Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmaD

"Nie daj się nabrać"

Polecane posty

Moja opinia jest jak najbardziej na tak :) Dzięki wam kupiłem w zeszłe wakacje kompa, na którym też i najnowsze gierki chodzą bez problemów (czyt. spadku wydajności). Jedyny problem miał Thief - Deadly Shadows, ale lekka regulacja "w dół" i śmigało :D Oczywiście komp nie jest jakiś wypasiony i drogi ;) Bardzo dobry dział i mam nadzieję, że nie zniknie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zaproponować obiekt testów do NDSN - a mianowicie sprawdzenie ogólnie przyjętej zasady, iż timingi pamięci są najważniejsze i że muszą być jak najniższe, bo mają taki ogromny wpływ na wydajność całego komputera. Czy byłaby mozliwość sprawdzenia tego? Bo pamięci mające niskie timingi zazwyczaj są dosyć drogie i chyba warto mieć pewność, że warto zaplacić więcej, bo rzeczywiście wydajnośc będzie na tyle większa, żę uzasadni opłacalność zakupu ramów z niskimi timingami.

Wżtpie, ażeby ten temat przeszedł, jest raczej skierowany do zbyt wąskiego grona odbierców, jak coś to o timingach może być w temacie o pamięciach ram, ale, że jakiśczas temu w CD-A NDSN przeznaczony był na opis pamięci ram - wątpie, ażebyś w najbliższym czasie ujrzał w NDSN temat o timingach czy chodźby o ramach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare uwag do nowego NDSN

- "...to karty ATI pozostaja najszybszymi na rynku."

sadze, ze za mocno powiedziane. sa tytuly, w ktorych te same karty sa najwolniejszymi kartami na rynku, a uogolnianie na podstawie jednego tytulu (FEAR?) moze byc bardzo mylace. tak samo to, ze cos jest gdzies najszybsze nie znaczy tez, ze oferuje najlepsza jakosc.

- "SLI pod rozwage"

SLI zostalo stworzone do tego, aby grac w najwyzszych mozliwosch trybach graficznych(rozd. jakosc), tak wiec jak procesor moze ograniczac tutaj jego wydajnosc? tak samo twierdzenie, ze SLI na 7900GT jest lepszym pomyslem niz to sam, ale na 7900gtx jest imho chybione. pomijajac kwestie finansowe, gt ma "tylko" 256MB, a to w przypadku nowszych tytulow juz jest za malo, tak wiec moze sie zdarzyc, ze granie na SLI 7900GT bedzie dawalo mniej "frajdy" niz granie na pojedynczym x1800xt/x1900xt/7900gtx wlasnie przez brakujaca pamiec. jezeli ktos planuje kupuic SLI 7900GTX to zapewne tez nie do grania w 1024x768.

- "Skad ta cena"

nie jestem jakims specem/pracownikiem marketingu, ale logicznym dla mnie jest, ze jezeli cos sprzedaje sie w milionach sztuk, do tego przez pare dobrych lat, to bedzie to tansze od czegos innego, ale sprzedajacego sie w tysiacach sztuk prze kilka(nascie) miesciecy. imho rynek konsol rzadzi sie swoimi prawami - tutaj zarabia sie na grach, to tez pozwala na doplacanie do konsoli przy jej sprzedazy. ogolnie ten punkt artu totalnie chybiony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, kwietniowy numer był całkiem udany. Z drugiej strony, czy ktoś tak naprawdę przejmuję się wynikami w 3DMarkach? W porównywaniu już posiadanego sprzętu, pewnie i tak, ale przy zakupie bardziej – „czy to i tamto będzie mi chodzić?” niż „ile będę miał na tym marków?”

W ostatnim NDSN też można znaleźć kilka ciekawych informacji, ale tabelka „Platforma Oby... testowa” nadaje się co najwyżej do działu „Na luzie”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, czy ktoś tak naprawdę przejmuję się wynikami w 3DMarkach? W porównywaniu już posiadanego sprzętu, pewnie i tak, ale przy zakupie bardziej – „czy to i tamto będzie mi chodzić?” niż „ile będę miał na tym marków?”

