Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmaD

"Nie daj się nabrać"

Polecane posty

Gość New Bloodfire>

tak w zupełności zgadzam się z gackiem

pozdro dla kumpli gothica, reno,tidusa,tonego hawka, bama margery, goblina z mordoru,zwiadowcy,stalkera,archera,bandy trolli oraz kurczaków

PS Reno kiedy będziesz w domu to zagramy w medala??????

PS2 pozdro dla całej polskiej sceny battlefielda pozdrawiam Holmana wow Holman jesteś mistrzem wohohohohohoh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem najnowszy NDSN i muszę przyznać że khedron odwalił kawał solidnej roboty. Oczywiście nadal prowadzi krucjatę z panelami LCD, winiąc je za całe zło tego świata, ale jestem do tego już przyzwyczajony. Mam tylko jedną uwagę "odświerzanie" w panelach LCD bardziej przypomina FPSy lub jak kto woli klatki na sekundę w grach niż miganie monitora kineskopowego, zresztą 75FPS w Wordzie to całkiem niezły wynik :D

Co do bezwładności zrobiłem obliczenia, a tak z nudów i wyniki naprawdę mnie zastanowiły. Jeśli przyjąć że kiepski panel ma czas reakcji, czyli czas potrzebny do zapalenia się i zgaszenie piksela na poziomie 25ms. oznacza to że jeśli potraktować to w kategoriach "odświerzania" czyli możliwości wygenerowania kolejnej klatki daje to średnio~80Hz* więc Odświerzanie osiągane przez większość monitorów CRT w wyższych rozdzielczościach

* 25ms=0,025s. Czyli średni czas zapalenia się lub zgaśnięsia piksela które to powinny być mniejwięcej równe wynosi 0,0125s czyli w ciągu sekundy monitor jest w stanie powtórzyć ten proces 80 razy więc odświerzanie obrazu wynosi 80Hz. A co powiedzieć o panelach z czasem reakcji 15ms.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4TEUS2 >>> Co mi po Twoich wyliczeniach jak ja i tak widzę smużenie i mi ono przeszkadza w pracy innej niż biurowa :D Poz atym nie jest tak do końca jak liczysz, że 25ms = 80Hz odświeżaniu.

Odnośnie dwóch ostatnich NDSN. Fajne napisane i czyta się też fajnie :) Tyle że odbiegają od tego co było kiedyś - choć to pewnie spowodowane wyczerpywaniem sie tematów starych i brak jeszcze nowych. Choć patrząc na to co się dzieje to będzie i czym pisać, a raczej już jest.

Nie zgadzam sie z tezą, że nowe przepisy zniszczą drobnych składczy. W omijaniu bzdurnych przepisów to my may chlubne tradycje i byle UE ich nie zmieni, np: teraz będzie sie kupowało nie komputer w całości, ale poszczególne części - złożenie gratis (jak to z resztą teraz jest). Zmieni się więc tylko rachunek/faktura :)

Seprony >>> kompletna pomyłka po co kupować procesor na starym rdzeniu z mniejszą ilością pamięci ... za większą kasę :shock: Nawet najmocniejszy z nich na podstawkę 754 kosztuje niewiele mniej niż A64 2800

Natomiast mieszane udczucia mam co do samej podstawki 754 :-k Wydaje się, że przy obecnych cenach najsłabszych A64 jest dość atrakcyjnym rozwiązaniem. Z wlasnego doświadczenia wiem, że wymian proca wiąże się przeważniez wymianą płyty. Bowiem nawet jeżli teraz kupimu A64 2800 czy 3000 to 2-3 lata i tak nowe rozwiązania wymuszą zmanę płyty również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział bardzo dobry, ale nie do końca. Niby pomaga połapać się na rynku komputerowym ale i tak nie wiadomo co jest najlepsze. Dlaczego? Bo co miesiąc pojawia się coś lepszego od tego co było najlepsze miech temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gb.Ottis

Dział jest dobry ... choć przydałaby się czarna lista sklepów, które oszukują klientów. Ja mam pierwszy, jest to sklep koło Wa***tu na ulicy Wi***da. Oni sprzedają podkręcone procesory, mojego kolege przewalili. Więc jeśli mieszkasz w Radomiu pisz na adres Gb.Ottis@poczta.fm a podam ci, który to sklep !! Precz z przewalaczami !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość viperjons
Bardzo dobry dział tylko jest go bardzo mało :evil: .A co do tego odświeżania monitorów czy paneli LCD to ludzkie oko wyłapuje tylko do 73Hz wienc każdy monitor mający odświerzanie większe niż 73Hz nam nic nie daje!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie o czym będzie następne NDSN? Wszystko jest fajnie, przystępnie napisane itd. ale nie da się co numer opisywać jak składać kompa czy porównywać kart graficznych czy płyt głównych. Czyżby więc teraz przyszla kolej na karty dźwiękowe? A może opis najwiekszych kantów robionych przez sprzedawcow. W każdym razie czekam z niecierpliwością...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dział zmienił mój poglond na temat procków Intela i kart Nividia :!:

