Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Zestawy komputerowe Power od 2001 do 3000 zł

Polecane posty

Taa slyszalem juz kiedys o tym ciekawym pomysle marketingowcow, choc w tym przypadku mialem watpliwosci. Bo o ile przy karcie graficznej to jestem pewny, ze to zwykle klamstwo to juz przy procku mialem watpliwosci (w koncu szybkosc pamieci zalezy od wspolpracy z procesorem).

BTW: Slyszalem, ze Phenomy x3 nie dzialaja z DDR2. Czy to prawda? To by sprawilo (koszta), ze rzeczywiscie musialbym brac 2GB zamiast 4GB do ktorego sie chyba przekonalem po kilku ostatnich postach (chociaz mam XP w wersji 32 bity wiec 1GB chyba by sie marnowal). Czy jesli komp ma miec spora zywotnosc bez O/C i upgradow 2 rdzenie wystarcza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten zestaw z eBay jest zupelnie nowy z gwarancja, prosto z oferty jakiegos sklepu, podobny z lepsza karta to jakies 7/8 setek, wzglednie szukaj taniego lokalnego sklepu. Choc granie w najwyzszych detalach szybko nie bedzie mozliwe takze na 260-275/ 4870-4890, bo i nawet dzisaj takiego Crysis'a na makismum nie odpalisz na zadnej z nich, wiele innych gier tylko w sokreslonych rozdzielczosciach. Zreszta 4850 nie jest slabym ukladem, posluzy rownie dlugo jezeli olac zbedne efekty, to nie one czynia gry dobrymi. Jezeli chcesz grac wszystko, jak najdluzej bez doplacania i koniecznie ze wszystkimi mozliwymi detalami to albo duuzo wiecej kasy na PC, albo co rosadniejsze PS3/X360 + jakis LCD i jeszcze na pare gier zostanie w przypadku 360. Odnosnie X3 to Phenom'y II X3 dzialaja z DDR2 i DDR3, co do procesorow to modele z wiecej niz 2 rdzeniami dluzej beda sobie radzily od podobnch z 2 rdzeniami, ale te z ekstra rdzeniami tez musza byc odpowiednio szybkie, a wiec i kosztowniesze, zeby obylo sie bez OC czy wymiany przez dlugi czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X360 mam i jakos nie pekam z zachwytu bo przyzwyczailem sie do PC. Wydaje mi sie, ze taki Crysis moglby odpalic w full detalach w rozdzialce 1280-1024 bo mam maly monitor 17-18 cali (i bez DirectX10). Zreszta nawet jesli nie w full detalach to taki komp na kilka lat spokojnie straczy (tak mi sie wydaje) bo gry sa robione glownie na konsole i przez jakies dwa lata w ich grafice nie wiele sie zmieni. W kazdym razie i tak na kompie bede mial lepsza grafike niz na konsoli i tylko to sie liczy.xD Wszystkich mozliwych detali w grach miec nie musze choc fajnie byloby gdyby w chwili zakupienia sprzetu na full grafice wszystko chodzilo (z wyjatkiem Crysisa, ktory jest chyba najbardziej wymagajacy). W dodatku nie wlaczam DirectX10 - nie mam Visty. Wydaje mi sie, ze taki komp starczylby na calkiem przyzwoity okres. W dodatku juz zobaczylem na Amazon.com i Phenom II x2 + GF275 ZOTAC AMP + 2GB RAM DDR3 (lub 4GB DDR2) + MSI 790 (nie znalazlem tanszego modelu byly jeszcze tylko jakies do O/C, ale i ten jest drogi) kosztuje okolo 500 funtow. To calkiem przyzwoita cena bo po jakims czasie wymienilbym karte graficzna itp. Oczywiscie nie wymagam od tego sprzetu zeby za dwa lata wszystko pociagnal na full HD z ogromnym zapasem fpsow.

Czy mozecie mi poradzic kilka roznych modeli plyt glownych ze zlaczem AM3? Nie wiem w co warto wywalic kase a w co nie.

