Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Mam takie pytanie do tych co ukończyli FC2.
Miałem to i odpowiem - nie da się. Plus, to jest największy debilizm całej szczątkowej fabuły w tej grze, bo kiedy ten moment nastąpił najpierw opadła mi kopara a potem naszło takie głośne "WTF?! o_O" kiedy zaczęła się akcja. No, powiem, że panowie twórcy nie przemyśleli całej historii... I raczej tego nie da się zmienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polankki: napisz to tu.

Far Cry 1 był super! Dopóki nie pojawiły się mutanty, ale i tak 9/10.

Far Cry 2.... Szkoda gadać. 24 grudnia podczas otwierania prezentów ujrzałem pudełko. Od razu poszedłem zainstalować. Jako, ze net mam taaaki szybki aktywacja przez internet trwała 1h. Pierwsze wrażenie OK. Później... odgłosy broni są jak łamanie zapałek... Stare dżipy są szybsze od Ferrari... Fabuła... E! Jaka fabuła?! Tu nie ma fabuły!!! Dużo by jeszcze tego było. Tylko czemu w CDA dostało AŻ 8? I czemu to (_!_) nazywa się Far Cry?

No cóż tera plusy. Ogień fajnie się pali... Prawdziwe nazwy broni... Edytor... I koniec.

Jak dla mnie 5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry'a ukończyłem na 10 misji, ponieważ wkurzyły mnie mutanty i gra mi się znudziła ;/ zastanawiam się czy by do niej nie wrócić, tylko jest problem, bo nie mam tamtego save i musiałbym zaczynać od początku. A właśnie na początku Far Cry mnie urzekł (chodzi mi o pierwszą plażę). Natomiast potem co raz bardziej mnie nudził...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC2 dostałem wraz z zakupioną do nowego PC kartą graficzną. FC1 zakupiłem premierowo i gra po pewnym czasie wciągnęła mnie bardzo aczkolwiek nie była najlepszym tytułem swoich czasów imo. Pierwsze podejście do FC2 który zainstalowałem zaraz po postawieniu systemu na nowym PC zaskoczyło mnie. Oczekiwałem czegoś na miarę pierwszej części ale niestety w FC2 nie było co robić. Pozwiedzałem mapę, pobawiłem się ogniem, nacieszyłem oczy grafiką (ładniejszą niż w Crysisie imo) i na tym skończyłem zabawę. W zeszłym tygodniu postanowiłem dać FC2 kolejną szansę (ponieważ przeszedłem już tytuły dla których owy PC zakupiłem) i niestety nie mogłem zagrać - proces aktywacji jest idiotyczny i takowa została zablokowana dla mojej kopii z nieznanych mi powodów. Walczyłem z Ubisoftem ponad tydzień i na szczęście aktywacja została mi odblokowana. Niestety Single Player ponownie mnie znudził. Aczkolwiek całkiem wciągnęło mnie multi gry. Tak czy inaczej uważam, że FC2 zawodzi i nie zasługuje na wydanie na niego ponad 100zł. Jest to po raz kolejny piękny pokaz silniczka z totalnie nie wykorzystanym potencjałem. Gra zasługuje na maksymalnie 5/10 i imo powinna być sprzedawana w jakiejś taniej serii.

Edytowano przez BioOrc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 2 kupiłem używane za chyba 50 zł. Gra może do najlepszych nie należy ale można się fajnie pobawić, zaplanować atak. Ogień to ogromny plus tej gry, chodzić bez RPG czy granatnika to grzech ;) Z tą grą było u mnie tak - z początku fascynacja, ta grafika, cienie, świetny klimat afryki, pierwsze zadania i zabawy z RPG. Pogralem kilka godzin i mnie znudziła, ale ją przeszedłem bo codziennie grałem po trochu później. w FC 2 chyba coś odbiegającego od monotonni dzieje się tylko na początku, na środku (

ten motyw jak nas przewożą i uciekamy na środku pustyni na drugą mapę i ponowne spotkanie z szakalem

) i na końcu,

kiedy to mamy dokonać xhyba jednego wyboru w grze ;p

.

Ubisoft się powtórzył i zrobił coś jak w Assasin's Creed'dzie - pograsz 2h i sie znudzisz ale zrobisz 2h przerwy i ci sie znowu zachce. Assasin ma lepszą fabułę (nie mowie ze gra jest do bani czy coś bo ja ją chyba kocham :D) ale jest też taki monotonny, no może mniej niż FC2 bo są zwroty fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem FC2 z cztery razy i nie żałuje wydanych pieniędzy. Lubie gry dopracowane, w których jest więcej zalet niż bugów. Fajnie się grało ale mi się znudziło w połowie piątego przechodzenia. Czekam na DLC do FC2, mam nadzieje że wniesie do gry dużo fajnych rzeczy. Jak ktoś ma ten DLC na konsoli to niech mówi czy warty wydania tych 6?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem FC 2 już jakiś czas temu, więc warto coś na ten temat napisać.

