Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Zestawy komputerowe Power od 2001 do 3000 zł

Polecane posty

Znalazlem to w temacie "Zestawy Komputerowe na lipiec 2009"

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 899 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X38 Heatpipe - 390 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Galaxy GeForce GTX 260+ 896MB - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Cena to 2997zł.

Chciałbym zejść go 2500-2600zł kosztem czegoś. Na pewno nie potrzebny mi taki duzy dysk, mysle ze 250 mi wystarczy. Komputer jest dla brata wiec przeznaczony bedzie raczej do gier niz czegokolwiek innego. Chciałbym zeby bez problemu smigala Vista.

Prosiłbym o "odchudzenie" tego zestawu.

Ps: Chciałbym zostawic ten procek bo gdzies czytalem ze jest dobry, a w zestawie za ~2500 zł jest procek AMD Phenom II X3 710 - 439 zł do ktorego jakos nie mam zbytnio przekonania. I jeszcze pytanie: czy na tej karcie graficznej bez problemu bede mogl odtwarzac filmy w HD?

@down

Znalazlem u siebie w sklepie AMD Phenom II X4 jest lepszy czy gorszy od tego Phenom X3? Warto wydawac 200zl wiecej?

http://www.hitech.com.pl/?con=products&amp...d=49b987769f49a

Nie moge pozwolić sobie na sklepy internetowe bo moi rodzice nie sa do nich przekonani;s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzilbym ci wybrac jednak tego Phenoma II x3 bedzie swietny i w przyszlosci bedziesz mogl zrobic upgrade nie tak jak w przypadku Intela.

@up

Bedzie lepszy, bo ma cztery rdzenie, ale w grach tego nie odczujesz bo gry korzystaja tylko z dwoch rdzeni. Po za tym ma pewnie mniejsza predkosc nominalna wiec jesli nie chcesz robic O/C to lepiej tego nie wybierac. Zwlaszcza, ze w Phenom II x3 mozna odblokowac czwarty rdzen (choc nie zawsze...) i jest to procek bardzo podatny na podkrecanie wiec (z tego co slyszalem) nawet nie zagladajac do biosiu mozna niesle procka 'wykrecic'. W dodatku ma calkiem niezle ustawienia nominalne, ktore chyba wystarcza zeby wyciagnac z karty graficznej co ste da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie, zanim zamówie: Czy aby na pewno ta obudowa wystarczy, dla takiego zestawu? Z tego co się orientuje, musi być pojemna i posiadać specjalny otwór po boku w tylniej części, tak?

klik screen

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 265 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps - 190 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4870 PCS+ 1024MB DDR5 - 599 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma miejsce na wentylator z tyłu, to będzie OK.

@maped123

Czas się przekonać do sklepów internetowych - wystarczy tylko kupować tam, gdzie jest dużo dobrych opinii (nie tylko w ceneo, ale także na forach). Świat idzie w tą stronę - głupi/przezorni kupują w super/hipermarketach/sklepach osiedlowych, mądrzy/skąpi przez internet.

Proponuję coś takiego:

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 330 zł

RAM : Kingston 2x2GB 1333MHZ - 249 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 331 - 149 zł

RAZEM : 2570 zł (esc.pl - do tego złożą kompa za darmo)

HD odtworzy bez problemu. Zalecam podkręcenie procesora - mogę pomóc, jakby co. Szansa na odblokowanie 4 rdzenia.

@Professor00179

Są już gry, które częściowo albo całkowicie używają 4 rdzeni. W niektórych przypadkach warto mieć 4 niż 2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 330 zł

RAM : GoodRam 2x2GB DDR3 1333 Mhz - 196 zł

Karta Graficzna :ASUS Radeon HD 4850 1024 MB DDR3/256 bit - 600 zł(w temacie o kartach podobno najlepsza w swoim przedziale cenowym)

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 331 - 149 zł

Monitor - LG W1954TQ-PF 19 - 645 zł

To co pogrubione to zmienilem z propozycji Gi3r3k'a na troche tańsze. Co o tym myślicie? Pogra na tym brat przynajmniej rok? I czy ten monitor nadaje sie?

