Skocz do zawartości
Lizak

Komputer dla grafika 3D do 10K

Polecane posty

Cześć wszystkim.
Szukam części do stworzenia bazy do pracy w 3DSmax + Corona Render.

  • Budżet na komputer: 10 000 zł
  • Części do kupienia: ALL - bez dysków twardych i sprzętu zewnętrznego.
  • Czy wliczyć system w cenę: TAK
  • Zastosowanie komputera: Grafika 3D - Renderowanie / branża arch-wiz
  • Preferowany sklep: Wszystko jedno
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 3 monitory w 2K  27"
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie znam się
  • Termin zakupu komputera: Końcówka stycznia

Co do uwag:
Potrzebuję minimum 64 GB RAM.

Chciałbym też podjąć dyskusję, czy jest sens łączyć zastosowanie komputera pod gry bo nie ukrywam, że chciałbym ograć nadchodzącego cyberpunka.
Gdyby udało się połączyć to w jakąś hybrydę (I do zadań profesjonalnych i do gier) to było by świetnie, ale rozumiem że może to nie mieć sensu.


Poniżej podaje specyfikację mojego obecnego komputera może coś da rade przeszczepić.
Sprzęt kupiony w listopadzie 2015r.
 

CPU: I7 6700K

PŁYTA GŁÓWNA: MSI Z170a gaming m3

GPU: MSI R9 390 GAMING 8 G

DYSK SYSTEMOWY: SSD GoodRam IRDM Pro 240GB

DYSK ARCHIWALNY: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB

RAM: HyperX Fury DDR4, 16GB(2x8GB), 2666MHz, CL15

OBUDOWA: SilentiumPC Gladius M45W Pure Black

CHŁODZENIE CPU:  SilentiumPC Grandis XE1236

ZASILACZ: Corsair : RM550X 550W

Dzięki za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to tak:

https://www.morele.net/inventory/info/190d33f9/

12-rdzeniowy procesor, wydajne chłodzenie, 32 GB RAM, płyta główna z mocną sekcją zasilania, RTX 2080 Super, przewiewna obudowa i do tego super szybki dysk SSD 1TB pod PCI-e 4.0.

Ze starego PC przenosimy zasilacz i ewentualnie dyski.

Zestaw łączy w sobie wydajność do zastosowań profesjonalnych, a i w grach będzie sobie świetnie radzić.

Ewentualnie jest jeszcze opcja dopłaty do 16-rdzeniowego Ryzena 9 3950X - https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-9-3950x-3-5ghz-64-mb-box-100-100000051wof-5940753/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za poświęcony czas !
Faktycznie zastanowię się nad tym 16-rdzeniowcem, zaraz wyląduję na testach.
64 GB RAM będą tutaj problemem ?

Gdybym zrezygnował z gier na rzecz typowo profesjonalnego użytkowania, sporo zyskałbym na wydajności za tą cenę ? Coś w podanych komponentach można by zmienić żeby taką stację usprawnić ?
Planuję pracować z domu, szukam optymalnego rozwiązania.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64 GB RAM to kwestia dorzucenia drugiego kompletu kości ;)

Co do rezygnacji z gier, to generalnie nie trzeba rezygnować bo dobra karta graficzna i tak się przyda. Można jednak wziąć tańszą grafikę (np. RTX 2060 Super za ~ 1950 zł) i wtedy kombinować czy nie wziąć 24-rdzeniowego CPU - AMD Ryzen Threadripper 2970WXF (wtedy trzeba zmienić też płytę główną na X399).

To już kwestia tego co jest ci bardziej potrzebne, z tego co wiem do 3DSMAX oprócz CPU przydaje się dobra grafika, Corona to typowo już wykorzystanie CPU.

Chyba najbardziej optymalnie byłoby z tym 16-rdzeniowym Ryzenem 9 3950X + RTX 2080 Super, ale ja na co dzień nie pracuję w grafice to ręki sobie uciąć nie dam. Ewentualnie tańsza grafika i chowamy prawie tysiaka do kieszeni - RTX 2070 Super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/8loq0vm07

https://www.x-kom.pl/lista/qdrfbj0t2

Mam propozycję zestawu z Ryzenem 3900X, kartą 2070S, 64GB RAM, oraz dyskiem SSD 1TB 4Gen. Opcjonalnie taniej w wersji z SSD 3Gen. Do zestawu 1 dalem wyciszoną obudowę R6 a w drugim przewiewną S2. Po wrzuceniu listy do koszyka można zamienić. Kwestia gustu.:icon_biggrin:

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na dokonanie zakupów. Myślę, że skorzystam z pierwszej propozycji ale zastanawiam się jeszcze między 9 3900 a 9 3950.

Nic w pozycjach nie zmieniać ?