Hjeh... Zdecydowanie ;). Intel & Nvidia sucks, ATI & AMD rlz :P. A bardziej serio - mam jeden zarzut co do NDSN - wszelkie testy kart grafiki - włącznie z ich opłacalnością - są oparte jednak zbyt mocno na wydajności... IMHO tylko wśród kart najwyższej wydajności można uznać stosunek cena/jakość za 'uczciwy' - słabsze karty są wykluczane z góry ze względu na niską wydajność... A może by tak rzetelne porównanie kart ekonomicznych, Khedron?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4TEUS2 >>> Co mi po Twoich wyliczeniach jak ja i tak widzę smużenie i mi ono przeszkadza w pracy innej niż biurowa :D Poz atym nie jest tak do końca jak liczysz, że 25ms = 80Hz odświeżaniu.

No widzisz a ja nie widzę :P Zależy w co się gra, ja gustuję w samochodówkach czy też strzelaninach, a tam raczej rzadko zdażają się raptowne przejścia między czernią, bielą i zpowrotem czernią, ale w takim homewordzie faktycznie modele jednostek w ruchu są leciutko rozmyte, ale by ciągneły się za nimi jakieś smugi nie widziałem, predzej już takie widziałem w monitorach crt przy zgaszonym świetle. Właściwie widzę tylko jedną poważną różnicę na niekorzyść monitorów LCD czyli niezbyt głęboką czerń, która w czasie gry po ciemku jest właściwie szara :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, brawo Khedron. Odwaliłeś kupe dobrej roboty. :wink: Szczególnie ten odcinek z zestawieniem kart graficznych. I w ogóle porady są napisane językiem zrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika, a nie jak w przypadku innych czasopism w stylu: Abstrahując od altruistycznych zagadnień metafizycznego pietyzmu nieadekwatnie jestem gotów pokusić się o stwierdzenie, że kupienie <biiip> będzie najlepszym wyborem w tym tygodniu:D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czterooka_Sowa
ten dział zmienił mój poglond na temat procków Intela i kart Nividia :!:

W zasadzie mój też. Kiedyś miałam zamiar kupić P4, ale Khedron poradził mi AMD. Przejrzałam wyniki testów w czasopismach, popytałam znajomków i chyba zdecyduję się na AthlonXP2500+ M. Nareszcie będę mieć dobrego proca i kartę grafiki (do obecnych wstyd się przyznawać :D). Dzisiaj, za ok. 1,5h kupię nowy zasilacz. I budiet haraszo, jak mawiają mieszkańcy pobliskich miejscowości. :lol:

A wszystko dzięki Khedronowi. Dobrze, że CD -Action zamieszcza jego teksty, widać, że jest pismem DLA GRACZY. Khedron i CDA rules! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zbyt odkrywczy jeżeli powiem, że bardzo solidny dział. Khedron uniknął pisania o teorii spiskowej dziejów, czego się najbardziej obawiałem, a napisał po prostu ciekawy artykuł godny dziennikarza śledczego (których wszytkie pisma unikają jak diabeł święconej wody ze względu na horrendalnie drogie procesy sądowe, nawet wygrane). Facet, ty się marnujesz w CDA, złóż papiery do Rzeczpospolitej albo Newsweeka! :D

Nie zgadzam się jedynie z tekstem o monitorach LCD. Kupiłbym sobie panel firmy ijama (gdybym miał pieniądze) choćby po to aby oszczędzić wzrok. A to, że panele LCD oszczędzają wzrok chyba nawet Khedron nie podważy bo zostało to potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez kilka uniwersytetów (w razie wątpliwości służę linkami) i... przeze mnie. Kiedyś kilka godzinek spędziłem przy panelu LCD i czułem się lepiej niż po sesji z tradycyjnym monitorkiem.

I nowy temat dla Khedrona - przekręty hurtowni Play! Co ty na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się jedynie z tekstem o monitorach LCD.

Ja też :) - co prawda jest w nim wiele prawdy, ale trochę zbyt zjechał LCD-ki, nie są takie złe jak o nich mówi - to trzeba po prostu samemu przetestować (najlepiej posiedzieć z 0,5 roku na LCD a póżniej do CRT 8) )

Kiedyś kilka godzinek spędziłem przy panelu LCD i czułem się lepiej niż po sesji z tradycyjnym monitorkiem.

