Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Zestawy komputerowe Power od 2001 do 3000 zł

Polecane posty

A ktory z nich jest cichszy? Na komputronik.pl sa rozne opinie i wiele osob pisze, ze ten co wybralem jest glosny inni mowia, ze jest bardzo cichy. Co do twojego wyboru to jest tylko jedna, ale bardzo pochlebna opinia. Wiec czy ktos z was mial z nimi doswiadczenia i ktora cichsza? A i czy kiedys bede w stanie zmienic karte graficzna na np. GF275 lub radka 5xxxx? Nie wiem na ile bede mial zapasu przy 500W...

BTW: Dlaczego musze zmieniac zasilacz? Pentium 4 ciagnal ponad 100w a Phenom II x3 jedynie 95w (tak wyczytalem w necie). Przez 3-4 lata komp pracowal bez zarzutu na starym zasilaczu, a teraz potrzebna moc bedzie chyba podobna (bo lepsza plyta glowna i 4GB ramu raczej zniweluja ten 'przyplyw' mocy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej:

Tu nawet nie o to chodzi, czy pociągnie - to tykająca bomba. Jak zrobi BUM!, to prawdopodobnie zabierze ze sobą resztę sprzętu, a tego byś raczej nie chciał...

... więc nie kombinuj, proszę.

Ewentualnie bierz Corsaira 400W w podobnej cenie - będzie cichszy, a też sobie poradzi bez problemu. Nie sugeruj się tym, że ma 100W mniej w nazwie - mają podobną moc, co zresztą sugeruje cena...

Coś a la HD4850 lub późniejszy odpowiednik - uciągnie, z GTX 275 będzie ciężko, dopiero OCZ 500W ModXtreme Pro dałby radę spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszystkie od razu się palą... Jedne wybuchają po miesiącu, inne po roku, a jeszcze inne po paru latach.

Było parę przypadków, że zasilacz znosił dzielnie wiele modernizacji i pewnego dnia, po 6 latach, BUM! i cały komp na śmietnik. Chcesz być taką osobą? Te zasilacze są robione ze złej jakości elementów i nikt Ci za nie nie poręczy.

Poczytaj sobie:

http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f...0&start=930

Ku przestrodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się, czy masz kasę, czy nie...

Ten Corsair 400W starczy na jakiegoś odpowiednika HD4850 w serii HD5xxx. Te karty będą pobierać podobną ilość prądu.

Oczywiście odpowiednika w sensie cenowym, nie wydajnościowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Corsair odpada bo jak bede wymienial karte to na pewno nie na 4850 ani jego odpowiedniki tylko cos mocniejszego np. odpowiednik 4890. Te dwa zasilacze od OCZ 500 byly calkiem niezle. Czy one wystarcza?

EDIT: Cena i tak bedzie musiala sporo wzrosnac bo ten PhenomII x3 juz kosztuje 2 razy wiecej niz dzis rano...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przeczytalem w przed ostatnim CDA recke Phenoma II x2 550 BE (czy jakos tak). Wydlada na to, ze ten procesor tak jak x3 ma wszystkie cztery rdzenie, ale tylko dwa sa aktywne. Czy da sie odblokowac reszte tak jak w Phenom II x3? Jest chyba sporo tanszy wiec jesli to mozliwe to po co przeplacac?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest prawdopodobienstwo powodzenia? To czy procek bedzie dzialal OK z czterema rdzeniami jest kompletnie losowe? Czy sa jakies dane (np. w procentach) jak czesto zabieg udaje sie calkowicie? No i jakie problemy moga wystapic jak sie nie uda - sporadyczne problemy ze sprzetem/kompletna kaszana etc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie na pytanie, jakie jest prawdopodobieństwo odblokowania - bo nikt nie zna odpowiedzi...

Ogólnie, patrząc po forach, prawdopodobieństwo odblokowania X2 jest mniejsze niż w przypadku X3. Jakieś 30-40% szans jest - wg mnie.

Symptomy złej sztuki są różne - od niemożności wejścia do windy, poprzez bluescreeny po wejściu, aż po resety/zwiechy w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup kompa z monitorem do 3500 tyś.

