Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Zestawy komputerowe Power od 2001 do 3000 zł

Polecane posty

Witam. Chciałbym kupić nowy komputer przeznaczony głównie do gier. Zależy mi na tym aby nowe gry na nim śmigały na wysokich/maksymalnych detalach. Cena w granicach max 2500-2800zł. Narazie wymyśliłem coś takiego:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHZ

Płyta główna: Asus P5QC

Karta graficzna: Gainward GeForce 250GTS 1GB DDR3 (256bit)

Pamięć RAM: Patriot Dual 2x2GB 1066MHz DDR2 Viper

Zasilacz: Tagan TG 600W-U33 II

Razem wychodzi: 2290zł

NIE KUPUJĘ dysku ani napędu.

Proszę o rady, czy coś pozmieniać w tym CFG, czy całkiem nowy wykminić. Możecie podawać inne propozycje. Z góry dziękuje za pomoc.

P.S. Nie chce graf ATI.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś brać jakiegoś Radeona 4870 lub 4890,4870 Palita kosztuje mniej więcej od 900 zł do 1200 zł a Gigabyte 700-800 zł.Oczywiście jest to 1 GB pamięci.Jeśli się zrażasz jednak do Radków to jakiś GeForce 285 by się przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

285 się nie opłaca. Taniej wychodzi 275, a jego wydajność jest tylko trochę mniejsza. Po oc do poziomu 285 różnica w grach to zaledwie parę FPSów. A różnica w cenie jest jednak spora... Ja bym pomyślał o 4850 DDR5, albo o 4870 - niezłe karty w niezłej cenie. Spokojnie przeczekałbyś na nich do DX11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tą płytą? Ta MSI P45 Platinum będzie dobra? Czy coś innego się bardziej opłaca? Chcę mieć już ustaloną płytę, wtedy pomyśle nad grafą ale wydaje mi się ze ta Gainward GeForce 250 GTS 1GB DDR3 (745/2000 - takie ma parametry) nie będzie taka zła a kosztuje 550zł. Kurcze bo te Radki i trochę drogie i jakoś nie mam do nich zaufania... sam nie wiem czemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 879 zł

Chłodzenie Procesora : Scythe Katana 3 - 122 zł

Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR - 413 zł -> praktycznie to samo, co Platinum (dlatego wycofują...)

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHz PK CL4 - 215 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD 4870 Vapor-X 1GB - 751 zł -> czas zmienić przyzwyczajenia i spróbować czegoś nowego

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 600W Modular - 332 zł

RAZEM : 2712 zł (Agito.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak MSI P45 Platinum to dobry wybór. Miałem ją tyle, że w wersji Zilent (z Zalmanem CNPS9500). Płyta jest dobra, stabilna, dobrze chłodzona zarówno sekcja jak i chipset. Chłodzenie Circu Pipe 2 jest ok i mimo swoich rozmiarów nie blokuje manewrowania. Sekcja zasilania to (o ile pamięć mnie nie myli) 9 faz. Z czego 5 dla CPU, 2 dla RAMu i 2 dla mostka północnego. BIOS jest też nie najgorszy. Ciekawa jest opcja Memory -Z, czyli dokładne info na temat pamiątek z poziomu BIOSu. Podkręcałem na niej nie raz i wszystko było stabilne. Support jest ok. Mobo posiada też niezły system LED który informuje o stanie poszczególnych elementów i fajnie wygląda. Ciekawie został też rozwiązany przycisk resetu ustawień BIOSu...Jest dosyć duży a więc podczas nurkowania na tył budy łatwo można na niego natrafić a tym samym z niego skorzystać. Pod tym względem znacznie lepiej jest sprawa rozwiązana niż w takim DFI gdzie trzeba męczyć się z malutkim otworkiem i grubymi paluchami...A następnie wpychać nimi dosyć małą zworkę w malutki otworek...Na drugi dzień paluchy zaczynają się męczyć. Także mobo jest godne polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni MSI P45 Platinum od MSI P45 Neo2-FR? Bo z wyglądu są takie same, lecz Platinum droższa o 100zł. Jak to jest? A co do propozycji Gi3rka to uważam ze Core 2 Quad jest narazie mało praktyczny bo gry jeszcze nie obsługują 4 rdzeni a zegary ma wolniejsze niż C2D E8400 i jest droższy. Co do Radków ciągle się zastanawiam. Proszę o dalsze rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się niewielkie. Bodajże w chłodzeniu (zmiana kosmetyczna). Biosy są też podobne w Platinum z tego co pamiętam jest chyba nieco większa ilość opcji związanych z napięciami. Ale ręki nie dam sobie uciąć. Reasumując możesz tak jak napisał Gi3r3k zaoszczędzić tę stówkę i zainwestować w MSI P45 Neo2-FR a kasę dołożyć do grafy. I polecam też radki są naprawdę ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się bardziej Neo2.

