Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Witam. Ostatnio stałem się fanem anime romansów. Czy polecilibyście mi jakieś anime z dobrą grafiką (nie chce cukierkowej) oraz niegłupią fabułą? Nie musi to być jakaś komedia, chociaż nie pogardzę. Tak aby porównać mój gust to podaj sześć moich ulubionych anime: Amagami SS, Princess Lover, Toradora!, Kaichou wa Maid-sama, Suzuka i Kampfer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z romansem cuś tudzież sam romans? Kliknij na moją sygnaturkę :)

A ta poza tym: Akikan!, Bakemonogatari (bądź co bądź, co nieco tu też jest), Chobits, Clannad (łzawe), DearS, Girls Bravo, Happiness!, Hanaukyo Maid-tai: La Verite (oryginalną serię warto obejrzeć dla walorów komediowych), Kami nomi zo Shiru Sekai, Kanon (znów łzawe), Kimikiss, Megane na Kanojo, MM!, Myself ; Yourself, Princess Lover, Sekirei, Seto no Hanayome, To LOVE-Ru, Kaichou wa Maid-sama, Sora no Manimani, ewentualnie Midori no Hibi oraz Rizelmine.

Jeśli nie straszne ci shoujo-ai, sięgnij po Otome wa Boku ni Koishiteru albo Strawberry Panic.

'Akcyjne' rzeczy polecą ci lepiej obeznani :)

@down: Oj tam, 120 to wcale nie jest dużo (choć mało też nie...). Na tym forum można znaleźć ludzi mających po 400 pozycji ukończonych.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zabieram się do sprawdzanie propozycji... a tak przy okazji... strasznie dużo oglądniętych anime xD

@UP -- hehe :) chciałbym tyle anime oglądnąć ale czasem sam nie wiem czy warto oglądnąć dane anime czy też nie...

Edytowano przez shadoxsas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku tego jest.

Kolejne takie 'odwrócenie ról', jakie mamy w B Gata H Kei, pojawia się w Seitokai Yakuindomo, jednocześnie w formie łagodniejszej, jak i bardziej dosadnej. Warto też spojrzeć na Hanaukyo Maid-tai, gdzie bohater cokolwiek nerwowo reaguje na przedstawicielki płci pięknej, a mimo to czeka go życie w wielkiej posiadłości posiadającej niemałą armię wiernych i oddanych swojemu goshujin-sama pokojówek. Nie można też zapomnieć o Kanokon i cokolwiek intensywnych zalotów hojnie obdarzonej Chizuru. Ako i Riko z Kiss x Sis nie są zbyt... delikatne, ale ostrzegam, że seria jest w zasadzie NSFW.

Zboczony protagonista (męski co prawda, ale zawsze) pojawia się choćby w Akikan! czy Sora no Otoshimono (SnO ma swój własny temat w tym dziale). Jest też w zasadzie Maria?Holic, gdzie niezbyt pojętna Kanako szuka swej miłości w dziewczęcej szkole, a tą miłość wyraża głównie wylewając hektolitry krwi przez nos.

Z romcomów (romantic comedy = romcom), ale takich zwykłych i typowych, polecam co następuje: Chobits (ma swój temat), DearS, Ladies Versus Butlers!, Mayoi Neko Overrun!, MM! (swój ma temat), Sekirei, Seto no Hanayome, To LOVE-Ru (temat teoretycznie jest...) i ewentualnie Zero no Tsukaima (Louise potrafi być naprawdę brutalna).

Z komedyj komediowych: aktualnie emitowane Nichijou, Asobi ni Iku yo!, Azumanga Daioh, Kore wa Zombie desu ka? (temat ma swój), Lucky ? Star (temat swój ma), Seitokai no Ichizon (ma temat swój), Shinryaku! Ika Musume, Strike Witches (swój temat ma), Working!! i króciutkie Yuri Seijin Naoko-san.

