Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki filmowe

Polecane posty

Hmm, Rycerz króla Artura? Excalibur? Król Artur? Mist of Avalon i dużo innych? Wszystkie związane z cyklem arturiańskim, skojarzenia rycerz/ pani jeziora?

Edit:

Albo Batman -Dark Night.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie taka zabawa:każda pierwsza litera, każdej kolejnej odpowiedzi będzie odpowiednią literką słowa klucza.

1.Kieślowski-hazard.

2 Max von Sydov vs Azazel

3Porque te vas /ptaszyska

4Zanussi/ Augustyn z Hippony

5Najnowsza Janda

6O mistrzu kiczu etatowy pirat.

7Papkin zjeżdża na trumnie.

8Fincher-zabawa kotka i myszkę, trwa do dziś .

9Swojski Lynch.

10Geniusz,niezapomniany śmiech i peruki.

11Wietnam w eterze.(ang)

12Batman/królik z kapelusza.

13William Blake w wigwamie

14Nicholson w niedobranym kasku. (ang)

Wszystkie tytuły w języku polskim poza zaznaczonymi.

Jeśli zagadka za długa, nużąca po prostu zadać inną, wcale się nie obrażę.

Oczywiście proszę o wyjaśnienia skojarzeń.

Jasne, nie oczekuję od razu ostatecznej odpowiedzi możecie podawać swoje typy na poszczególne punkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no ciekawa i niełatwa zagadka. Próbuję to rozgryźć i proszę o jakieś podpowiedzi tam, gdzie nie mam nic i o zwrócenie uwagi na to co mam źle. Ostrzegam, że momentami kombinowałem dość pokrętnie.

1. (?)

2. Egzorcysta - Max von Sydov gra tytułowego egzorcystę, więc z racji fachu walczy z siłami nieczystymi.

3. Nakramić kruki- Porque te vas to piosenka z tego filmu (swoją drogą dzięki za tytuł. Kojarzyłem melodię, ale nie wiedziałem jak to się nazywa;])

4. Illuminacja- święty Augustyn jest twórcą pojęcia illuminacji

5. Tatarak- najnowszy film, w któym można zobaczyć Jandę.

6. Ed Wood- najgorszy reżyser świata zagrany przez Deppa, który grał pirata

7. (?)

8. Zodiak- film Finchera, a zagadka Zodiaka jest niewyjaśniona do dziś.

9. Inland Emipire- film Lyncha nakręcony w Polsce

10. Amadeusz- zamiast wytłumaczenia

11. Good Morning Vietnam- Robin Williams jako prezenter radiowy w wojskowej rozgłośni (proszę bez szczegółów, bo dawno widziałem).

12. (?)

13. Truposz- William Blake to również nazwisko bohatera tego westernu Jarmuscha.

14. Easy Rider- no Nicholson na motocyklu jeździ.

Liczę się z paroma błędami, bo te litery póki co układają się trochę bez ładu i składu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że na niezawodnego Randalla można liczyć, mimo w Twoim przekonaniu pokrętnego toku myślenia nie popełniłeś dotąd żadnego błędu!

co do podpowowiedzi,

1 Na razie się powstrzymam, sądzę, że tytuł jest możliwy do skojarzenia.

7Papkin ogląda tu straconą miłość (BTW oczywiście Papkin a nie jak napisałem wcześniej Papkina-już poprawione)

12 Najnowszy Batman!

Ależ przekonasz się, że to istotnie bełkot.

Oczywiście wynikiem nie będzie gotowy tytuł, ale wskazówka doń prowadząca, precyzyjna jednak jak w szwajcarskim zegarku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, bo to jest Prestiż, mój błąd. Nie wiem czemu mi się zlały i potraktowałm Bale'a jako aktora Iluzjonisty. Oczywiście na potrzeby zagadki chodzi o Iluzjinistę, czyli literka I'' ląduje na pozycji 12. Robiłem tę zagadke 15 minut wkradł się błąd.

Pozostaje Papkin...kto grał Papkina u Wajdy, w filmie o którego tytuł chodzi także stanął przed obiektywem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle odpowiedź była na wyciągnięcie ręki, a ja kombinowałem jak szalony. Papkina oczywiście grał Roman Polański, a filmem o który chodzi będą "Nieustraszeni Pogromcy Wampirów". Co pasuje do hasła jakim jest peniteziagite, skąd już prosta droga do odpowiedzi, którą jest "Imię Róży".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, w Pogromcach może oglądać zamordowaną przez bandę Mansona żonę. Penitenziagite bełkotał Salwator poplecznik brata Dulcyna.Chylę czoła i Twoja kolej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozczarowujecie mnie :tongue: skupcie się na drugim obrazku - to jest dinozaur, bohater dosyć starej kreskówki. jak dojdziecie do tego, jak miał on na imię, to już sprawa będzie praktycznie rozwiązana

@Alessca - czemu nie możesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym" :)

EDIT:

Uzasadnienie.

Na pierwszym obrazku mamy pana The Thing z Fantastycznej Czwórki, w polskiej wersji znanego chyba jako Ben. Na drugim obrazku oczywiście jest Denver, ostatni dinozaur :). Trzeci obrazek wygląda bardzo znajomo, ale właściwie nie wiem skąd jest. W każdym razie wygląda to na sekcję zwłok.

czyli

Things(obrazek nr.1) to do in Denver(obrazek nr.2) when You're Dead(obrazek nr.3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie, pokrętne skojarzenie: Blue Velvet. Lyncha.

Każdy fan kina zna piosenkę pod tym samym tytułem wykonaną w filmie przez Isabelle Rosselini. Na płycie zespołu Pink Freud jest piosenka Velvet, po raz pierwszy wykonał ją Ray Mason w 1951 r. stąd skojarzenie z pierwszym obrazkiem emblematem ruchów wolnomularskich. Proszę się nie śmiać.

Inne wątki wolnomularskie to Wojna i Pokój (obie wersje), Anioły i Demony, chyba także Z piekła rodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jestem pod wrażeniem! :) Wszystkie skojarzenia bardzo ciekawe, ale jednak nie chodzi mi o żaden z tych filmów. Jak Trymus zauważył na pierwszym obrazku mamy symbol masoński i ten wątek jest w filmie bardzo ważny. Co do drugiego obrazka - nie chodzi o żadną z piosenek Pink Freud. O Pink Floydów tym bardziej nie. O buta też nie chodzi ;) Więc...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...