A co do propozycji Gi3rka to uważam ze Core 2 Quad jest narazie mało praktyczny bo gry jeszcze nie obsługują 4 rdzeni a zegary ma wolniejsze niż C2D E8400 i jest droższy. Co do Radków ciągle się zastanawiam. Proszę o dalsze rady.

~200zł, a w grach wykorzystujących 4 rdzenie będzie ogromna różnica, jak np. w GTA IV. Miałem E7200 i teraz mam Q9400 i nie żałuję zmiany. Nie zamieniłbym go na E8400...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jeżeli cena nie gra roli inwestuj w Platinum a jeśli np 100zł wolisz przeznaczyć na coś innego wtedy zainwestuj w Neo. Różnica jest w zasadzie kosmetyczna sprowadzająca się do kliku szczegółów. Wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jak inne podzespoły wyjdą cenowo i wtedy zdecyduje co z płyta główną. RAMy te które podałem są Ok? Bo jeśli tak to też bym je wziął, bo są szybkie (1066MHz), Zasilacz - nie mam pojęcia, może ten OCZ co podał Gi3r3k. Procesor, tu też mam dylemat bo wydaje mi sie ze lepiej by narazie wziąć E8400 bo jak Quady bedą wykozystywane w prawie wszystkich grach to ten Q9550 bedzie juz za slaby. Grafa... Ten Radek co podał Gi3r3k wygląda apetycznie... ale wciąż sie zastanawiam, czy nie zaoszczedzić i czy nie wziąć tego GeForce'a 250 GTS 1GB, ale widze ze tu prawie każdy Radka poleca.. Bedę jeszcze myślał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] bo wydaje mi sie ze lepiej by narazie wziąć E8400 bo jak Quady bedą wykozystywane w prawie wszystkich grach to ten Q9550 bedzie juz za slaby.

Taa... złe myślenie. Taki Athlon X2 jest już na rynku od 2005 roku... Jak jest świetna architektura, to długo pociągnie, śmiem twierdzić, że jakieś 2 lata co najmniej. Sam się chyba przeniosę wkrótce na Q9550...

Pamięci lepsze G.Skille - jak będziesz kręcił (a musisz...!), to będą lepszym wyborem. Nie ma różnicy w wydajności między 800 a 1066.

Zasilacz jest bardzo dobry w tej cenie... + odpinane kable...

Ten Radeon to odpowiednik GTX 260 - ten GTS 250 jest zauważalnie słabszy. Do firmy nie ma co się przywiązywać - o to im chodzi... Czas spróbować czegoś nowego.

PS

Ja wcześniej miałem 8800GTS 320MB :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy radki, bo ten 250 pochodzi w linii prostej od 8800 :)

A ta grafika ma już 3 latai choćby nie wiem jak wyzyłować starą architekturę to i tak jest gorsza niż radki 48xx.

Ja też ci radze Quada brać, co z tego że go mało gier wykorzystuje ale za to możesz nagrywać filmiki z gier na żywca, a 2 rdzenie nie dadzą rady. I tego radka najlepiej 1 GB brać, pozwoli ci na większe rozdzielczości. No i raczej te ramy 1066 MHz - wg mnie 800 powoli się robią za słabe, do 2 rdzeni pasują ale do 4 już tak średnio.

A teraz ja mam pytanko : Mam do wydania 1200 zł na płytę gł, procesor i ramy. Czy opłaca się taki config jak 3 pierwsze wyróżnione na czerwono pozycje w mojej sygnaturce ? A jeśli nie, to proszę o poradę, co ew zmienić - ale cena za nic w świecie 1200 zł przekroczyć nie może - niestety tylko tyle zostanie na kompa :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po namyśleniach z Waszą pomocą wykombinowałem coś takiego:

Procesor: Core 2 Quad Q9550 2.83Ghz

Płyta główna: MSI P45 Neo2-FR

Zasilacz: Ocz Modxstream Pro 600w Modular

No i tak nie wiem co z pamięcią RAM. Czekam na dalsze rady, lecz jeśli chodzi o grafę to wybrałem ;) Gigabyte Radeon HD 4870 1GB DDR5 PCI-E BOX, kosztuje on 685zł. Jak myślicie dobry będzie ten komp? A jeśli coś z grafą nie tak to proszę piszcie. Chciałbym aby na tym kompie Crysis na max detalach chodził, Gta 4 na wysokich itp. Wielkie dzięki tym, którzy mi pomogli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz... GTA IV... To pewnie, że Quad ci się przyda, ta gra jest bardzo zależna od procesora, a zwłaszcza 4 rdzeni.

Ramy dalej polecam G.Skille 800MHz CL4 PK. Szybkość pamięci nie ma znaczenia w grach, a też na nich pokręcisz, jak na tych, co mają 1066MHz w standardzie.

Gigabyte HD4870 odradzam - to chłodzenie jest bardzo głośne. Dopłać do Sapphire - warto, chłodzenie jest świetne.

Mogę pomóc ci pokręcić na tej płycie, w końcu sam ją mam :wink: . Tyle, że za 2 tygodnie, bo wyjeżdżam w poniedziałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...