Nie wiem jak wy, ale mi bardzo mocno FC2 przypominał Turoka w ostatniej części gry. Przez całą grę mamy pełną wolność, a tu nagle koniec. I twórcy uczciwie o tym ostrzegają, zanim posuniemy się dalej. W dodatku okazało się, że wziąłem fatalną broń i męczyłem się tak ok. godziny. A że grałem na najwyższym poziomie trudności... To już druga gra w tym miesiącu, którą przeszedłem (pierwsza to Mass Effect - DUŻO za krótki).

I chyba słyszeliście o tym, że tak jak nam idzie w grze, taka jest też pogoda.

I co tu dużo gadać. Po zejściu już w dół, słońce widziałem sporadycznie. A początkującym w FPS'ach to ja na pewno nie jestem. I to powinno wystarczyć za komentarz do ostatniego etapu w grze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na idiotę, ale odkryłem, że łodzią i autobusem może o wiele bezpieczniej się przemieszczać :P Jedynym minusem jest to, mamy mniej możliwości mobilnych... Ale, moja opinia o posterunkach się zmieniła bo nie przeszkadzają już tak jak wcześniej :P

Mam pytanko: Ile jest aktów w ,,dwójce"?? Przy ,,sejwach" jest podany procent ukończenia i Akt np. I ile ich jest?? Pytam z ciekawości :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to nie ma ograniczeń z instalacją. Jest tylko ograniczenie na używanie CDkeyów, jeden cdkey może być tylko na pięciu komputerach, jak skasujesz gre to automatycznie wyrejestruje cdkey.

Są ograniczenia. Można zainstalować grę do 5ciu razy na jednym PC. Ja ten limit niestety przekroczyłem (w nieznany mi sposób bo grę instalowałem 2 razy...) i musiałem walczyć ponad tydzień z UbiSoftem aby odblokował mi grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ograniczenie to jedna z największych głupot jaka istnieje. Kupuję grę po to, żeby ją przejść i żeby leżała na półce i jak mi sie chce w nia grać to instaluje i gram a przez takie zabezpieczenie za are lat będę zmuszony do ich łamania, bo gry 2 raz nie kupię.

Jak zwykle najwięcej po dupie dostają uczciwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że najbardziej obrywają uczciwi to się z Tobą zgodzę teken... Tak czy siak, każda gra jest do złamania - jedna trudniej, druga łatwiej, a jak jakiś niedoświadczony pirat nie będzie umiał to na różnych forach, które wg. powinny zostać zamknięte, z pewnością znajdą pomoc :confused: Mnie na szczęście się jeszcze coś takiego, nie przydarzyło bo doszedłem do wniosku, że skoro mam HDD o wielkości 500GB to nie muszę nic wyinstalować :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Wy macie takie myśli, ale czasami wydaje mi się, że lepiej już jest sobie ściągnąć pirata i nie borykać się z tymi wszystkimi problemami podczas instalacji, rejstracji... :/ No bo jakby nie patrzeć to ostatnimi czasy trochę problemów jest... Słyszałem, że z GTA 4 są problemy podczas rejstracji (sam nie miałem okazji tego sprawdzić, gdyż mam trochę za słabego kompa, aby GTA 4 mi poszło :/), ze Spore'em również są problemy (dokładnie wiem jakie, bo gry tego typu mnie nie interesują, ale czytałem o tym w CDA ;)), z Far Cry'em 2 również problemy... No, ale w tej kwestii można by długo polemizować i wymieniać wady i z zalety posiadania orginałów... ;)

Edytowano przez SC20K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FarCry jedynka przykuła moją uwagę po pochlebnych opiniach jakie na temat gry ze wszystkich stron do mnie docierały.

Postanowiłem, więc wydać 19,90 na FC niestety za późno było aby kupić oryginalne wydanie premierowe. Bardzo nad tym ubolewam jedyny minus, który dla mnie skreśla grę to odstręczający dubbing PL. Niszczy cały klimat, pasuje jak piącha do nosa :)

Z tego co czytałem o wydaniu premierowym to była dostępna wersja nie spolszczona, za którą bym chętnie wyłożył pieniądze.

A propos samej gry to co tu dużo gadać. Cud miód i malina. Oczywiście maczeta + plecki napastnika = Great fun

W dwójkę nie grałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczeta i plecy najemnika? Niemożliwe! Skradanie jest tam tak zepsute że lepiej frontownie atakować. Mnie najemnicy słyszeli nawet jak się czołgałem. Przynajmniej MP5 dawała nam przewage. W FC2 tak samo! Kupiłem kamuflaż, mokorow z tłumikiem, MP5 z tłumikiem i snajpe na strzałki. Nic nie działało oprócz snipy na strzałki. To jest największa wada gry!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...