Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thondarr

Muzyka w Cda

Polecane posty

Ja jestem za ! Taką muzykę lubię, mi nie przeszkadza, a fajnie jest posłuchać innych ciekawych, podziemnych czy mało popularnych zespołów. A tak po prawdzie, to te 60MB to tragedii nie robi, i tak żadne demko się w nich nie zmieści :)

Właśnie. Wtedy takie mało i niezbyt sławne zespoły mają większą szanse na więcej popularności i w ogóle bardziej by im to pomogło. I nie tylko im... :happy: A co do tych 60 mb. To wiadomo, żadne demko, które teraz zazwyczaj zajmuje po 2GB nie będzie. Jedyne co za takie 60 mb możemy mieć, to jakis trailer, czy gameplay, a ja osobiście wole muzyke :biggrin: Trailer to można na necie oglądnąć...

A jeszcze jedno, mówiąc kapele mam na myśli scenę metalowo-rockową, ale oczywiście nie mam nic przeciwko aby na płytkę wpadało coś z innych gatunków muzyki, choć najbardziej życzyłbym sobie dobrego rocka z myślą o takich zespołach jak "inscript" czy super "Unbreak" ;)

Właśnie. Rock nie zawsze musi gościć na coverku. Nie żebym nie lubiał takiej muzyki bo kocham, ale jeśli da sie, to można dać coś troche innego. Fajnie by było... Unbreak? Kiedy ich muzyka była w piśmie? Który numer? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxter

No tak. Nie każdy gustuje w rocku i metalu, więc można zapodać czasem coś odmiennego, by muzyka z coverka była bardziej różnorodna i trafiła do większej liczby czytelników. Fajnie, że rock jest, bo to mój ulubiony rodzaj muzyki, ale jak już można, to fajnie by było posłuchać czegoś innego... Muzyka w CDA to wyczepisty pomysł! :happy: Ciekawe, jaka muzyczka zaskoczy nas w przyszłych numerach...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto poszerzyć swoje muzyczne horyzonty, ale od tego są też inne miejsca a CD-Action nie będzie się na tym głównie skupiało. Aczkolwiek uważam, że to bardzo miły dodatek na płytce. Oczywiście każdy wie, że nie każdemu wszyscy dogodzą. Na to nie ma sposobu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, muzyka na płytce z CDA to świetny pomysł - byle nie za dużo! Z umiarem, 4-5 kawałków, by zaznajomić się z zespołem. I wcale nie widzę problemu z tym by to były głównie zespoły metalowe, lub metalowo-podobne. Byle by tylko NIE TECHNO ! Ta cholerna era jeszcze nie minęła- obym się w końcu doczekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A soundtracki to troche bez sensu bo jakos nie kreci mnie perspektywa sluchania soundtrackow z gry na okraglo, jak cos ci sie podoba to jak dobrze poszukasz to znajdziesz, a tez nie daloby sie wrzucac soundtrackow w nieskonczonosc na coverka, takie jest bynajmniej moje zdanie :smile:

Mnie też to nie kręci. Chyba, że soundtrack jest świetny i naprawde miły dla ucha oraz warty wysłuchania (tak jak Wiedźmina... :D) Soundtacki mogłoby być co jakiś tam czas, ale taki porządne i świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wam to przeszkadza, to chyba nikt was nie zmusza do rozpakowywania plików muzyczny na kompie, nie? xp Poza tym sądzę, że niezłą ideą byłoby wstawianie co jeden numer innego gatunku. Dzisiaj rap, jutro rock, pojutrze folklor itd. xD Co do soundtracków - to też wcale nie jest zły pomysł. Ja osobiście nic nie mam do ścieżek dźwiękowych z Silent hill czy Wiedźmina. Myślę, że biorąc pod uwagę ilość czytelników, CDA to niezły początek kariery muzycznej xp A nuż znajdzie się jakiś potencjalny sponsor? xd Nie wiem, nie znam się.