Pojawiło się jeszcze kilka pytań.
Rozumiem, że miejsce stacjonarne na dyski DVD zostało już wyparte ?
Czy znajdę jakąś obudowę z 4 x USB na froncie jak w obecnym Gladusie ? Jest to mega pomocne bo podpinam sporo urządzeń/dysków. Jeśli nie to jakoś się przyzwyczaję.
Czy obecne GPU będzie kompatybilne z tym zestawem ? (to rozwiązanie na 3-4 miesiące) Granie na razie i tak odpada bo nie będzie czasu no i muszę jeszcze wydać 10K na oprogramowanie. Chyba dwa monitory 27" w 2K pociągnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz 4 USB ale z przodu, pod klapka. Można też napęd DVD do niej wstawić i jest tańsza - https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-tempered-glass-czarny-ph-es614ptg-bk-1773835/

Co do płyty, to ten model na pewno 800 zł nie kosztował, mylisz pewnie z tańszym Asusem X570-P. Można w sumie podmienić płytkę na Asus X570 TUF Gaming.

Grafe można przełożyć na razie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kompletować części. Jednak design przezwyciężył, przyzwyczaję się do mniejszej liczby portów na froncie.
Oby tym razem wszystko poszło gładko bez konieczności wizyty w serwisie hah, mam szczęście do wadliwej elektroniki...  :)
Dirian jesteś nieoceniony, dzięki stary.
Michal tobie też dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko poskładałem do kupy. 
Puki co śmiga pięknie. 
Mała uwaga co do miejsca na M2 w asusie gdzie dają swój radiator. Pod spodem jest przyklejony gumowy sześcian który uniemożliwia montaż Corsaira, więc trzeba montować pod radiatorem CPU. Ja się tego nie tykałem bo nie chcę nic uszkodzić.
Obudowa świetnie wykonana, fajnie można kable pochować i jest tu jeszcze mnóstwo miejsca.
Pozostaje jeszcze przetestować sprzęt na programach docelowych :)
Dzięki za pomoc w doborze części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej. Odgrzewam temat :)

Wraca sprawa karty graficznej do zestawu Diriana.
https://www.morele.net/inventory/info/190d33f9/

Dokupiłem kolejne 32 GB ram bo się krztusił, więc aktualnie śmiga na 64.

Zasilacz ze starego zestawu: Corsair : RM550X 550W

Budżet na kartę do 4 tyś zł.
Mogą być używki. 

Polecany wcześniej Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock Premium 8GB nadal aktualny ?
Zasilacz będzie ok ?

Jeśli jeszcze warto się wstrzymać to miesiąc mogę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lizak A co juz kupiles z tego zestawu?

Wstrzymac sie jak najbardziej warto. Kupowanie topowych modeli pod koniec generacji po prostu boli, a najbardziej zaboli po premierze nastepcow ;) Poczekalbym do sierpnia-wrzesnia na nowe Nvidie. Ba, jestem niemal pewien, ze lepiej wyjdziesz, zamiast kupna 2080 Super dzielac ten budzet i kupujac teraz jakas 1650/60 Super (jesli trza cos na przeczekanie), a po swojej premierze opcje 3070.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oprócz GPU.
Moja 5 letnia R9 390 już się zapycha w viewporcie przy aktualnych projektach.
Na jesień pewnie złożę nową stację jak już wejdę na vat tak za 20-25K, więc i tak wymienię cały zestaw.
Potrzebuję raczej na "teraz" coś lepszego niż wspomniany radeon bo i tak wyjdę na tym na + a komfort pracy jest dla mnie dosyć istotny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lizak Rozumiem. Pojechalbym bezkompromisowo i wzial karte MSI Gaming. Co laska:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1650-super-gaming-x-4gb-gddr6-gtx-1650-super-gaming-x-6411838/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x-6gb-gddr6-gtx-1660-super-gaming-x-6317626/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-8gb-gddr6-rtx-2060-super-gaming-x-5938936/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-rtx-2070-super-gaming-x-trio-5938938/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2080-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-rtx-2080-super-gaming-x-trio-5939097/

Sa to w istocie w swoich rodzinach karty kosztowne, ale po prostu najlepsze. Placisz za to, ze sa odpowiednio krecone, a przy tym niespotykanie ciche. Kultura pracy jest warta doplaty - zwlaszcza jesli komputer jest narzedziem pracy. Widzac twoj config i to jakie pieniadze wykladasz na sprzet, odpuscilbym sobie stowke, dwie oszczednosci na jakichs GameRockach i postawil na besta. Karty MSI sprzedasz tez najdrozej i najlatwiej.

