej szybkości. Ale pewien na 100% nie jestem. Najlepiej ściągnij sobie demo i sprawdź czy w ogóle ruszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam, Geforce 7300GT to wyrzucenie kasy w błoto. Poczekaj na ten DirectX 11 i karty z nim zgodne, wtedy kupuj nowego kompa. Ja też czekam.

Dlaczego wyrzucenie kasy w błoto? Geforce 7300gt była swego czasu jedną z najlepszych w swojej klasie. Do dziś gości w moim zestawie (niedługo idzie w odstawkę) i bardzo dobrze się spisuje. I jeszcze jedno- kolega ma do wydania niezbyt ,,dużo" kasy do wydania i wątpie aby chciało mu się czekać na DX11 tym bardziej,że ceny na początku na pewno będą kosmiczne.

A teraz co do OC procesora...- Podaj najpierw jaki masz zasilacz i temp procka bo bez tego nie ruszymy. Pamiętam mój znajomy miał takiego althona i wykręcił go 250mhz w górę ale strasznie się grzał.

.... i karty- Na twoim zestawie najlepiej spisywałby się geforce z serii FX5xxx ale nie posiada on S.M 3.0 więc odpada. Celuj tak jak pisali koledzy w 6600/6800 ewentualnie w jakiegos radeona X1600/1650.

Poniżej znajdziesz kilka propozycji:

Geforce 6700XL GDDR3 -59zł ( To jest taki podkręcony 6600gt- za tą cene nie lada gratka:)

Radeon X1650PRO DDRII 256mb - 150zł ( taniej radeonów z tej serii trudno znaleść niestety. Jest on z pamięciami DDRII ale przy twoim zestawie różnica między II a III będzie niewielka)

Geforce 6600gt 256 GDDRIII -149zł ( Produkt gainwarda całkiem niezły za przyzwoitą cenę na pamieciach GDDRIII i wysoką częstotliwoscia pracy rdzenia i pamięci.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj program Everest Home Edition, on powinien podać ci model twojej płyty.

CoD4, zdaje się, wymaga procesora z SSE2, więc Athlony XP odpadają, niezależnie od swojej szybkości. Ale pewien na 100% nie jestem. Najlepiej ściągnij sobie demo i sprawdź czy w ogóle ruszy.

Na athlonach xp faktycznie cod4 nie chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mam kupowac kolejna karte grafiki z SM 2.0 ???...ja juz chce SM 3.0

Ponieważ z tym procem SM 3.0 to będzie tylko napis na pudełku. Gry korzystające z SM 3.0 są po prostu zbyt wymagające dla stareńkiego athlona. Do tego konfigu co podałeś max to karta z SM 2.0. R9500Pro spełnia te kryteria poza tym jest tani i szybki. I tak czekasz no nowego pieca...Więc po co pchać się w droższa kartę zgodną z SM 3.0 której i tak nie wykorzystasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok...rozumiem...ale czy na tym Radku pogram sobie chocby w Mortyr: operacja Sztorm, Mage knight Apocalypse, Loki....szczytem marzen byl by Wiedzmin albo Timeshift ;p (troszke sie rozpedzilem)

Nazwa płyty głównej: MSI KT3 Ultra2 (MS-6380E) ....c o ona jest warta...zaloze mocniejszego proca np.

http://www.allegro.pl/item673691602_amd_at...00mhz_nowy.html ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze tytuły powinny chodzić...Dwa ostatnie to już pewnie za dużo jak na taki sprzęt. Ta MSI niestety do najlepszych nie należy za sprawą chipsetu VIA. W tej lidze w tamtych czasach najlepsze mobasy były z układami np NForce 2...Mam taką jedną do dziś i chodzi bez zarzutu z zakręconym athlonem a troszkę lat już niestety się posypało. Procek który podałeś to też w tym przypadku będzie takim dreptaniem w miejscu. Jakbyś chciał poprawić sytuację to niestety socket A musi odejść na zasłużoną emeryturkę. Przynajmniej musisz celować w jedno rdzeniowego Athlona 64 3000 ażeby gry które podałeś ruszyły bez obaw i żeby był sens dołożenia grafy z SM 3.0. Tak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tego Athlona 64 3000 nie zaloze do tej plyty glownej raczej wiec [beeep] blada bo w plyte glowna nie inwestuje...no a tego da sie podkrecic czy nie....chyba sie jeszcze nie dowiedzialem...a tak szczerze to ten radek wyglada zachecajaco ;p

A to "powinny" to chodzilo ci o to ze to bedzie pokaz slajdow czy w miare plynna gra??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie założysz dlatego wspomniałem, że socket A musiałby odejść na emeryturkę. Kupno tego athlona co podałeś jest bezsensowne. Ponieważ taki zabieg w stosunku do tego co masz teraz absolutnie nic Ci nie da. Ten proc nie jest nowocześniejszy w stosunku do obecnego oraz będzie niewiele szybszy. Wyrzucenie kasy w błoto. Stanowczo odradzam. Natomiast w kwestii tego radka. To karta posiadająca już 8 potoków a więc jej wydajność jest całkiem przyzwoita.

EDIT: Pisz śmiało na PW. Obecnie jestem na banicji sprzetowej działam więc na lapku i wiesz jak to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...