MrWizard -> Może i dla Ciebie techno to szmira, ale na pewno są osoby na forum, które się tym interesują ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest tragedia z tą muzyką !!! zajmuje miejsce niepotrzebnie, a jesli jest za darmo to ten kto bedzie chcial to sobie sciagnie wystarczy tylko tytuly podac w notatniku, jesli az tak chcecie sie podzielic muzyka, ktorej i tak wiekszosc nie slucha

co do pomyslu dzisiaj rock jutro rap, to jestem ciekaw kto by te skladanki wymyslal...

jestem kategorycznie na nie !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wam to przeszkadza, to chyba nikt was nie zmusza do rozpakowywania plików muzyczny na kompie, nie? xp Poza tym sądzę, że niezłą ideą byłoby wstawianie co jeden numer innego gatunku. Dzisiaj rap, jutro rock, pojutrze folklor itd. xD Co do soundtracków - to też wcale nie jest zły pomysł. Ja osobiście nic nie mam do ścieżek dźwiękowych z Silent hill czy Wiedźmina. Myślę, że biorąc pod uwagę ilość czytelników, CDA to niezły początek kariery muzycznej xp A nuż znajdzie się jakiś potencjalny sponsor? xd Nie wiem, nie znam się.

No nikt nie zmusza kogoś do rozpakowywania muzyki z coverka. A mnie zmusza. Zmusza mnie to, że lubie tego typu muzyke :] Też myśle, że co jakiś czas inny rodzaj muzyki by sie przydał na coverze. Np. 2 razy rock, 2 razy hip-hop itd. Co 4 numery byłaby muzyka z innego gatunku (co 4, bo co 2 numery jest dawana). I soundtracki by sie przydały, ale jakieś świetne i wymiatające, bo jak jakiś słaby, to wole 'normalną' muzyke... I chyba nie tylko ja... :happy:

a jesli jest za darmo to ten kto bedzie chcial to sobie sciagnie wystarczy tylko tytuly podac w notatniku, jesli az tak chcecie sie podzielic muzyka, ktorej i tak wiekszosc nie slucha

W notatniku? A w ogóle, to skąd wiesz, że 'i tak większość nie słucha' tej muzyki? Jakieś ankiety i pytania prowadziłeś? :)

co do pomyslu dzisiaj rock jutro rap, to jestem ciekaw kto by te skladanki wymyslal...

No naprawde trudne, to do dowiedzenia się kto by te składanki wymyślał. Redaktorzy, bo kto inny? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka na coverach to dobry pomysł, zazwyczaj jest to parę niezłych kawałków jakiegoś mało znanego zespołu. Świetna reklama dla początkujących, ktoś posłucha, napisze na innych forach o zespole i już paru fanów więcej ; ) Sądzę że tak jak jest teraz, jest idealnie. Nie za dużo , nie za mało... Kilka piosenek zajmuje bardzo mało a podejrzewam że dla większości czytelników CDA, cięższe kawałki idealnie trafiają w gusta ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane. Muzyki na coverze jest nie za dużo i nie za mało. Tyle ile jest teraz wystarczy i myśle, że to są zapewne jedne z tych lepszych piosenek danego zespołu. A miejsca dużo to i tak nie zajmuje, bo myśle że nic innego nie można dać, bo co? Nowy dział na siłe? Fajna i przyjemna muzyka lepsza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano owszem, jeśli dawać to z różnych gatunków. Nie każdy lubi metal i rock. Soundtracki to też świetny pomysł. ja bym chętnie zobaczył i usłyszał na coverze reggae ;)

Nie mamy zadnych uwarunkowan na zadna muzyke - cokolwiek dostaniemy (od hip-hopu po jazz) jesli bedzie prezentowalo jakis strawny poziom, trafi na plyte. Na najnowszej bedzie troszke punka... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dodawanie darmowej muzyki na krążek DVD, tak, aby zapełnić maksymalnie miejsce nośnika, to strzał w dziesiątkę. Oczywiste jest, iż w Polsce egzystuje wielu młodych, ambitnych artystów, dla których taki 'darmowy' rozgłos to spełnienie marzeń. Optuję oczywiście za dywersyfikacją gatunkową - tym sposobem każdy znajdzie coś dla siebie na przestrzeni miesięcy. Sam jestem wielkim fanem muzyki elektronicznej, jest to część mojego życia, wielka pasja i miłość. W Polsce pełno jest utalentowanych artystów chociażby trance, którzy z pewnością zgodziliby się na zamieszczenie ich wysiłków na coverze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black&White nawet wczesniej było mi znane, teraz przypomniałem sobie ze to w ogóle istnieje...

To po co cokolwiek dawać do covera xD wszystko co jest w Bonusie znajdziecie w internecie, trailery również poradniki i inne tego typu zabawki tesh...