Wybierz karte, a dobierzemy zasilacz.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie jest sporo informacji na temat awaryjności Trio w modelu 2080 i wyżej. Oczywiście może to być przypadek, niemniej miałbym to na uwadze. Moim zdaniem w tym wypadku do przemyślenia bardziej jest Asus Strix. A już w ogóle najlepiej z tym zasilaczem to byłoby sparować jakiegoś RTX 2070 Super.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolInvictus dzięki za pomoc.
Myślę, że MSI 2070 będzie najbardziej optymalna pod względem ekonomicznym.
Skok i tak będzie ogromny, a niewielka różnica wydajności między 70 a 80 w moim przypadku nie będzie istotna i chyba nie jest warta tysiąca więcej.
Na gry i tak nie mam aktualnie czasu heh.

2070 chyba bierze mniej prądu od R9 ale rozumiem, że problem będzie leżał w złączach obecnego zasilacza ?

Edytowano przez Lizak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daimyo Flagowcow MSI sprzedaje sie duzo, bo maja wyniki i renome, wiec stad duzo osob, u ktorych cos bylo nie tak. Gwara jest, recki najlepsze. Przejmowalbym sie tym, jesli proponowany bylby jakis niszowy kasztan typu PNY czy Zotac. Asus to zwykle to samo co MSI albo troszke slabiej i absurdalnie wycenione. Fajne na mniej wydajnym cichym biosie, nic specjalnego na wydajnym. Jeden z tych dwoch efektow kazdy moze sobie sam zrobic z dowolna karta.

@Lizak Tez stalem przed podobnym wyborem, tez moglem sobie pozwolic, ale jakos nie kalkulowala mi sie doplata do 2080S. Predzej dolozylbym do 80Ti, ale przy kosmicznej cenie tej generacji lepiej wyjde kupujac nastepna 70ke (jesli bedzie potrzeba) niz kiszac sie na teraz overkillowym do mojej rozdzialki 80Ti przez dwie generacje - a wyjdzie tyle samo.

Na twoim miejscu wzialbym wskazana opcje od MSI w opcji Trio. Wieksza ilosc smigiel i wiekszy radiator zawsze na plus, a bude masz nad wyraz pojemna.

Nie wiem, co masz w tym kompie oprocz rzeczy z listy (?), ale taki zestaw bedzie potrzebowac ok. 450W. Nie wiem, ile ten twoj Korsarz ma lat (degradacja), ale to dobry zasilacz, wiec moze dac rade. Karte podlaczysz. Byc moze bedzie glosno, ale to porzadna zasilka, wiec mozna mu dac szanse.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zamawiam 70 i zobaczymy co na to zasilacz :)
Ogromnie mi pomogliście.

Nic ponad listę nie wkładałem.
Po za listą jest tylko stary HDD i SSD.

Jak już rozgrzebałem temat to jest jakiś fajny dysk HDD 1-2 TB który mógłby robić za archiwum ? Obecny Seagate ma już ze 4 lata i trochę się o niego boję, a przydałby się backup danych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lizak Powinno byc wporzo z zasilaczem. Po prostu raczej bedzie glosno, a pracujesz przy tym - stad od razu pomyslalem o zmianie. Trudno mi powiedziec, jak glosny moze byc taki zasilacz, bo nigdy nie mialem zylowanego do granic mozliwosci, a jedynie po prostu glosnego, ale budzetowego Korsarza. Pomyslalbym tez, ze skoro komp do zmiany za pare miechow, to (pewnie) przy sprzedazy zle bedzie wygladala moze paroletnia 550ka, bo zwyczajowo nie laczy sie tych komponentow z zasilaczami o tej mocy, a malo kto to liczy. To juz takie duperele, ze twoja sprawa. Jak nie bedzie sie przyzwoicie zachowywac, to wezmiesz na przeczekanie tanie, dobre SPC Supremo 650/750W albo zaszalejesz z SeaSonikiem Focusem czy Straight Power. Sam mam podobnie lakomy config z 650ka Goldem i jest bez zarzutu.

Dysk moze byc ten: https://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-2-tb-3-5-sata-iii-st2000dm008-4765408/

Oczywiscie z karta i dyskiem posprawdzaj sobie ceny w innych sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie głośno, bo seria RMX to jedne z najcichszych zasilaczy w klasie: https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-rm550x-power-supply,4484-5.html

Seasonic Focus jest głośniejszy, a BQ! ma nie najlepszą jakość wykonania.

 

Naprawdę, sprawdzaj rzeczy zanim coś napiszesz.

Co do HDD, możesz kupić popularny model - Toshiba P300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań atakować, gdy nie masz racji. ;)

"Nie najlepsza jakość wykonania" to akurat nie wg mnie a wg recenzentów, którzy narzekają choćby na jakość lutowania w BQ!.

 

Seasonic Focus to bardzo dobre zasilacze, ale seria RMX Corsaira jest jeszcze lepsza. Tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...