Skocz do zawartości
misiek012005

Zielone piksele/zniekształcony obraz.

Polecane posty

Oglądałem serial i po jakimś czasie pojawiły się zielone piksele. Czerwone zdarzały się w przeszłości. Później obraz zwariował, np. zaczął się przewijać niczym taśma filmowa z dołu do góry. Odłączyłem GTXa, podłączyłem grafikę zintegrowaną i obrazu nadal nie było.

Z komputera korzystam 1-2 razy w miesiącu.

 

GTX 750 Ti StormX/Intel hd530, i3 6300, Chieftec 500W, Asus MT19.

 

IMG-20191014-212344-1.jpg

IMG_20191014_212323-01.jpeg

Edytowano przez misiek012005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2019 o 22:26, misiek012005 napisał:

Oglądałem serial i po jakimś czasie pojawiły się zielone piksele. Czerwone zdarzały się w przeszłości.

Uszkodzony RAMDAC karty graficznej. Częsty problem dla GPU NVIDII. W serwisach PC takie uszkodzenia podlegają wymianie na nową kartę graficzną.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, misiek012005 napisał:

Podłączyłem PC do TV za pomocą kabla DVI-D - HDMI i przez godzinę nic się nie stało.

Jak oglądałeś serial przez strumieniowanie to pewnie wystąpił błąd przeglądarki.

Jak oglądałeś z dysku to mógł wystąpić błąd kodeków.

Jak nic powyższego to GPU się zużywa. Znaczy całkowicie obraz nie znika (nie robi się czarny), ale tak się zaczyna później będą artefakty (w postaci kropek). Z czasem tuż  od razu po uruchomieniu PC.

Ewentualnie problem z którymś wyjściem wideo GPU lub adapterem jeżeli używasz.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z TV oglądałem internet i YouTube.

Podłączyłem inny kabel DVI-D i po półtorej godzinie pokazały się zielone piksele.

Podłączyłem kabel D-SUB, FurMark działał 3 godz. Po testach, podczas użytkowania ukazały się różowe piksele na jasnym tle.

Edytowano przez misiek012005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 19:00, misiek012005 napisał:

Korzystając z TV oglądałem internet i YouTube.

Podłączyłem inny kabel DVI-D i po półtorej godzinie pokazały się zielone piksele.

Podłączyłem kabel D-SUB, FurMark działał 3 godz. Po testach, podczas użytkowania ukazały się różowe piksele na jasnym tle.

Czyli złącza wyjścia wideo są sprawne a problem dotyczy RAMDAC. GPU do wymiany chyba że nie przeszkadzają dla Ciebie kolorowe piksele, możesz się nie spieszyć.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2019 o 21:54, misiek012005 napisał:

Skoro tak, to dlaczego pojawiły się turkusowe piksele podczas korzystania z Intel HD530?

Zmieniłem kabel i pojawiły się czerwone.

Po przejrzeniu załączonego zdjęcia, problem który opisałem powyżej nie dotyczy Ciebie. Zupełnie inna przyczyna ze względu na inne piksele, kolor, ułożenie.

Czy położenie pikseli ulega zmianie w miarę korzystania z komputera ?

Problem może dotyczyć zawieszenia się pikseli. Wypróbuj i sprawdź stronę:

http://www.jscreenfix.com/

Rozwiązanie jest skuteczne na tego typu problem jedynie w 50%. Inne możliwości należą do ręcznej poprawy, ale przy takiej ilości są pracochłonne. Dlatego wydaje się użycie jedynie programowego sposobu np. przez program UDPixel czy Dan's Dead Pixel Fixer - Linki:

https://www.majorgeeks.com/files/details/udpixel.html

https://www.majorgeeks.com/files/details/dans_dead_pixel_fixer.html

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksele zmieniają położenie w zależności od tego, co jest wyświetlane.

Jednak bez względu na kabel i źródło obrazu, występują w tym samym miejscu, np. na tapecie jest to środek ekranu, w oknie przeglądarki jest to prawy górny róg 

Podłączyłem komputer do telewizora i przez trzy godziny (Netflix, pasjans, YT, internety) żaden piksel nie zmienił koloru.

A, no i obciążenie nie ma wpływu na częstotliwość występowania.

 

Edytowano.

Korzystam teraz z zintegrowanego GPU.

Zrobiłem prtscr i edytuję w paint - przesuwam obrazem góra - dół a różowe piksele są w tym samym miejscu.

Gdy przełączam zakładkę na jscreenfix nie pojawia się żaden kolorowy piksel.

Edytowano przez misiek012005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...