Poza tym tyle miejsca na DvD sie marnuje a dzieci za granicą instalują gry z CD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy zadnych uwarunkowan na zadna muzyke - cokolwiek dostaniemy (od hip-hopu po jazz) jesli bedzie prezentowalo jakis strawny poziom, trafi na plyte. Na najnowszej bedzie troszke punka... :)

Czyli polaga to na tym, że... Dostajecie jakąś tam muzyke od kogoś tam ( :happy: ) i przesłuchujecie to. Gdy sie okaże, że ta muzyka jest dobra i spodoba się części czytelników wrzucacie na covera i płacicie za licencje twórcom. Jeżeli sie okaże, że nic ciekawego, to poprostu zabieracie sie za przesłuchanie koljnego wykonawcy...

I teraz będzie coś nowego na coverze oprócz rocka i metalu. Fajnie :wink:

Moim zdaniem dodawanie darmowej muzyki na krążek DVD, tak, aby zapełnić maksymalnie miejsce nośnika, to strzał w dziesiątkę.

Raczej ta muzyka darmowa nie jest. Za taki umieszczanie na DVD trzeba płacić :blush: To nie jest chyba tak, że poprostu masz muzyke i wrzucasz na cover. Za wszystko sie płaci... Nic za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od artysty, czy wyraża zgodę na darmowe umieszczenie swojej twórczości w magazynie. Wielu jest takich, co za darmowy rozgłos są skłonni zrezygonawać z opłat typu tamtiemy, aby zaistnieć w społeczeństwie, co niesamowicie pozytywnie rokuje na dalszą karierę i lepsze kontrakty z labelami...

Jak wygląda sprawa z muzyką, która była dotychczas dołączona do CDA? Nie wiem. Możliwe, że artyści dostali jakieś symboliczne talary. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś zorientowany w temacie typu Smuggler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka moim zdaniem to ,,+" nie ,,-" ponieważ jeśli troszkę przysłuchamy się muzyce a nie ciągle soundtracki z gier to na lepiej nam wyjdzie, pismo o grach może to jest lecz nie w całości bo by skończyło tak jak click i play a tego byśmy nie chcieli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od artysty, czy wyraża zgodę na darmowe umieszczenie swojej twórczości w magazynie. Wielu jest takich, co za darmowy rozgłos są skłonni zrezygonawać z opłat typu tamtiemy, aby zaistnieć w społeczeństwie, co niesamowicie pozytywnie rokuje na dalszą karierę i lepsze kontrakty z labelami...

Pewnie i tacy są. Niby nic nie zarobią na zamieszczeniu ich kilku utwórów na coverze, ale jak tak pomyślimy, to w końcu na tym wyjdą na plusie i kasa wpadnie. Gdy taki większy rozgłos mają przez darmowe dawanie ich muzyki, to znajdą się kolejni fani, którzy zakupią płytke, pójdą na koncert itp. Myśle, że czasem danie muzyki za darmo (o ile sie zgodzą wykonawcy) jest dla nich samych opłacalne i to bardzo. Więcej fanów, większy rozgłos itp...

Dodawajcie to co dotychczas i będzie dobrze

Co dotychczas, czyli w kółko Inscript i Black&White, czy poprostu ten rodzaj muzyki? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy zadnych uwarunkowan na zadna muzyke - cokolwiek dostaniemy (od hip-hopu po jazz) jesli bedzie prezentowalo jakis strawny poziom, trafi na plyte. Na najnowszej bedzie troszke punka... :)

Czyli polaga to na tym, że... Dostajecie jakąś tam muzyke od kogoś tam ( :happy: ) i przesłuchujecie to. Gdy sie okaże, że ta muzyka jest dobra i spodoba się części czytelników wrzucacie na covera i płacicie za licencje twórcom. Jeżeli sie okaże, że nic ciekawego, to poprostu zabieracie sie za przesłuchanie koljnego wykonawcy...

I teraz będzie coś nowego na coverze oprócz rocka i metalu. Fajnie :wink:

Moim zdaniem dodawanie darmowej muzyki na krążek DVD, tak, aby zapełnić maksymalnie miejsce nośnika, to strzał w dziesiątkę.

Raczej ta muzyka darmowa nie jest. Za taki umieszczanie na DVD trzeba płacić :blush: To nie jest chyba tak, że poprostu masz muzyke i wrzucasz na cover. Za wszystko sie płaci... Nic za darmo.

Ani my nie placimy, ani nam nie placa. Przynajmniej kasa, bo wymieniamy miejsce na coverze na muzyke - obie strony zadowolone, bo my mamy fajna muzyke dla was, tworcy wiedza, ze ich muza trafi w rece tysiecy ludzi, a to dobra reklama jest - wystarczy popatrzyc na pobrania np. muizyki Unbreak przed i po publikacji na naszym DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...