Tu także się zgodzę :)

Nawet kilka osób mi potwierdziło że przy LCD oczy mniej bolą - nie czuje się upływu czasu przy komputerze (no może poza kręgosłupem :D)

Ciekawe co Khedron wymyśli na temat NDSN za miesiąc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział ten lubię za KONKRETY. Nie ma tu lania wody, teorii, kręcenia, same konkrety przedstawiona na tyle milo, że aż chce się czytać kilka razy (to rzadkość chyba, by suche informacje w taki fajny sposób przedstawiać). Mamy tam największe i mniejsze problemy na jakie może natknąć się każdy z nas, dlatego tak ten dział lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zwirko82

Ja mam jedno zastrzeżenie do tego działu. Dlaczego tak późno powstał???!!!???!!!

Gdybym wiedział to co wiem po przeczytaniu tychże działów, na pewno przy kupnie kompa nie popełniłbym tylu gaf. No ale mówi się trudno i żyje się dalej. Pewnie za rok znowu będzie trzeba zamienić, to wtedy wskazówki na pewno wykorzystam.

A na razie niech inni korzystają.

Bardzo dobra robota. Świetny i pożyteczny dział.

Gratuluję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość n00bster&#8482;

Thx za napisanie ze LCD som przereklamowane i będą lepsze tylko ci co LCD robią muszom sobie odbić kase. Dzięki temu artykułowi nie kupiłem se LCD tylko nową deske z niezłymi trackami i slicznym logiem. I jeszcze kasa została. :D gthx!

,,,/ <(^_^)> ,,,/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

str. 118/119

Semprony są przystosowane do gniazda (...) Socket 754 (kompletna porażka). (...) W tym przypadku chodzi o wpędzanie klientów w ślepy zaułek, ponieważ najnowsze produkty AMD z górnej półki przystosowane są do gniazda Socket 939, tak więc o jakimkolwiek unowocześnianiu nie może być mowy.

Co za bzdura... Zaznaczony powyżej fragment sugeruje, że nie mamy możliwości rozbudowy, gdy kupimy Semprona przeznaczonego na podstawkę Socket 754 i płytę do niego. Jeśli zatem autor twierdzi, że wymiana Semprona 3100+ na - przykładowo - Athlona 64 3700+ nie jest unowocześnieniem, to chyba nie jest on specjalnie zorientowany w temacie.

W chwili obecnej nie ma wielkiego sensu kupno procesora opartego o podstawkę Socket 939. Z prostego powodu - na razie nie ma dużego wyboru w kwestii chipsetów wspierających tą technologię. Dopiero gdy na rynku pojawią się płyty główne z chipsetem nForce4, można pomyśleć o tej platformie. Obecnie najlepszym wyjściem jest zaopatrzenie się w procesor na Socket 754, a gdy na rynku na dobre zagoszczą Athlony wykonywane w technologii 90 nm - przejście na Socket939. I zapewne cała ta procedura będzie sporo tańsza niż kupno procesora i płyty ze złączem Socket939 w chwili obecnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostetnie "Nie daj się nabrać"... Spojrzałem na tabelki porównujące monitory CRT... I co? Zdziwiłem się srogo, bowiem nie ujżałem żadnego monitora firmy Sony! Ja sam mam pewnego Trinitrona Sony (z płaskim kineskopem). Miałem z nim wiele problemów (w ogóle to w z serwisem i gwarancją były niezłe jaja... Można by o tym napisać osobne "NDSN") i dlatego byłem ciekaw, jak wypadnie japoński koncern. A tu co? Lipa! Nie rozumiem, przecież Sony to megakorporacja przodująca w produkowaniu monitorów, w przeciwieństwie do np. Samsunga czy jakiejś nikomu nie znanej firmy. Czym się kierował Khedron wybierając te monitorki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym NDSN Khedron powinien znowu wrócić do recek kart graficznych w cenach 800-1500 zl, bo to co się teraz porobilo to istny cyrk, ktory podważa sens kupowania radeona 9800pro, doszlo tyle tych gf 6600 itp że glowa mala... Przydalaby sie jakaś recka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO bardzo przydałby się text o kartach na złącze PCI-E

I ich jakiś mały teścik (np. w Far Cry albo 3DMarku2003 ew 2005)

Bo wyrosło ich jak grzybów po deszczu i nie za bardzo orientuje się w ich specyfikacjach i opłacalności zakupu.

Tak to jest bardzo potrzebny text, ale przydałby się też o 64 bitowych procesorach AMD i nForce4.

Czekam na to co Khedron wymyśli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...