Dodam jeszcze, ze ewntualne O/C przeprowadzilbym, ale najlepiej rok/dwa po kupnie sprzetu gdy bedzie to niezbedne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

to ja proponuje takie coś

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195zł

LG GH22NS40 SATA SecurDisc (black)

99zł

Asus TA-851 (black/silver)

115zł

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

899zł

DFI LanParty DK P45 /intel P45/

525zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO

230zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699zł

Razem: 3002zł

lepszy niż wszystkie twoje zestawy^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 899 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X38 Heatpipe - 390 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior / Asus TA-... - 115 zł

RAZEM : 2917 zł

Zbieraj na chłodzenie procesora - Scythe Mugen 2, żeby było ciszej i żeby można było podkręcić procesor. Mogę pomóc, pisz na PW. Podkręcanie jest bezpieczne, trzeba jedynie mieć o tym minimalne pojęcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na samym początku zanim przejdę do specyfików, chciałbym coś oznajmić, wcale się nie chwaląc ;p. Otóż pieniądze, które mam przeznaczyć na zakup komputera (2100 zł) zdobyłem sam, nie jestem supportowany przez rodziców, a dodam, że jestem młodym człowiekiem. W związku z tym, że sam zarobiłem, ciężej mi wydać na raz taką sumkę i bardzo zależy mi, żeby zakup był jak najbardziej ekonomiczny, a sam zestaw jak najbardziej wydajny, jak najdłużej pozwalał na grę na zadawalającym poziomie.

Mój obecny komputer to:

Typ procesora - AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+

Płyta główna - ASUS K8N Series

Mikroukład płyty głównej - nVIDIA nForce4, AMD Hammer

Pamięć fizyczna - 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo - NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Karta dźwiękowa - nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface

Dysk fizyczny - WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE) - kupiony bodajże w roku 2000, od tamtej pory nie zmieniany

Napęd dysków optycznych - HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

Zasilacz - noname ;] o nazwie MC 350ATX 2.0 PFC 350W

Komentarze: Najbardziej nad czym ubolewam to procesor jednordzeniowy i z najgorszej serii AMD. Karta graficzna byłaby całkiem spoko, gdyby nie fakt, że reszta kuleje, i nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Chociaż koneserem muzyki nie jestem, to mam głośniki 5.1 Creative, co chyba ze zintegrowaną kartą dźwiękową za wiele nie daje. Dysk twardy, nie dość, że stary to ma jeszcze uszkodzone klastry, nie dbałem o niego, nie defragmentowałem, przez co jest już poniszczony, i "transfer" danych już nie taki dobry, co może całkiem realnie przekładać się na jakość gier.

Zestaw na jaki bym się zdecydował, został "złożony" przez Struttera, w temacie "Zestawy komputerowe na lipiec 2009", podstawowe pytanie, co o nim sądzicie, ewentualne alternatywy:

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps - 190 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4870 512MB - 599 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

I zestaw pytań:

1. GeForce 9600 GT, był kupiony w zeszłoroczne wakacje. Czym różni się karta graficzna w obu zestawach? Czy przy zakupie Radeona HD4870 poprawa grafiki będzię zauważalna? Jak wypada jakość w stosunku do ceny? Pytam bo potrafię stwierdzić tylko tyle, że obie mają taką samą pojemność wbudowanej pamięci.

2. Co z nagrywarką DVD? Czy konieczna byłaby zmiana? Jeśli tak to dlaczego?

3. Monitor mam CRT kineskopowy 17' Daytek (także kupiony w 2000 roku wraz z pierwszym zestawem). Czy jeśli bym go nie wymienił to, czy może to spowodować pogorszenie jakości wyświetlanego obrazu, albo uniemożliwić granie w wyższych rozdzielczościach? I Ewentualnie czym go zastąpić w rozsądnej cenie do 500 zł?

4. Które ze starych podzespołów nadawałyby się do sprzedaży i w jakiej mniej więcej cenie?

5. Co zestaw ten potrafi? W sensie co i na jakich specyfikacjach da się odpalić? Np. Crysis na low - super płynnie, medium - płynnie, high - lekkie zacinki.

6. Czy zestaw jest podatny na OC? Czy na obecny dzień, do odpalenia gier w dobrej jakości potrzębne będzie podkręcanie?

7. Czy wakacje, są dobrym terminem na zakup sprzętu, czy lepiej np. poczekać do września bo wejdą nowości, w związku z czym dane podzespoły stanieją itp.

8. Karta dźwiękowa? Zintegrowana, czy w związku z głośnikami 5.1 w coś zainwestować?

Wiem, że na pytania 5, 6 i 7 trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Za wszelkie odpowiedzi i sugestie dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zestawy w poradniku w przedziale 2100-2400 są warte uwagi, czy coś jeszcze w nich można zmienić?(wolałbym np. zestaw z C2D i GF, ale kompletnie nie mam pojęcia, jaki)

Maksymalnie na pudło mogę wyłożyć 2,5k, przy czym dysk nie musi przekraczać 300GB, a sam napęd musi nagrywać i odtwarzać DVD(bez żadnych Lightscribów itp.)