@ link do ramu

http://www.hitech.com.pl//?con=products&am...d=49423b85573c0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma miejsce na wentylator z tyłu, to będzie OK.

@maped123

Czas się przekonać do sklepów internetowych - wystarczy tylko kupować tam, gdzie jest dużo dobrych opinii (nie tylko w ceneo, ale także na forach). Świat idzie w tą stronę - głupi/przezorni kupują w super/hipermarketach/sklepach osiedlowych, mądrzy/skąpi przez internet.

Proponuję coś takiego:

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 330 zł

RAM : Kingston 2x2GB 1333MHZ - 249 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 331 - 149 zł

RAZEM : 2570 zł (esc.pl - do tego złożą kompa za darmo)

HD odtworzy bez problemu. Zalecam podkręcenie procesora - mogę pomóc, jakby co. Szansa na odblokowanie 4 rdzenia.

@Professor00179

Są już gry, które częściowo albo całkowicie używają 4 rdzeni. W niektórych przypadkach warto mieć 4 niż 2...

Wiem, ze niektore gry potrafia to wykorzystac, ale niewiele ich. Z tego co ja zapamietalem to tylko Crysis, SC, FC2. Wydaje mi sie, ze oprocz Crysisa wszystkie gry, ktore korzystaja na czterech rdzeniach na tym sprzecie z dwoma/trzema rdzeniami i tak na full detalach pojda bez zadnych problemow. To oczywiscie zalezy jeszcze od wielkosci monitora i systemu (DX10). Ja nie gram na DX10 i moj monitor ma 17cali wiec w moim przypadku na w/w sprzecie kazda gra na full detalach pojdzie (tzn. najwyzsze ustawienia na poziomie DX9.Oc)

Ja mam pytanie co do mojego kompa:

Narazie zastanawiam sie nad kupieniem procka Phenom II x2 3.1ghz (nie bede podkrecal na starcie). Wystarczy zeby wykorzystac mozliwosci GPU? Czy moze lepiej Phenom II x3? Ten drugi procek ma tylko szybkosc 2.8ghz jesli pamietam - czy bylby zdolny wykorzystac GPU?

Co do karty bedzie to R4890/GF275.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pogrubione to zmienilem z propozycji Gi3r3k'a na troche tańsze. Co o tym myślicie? Pogra na tym brat przynajmniej rok? I czy ten monitor nadaje sie?

Karta - w tej cenie masz Powercolora HD4870 1GB (w esc).

RAM - ok, jeśli to rzeczywiście DDR3... Mógłbyś rzucić linkiem? A nie lepiej kupić wszystko w jednym sklepie?

Monitor - 19"? Sprzęt się będzie marnował w takich rozdzielczościach... Weź Benq G2220HD (599 zł).

@Professor00179

Akurat Crysis kulawo korzysta z 3/4 rdzeni i wystarczy mieć szybkiego 2-rdzeniowca. Dobrym przykładem gry, w której warto mieć 4 rdzenie, to GTA IV - jest wielka różnica między Q9550 a E8400 w tej grze. Inną grą jest najnowsza ArmA 2 (link do testu). Anno 1404 i Prototype to również gry, które korzystają z 4 rdzeni. FC2 i Assassin's Creed korzystają z 3 rdzeni.

Ogólnie - jeśli ma się kasę, warto dopłacić do dodatkowych rdzeni za komfort w tychże grach. Zwłaszcza, że gier pod 4 rdzenie będzie raczej przybywać niż ubywać - temu nikt nie zaprzeczy (oprócz Allora pewnie :wink: ).

Jeśli nie będziesz kręcił, to X2 550, choć i tak będzie ograniczał nawet HD4850. Najlepiej zrobisz, jak kupisz X3 710 (2.6GHz) i podkręcisz. Zawsze też masz większe szanse na uzyskanie X4 ze swojego procesora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudne. Podnosisz szynę (szyna * mnożnik, czyli w przypadku X3 710 - 200*13=2600) i testujesz programami. Przy tym trzeba pamiętać o 3 rzeczach: pamięciach, NB i HT, bo w pewnym momencie mogą blokować dalsze podkręcanie. Jak kupisz, napisz do mnie, a Cię naprowadzę.