Zdziwiłbyś się, ile osób zwraca uwagę, a czasami nawet warunkuje, zakup nowego sprzętu wynikami w 3D Marku. Zerknij tu - http://benchmark.pl/ - na dole jest link "Geo-PC z 2 x 6800 Ultra *SLI" - poczytaj sobie rozmowę sprzedawcy z kupującym 8) Co do nowego NDSN - dobrze dobrany temat - w czasie małej rewolucji rynkowej. Po premierze AM2 polecam zrobić NDSN o procesorach, ze szczególnym naciskiem na nowe proce AMD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Ten dział jest potrzebny - bo skąd niby biedny lamer ma wiedzieć że Athlon 2200 ma 1800 Mhz ?

Ja jak kupowałem komputer to wiedziałem ale na karcie gwarancyjnej mam napisane jak dla lamera (przez lamera?) Athlon 2200 Mhz!!!

Przypuśćmy że lamer :shock: chce Athlona 2200 Mhz a dostaje Athlona 2200 czyli 1800 Mhz - ja wiedziałem co zobaczę w profilu sprzętowym ale taka pierdoła może być po zakupie niewiadomo skąd bardzo rozczarowana :twisted: .

:idea: Niech ten dział się rozwija i tępi wszelkie przejawy lamerstwa :idea:

msuma@o2.pl

Wróce daleko wstecz do wypowiedzi. Irytuje mnie fakt że pseudo znawcy, nazywaja ludzi lamerami, tylko dlatego że niektórzy nie znają się na hardwarze, czy sofcie. To że ktos się nie zna, nie znaczy że jest lamerem. Nie mam obowiązku jako nabywca, znać tego czy dany procesor "Krawaty wiaże i usuwa ciąże" Czy moze ma jeszcze jakieś inne czadowe rzeczy. A Sprzedawca ma obowiązek powiedzieć mi, Tudzież udostęnć mi wszelkie informacje o produkcie jaki mnie interesuje. Jeśli zapytam znajomego coby polecał amd czy Intela, nie powie mi że jestem lamerem, tylko wyjaśni mi to w przystępnym dla mnie języku. Bo nie będzie mi katował Palnika tym że procesor A" jest leprzy od procesora "B" Bo technologia wykonania to 0,16 Mikrona. Kogo to obchodzi. To samo może powiedzieć tobie nauczycielka od polskiego. (Mowa tu o lamerstwie) Może zmień hasło na "Tępmy Debilizm i i-netowe cwaniactwo?" Pomyśl o tym. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróce daleko wstecz do wypowiedzi. Irytuje mnie fakt że pseudo znawcy, nazywaja ludzi lamerami, tylko dlatego że niektórzy nie znają się na hardwarze, czy sofcie. To że ktos się nie zna, nie znaczy że jest lamerem. Nie mam obowiązku jako nabywca, znać tego czy dany procesor "Krawaty wiaże i usuwa ciąże" Czy moze ma jeszcze jakieś inne czadowe rzeczy. A Sprzedawca ma obowiązek powiedzieć mi, Tudzież udostęnć mi wszelkie informacje o produkcie jaki mnie interesuje. Jeśli zapytam znajomego coby polecał amd czy Intela, nie powie mi że jestem lamerem, tylko wyjaśni mi to w przystępnym dla mnie języku. Bo nie będzie mi katował Palnika tym że procesor A" jest leprzy od procesora "B" Bo technologia wykonania to 0,16 Mikrona. Kogo to obchodzi. To samo może powiedzieć tobie nauczycielka od polskiego. (Mowa tu o lamerstwie) Pozdrawiam

No cóż nie sposób się nie zgodzić z kolesiem. Ktoś, kto się nie zna na sprzęcie to po prostu przeciętny użytkownik i nie ma co tego nikomu wypominać bo to żadna hańba. Jak dla mnie lamer to ten co tylko udaje , że się zna a jak go o coś zapytasz to zaczyna coś motać, ściemnieć i wyjeżdża tekstami zasłyszanymi tu i ówdzie a nie koniecznie zgodnymi z prawdą. A dział taki jak nie daj się oszukać jest potrzebny. Przydaje się użytkownikowi w rozeznaniu przed zakupem sprzętu. A lamerom daje nowe informacje, którymi mogą przyszpanować przed kolegami lamerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zaproponować obiekt testów do NDSN - a mianowicie sprawdzenie ogólnie przyjętej zasady, iż timingi pamięci są najważniejsze i że muszą być jak najniższe, bo mają taki ogromny wpływ na wydajność całego komputera. Czy byłaby mozliwość sprawdzenia tego? Bo pamięci mające niskie timingi zazwyczaj są dosyć drogie i chyba warto mieć pewność, że warto zaplacić więcej, bo rzeczywiście wydajnośc będzie na tyle większa, żę uzasadni opłacalność zakupu ramów z niskimi timingami.