Maksymalna rozdzielczość na jakiej będę grał to 1440x900(większy monitor, niż panoramiczna 19 przy moim biurku zabije mi oczy ;))

Chciałbym, żeby taka Arma 2 chodziła na średnio-wysokich w rozdziałce podanej wyżej. Fallout 3, Crysis, Dead Space(tu akurat chyba problemu nie będzie, bo gra jest dobrze zoptymalizowana) to samo... Generalnie, żeby nowe FPS'y chodziły płynnie( z tą granicą płynności bywa różnie, ale jak się przechodzi Mirror's Edge przy 25fps to każda gra w około 35-40 wydaje się płynna) :)

Dodam jeszcze, że planuję sobie zainstalować Windows 7, bo Visty tykać nie chcę.

P.S: Dołączam się do pytań z posta wyżej. Czy warto czekać do września z zakupem? Mi się wydaje, że od wrześnie ceny będą rosły w miarę zbliżania się do świąt BN(Tak, wiem, że to kilka miesięcy, ale uwierzcie - handlowcy patrzą inaczej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. wymiana totalna ;p

Płyta główna - Gigabyte GA-EP45-DS3L

Procesor - Intel Pentium Dual Core E5200 - 2,5Ghz

Karta graficzna - Radeon HD 4770 512 MB

Pamięć - OCZ 2x2 GB DDR2 800Mhz Titanium CL4

Dysk twardy - Seagate 500GB Barracuda 7200.11 32MB

Napęd optyczny - Optiarc DVD+/-RW AD-7201S

Obudowa - Cooler Master Elite 334 Black-Silver

Zasilacz - Chieftec GPS-450AA-101A - 450 W

Razem około 2300 na komputroniku.

Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crystek

Proc+Płyta+Ram - ~150zł

Karta Graficzna - ~230zł

Zasilacz - ~70zł

Napęd i obudowa zostaja. Sprzęt sprzedaj osobno, tjw.

Czyli do dyspozycji mamy ok. 2550 zł.

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 265 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps - 190 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4870 PCS+ 1024MB DDR5 - 599 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

RAZEM : 1987 zł

+ ten monitor

1. Jest zauważalna różnica w wydajności, jakieś 40% wydajniej.

2. Zostaje.

3. Patrz wyżej. Karta by się marnowała na 19".

4. Patrz wyżej.

5. Crysis 1600x900 high bez AA.

6. OC jest zawsze zalecane. Spójrz do mojej sygnatury na mój mini-test.

7. Czekać można do u*ranej śmierci... Kupuj teraz.

8. Jeśli nie masz absurdalnych wymagań, to wystarczy.

@Kosmit

Tak, to są najlepsze zestawy w tej chwili. Do Arma2 Phenom X3 się przyda - gra korzysta nawet z 4 rdzeni, więc nie oglądaj się na C2D.

@Jonic

Spójrz do zestawów przyklejonych. Twój zestaw jest po prostu słaby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie na ktorej kupuje kompa nie znalazlem zadnego znanego mi producenta zasilaczy do kompa.:/ Czy zasilacz Colors 500W Gold 12Cm Silent Atx Power Supply to dobry wybor? Sprzet dobralem taki:

Phenom II x2 Back Edition

GF ZOTAC AMP 275

Corsair 2x 2GB RAM DDR2

Czy ktos moze polecic jakis zasilacz (i napisac cos o w/w jesli wie) i plyte glowna obslugujaca DDR2? Na amazon.com (tam kupuje sprzet) znalazlem tylko plyty glowne majace zlacze AM3, ale nie obslugujace DDR2 (w nazwie pisze caly czas DDR3...).

EDIT: Znalazlem cos ciekawego - Intel E5200 @ 3.33GHz - Gigabyte GA-73PVM-S2H - 4GB DDR2 PC6400 Overclocked Bundle BU005OC

do obejzenia na stronie http://www.amazon.co.uk/Intel-E5200-3-33GH...4118&sr=8-4

Czy to lepszy wybor i czy taki procek bedzie w stanie wykorzystac moc karty graficznej? Nie jestem pewnien bo oprocz e2XXX jest to chyba naslabszy model intela. Najbardziej obawiam sie, ze pozniejsze generacje prockow intela beda chyba korzystac z innego zlacza i do upgradu trzeba bedzie wymienic cala plyte glowna. Czy to duza wada w porownaniu do Phenoma (waszym zdaniem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

heh Gi3r3k już wróciłeś i wszystkich rozstawiasz :P:P:P

@Crystek zastanów się poważnie nad tym monitorem bo jest bardzo fajny. co do mobo zaproponowanego przez Gi3r3k to jest bardzo porządne sam na początku nie wierzyłem ale dorwałem i jest OK.