Nie wiem jak zareagujesz na standardowe shoujo-ai, ale całkiem sporo komedii ma w sobie Strawberry Panic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... jak to zwykle bywa poszukuję trzech anime :

1. Coś w stylu Ghost Hunt... ( chodzi mi aby było mroczno i z dobrą kreską )

2. Anime akcji ( a'la Darker than BLACK )

3. Jakieś romansidło usytuowane w szkole :)

Liczę na Waszą pomoc...

W końcu zrobiłem sobie MAL'a xD

@ A może ktoś coś polecić do 1 i 2 punktu ?

Edytowano przez shadoxsas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się powtarzał sypiąc tytułami, więc w kwestii trzeciego przejrzyj wyszczególnione powyżej :) Spora część jest szkolna.

Do tego jeszcze Shuffle!, Kimikiss, Amagami SS, a z poważniejszych to Clannad, Kanon i Myself ; Yourself.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadoxsas, patrząc na twojego MAL'a, nie oglądałeś Full Metal Alchemist: Brotherhood, ani Toaru Majutsu no Index. Pierwsze jest poważniejsze, jednak akcji nie brakuje. Jeden z najlepszych tytułów, z jakim miałem szczęście się zetknąć. Nie pożałujesz. Drugie to typowa nawalanka, w której w zasadzie nie trzeba zastanawiać się nad fabułą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małą prośbę, mianowicie jakie animie byście polecili. Jak na stan obecny obejrzałem: Mugen no Ryvius, Seirei no Mirobito, Dead Note, Ghost Hunt, Sword of the stranger, Claymore, Juuni Kokki, Samurai 7, Spice and Wolf 1 i 2, Last Exile i Senjou no Valkyria. Prosił bym o anime ze staranną krską coś w stylu wyżej wymienionych. Jeśli chodzi o tematykę może być wszystko oprócz romansów. Z góry dzięki i czekam na odpowiedź. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że chcesz tylko jakieś "dobre anime", bez wskazań gatunkowych? W takim razie mogę polecić coś takiego:

- Tengen Toppa Gurren Lagann - wielkie (od pewnego momentu naprawdę ogromne) roboty, "gorąca krew", epickie akcje... bardzo znane i bardzo cenione anime, po prostu wypada zobaczyć. No chyba, że masz wybitną alergię na mecha, albo kipiących testosteronem i wolą walki pilotów :P

- Neon Genesis Evangelion - anime podobne do poprzedniego i równocześnie zupełnie różne. Też są wielkie roboty i epickie akcje (choć większe ich stężenie masz w filmie End of Evangelion), nawet studio jest to samo, ale podejście zupełnie inne. Dużo jest religijnej i okultystyczno-kabalistycznej symboliki, najwięcej uwagi poświęcono postaciom i ich czasami bardzo zwichrowanej psychice, końcówka jest... kontrowersyjna. Tak jak w przypadku TTGL po prostu wypada się zapoznać, choćby po to, żeby wyrobić sobie opinię. Po obejrzeniu serii najlepiej od razu obejrzyj sobie wspomniany film.

- Kaiji - thriller psychologiczny o hazardzie, to w skrócie. Serwuje świetne, trzymające w napięciu akcje w akompaniamencie naprawdę bardzo dobrej muzyki. Nie spodziewaj się strzelanin, walk na miecze czy pościgów, a raczej dość powolnej gry w karty o miliony jenów czy własne palce, albo spacerów po podłączonej do prądu belce nad przepaścią ;] Sporo jest też komentarzy na temat ludzkiej psychiki i społeczeństwa. Kreska jest bardzo specyficzna i nie wiem, czy wpasowuje się w twoją definicję "staranności", ale jeśli pominąć styl, to technicznie niczego jej nie brakuje (w anime, manga jest brzydka :P).