Odblokowanie 4 rdzenia jest niezwykle proste - opcja ACC w biosie na auto i testujesz, czy jest stabilnie programami. Jak nie będzie (czyli komputer się zresetuje, albo wyskoczy błąd), to zmieniasz tą opcję na poprzednią wartość i znów masz X3. Ta opcja nie odblokowuje 4 rdzenia na stałe.

Potrzebne Ci będzie jakieś 3.4-3.6GHz, ale w sumie im więcej, tym lepiej :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudne. Podnosisz szynę (szyna * mnożnik, czyli w przypadku X3 710 - 200*13=2600) i testujesz programami. Przy tym trzeba pamiętać o 3 rzeczach: pamięciach, NB i HT, bo w pewnym momencie mogą blokować dalsze podkręcanie. Jak kupisz, napisz do mnie, a Cię naprowadzę.

Odblokowanie 4 rdzenia jest niezwykle proste - opcja ACC w biosie na auto i testujesz, czy jest stabilnie programami. Jak nie będzie (czyli komputer się zresetuje, albo wyskoczy błąd), to zmieniasz tą opcję na poprzednią wartość i znów masz X3. Ta opcja nie odblokowuje 4 rdzenia na stałe.

Potrzebne Ci będzie jakieś 3.4-3.6GHz, ale w sumie im więcej, tym lepiej :wink: .

A czy taka czybkosc da sie osiagnac na standardowym coolerze? Moja obudowa jest jakby co 'otwarta na swiat' (nie ma bocznej scianki) bo halas mi nie przezkadza, a obecny sprzet baaardzo szybko sie kurzy wiec wygodniej jest miec otwarta obudowe. No i czy na procku z trzema/czterema rdzeniami potrzebna biedzie taka sama szybkosc jak w dwurdzieniowym (zeby te GPU calkowicie wycisnac)?

Jeszcze jedno pytanie. Moj obecny komp to:

Intel pentium 4 3.2ghz

Radeon 3850 512MB

2GB RAM DDR

W zwiazku z ewentualna redukcja budzetu - jesli wymienie procka na Phenoma II x3, dobra plyte glowna i 4GB RAM DDR3 na jakich FPS i detalach bede mogl grac w np. Crysis? Nie musicie byc dokladni i jesli mozecie podajcie tez inne gry. Bede gral tylko w DX9.0c i na malym (17'') monitorze (jesli to ma znaczenie). Normalnie wymienilbym tylko procka, ale zeby to zrobic trzeba wymienic plyte glowna, a wtedy i RAM...

Przy okazji zobaczylem cos takiego:

http://www.amazon.co.uk/Intel-DX58SO-ATX-D...M/ref=de_a_smtd

i to

http://www.amazon.co.uk/X58i-Motherboard-C...7510&sr=8-5

Jakby sie to sprawowalo w porownaniu z Phenomem II x3 i jaka jest nominalna (2.66?) szybkosc tego procka bo nigdzie nie pisze? Jesli niska to czy latwo jest go wykrecic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allor ugiął się pod siłą naszych argumentów i już się na forum nie pokazuje:D

Choć możliwe, że ma po prostu urlop;)

Ano cóż poradzić...

Czytałem ostatniego konfiguratora w CDA - mam wrażenie, że jeszcze bardziej się zawziął w kwestii 2 vs. 4...

A czy taka czybkosc da sie osiagnac na standardowym coolerze?

No i czy na procku z trzema/czterema rdzeniami potrzebna biedzie taka sama szybkosc jak w dwurdzieniowym (zeby te GPU calkowicie wycisnac)?

[...] na jakich FPS i detalach bede mogl grac w np. Crysis? Nie musicie byc dokladni i jesli mozecie podajcie tez inne gry. Bede gral tylko w DX9.0c i na malym (17'') monitorze (jesli to ma znaczenie).

Jakby sie to sprawowalo w porownaniu z Phenomem II x3 i jaka jest nominalna (2.66?) szybkosc tego procka bo nigdzie nie pisze? Jesli niska to czy latwo jest go wykrecic?