Z listy propozycji zestawów komputerowych na lipiec wybrałem coś takiego:

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 330 zł

RAM : Kingston 2x2GB 1333MHZ - 249 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

RAZEM: 2421 zł

Razem z kompem muszę kupić jakiś monitor LCD.

Klawiaturę, myszkę i głośniki biorę jakieś najtańsze - nie potrzebuję makr i tym podobnych - taka myszka nie uczyni ze mnie pr0.

Prosiłbym o doradzenie ew. co wymienić w zestawie, jaki wziąć monitor i jaki system (32-bitowy czy 64-bitowy).

Zależy mi też żeby procesor łatwo się podkręcał (bez dokupywania dodatkowego chłodzenia, a komputer było łatwo zmodyfikować (dokupienie nowych części itp.).

Pozdrawiam

PS. Komputer będzie oczywiście zestawem dla gracza. :)

PS2. Proszę jeszcze o poradzenie, gdzie zamówić kompa (sklep internetowy czy lepiej kupić w normalnym sklepie, jeżeli sklep internetowy to jaki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja proponuje takie coś

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195zł

LG GH22NS40 SATA SecurDisc (black)

99zł

Asus TA-851 (black/silver)

115zł

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

899zł

DFI LanParty DK P45 /intel P45/

525zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO

230zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699zł

Razem: 3002zł

lepszy niż wszystkie twoje zestawy^^

a jakby zanienić readona na GeForce to jakiego?

to ja proponuje takie coś

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195zł

LG GH22NS40 SATA SecurDisc (black)

99zł

Asus TA-851 (black/silver)

115zł

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

899zł

DFI LanParty DK P45 /intel P45/

525zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO

230zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699zł

Razem: 3002zł

lepszy niż wszystkie twoje zestawy^^

a jakby zanienić readona na GeForce to jakiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że wysyłają pudełka z zewnętrznym gwarancjami (te których oni nie obsługują). Generalnie ja np. miałem w pudełku dwie te same płytki cd od płyty głównej. Co do samego dostarczenia nie ma problemu.

Co do sklepu to radze się zastanowić o ile sam sklep jako tako funkcjonuje, to serwis to totalna porażka. Mi zdarzyło się, że sprzęt dostarczony był popsuty, jak musiałem im wysłać (na swój koszt!), to w czasie transportu tam do serwisu cudownie się sam naprawił i u nich: "chodził 3 dni" a w czasie wysyłki z powrotem do mnie cudownie się popsuł i występuje ten sam błąd co przed serwisowaniem.

Dzwonienie do nich, do tego ich agenta od serwisu - skutukuje tym, że dostaniesz ciagle tę samą odpowiedź niezależnie o co pytasz. "A dlaczego .... ?" - " Nie wiem ale u nas komputer chodził 3 dni" ...

Musiałem dzwonić ja, matka, i w końcu z ojcem rozmawiali normalnie i szybko przez telefon sprawdzili usterke (właściwie to ja przełożyłem starą karte graficzną) i stwierdził on, że karta graficzna jest popsuta i mam im ją znowu odesłać.

Generalnie jeśli macie bliżej siebie, na miejscu dobry sklep, z cenami nawet troche wyższymi to nei wachajcie się.

Jak się sprawa rozwiąże to podziele się ewentualnym dalszymi rozważaniami. A i tak już szykuje arta i powystawiam troche negatywnych opinii na serwisach opiniotwórczych.

Jednym zdaniem: sklep super, ale strzeżcie się serwisu ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Struttera nie ma akurat - pomógł by Ci w tej sprawie, ma na nich wpływ. Jak ktoś ma jakiś problem z serwisem ESC, niech pisze do niego.

Współczuję afery - niestety, ale serwisanci to kombinatorzy, i nie piszę tu tylko o ESC, ale także o innych sklepach internetowych, powszechnie znanych i polecanych. Nie wolno jednak generalizować - zazwyczaj proces gwarancyjny przebiega bezproblemowo, ale są wyjątki i niestety padło na Ciebie... Taki urok kupowania w sklepie internetowym.

Co do karty graficznej i jej braku w związku z serwisem - nie zapominaj, że na ten czas możesz używać karty zintegrowanej (HD3200)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...