- Tatakau Shisho: The Book of Bantorra - coś w rodzaju fantastyki czy może steampunku... W każdym razie jest świat o technice mniej więcej z okresy pierwszej wojny światowej i z istniejącą magią. Ludzie po śmierci zostawiają kamienne tablice, które przechowują zapis ich życia. Anime ma dobrą fabułę i świetne postacie, do tego nie straszy sztampowymi zagraniami czy schematami. Jest dojrzałe, ale nie w najprostszy sposób, tzn. poprzez wrzucenie cycków i krwi. Ogółem polecam.

- Cowboy Bebop - leciało kiedyś na Hyperze, może kojarzysz. Świetny klimat (jazz, papierosy, łowcy nagród, mafia, policja, podróże kosmiczne...), świetne postacie (nie tylko główne, w pamięć choćby Mad Pierrot zapada), genialna muzyka. Po prostu klasyk. Poza tym dobrze wygląda no i ta końcówka...

Mogę ci jeszcze polecić Triguna (na początku może wydawać się nieco głupie, ale im dalej, tym poważniej), Slayers (lekkie fantasy, leciało kiedyś chyba na RTL7, ale kreska może ci nie przypaść do gustu), Gunbustera (takie TTGL 0.5 z genialną końcówką), Legend of the Legendary Heroes (fantasy, ale poważniejsze i bardziej rozbudowane, na dobre zaczyna się jakoś tak od 3 odcinka), Baccano (polecałem chyba kilka postów temu, sprawdź sobie), Sayonara Zetsubou Sensei (zakręcona komedia z naprawdę ciekawymi postaciami i w ogółem ciekawym stylu) i Bakemonogatari (romans jest, ale to raczej wątek poboczny dla kolejnych ofiar działania sił nadnaturalnych, których problemy rozwiązuje bohater, styl pod pewnymi względami podobny do SZS). Jak masz ochotę na tasiemce, to właśnie oglądam D. Gray-mana i gdzieś tak od 40 odcinka robi się naprawdę ciekawie, a i wcześniej nie było źle. Z ecchi to na myśl od razu przychodzi Sora no Otoshimono, a ze sportowych Giant Killing (piłka nożna w dobrym wydaniu). Aha, większość wymienionych serii ma swój temat w tym dziale, możesz poszukać i poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez żadnych wskazań gatunkowych, mogę zaraz sypnąć całą garścią komedii i nie tylko: A-Channel, Nichijou, Fireball, Lucky Star, Azumanga Daioh, K-ON!, Sora no Woto, Seitokai Yakuindomo, Seitokai no Ichizon, Working!!, Maria+Holic, Houkago no Pleiades, Shukufuku no Campanella, Tamayura, Black Rock Shooter, Strike Witches... Każde ze wspomnianych znajdziesz na mojej liście (sygnaturka), znajdziesz tam odnośniki z opisami, niektóre opisałem na blogu.

MSaint>>>zamiast trzaskać tytułami, które mogą niewiele mówić, skoncentruj się na kilku pozycjach i przedstaw je choć w paru zdaniach, dlaczego akurat to polecasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ szczepan325 - aktualnie oglądam D Gray Man'a i czytając recenzję FMA:B wydaje mi się podobne więc z przyjemnością oglądnę xD

@ okm18 - mogę Ci z całego serca polecić Darker than BLACK. To anime wg mnie jest świetne. Akcja, tajemnica... "mroczna" atmosfera po prostu supcio... Ewentualnie oglądnij sobie Highschool of the Dead. Bardzo dobre anime relaksujące :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jakie możecie mi polenić anime wojskowe/wojenne może być z nutą dramatu. Po obejrzeniu "Pumpkin Scissors" nabrałem ochoty na takie klimaty:). Preferował bym świat z I lub II Wojny Światowej lecz nie będę wybrzydzał:). Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowano przez okm18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... wiesz nie jestem tego typu znawcą ale mogę Ci polecić Macross Frontier ( wojny z kosmitami jeżeli mnie pamięć nie myli ) może coś w stylu Fullmetal Alchemist ( przygody dwóch braci [ choć tu chyba mało dramatu lub brak ] ), ewentualnie może Black Lagoon... Jest to anime o przemynikach, zabójcach, mafii i innych ciemnych typkach ( oglądnąłem i szczerze polecam ). Może też zerknij na Fullmetal Panic! takie anime wojenne z mieszanką humoru.