obiema rękami i nogami jestem za.Nie widziałem testów pamięci jeszcze w cd-action , a dobry ram to podstawa( tak samo jak grafika,p głowna, procek i zasilacz :P :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba NDSN. Z pomocą tego działu, jak i prowadzącego go Khedrona, kupowałem komponenty do mojego komputera. I muszę nadmienić, że jestem z moich decyzji opierających się na NDSN w pełni usatysfakcjonowany. Gdyby nie NDSN pewnie niejeden sprzedawca zrobiłby mnie "w balona". :) Z tego miejsca chciałbym także podziękować Khedronowi za jego cenne rady. Tak więc: wielkie dzięki! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:) Po lekturze najnowszego NDSN, chciałbym (jeśli można) nadmienić, że nazwa nowej (mikro-)architektury procków Intela to Conroe, a odnośnie nazwy "Concore" stronka intel.com kompletnie milczy (chyba że Intel nie zaindeksował jeszcze do końca bazy dla wyszukiwania na ich stronce:) )

Goglowanie sugeruje, że Concore to nazwa dla mających się niedługo ukazać procków jednordzeniowych Intela, czy tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy prowadzący i już się próbuje rządzić. Jakaś za przeproszeniem ciota musi to być, skoro próbuje cenzurować Nie Daj Się Nabrać. Czy my kutwa żyjemy w jakimś je**nym PRL'u by cenzura i chamskie zagrywki próbowały zniszczyć coś potrzebnego, jak NDSN.

NDSN jest jednym z moich ulubionych działów. I szczerze powiem, iż opisanie jest w nim nie dość że rzetelniej to i prościej niż w innych gazetach (mam na myśli te wszystkie hardwarowe niuanse, które w NDSN opisane są w przystępny sposób.

Jeżeli NIE DAJ SIĘ NABRAĆ zniknie z CDA, to baaardzo poważnie będę zmuszony zastanowić się nad sensem kupowania CENZUROWANEGO pisma. Bo skąd mam wiedzieć, czy przypadkiem tekstów o grach też nie okrajacie?

Swoją drogą pozdrawiam tego "ytelygentnego" redaktorzyne prowadzącego, który nazwał NDSN działem tworzonym przez idiotę. To chyba najlepiej świadczy o nim i niestety o reszcie waszej redakcji. Mam jednak nadzieję, że NDSN nie zniknie a wy zachowacie twarz rzetelnego i bardzo dobrego czasopisma komputerowego, za jakie was uważałem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to jest zdanie Khedrona a nie widzę co ma do powiedzenia Redakcja. A wiadomo, że każdy ma swoje racje...

P.S. Na innym forum Smuggler nieco wyjaśnił w tej kwestii. Nie znaczy to, że ślepo wierzę Smugglerowi ale i Khedrona podejście też do mnie nie trafia w 100%.

Tak czy tak, jeśli NDSN zniknie z łam CDA to będzie to spora strata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy prowadzący i już się próbuje rządzić. Jakaś za przeproszeniem ciota musi to być, skoro próbuje cenzurować Nie Daj Się Nabrać. Czy my kutwa żyjemy w jakimś je**nym PRL'u by cenzura i chamskie zagrywki próbowały zniszczyć coś potrzebnego, jak NDSN.

NDSN jest jednym z moich ulubionych działów. I szczerze powiem, iż opisanie jest w nim nie dość że rzetelniej to i prościej niż w innych gazetach (mam na myśli te wszystkie hardwarowe niuanse, które w NDSN opisane są w przystępny sposób.

Jeżeli NIE DAJ SIĘ NABRAĆ zniknie z CDA, to baaardzo poważnie będę zmuszony zastanowić się nad sensem kupowania CENZUROWANEGO pisma. Bo skąd mam wiedzieć, czy przypadkiem tekstów o grach też nie okrajacie?

Swoją drogą pozdrawiam tego "ytelygentnego" redaktorzyne prowadzącego, który nazwał NDSN działem tworzonym przez idiotę. To chyba najlepiej świadczy o nim i niestety o reszcie waszej redakcji. Mam jednak nadzieję, że NDSN nie zniknie a wy zachowacie twarz rzetelnego i bardzo dobrego czasopisma komputerowego, za jakie was uważałem.