Z 3.4GHz da radę, ale to raczej max.

Phenomy, czy to 2-rdzeniowe, czy 4-rdzeniowe, kręcą się tak samo.

Monitor ma pewnie rozdzielczość 1024x768, więc na medium/high będzie płynnie. Większość gier powinna działać dość sprawnie. Ale przy wymianie karty graficznej radziłbym wymienić też monitor, bo komp się będzie marnował przy takich rozdzielczościach...

2.66GHz (i7 920). Byłaby różnica, choć też trzeba by kręcić, ale skoro nie stać Cię, to skupmy się na tym, co w Twoim zasięgu :wink: . i7 to tylko dla zestawów powyżej 4k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj monitor ma rozdzialke 1280x1024. Na nizsze rozdzialki zmieniam tylko gdy MUSZE bo wzrok mi sie strasznie psuje od rozdzielczosci od 1024x768 w dol.

Co do tych linkow do prockow i7 z plytami glownymi to wcale nie takie drogie bo Phenom II x2/x3 kosztuja drozej (przynajmniej na Amazon, a tam mam najlepsze ceny. Phenom x3 720 z plyta glowna kosztuje ponad 200funtow czyli tak jak i7, ktory jest wydajniejszy (z tego co szlyszalem).

Po za tym ponawiam pytanie czy Phenomy lub procki Intela posiadajace wiecej niz 2 rdzenie beda wymagaly takiej samej szybkosci (czyli tak jak pisales 3.5/3.6) jak procki dwurdzeniowe zeby wykorzystac cala moc kart graficznych?

EDIT: Wlasnie sprawdzilem i Phenomy II x3 720 zostaly przecenione na 56.54 funtow (!) co oznacza, ze chyba ten wybiore. Jeszcze jedno pytanie moj zasilacz ma 400W czy to wystarczy zeby pociagnac ten procek bez podkrecania? I czy Phenom II x3 bylby w stanie z predkoscia 2.8ghz wykorzystac moc Radeona 3850 512MB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, rzeczywiscie tam nie ma prock.xD My bad dog...:)

Taki problem, ze moj zasilacz moze tego nie pociagnac.:P

Generalnie kupie tego Phenoma x3 + plyta glowna od Biostara + 4GB DDR3 za jakies 200 funtow. Wiec chyba nie jest zle.:) Na jakich detalach poszloby GTA4 z karta jaka wczesniej podalem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEEL 400ATX. Do tej pory nie mialem z nim wiekszych problemow. Komp jest wlasciwie 'goly' i chlodzi sie zalkiem niezle jak mi sie zdaje. Jesli tylko Phenom ma male zapotrzebowanie na energie (mniejsze niz w przypadku Pentium 4 - to chyba nie trudne?) powinno byc dobrze. Ale podkrecac na tym zasilaczu nic nie bede.xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe na amazonie sa tylko badziewne (jak tutaj stwierdziliscie) zasilacze od firmy 'Colors' i takie od np. OCZ po nie wiadomo ile kasy... W budzecie sie jeszcze nie zmieszcze i ch*** z nowego kompa bedzie.xD Czy ten naprawde zasilacz nie pociagnie Phenom II x3 + 4gb DDR3 + radeon 3850 512mb? Czy ta karta graficzna wystarczy zeby odpalic np. Crysis na HIGH?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Professor00179 ja na amazon widzę trochę wartych uwagi zasilaczy np ten od Gi3r3k.że tak spytam ile byś chciał dać na zasilacz czy ile ci zostanie po odliczeniu od całości wszystkich podzespołów oprócz zasiłki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym dokupic zasilacz kiedy zmienialbym karte graficzna. To dlatego, ze teraz krucho u mnie z kasa i raczej nic od starszych nie wydebie, a nie moge sobie pracy zalatwic jak narazie. Po za tym jak zaczne pracowac to kasa przydalaby sie na inne rzeczy np. samochod. Czy moj obecny zasilacz poradzi sobie jakos z tym upgradem? Wydaje mi sie, ze wymiana procesora odciazy go na tyle, ze pociagnie 4GB ramu i nowa plyte glowna, ale moge sie mylic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...