Jonic da radę złożyć mocniejszy zestaw za taką kasę zrób tak jak proponował Gi3r3k i zmień sklep na np.esc

Professor00179 komp ze stanów? jak bierzesz ram to ja proponuję balistix.

a zasilaczy mają duży wybór http://www.amazon.com/gp/search/other/qid=...1%2Cn%3A1161760 bierz te które nie są na czarnej liście i te które u nas w PL są uważana za godne uwagi np.crosair,ocz itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Gi3r3k już wróciłeś i wszystkich rozstawiasz :P:P:P

Ano wróciłem :wink: . Rozstawiam? Ja radzę... ale niech będzie, że rozstawiam :laugh: .

Na stronie na ktorej kupuje kompa nie znalazlem zadnego znanego mi producenta zasilaczy do kompa.:/ Czy zasilacz Colors 500W Gold 12Cm Silent Atx Power Supply to dobry wybor?

Niestety nie, to złom. Zamawiasz pewnie w Anglii - możesz kupić zasilacz np. w overclockers.co.uk, porządny sklep.

Na przykład ten:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=CA-005-CS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra juz chyba skonczylem wybieranie sprzetu. O to na co sie zdecydowalem:

zasilacz: OCZ StealthXStream 600 Watt Gamers Power Supply Unit - OCZ600SXS-UK

RAM: Kingston ValueRAM - Memory - 4 GB ( 2 x 2 GB ) - DIMM 240-pin - DDR3 - 1333 MHz / PC3-10600 - CL9 - 1.5 V - unbuffered - non-ECC

procesor: AMD Phenom II X2 Dual Core (550) 3.1GHz Processor 512KB (L2 Cache) Socket AM3 - Black Edition (Boxed)

karta graficzna: Zotac GeForce GTX 275 with CUDA inc "GRID" racing game + 3D Mark Vantage

plyta glowna: Biostar 790GX-A3 Socket AM3 Motherboard, DDR3-1333, XFIRE, Gigabit Ethernet, Firewire

Cena: 473.08 funtow.

Czy to dobry wybor i czy wszystko do siebie pasuje? Troche sie nad sprzetem zastanawialem, ale kilka lat temu kupilem za 1000zl 'swietny' Intel Pentium 4 wiec teraz wole dlugo wybierac sprzet, ale miec pewnosc nie zawodnosci. Dysk twardy i czytnik DVD zostaja ze starego zestawu bo chcem wywalic jak najmniej kasy, a bez 500GB miejsca na gry wystarczy.xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 330 zł

RAM : Kingston 2x2GB 1333MHZ - 249 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior / Asus TA-... - 115 zł

Monitor : Samsung T190 TN - 569 zł

RAZEM : 2985 zł

Pozbieraj potem kasy na chłodzenie na procesor i kręć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki!

Ale z tego co napisałeś to wychodzi, że dysk ma być 5400RPM?? To nie wpływa na płynność? :>

I jaka jest różnica w wydajności między tym GF, a tym radkiem, który podałeś wcześniej? Bo jeśli nikła to jestem gotów przenieść się na AMD.

Jak się na tym zestawie będzie GTAIV sprawować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :wink: .

Nie ma wpływu. Jest równie wydajny, co dyski 7200rpm, a przy tym cichszy.

Różnice są minimalne - raz wygrywa Radeon, raz Geforce, ogólnie trzymają się blisko. Poleciłbym Powercolora HD4870 1GB za 599zł, ale podobno jest trochę głośny. Jeśli to Cię nie odstrasza, to możesz brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa przeze mnie zaproponowana posiada z tyłu wentylator wyciągający powietrze. Możesz dokupić wentyl na przód, żeby wprowadzał zimne powietrze.

Jeśli masz jakieś rezerwy finansowe - Arctic-Cooling Freezer Xtreme. Procesor warto podkręcać - zerknij na moje mini-testy. W sumie im szybciej podkręcisz, tym większy będziesz miał komfort gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A jeśli komp będzie stał pod biurkiem? Dużo miejsca z tyłu na wylot powietrza zostawić?

I czy ten monitor będzie można na ścianie powiesić? Bo na biurku mam strasznie mało miejsca i nie chciałbym, żeby mi zawalał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...