Przeczytales wynurzenia Khedrona i zaraz podnosisz wrzask. Sorry, ale jestes zwyklym cieciem, ktory probuje robic dym nie majac zielonego pojecia o temacie. A nazywanie redaktora prowadzacego "ciota" i gledzenie o cenzurze wsadz sobie gleboko, bo jestes za cienki w uszach, zeby wyskakiwac z takimi rzeczami. A ta bzdura, ktora Khedron napisal, ze niby redaktor prowadzacy nazwal NDSN "dzialem tworzonym przez idiote" to perfidna manipulacja. Dosc zabawne w kontekscie tego, jak Khedron walczy z podobnymi manipulacjami i przeklamaniami w sferze sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riddick Nowy prowadzący i już się próbuje rządzić. Jakaś za przeproszeniem ciota musi to być, skoro próbuje cenzurować Nie Daj Się Nabrać. Czy my kutwa żyjemy w jakimś je**nym PRL'u by cenzura i chamskie zagrywki próbowały zniszczyć coś potrzebnego, jak NDSN.

>>>Kto dal ci prawo wyrazania negatywnych opinii o kims, o kim NIC nie wiesz, na podst. tendencyjnej wypowiedzi jednej ze stron sporu? Nie zycze tu sobie takich wypowiedzi i takim tonem.

A za uzywanie wulgranych okreslen w stosunku do czlonkow redakcji wale ci ostrzezenie.

Swoją drogą pozdrawiam tego "ytelygentnego" redaktorzyne prowadzącego, który nazwał NDSN działem tworzonym przez idiotę.

>>>Wyobraz sobie, ze akurat to jest albo manipulacja Khedrona albo zupelnym niezrozumieniem intencji autora owej wypowiedzi. Nie wdajac sie w szczegolny - nikt nikogo nie nazwal idiota, kontekst wypowiedzi byl taki, ze "niejeden czytajac ten dzial zawola [z uwagi na kontrowersyjnosc wypowiedzi] 'co za idiota go pisal'". Jest to chyba cos troszke innego niz usiluje sugerowac Khedron.

To chyba najlepiej świadczy o nim i niestety o reszcie waszej redakcji.

>>>To chyba BARDZO zle swiadczy o Khedronie, ktory usiluje nie tylko upubliczniac wewnetrzne spory, ale i przy okazji podwazac dobre imie pisma. Musze powiedzic, ze po tym poscie moja sympatia, ktora mialem do tego czlowieka radykalnie zmalala.

Mam jednak nadzieję, że NDSN nie zniknie a wy zachowacie twarz rzetelnego i bardzo dobrego czasopisma komputerowego, za jakie was uważałem.

>>>Nie wiesz NIC o co chodzi w tym sporze, a juz sugerujesz, ze jestesmy nierzetelni. Ale w sumie pretensje raczej winienem miec do Khedrona, ktory po prostu manipuluje waszymi emocjami.

Zebybyla jasnosc: NIKT NIGDY W ZADEN SPOSOB nie zamierzal i nie wplywa na to o czym i jak ma pisac ten czlowiek. Caly spor toczy sie o to, ze czlowiek ten nie dopuszczal JAKICHKOLWIEK poprawek merytorycznych w swym tekscie, a nawet nie chcial bysmy np. zamiescili ramke, w ktorej ktos przedstawi odmienne stanowisko. Czyli gdyby napisal, ze 3x2=7 - nie mielibysmy prawa ani tego porpawic ani nawet napisac, ze mamy inne zdanie.krotko mowiac - oczekiwal, ze bedzie mial uprawnienia WIEKSZE od naczelnych, bo ich tekst podlegaja normalnej korekcie i jesli jest w nich jakis babol, jest po prostu poprawiany.

A poniewaz zaczynaja sie tu robic jakies niezdrowe emocje, zamykam ten temat az do momentu, gdy sytuacja sie wyklaruje. Co, mysle, nastapi w ciagu najpozniej tygodnia.

Wam zas zalecam odrobine zastanowienia sie i korzystania z glowy, a nie tylko emocji, tudziez wyrazania swych sadow dopiero po wysluchaniu OBYDWU stron sporu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...