Mam nadzieję że pomogłem.

To teraz ja... Ludzie mam dylemat ponieważ kończę oglądać Fullmetal Alchemist i się teraz kapnąłem że nie jest wg. mangi, a ściśle zw. z mangą jest Fullmetal Alchemist : Brotherhood. I mam pytanie czy oglądać ? Jeśli tak to proszę powiedzcie czy dużo się różni ( mam nadzieję ) bo nie chce mi się oglądać tego samego znowu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja... Ludzie mam dylemat ponieważ kończę oglądać Fullmetal Alchemist i się teraz kapnąłem że nie jest wg. mangi, a ściśle zw. z mangą jest Fullmetal Alchemist : Brotherhood. I mam pytanie czy oglądać ? Jeśli tak to proszę powiedzcie czy dużo się różni ( mam nadzieję ) bo nie chce mi się oglądać tego samego znowu :).

Różni się, to inna fabuła. Brotherhood jest bardzo zgodne z mangą. Na początku są pewne podobieństwa, ale akurat właśnie ten początek mocno skrócili, aby nie było zbyt wielu powtórzeń. Jakoś tak po 10 odcinku zaczną się naprawdę duże różnice. Generalnie sama fabuła z mangi to też inne postacie (część homunkulusów np.) jak i główny zły (żeby nie spoilerować, nie podałem kim on jest). Pierwsze anime FMA dość luźno bazowało na mandze do momentu pojawienia się Greeda, reszta to już tylko wymysły twórców anime. Ja ze swojej strony polecam, warto Brotherhooda obejrzeć.

Edytowano przez Arcling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki Arcling. Na wszelki wypadek pościągam do odc. 14 - 15 aby się upewnić czy oglądać dalej. A jeśli można... czy moglibyście podać ciekawe anime np. coś w stylu Black Lagoon lub właśnie FMA ? I ew. jakiś romans xD ( nie wiem czemu ale strasznie mnie wciągają romansidła :D )

edit down : dzięki za propozycję zaraz sprawdzę i chyba coś oglądnę z tej listy.

ps - trochę długa jest twoja lista obejrzanych anime xD

Edytowano przez shadoxsas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągać oczywiście z YouTube, gdzie nowe FMA jest legalnie udostępnione (

tip: przygody w dziale i na forum w ogóle polecam zaczynać od czytania regulaminu

:wink:

)? A teraz do rzeczy. "Anime ciekawe" to temat dość obszerny, choć za najbardziej zbliżone klimatem do podanych przez Ciebie uważam Pandora Hearts (akcja i mroczne klimaty, do tego delikatne elementy romantyczne) i wychodzące obecnie Ao no Exorcist (póki co podobnie, choć zaczęło się dopiero i ciężko wydawać konkretne wyroki).

A z romansideł... widzę, że kilka dobrych rzeczy masz już na liście, wspomnę zatem tylko o co mocniejszych zawodnikach w gatunku, jak Kimi ni Todoke, Kanon, czy Kimikiss Pure Rouge. To samo, w klimatach fantasy/sci-fi to, odpowiednio Romeo x Juliet oraz Saikano. No i nie byłbym sobą, gdybym nie wspominał w tym miejscu o shoujo-ai, więc jeśli nie masz nic przeciwko, gorąco polecam Strawberry Panic.

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tytułem wstępu, jestem nowy jeśli chodzi o mange i anime, więc ma do was mała prośbę. Poszukuje jakiegoś anime z akcja, coś epickiego, najlepiej jakieś fantasy, ale może być sf, mogą być mechy czy jakieś super moce, najważniejsze by była dobra fabuła i ciekawie postacie. Ważne by nie był to jakiś tasiemiec (coś koło 20 odcinków najlepiej). Jak na razie oglądałem FMA:B i TTGL, więc liczę na waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...